Exam (2009)

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Exam (2009)

Post by Maja » 11 Dec 2011, 02:36

Prvi film koji ćemo gledati.

Director:
Stuart Hazeldine
Writers:
Stuart Hazeldine, Simon Garrity (story), and 1 more credit »
Stars:
Adar Beck, Gemma Chan and Nathalie Cox

Runtime: 101 minutes


Storyline

Eight talented candidates have reached the final stage of selection to join the ranks of a mysterious and powerful corporation. Entering a windowless room, an Invigilator gives them eighty minutes to answer one simple question. He outlines three rules they must obey or be disqualified: don't talk to him or the armed guard by the door, don't spoil their papers and don't leave the room. He starts the clock and leaves. The candidates turn over their question papers, only to find they're completely blank. After the initial confusion has subsided, one frustrated candidate writes 'I believe I deserve...,' and is promptly ejected for spoiling. The remaining candidates soon figure out they're permitted to talk to each other, and they agree to cooperate in order to figure out the question: then they can compete to answer it. At first they suspect the question may be hidden in their papers like a security marker in a credit card...


[media]f8bTs6HKiqI&feature=player_embedded[/media]

Linkovi za skidanje:
Rum wrote:

Code: Select all

http://multiupload.com/4XIP13JR41?file=OneDDL.com-avcdvd-exam.2009.bdrip.xvid.avi
1 KLIK

Code: Select all

http://titlovi.com/titlovi/titlovi.aspx?prijevod=EXAM%20&jezik=
Titlovi
blento59 wrote:

Code: Select all

http://www.megaupload.com/?d=XEZTWH3Z
http://www.megaupload.com/?d=D4PZM6XT
http://www.megaupload.com/?d=ONVN39US
http://www.megaupload.com/?d=FL2WPAVU

Code: Select all

http://www.fileserve.com/file/qDDtTxN

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Exam (2009)

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2011, 18:59

Film odgledan prije sat vremena :ok

tutnplock,svaka cas za prijedlog. Film je fantastican.
Prosto nevjerovatno,da su Ameri,snimili film,cija se cijela radnja,
odvija u jednoj prostoriji. Dijalozi,dobro osmisljeni,kao i dramaturgija.
Nije mala stvar,snimiti film u takvim uvjetima a da bude dobar.
iz tih razloga,podsjeca i na potorisnu predstavu. Doduse,gluma
nije bila bas u pozorisnom stilu,ali mi se dopala.

Sve u svemu,da ne bi ovog "kluba filmofila" ostao bih uskracen,
za gledanje tog filma :cvike
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Maja » 15 Dec 2011, 19:12

Film je prva liga :klanja

Predlažem Behko da počnemo ispočetka tj od početka filma :D


Samo izgleda da će mi nestati struje :zid

Znači, prvo moram reći da sam već u prvoj minuti shvatila da će mi se film svidjeti.
Osam kandidata se sprema za ispit za posao.
Prošlo mi je kroz glavu kako je svugdje isto, bez obzira o kakvom poslu se radi, gdje i ko se prijavljuje.

Šminkanje, pijenje teblete za smirenje, vezanje kravate, teško disanje od treme, uvjeravanