Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Post by Maja » 08 Dec 2011, 12:12

Čak i u maloj državici kao što je BiH (15 godina nakon rata), svjedoci smo da svako malo neki novinar biva napadnut.
A da ne govorim o ratnim reporterima ili reporterima koji prate neke prirodne katastrofe i slično.
U mnogim zemljama ih otimaju i ubijaju.
Mogu li se oni ikako zaštititi i šta država poduzima u slučaju napada, a posebno otmice svog novinara.

Iran na vrhu liste: Rekordan broj pritvorenih novinara u 2011. godini

Broj novinara koji su pritvoreni širom svijeta skočio je za više od 20 posto i u 2011. dostigao najviši nivo od sredine 1990-ih, saopštio je danas Komitet za zaštitu novinara.

Ta grupa koja se zalaže za prava novinara navela je u danas objavljenom izvještaju da je Iran na vrhu liste zemalja u kojima je pritvoreno najviše novinara.

Dodaje se da slijede Eritreja, Kina, Mjanmar, Vijetnam, Turska i Sirija.

Kao najgori svjetski regioni ocijenjeni su Bliski istok i Sjeverna Afrika, u kojima se iza rešetaka 1. decembra nalazilo čak 77 novinara, što je gotovo 45 posto od ukupnog broja pritvorenih novinara u svijetu, prenosi RSE.

Prvi put od 1990. na isti dan nijedan novinar ni u Južnoj ni u Sjevernoj Americi nije bio u zatvoru zbog razloga povezanih sa njegovim radom.

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/vijesti/svijet/8 ... z1fwNOstId

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog p

Post by blento59 » 08 Dec 2011, 12:16

opasan posao
medjutim nekada znaju biti bezobrazni u traganju za senzacijama
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog p

Post by Krokodil Behko » 03 Mar 2013, 21:21

Upravo tako. Treba se držati,neke etike. Da se ne deava da okleveću nekoga
i kad ih taj neko,tuži na sudu,oni onda kažu,da je to gušenje slobode štampe i slično.
Kod nas je baš tako. Nema ko šta ne piše po tim novinama. Nigdje nezavisnih
i objektivnih komentara.

Ali zato,bili su proganjani i takvih slučajeva,ima mnogo. U nezavisno istraživanje i
prave novinarske priče,može se upustiti,samo novinar čiste prošlosti.To je definitivno.
Jadna mu je majka,ako stane na zulj nekom lokalnom feudalcu i ovaj protiv njega
iskopa makar neki saobraćajni prekršaj. Mnogo je novinara od rata do danas,palo na tim
stvarima jer ovo je glupsonska drzava. Ljudi ne razabiru da je jedno čovjek privatno
a drugo čovjek na radnom mjestu i to čovjek koji ne obavlja nikakve javne duznosti.
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Post by Mohr » 17 Oct 2017, 18:45

UBIJENA NOVINARKA KOJA JE ISTRAŽIVALA KORUPCIJU NA MALTI


Malteška istraživačka novinarka Daphne Caruana Galizia, čije su optužbe o korupciji vlade dovele do prijevremenih izbora u lipnju, poginula je ponedjeljak popodne u eksploziji bombe postavljene ispod njezinog automobila, objavili su policijski i politički izvori, prenosi agencije Radio Slobodna Evropa (RFE).

Eksplozija se dogodila u mjestu Bidnija, blizu Moste na Malti, neposredno nakon što je napustila svoju kuću, navode izvještaji. Detonacija je bila toliko snažna da je vozilo bačeno u obližnje polje, prenijela je agencija France Press (AFP).

Malteški premijer Joseph Muscat je na konferenciji za medije sazvanoj poslije ubojstva osudio "barbarski napad", i naredio snagama sigurnosti da upotrijebe sva raspoloživa sredstva da se počinitelji privedu pravdi.

"Ono što se danas dogodilo je neprihvatljivo na više nivoa. Danas je crni dan za našu demokraciju i slobodu izražavanja", rekao je Muscat i pozvao na jedinstvo. :rol

Daphne Caruana Galizia (53), surađivala je s više malteških medija a prije svega je bila poznata po blogu Running Commentary, u kome je otkrila više korupcijskih afera i koji je bio jedan od najčitanijih web stranica na Malti.

Početkom lipnja Muscatova laburistička partija, koja je na vlasti od 2013. uvjerljivo je pobijedila na prijevremenim parlamentarnim izborima sazvanim poslije niza skandala u koje su bili umiješani premijerovi bliski suradnici čak i supruga zbog otkrića u kojima je Caruana Galizia igrala centralnu ulogu.

"Svako zna da je Caruana Galizia bila moj oštri kritičar, politički i osobni", rekao je Muscat i naglasio da to ne može biti "opravdanje na bilo koji način" za ovakav čin.

"Neću se smiriti dok pravda ne bude zadvoljena u ovom slučaju" poručio je.

Ministar energetike, šef kabineta premijera Muscata pa i njegova supruga osumnjičeni su da imaju of shore račune koji su otkriveni u okviru skandala oko Panama Papers.

Muscat je kategorički demantirao optužbe i obećao da će podnijeti ostavku :p ukoliko se navodi pokažu točnim.

U reakciji povodom ubojstva malteške novinarke, Europska federacija novinara (EFJ) ističe da je Daphne Caruana Galizia više puta tužena zbog svojeg pisanja o korupciji među malteškim političarima.

EFJ podsjeća da je još u veljači ove godine ta organizacija osudila zamrzavanje njezinih bankovnih računa, kao i prijedloge za klevetu koju je podnijela malteški ministar gospodarstva i njegov savjetnik, nakon izvještaja koji je pokazao kako su obojica posjetili bordel tijekom službenog putovanja u Njemačkoj.

Politico ju je lani nazvao jednom od "28 osoba koje oblikuju, potresaju i potiču Europu", nakon što je prva objavili vijest o uključenosti malteških političara u aferu Panama Papers.

„Ovo ubojstvo i njegove okolnosti moraju se brzo i temeljito istražiti. Podsjeća nas da se sigurnost novinara i dalje mora smatrati prioritetom u Europskoj uniji ", izjavio je predsjednik EFJ-a Mogens Blicher Bjerregård.

Prema pisanjima medija, Daphne Caruana Galizia je prije 15 dana policiji je prijavila prijetnje, navodi EFJ u priopćenju povodom njezinog ubojstva.


forum.tm/RFE ∫ Uto, 17/10/2017

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

U Bugarskoj silovana i brutalno ubijena novinarka

Post by Mala_Mu » 08 Oct 2018, 01:31

Image


BUGARSKA novinarka lokalnog televizijskog kanala ubijena je u mjestu Ruse, na sjeveru zemlje, objavilo je danas državno odvjetništvo te zemlje. Međunarodna federacija novinara zgrožena je i šokirana ovim brutalnim ubojstvom.

Kako su objavili, Viktoria Marinova je četvrta novinarka ubijena u EU od 2017. godine. Proteklih godina ubijeni su Kim Wall u Danskoj, Daphne Caruana Galizia na Malt te Jan Kuciak u Slovačkoj.



Pretučena do neprepoznatljivosti

Dalje navode kako je Marinova silovana, pretučena i zatim zadavljena te da je pretučeno tako snažno da joj je lice bilo neprepoznatljivo.

Tijelo mlade žene (30), udarene u glavu i ugušene, pronađeno je jučer u parku u Ruseu, rekao je državni odvjetnik Georgi Georgijev. Lokalni mediji javljaju da je i silovana prije smrti.

"Nestali su njezin mobitel, ključevi automobila, naočale i dio odjeće", dodao je i precizirao da istražitelji razmatraju sve tragove povezane s osobnim i profesionalnim životom. Georgijev je dodao i kako zasad nema indicija da je u zločin umiješano više osoba.

Policijski izvori su naveli da zločin, kako se čini, nije izravno povezan s profesijom žrtve.

Vlasti su samo navele inicijale žrtve i njezinu profesiju. Lokalni mediji navode da se radi o Viktoriji Marinovoj, voditeljici, reporterki i producentici informativne emisije Detector na TVN, gradskom TV kanalu. Iz TVN-a se još nisu oglasili.

Politico prenosi kako je Marinova izvještavala o istrazi koja je uključivala korupciju oko EU fondova.



Ugostila dvojicu uhićenih novinara

U posljednjem Detectoru Marinova je ugostila Dimitara Stoyanova iz Bugarske te Attilu Biroa iz Rumunjske koji su istraživali uništenje dokumenata nedaleko Sofije, a koji su navodno trebali otkriti muljanje s EU fondovima od strane jedne privatne kompanije.

Ta dva novinara uhićena su dok su istraživala gore navedeni slučaj.



index.hr

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: U Bugarskoj silovana i brutalno ubijena novinarka

Post by Hannibal » 08 Oct 2018, 01:49

nije ni njeno maslo za ramazana
🐽

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: U Bugarskoj silovana i brutalno ubijena novinarka

Post by Mala_Mu » 08 Oct 2018, 14:12

Kakvo njeno maslo :lud

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: U Bugarskoj silovana i brutalno ubijena novinarka

Post by storm » 08 Oct 2018, 14:15

Hannibal wrote: 08 Oct 2018, 01:49 nije ni njeno maslo za ramazana
Nisi ni ti dobro zadnjih dana...jesi se to druzio po izbornim stozerima :rol
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: U Bugarskoj silovana i brutalno ubijena novinarka

Post by Hannibal » 08 Oct 2018, 15:25

novinari su govna svi do jednog, podmukli su i spremni su na sve da naprave dobru pricu pa i da lazu, a tek sto provociraju... ne kazem da je zasluzila ovo, niko nije, al nije ni ona nevinasce
🐽

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: U Bugarskoj silovana i brutalno ubijena novinarka

Post by Julia-Klara » 08 Oct 2018, 15:38

istina uvijek boli, ali se radi nje ne ubijaju ljudi.

Hanibale, cosak, i stidi se :333
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: U Bugarskoj silovana i brutalno ubijena novinarka

Post by Hannibal » 08 Oct 2018, 15:58

ovako treba sa novinarima koji puno jedu govna. dosla tu da laze, zena uopste nema cerku a ne da je tasim negdje prodo

🐽

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: U Bugarskoj silovana i brutalno ubijena novinarka

Post by Rum » 08 Oct 2018, 16:01

Hanci opet :pivo
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: U Bugarskoj silovana i brutalno ubijena novinarka

Post by Mala_Mu » 08 Oct 2018, 17:39

Cetvrta novinarka od 2017-te.. zabrinjavajuce
evo i ostala tri slucaja.
Izumitelj ubio dansku novinarku

Kim Wall posljednji je put viđena živa 10. kolovoza prošle godine, kad je otišla na podmornicu napraviti priču o izumitelju Peteru Madsenu. Nekoliko sati kasnije podmornica je "potonula", Madsen je spašen, a Wall je nestala.

Njezino tijelo nađeno je nakon jedanaest dana bez ruku, nogu i glave, koje su joj namjerno odrezani.

Nakon višemjesečne sapunice oko ubojstva, Madsen je u travnju ove godine proglašen krivim i osuđen na doživotnu kaznu zatvora.

Maltešku novinarku ubili autobombom

U listopadu prošle godine, dva mjeseca nakon smrti Wall, na Malti je autobombom ubijena Daphne Caruana Galizia, istaknuta 53-godišnja istraživačka novinarka koja je optužila maltešku vladu za korupciju.

Galizia je bila oštra kritičarka premijera Josepha Muscata. Ubijena je četiri mjeseca nakon pobjede Muscatove stranke na izborima, koje je sazvao ranije zbog optužbe Galizije da su on i njegova supruga povezani sa skandalom o Panamskim dokumentima (Panama Papers), zbog čega su ju mediji zvali "WikiLeaks ženom". Ti dokumenti pokazali su kako bogati koriste offshore tvrtke da sakriju svoje imovinsko stanje.

Državna televizija tada je objavila je da je Galizia dva tjedna prije smrti uložila pritužbu policiji u kojoj je navela da prima prijetnje. Policija je otvorila istragu o ubojstvu.

"Svi znaju da je Caruana Galizia bila moj oštri kritičar, politički i osobni, a na isti način je kritizirala i druge", rekao je Muscat nakon ubojstva i dodao: "Neću stati dok pravda ne bude zadovoljena."

Policija je u prosincu uhitila deset ljudi osumnjičenih za ubojstvo. Svi osumnjičeni su Maltežani i imaju kriminalni dosje.

Istraga o Galizijinoj smrti traje i dalje.


Slovački novinar spremao se objaviti članak o talijanskoj mafiji

Jan Kuciak bio je novinar slovačkog informativnog portala Aktuality. U veljači ove godine ubijen je zajedno sa svojom zaručnicom Martinom Kušnirovom u gradu Velka Mača, 65 kilometara istočno od glavnog grada Bratislave. Ubijeni su u obiteljskoj kući. Oboje su imali 27 godina.

Kako je nakon ubojstva pisao dnevnik SME, Kuciak se spremao objaviti članak o mogućim političkim vezama talijanskih poslovnih ljudi koji se sumnjiče za povezanost s kalabrijskom mafijom 'Ndranghetom koja djeluje i u Slovačkoj.

Kuciak je posebno pratio korupcijske afere, među kojima i onu o mogućoj povezanosti poslovne zajednice s vladajućom socijaldemokratskom strankom Smjer socijaldemokracije (SMER-SD).

Ubojstvo Kuciaka i njegove zaručnice dovelo je do jedne od najvećih kriza s kojima se Slovačka suočila. Ubojstvo je šokiralo naciju i pojačalo ogorčenost zbog korupcije te izazvalo najveće ulične prosvjede u zemlji otkad je završila komunistička vladavina 1989. godine.

Odstupili premijer, ministar unutarnjih poslova i zapovjednik policije

Premijer Robert Fico podnio je ostavku 15 dana nakon ubojstva. Novi slovački premijer tada je postao Peter Pellegrini. Osim Fica, zbog ubojstva su još odstupili ministar unutarnjih poslova Robert Kalinak, ministrica pravosuđa Lucia Žitnanska i ravnatelj policije Tibor Gašpar.

Prije tjedan dana najavljena su nova uhićenja za ubojstvo Kuciaka. Sud je donio odluku o zatvaranju četiri osobe do suđenja za ubojstva nakon što je policija pretprošli tjedan uhitila osumnjičene i pretražila njihove domove.

"Postoji velika vjerojatnost da će biti podignuto još optužnica", rekao je slovački državni odvjetnik Jaromir Ciznar.

Ciznar je kazao da je još uvijek nepoznati ubojica za ubojstvo dobio 70.000 eura, od kojih 50.000 u gotovini, a ostatak je bio oprošten dug.

Ubojice Kuciaka, Galizije i Marinove i dalje nisu pronađeni.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Post by Krokodil Behko » 12 Jan 2020, 10:29

Arijana Saračević Helać - na meti uvreda: Bakir Izetbegović mi je rekao da kuham i peglam, a ne da njih 'ganjam'!


Image

Izvor: Bhnovinari.ba

Piše: Arijana Saračević Helać



Mjesec je prošao, a još mi odjekuju glasovi sa sarajevskog performansa i izložbe novinarki. Ti glasovi svjedoče sve strahote s kojima se profesionalne novinarke susreću. Trpe ih od svojih šefova, predstavnika političkih partija, stvarnih i anonimnih vlasnika profila na društvenim mrežama, pa sve do teških kriminalaca i mafije. Mi smo „nesposobne, glupe, imamo ciklus i hormonalne poremećaje, kurve smo, ružne smo, domaćice“, itd. Sve smo barem jedanput takve „bile“. Mi, novinarke.



A ustvari, većina smo odane svojoj profesiji, znanju, ljubavi i istini. Mi smo samo jedna iz mase obespravljenih građanki i građana, koje peremo, čistimo, kuhamo, i to najčešće dok drugi spavaju. Hronično smo umorne, ali istovremeno i spremne za rad.


Ja sam televizijska novinarka, preko 30 godina. Cijeli svoj profesionalni vijek radim s istim entuzijazmom, s istim motivom i ciljem i za svoju plaću. Nikada nisam bila na bolovanju i ne znam da li je to dobro. Svoje bronhitise i temperature sam neozbiljno shvatala, misleći da će moje priče nestati ili pobjeći. Imala sam svoje letove i padove i samo bih obrisala koljena i nastavila. Novinarku svi poznaju, prepoznaju, vole ili ne vole. Ako ništa, čuli su za nju. Malo ih shvata da je naš motiv interes javnosti, pravna i država u kojoj vladaju zakoni jednako za sve njene građane.

Pamtim jedan dijalog iz rata, kada je cijenjeni parlamentarac upitao uvijek energičnu Rasku Denjalić, zašto ona i suprug idu u isto vrijeme na teren? Imaju petogodišnju djevojčicu i nije fer da ostane bez oba roditelja. Ova slika kasnije se preselila i u moj mirnodopski dom, a vjerujem, i mojih kolegica. Mi smo radnice bez radnog vremena, koje neobjašnjivom logikom imaju petlju da ostave bebe u kući same, bolesne majke, a da istovremeno koncentrisano radimo.


U patrijarhalnom društvu kakvo je naše, novinarke su niža bića u odnosu na svoje kolege. Društvo jednostavno ne može da shvati da je novinarstvo profesija koja nije na prodaju. Oni tako misle, a na nama je da našim teškim radom dokažemo da to naprosto nije tako.


Majka sam dva odrasla sina koji su rasli uz sve strahote koje sam kao novinarka doživljavala. Većinu svog posla sam obavljala odlazeći iz kuće u gluho doba i uvijek bih se vraćala da ih još jednom poljubim dok čvrsto spavaju. Život sam provela na točkovima. Vikende po montažama. I tako decenijama. Pratili su me, zastrašivali, verbalno masakrirali. To se nije smjelo odražavati na moju priču. Samo je ona bila važna. Uz novinarstvo, i to je bio moj izbor.


Nažalost, teško je izbrojati broj direktnih napada predstavnika vlasti ili vjerskih organizacija dok sam obavljala svoj posao. Brojne uvrede Milorada Dodika, koji je na press konferemciji pred kolegama i cjelokupnom javnošću, na moje pitanje rekao: „J.be mi se“. Ovo ističem jer je to bila prva uvreda novinarki i na koju niko nije reagovao.


Nedugo zatim primila sam slične izjave od istog političara. Slično sam doživljavala i na SDA i HDZ skupovima. Primjer: Bakir Izetbegović mi je rekao da u sitne sate treba da kuham i peglam, a ne njih da „ganjam“. Ističem i jedan fizički napad u Brčkom od parlamentarca Skupštine Distrikta, izvjesnog Šakovića, koji je tukao mene i snimatelja pred očima domaćih predstavnika vlasti i visokih zvaničnika OHR-a, gospodina Gregorijana itd.

Nasilje nad nama često dolazi u formi blaćenja, seksističkih uvreda i bolesnih uznemiravanja, omaložavanja i direktnih prijetnji smrću. I to najviše putem društvenih mreža, čak i sa stvarnih profila, čiji su vlasnici „visokomoralni porodični ljudi“ ili perjanice političkih partija. Nerijetko su bile i žene.


Nakon što sam bila gošća emisije “Intervju 20” urednice Sanele Prašović, obje smo postale „meta“ ispada visokog državnog službenika Dženana Selimbegovića, nekadašnjeg savjetnika bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića. Bio je to užasan, višesedmični virtualni zločin nad nama, s porukom istomišljenika da nas „treba nabiti na kolac“. Samo zato jer smo rekle istinu – da se 2. maja 1992. godine u studiju RTVBiH, umjesto u Predsjedništvu ili vojnim bazama, spašavala cjelovitost BiH. Ispad Selimbegovića je pravi primjer vladanja aktuelnih političkih elita u našoj zemlji, koje karakterizira neodgovornost, bahatost, primitivizam, neznanje, neprofesionalizam i poltronstvo.


Većinu napada sam sakrila od javnosti, ali i od porodice, upravo iz razloga da im ne bih poremetila normalan život. Nekada to nisam uspijevala. Kao i ovaj posljednji pomenuti, koji je uključio cijelu zajednicu. Smatram da moramo govoriti o ovim stvarima, moramo ohrabriti kolegice, tako da to ne bude općeprihvaćena atmosfera. Na izložbi „Mi smo novinarkE“ u Collegium Artisticumu, 20 nas se je ohrabrilo da kažemo ko smo i šta smo. Nažalost, 35 njih su se predomislile zbog bojazni da će biti otpuštene s posla. Vjerujem da ih je danas manje strah.


Zbog mojih istraživačkih priča, nerijetko je oštećena i moja lična imovina, te se prijetilo mojoj majci i sinovima. Do te mjere da je čak planirana i otmica mojih dječaka. Nebrojeno puta dolazilo je do povrede mog dostojanstva s ciljem stvaranja degradirajućeg i ponižavajućeg mog statusa u društvu.


Ono što je meni bilo važno jeste što se nijednom nisam dvoumila da drugačije trebam raditi svoj posao. Pa i kad vam prijete da će vas ubiti, da će vam oteti djecu, uništiti karijeru, blatiti i prijatelje…


Mi smo profesija koja ne posluje s kriminalcima, mafijom i političarima. Mi smo svoji. Biću kolegijalna, pa neću reću svoje, jer mi kolegice branimo naše kolege. To, prije svega, radimo u našim redakcijama, pred našim šefovima, pa sve do kompletnog društva. Samo tako ćemo generalno ohrabriti i žene iz ostalih profesija koje se mobinguju, otpuštaju s posla, rade za manju plaću od kolega. Uostalom, i to je naša misija.



(Bhnovinari.ba)
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Post by spacebound » 12 Jan 2020, 10:37

Crni Behko, zar Mutevelija nema dovoljno tema da se razmase svojim osebujnim epitetima i opservacijama o zenama?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Post by Krokodil Behko » 12 Jan 2020, 10:48

spacebound wrote: 12 Jan 2020, 10:37 Crni Behko, zar Mutevelija nema dovoljno tema da se razmase svojim osebujnim epitetima i opservacijama o zenama?

Ima. Ima i onu najnoviju, nek zna da će biti upucan i uhapšen zbog silovanja, bude li tvrdio da ona mora pristati na sve, ako je pila kafu s njim :oo
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Post by Julia-Klara » 12 Jan 2020, 11:52

Arijana :srce Divim ti se zbog hrabrosti i istrajnosti. Zena ima mooda samo takva, i da sam ja na njenom mjestu vjerujem dabih davno odustala od svega. Sto i jesam jel, dosavsi u Cesku, i ostavljajuci sve ono sto sam sanjala da budem.

Svako dobro!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Post by Hurija » 05 Jun 2020, 17:47

De bogati, nije Ratno stanje ,ne ginu,veci je problem da ti novinari ostanu nepristrasni
Ostalo je cutanje.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Post by Dorian » 05 Jun 2020, 17:55

Lako bi novinari bili nepristrasni da su takvi urednici i vlasnici medija. Svaka riba smrdi od glave, pa i mediji zavise od urednika i vlasnika. Novinari su samo hamali. One sa integritetom ni jedan medij neće zaposliti zato što ni jedan medij neće da ima novinara koji kritikuje one koje urednik i vlasnik tog medija podržavaju.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Istraživački novinari / reporteri i opasnosti njihovog posla

Post by Mirelam » 05 Jun 2020, 17:55

Hurija wrote: 05 Jun 2020, 17:47 De bogati, nije Ratno stanje ,ne ginu,veci je problem da ti novinari ostanu nepristrasni
A kada su izlozeni mobingu, proganjanju njih i njihove porodice, upravo zato sto nisu pristrasni, kako se to zove?

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests