Crna hronika

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by alcapone » 03 Aug 2019, 13:20

Cim imas oruzije uz sebe belaj je.. u ovi sa dozvolama.. jedva sam sestru odgovorio da ga nenosa sa sobom..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15462
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2171 times
Status: Online

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Laser » 03 Aug 2019, 13:24

alcapone wrote: 03 Aug 2019, 13:20 Cim imas oruzije uz sebe belaj je.. u ovi sa dozvolama.. jedva sam sestru odgovorio da ga nenosa sa sobom..
Zašto nevoliš sestru? :D
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by alcapone » 03 Aug 2019, 13:28

Laser wrote: 03 Aug 2019, 13:24
alcapone wrote: 03 Aug 2019, 13:20 Cim imas oruzije uz sebe belaj je.. u ovi sa dozvolama.. jedva sam sestru odgovorio da ga nenosa sa sobom..
Zašto nevoliš sestru? :D
Volim, nagovorio sam je na suzavac :oo
Jer znam da izvuce ubila bi..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by alcapone » 03 Aug 2019, 13:30

Dva u srce jedan u celo
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15462
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2171 times
Status: Online

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Laser » 03 Aug 2019, 13:36

alcapone wrote: 03 Aug 2019, 13:28
Laser wrote: 03 Aug 2019, 13:24

Zašto nevoliš sestru? :D
Volim, nagovorio sam je na suzavac :oo
Jer znam da izvuce ubila bi..
Svaka joj čast.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by vila » 03 Aug 2019, 14:14

Čarobni wrote: 03 Aug 2019, 13:17
vila wrote: 02 Aug 2019, 17:20
Razmisljam o ovome otkad sam procitala tvoj poat
I fakat se nije dogadalo...bar ne ovako cesto i u ovolikim razmjerima
I ne mogu znati uzrok niti definirati
Osim da je dostupnost oruzja velik problem (legalnog i ilegalnog jer i jednom i drugom je svrha ista) .
Za razliku od nelegalnog, legalno oružje nije nikakav problem.
Meni je i jedno i drugo problem
I ne volim i ne vidim potrebu za posjedovanjem

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120529
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7003 times
Been thanked: 7958 times
Status: Online

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Krokodil Behko » 03 Aug 2019, 14:17

alcapone wrote: 03 Aug 2019, 13:28
Laser wrote: 03 Aug 2019, 13:24

Zašto nevoliš sestru? :D
Volim, nagovorio sam je na suzavac :oo
Jer znam da izvuce ubila bi..

I to bi bio problem s našim zakonima.
Ubiješ provalnika, ili siledžiju i završiš na robiji.
online

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Čarobni » 03 Aug 2019, 14:24

vila wrote: 03 Aug 2019, 14:14 Meni je i jedno i drugo problem
I ne volim i ne vidim potrebu za posjedovanjem
Za nelegalno oružje razumijem, ali na koji način ti problem predstavlja legalno naoružanje?

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15215
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 969 times
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Tokmak » 03 Aug 2019, 14:49

Zene obicno imaju intuiciju s kim se trebaju ,a s kim ne spetljati,ali ovdje treba uzeti vjerovatno njen losiji socijalni status sudeci po slikama kuce u kojoj je zivjela,a zanemarila je i njegovo traumaticno djetinjstvo,progon iz Vukovara ,a nakon toga su njega i brata roditelji same u Zagrebu.

Cudi me da nitko ne spominje pravu istinu:90 posto ovakvih zlocina pocine muskarci u naletu ljubomore pa tako i ovaj dok zene obicno ubiju ili ozlijede samo muskarca koji ih maltretira ili tuce. (Najpoznatiji slucaj Zadranke Ane Magas od prije 15ak godina)...Nazalost,nije prvi ovakav slucaj ,a bojim se nije niti zadnji.
Takodjer,vidim da nema reakcija ni od b.a.b.a.,ali ni od sveprisutne Jelene Februar...valjda zbog ljeta pa im je prevruce ,a nije ni cool jer se radi o Kajzerici...
Ona je uzela novac i vratila se maminoj rodbini u cool Beograd,tamo nema ovakovih zlocina...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by storm » 03 Aug 2019, 15:47

zloćko tokmak wrote: 03 Aug 2019, 14:49 Zene obicno imaju intuiciju s kim se trebaju ,a s kim ne spetljati,ali ovdje treba uzeti vjerovatno njen losiji socijalni status sudeci po slikama kuce u kojoj je zivjela,a zanemarila je i njegovo traumaticno djetinjstvo,progon iz Vukovara ,a nakon toga su njega i brata roditelji same u Zagrebu.

Cudi me da nitko ne spominje pravu istinu:90 posto ovakvih zlocina pocine muskarci u naletu ljubomore pa tako i ovaj dok zene obicno ubiju ili ozlijede samo muskarca koji ih maltretira ili tuce. (Najpoznatiji slucaj Zadranke Ane Magas od prije 15ak godina)...Nazalost,nije prvi ovakav slucaj ,a bojim se nije niti zadnji.
Takodjer,vidim da nema reakcija ni od b.a.b.a.,ali ni od sveprisutne Jelene Februar...valjda zbog ljeta pa im je prevruce ,a nije ni cool jer se radi o Kajzerici...
Ona je uzela novac i vratila se maminoj rodbini u cool Beograd,tamo nema ovakovih zlocina...
Reagirale su b. A. B. E.... Samo ti ne čitaš index :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15462
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2171 times
Status: Online

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Laser » 03 Aug 2019, 15:57

storm wrote: 03 Aug 2019, 15:47
Reagirale su b. A. B. E.... Samo ti ne čitaš index :oo
Selektivno čitanje, iliti svjeno samoobmanjivanje, provjerena je tehnologija dugotrajnog održavanja nekih nazora.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Nice try » 03 Aug 2019, 17:12

vila wrote: 02 Aug 2019, 17:20
Nice try wrote: 02 Aug 2019, 16:39 Ne znam,šta čovjek da kaže?
Tragedija.


Ne znam da li su se i ranije ovako često dešavala ovakva višestruka ubistva,cijele porodice?
Mislim na period prije 30,50,100 godina?
Mimo ratova.
Razmisljam o ovome otkad sam procitala tvoj poat
I fakat se nije dogadalo...bar ne ovako cesto i u ovolikim razmjerima
I ne mogu znati uzrok niti definirati
Osim da je dostupnost oruzja velik problem (legalnog i ilegalnog jer i jednom i drugom je svrha ista) .
Da i to,ali i dostupnost informacija i vijesti.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Nice try » 03 Aug 2019, 17:13

zloćko tokmak wrote: 02 Aug 2019, 17:48
Nice try wrote: 02 Aug 2019, 16:39 Ne znam,šta čovjek da kaže?
Tragedija.


Ne znam da li su se i ranije ovako često dešavala ovakva višestruka ubistva,cijele porodice?
Mislim na period prije 30,50,100 godina?
Mimo ratova.
Ako mislis na Hrvatsku, 2007. godine u Puli je ona budala,preziva se sa V...Voskarion,tako nesto...ubio vise clanova svoje obitelji jer je sumnjao da ga truju.

Ako se vratimo malo u proslost, 27.7.1941. su cetnici ubili 37 (trideset sedam) clanova obitelji Ivezic,od toga desetak djece,u jednom mjestu u istocnoj Lici.
Sve do 90. se taj dan obiljezavao kao sluzbeni Dan ustanka naroda Hrvatske i BiH,a cak se i danas u navodno samostalnoj Hrvatskoj obiljezava taj dogadjaj.
Mislim na cijeli region,eto ne dalje.A navela sam da izostavimo ratna dejstva jer znam gdje bi to odvelo.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Nice try » 03 Aug 2019, 17:16

Bla wrote: 02 Aug 2019, 19:44
Nice try wrote: 02 Aug 2019, 16:39 Ne znam,šta čovjek da kaže?
Tragedija.


Ne znam da li su se i ranije ovako često dešavala ovakva višestruka ubistva,cijele porodice?
Mislim na period prije 30,50,100 godina?
Mimo ratova.
Bilo je, jašta, ja se sjećam Mile Matića iz 1986. koji je ubio devetero.
Jednom sam u ratu čitao tri podebela toma nekog advokata iz Doboja, koji je branio većinom ubice iz tog kraja, kada me zaprepastilo koliko je toga bilo prisutno samo u dobojskoj regiji. Samo što se tada nije narod silovao u mozak konstantnim svakodnevnim crnim hronikama pa se nije toliko o tim stvarima ni naprđivalo kao sada. :hm
Da,bile su i meni pod rukom neke slične hronike.Ponešto i u štampi,tako.Može se toga iskopati ako se traži.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Chloe » 03 Aug 2019, 17:26

Krokodil Behko wrote: 03 Aug 2019, 14:17
alcapone wrote: 03 Aug 2019, 13:28

Volim, nagovorio sam je na suzavac :oo
Jer znam da izvuce ubila bi..

I to bi bio problem s našim zakonima.
Ubiješ provalnika, ili siledžiju i završiš na robiji.
Da. :hm ako nije naoružan nasrnuo na tebe, robija.

I onda slučaj koji je kod nas skoro bio, kad je ubijen bračni par, imali su legalno oružje, a momci su došli bez oružja, ni vatreno ni hladno nisu imali uza se.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by Vrag » 03 Aug 2019, 17:28

Lakija prenijelo

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ubijeno šestero ljudi u Zagrebu, ubojica u bijegu

Post by alcapone » 03 Aug 2019, 18:56

Krokodil Behko wrote: 03 Aug 2019, 14:17
alcapone wrote: 03 Aug 2019, 13:28

Volim, nagovorio sam je na suzavac :oo
Jer znam da izvuce ubila bi..

I to bi bio problem s našim zakonima.
Ubiješ provalnika, ili siledžiju i završiš na robiji.
Bas tako

Al nema problem jos se drotovi cude kad im pokaze oistolj jer mora ga prijaviti :oo
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Crna hronika

Post by srculence7 » 24 Aug 2019, 03:48

Upratila sam juče,privukao me naslov jer stoji da je student psihologije,inače u poslednje vreme izbegavam ovakve vesti kad god mogu...

OKRUTNI UBICA IZ ŠAPCA, STUDENT PSIHOLOGIJE JE UNUK MILIĆA OD MAČVE

Bogdan Gajić (20) iz Šapca uhapšen je juče ujutru dok je u kolicima vozio telo rođenog brata Ignjata (24). Bogdanu su stavljene lisice na ruke zbog sumnje da ga je ubio, a zatim pokušao da telo zakopa u šumi!
Prema rečima našeg izvora, policija je uhvatila Bogdana na delu dok je gurao telo prekriveno čaršavom i lopatom u nameri da ga se reši.
Kako saznajemo, sukob između braće izbio je tokom noći u porodičnoj kući u Ulici oslobođenja u Šapcu. Spekuliše se da su motiv poremećeni porodični odnosi, a prema rečima komšija, Ignjat je koristio narkotike, dok je Bogdan miran i povučen.

- Čuo sam za tragediju. Navodno je Bogdan surovo prebio Ignjata i nije prestajao da ga udara dok ovaj nije izdahnuo. Navodno mu je čak i glavom lupao u pod. Zašto su se potukli, ne znam, ali znam da je Ignjat u ulici važio za malo problematičnog momka, u smislu da je u porodici pravio probleme. Zbog njega su često znali da se posvađaju tokom noći, tada je cela ulica odjekivala. Bogdan je, za razliku od Ignjata, povučen, tih i delovao je malo čudno. Verovatno mu je sada nešto kvrcnulo u glavi jer mu je bilo dosta svega - rekao je za „Alo!“ Bogdanov poznanik.

Vrata porodičnog doma Gajić imala su rupu na staklu i videli su se tragovi borbe. Otvorio nam je Petar Gajić, otac momaka, koji je naredio da izađemo iz dvorišta.

- Pre nekoliko dana je isto bila svađa kod njih. Tada su pozivani da se stišaju. Koliko sam razumeo, Bogdan je nakon ubistva brata zvao ili je poslao poruku roditeljima, u kojoj je naveo da su neki momci došli i odveli Ignjata. Očigledno je pravio alibi. Sada, kad sam sve shvatio, naježio sam se. Znam da je policija bila do 10 ujutru i tada su došli njihovi roditelji Tanja i Petar. Oni i njihov najmlađi sin bili su u Beogradu dok je trajala drama. Niko iz ulice o trojici mladića ne može da kaže bilo šta loše. Uljudno su se javljali i bili kulturni, ali opet, bili su zatvoreni i nisu se mnogo družili s komšilukom. Kad malo bolje razmislim, ne sećam se da sam u protekle tri godine viđao Ignjata, sve do letos. Letos se odjednom pojavio i tada su počele žurke svako veče, svađe, ali i okupljanje sumnjivih likova. Njihovu osobenost pripisivali smo njihovoj umetničkoj crti, jer njima je u rodu Milić od Mačve, poznati slikar. Milić je Petrov ujak i on je deda ovoj deci. Petrova majka je Milićeva rođena sestra - rekao je komšija.

Kako nezvanično saznajemo, policija je dobila prijavu da je u Ulici oslobođenja došlo do svađe.

- Prilikom patroliranja sreli su Bogdana kako gura kolica u kojima su se nalazili telo, čaršav, lopata i flaša. On se zaputio ka lokalnoj šumi Zabran. Policajci su ga pitali da li je čuo za svađu i šta vozi u kolicima u 3.30 ujutru. Bogdan je zbunjeno počeo da daje odgovore, a kada su policajci razgrnuli čaršav i najlon, videli su okrvavljeno telo sa ubodnim ranama. Pitali su ga: „Ko je ovo?“, a osumnjičeni je odgovorio: „Moj brat“. Nakon privođenja je testiran na alkohol, jer je flaša bila puna rakije - navodi izvor blizak istrazi.

Policija utvrđuje okolnosti zločina.

Kako saznajemo u komšiluku, svi u porodici Gajić su nadareni za slikanje i crtanje, a Petar, otac mladića, radi kao ugledni profesor.

- Petar predaje likovno u jednoj šabačkoj školi. Ugledan je! Njegova majka, sestra Milića od Mačve, bila je nepismena, ali je bila pretalentovana za slikanje i svi su se oduševljavali njenim slikama - navodi jedan od komšija.

(Espreso.rs / Alo)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3710 times
Status: Offline

Re: Crna hronika

Post by srculence7 » 24 Aug 2019, 04:02

Neretko se dešava da mladi ljudi upisuju psihologoju kako bi rešili neke probleme sa kojima se bore duže vreme ili makar znali kako da se postave u odnosu na njih ili da izleče sebe.
Verovatno ovde dolazimo do one konstatacije da je neophodna i neka provera psihičkog stanja, stabilnosti ličnosti, jeste da bude tu sistematski pregled koji obuhvata i posetu psihijatru ali se to završava svega u par reči.
U našem gradu postoji i Psihološko savetovalište za studente, gde imaju mogućnost direktnog savetovanja ili putem interneta, grupno savetovanje a i SOS linije, gde mogu anonimno razgovarati sa edukovanim osobama o onome što ih muči.
Zašto se neko odlučuje na ovako surov način da prekrati drugima i upropasti svoj život, možemo nagađati jer u javnosti odjekne vest o zločinu, detalje i motive retko otkrivaju.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120529
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7003 times
Been thanked: 7958 times
Status: Online

Re: Crna hronika

Post by Krokodil Behko » 24 Aug 2019, 09:13

Pa i taj Milić od Mačve je bio udaren po tintari.


Uskoro će Srbi biti gospodari svijeta. Već sada Srbi raspolažu tajnim oružjem iz Teslinog paketa predatog 1943. godine ambasadoru Fotiću. Ako samo jedna bomba padne na Beograd – Vatikan, Beč, Bon i Zagreb biće potreseni silom formule V3=0. Kad se to desi, Atlandiđani će se pojaviti i proglasiti Srbe imperijalnim narodom, koji će od tog časa u ime njih zavesti red na Zemlji i gospodariti svetom. Na ovaj način u dva napada bili bi uništeni Zagreb, Beč, Tirana, Sofija, Prag i Vatikan. Rim bi bio pošteđen jer Srbi cene njegovo umetničko nasleđe. U drugom krugu stradala bi cela Njemačka i njoj slične države, a takođe i gradovi Ankara, Teheran, Džeda, Meka i Medina. To što Srbi još nisu izvršili ova dva razorna napada verovatno treba pripisati dobroti srpskog srca. Čitavu zapadnu hemisferu zahvatiće neslućena lančana tektonska pomeranja u trajanju od petnaest minuta. Tako da će živih ljudi ostati samo toliko da se mogu skloniti pod krošnju jedne šljive. Srbi će biti jedini u stanju da posle ove tekstonske katastrofe kao jedini preživeli narod žive na planeti. To je zbog toga što će ovih narednih osam godina dok ne dođe do katastrofe Srbi pod sankcijama naučiti da žive u prirodi i to će ih spasti. Oni će jedini tada biti u stanju da posle apokalipse obnove novu evropsku civilizaciju.
online

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests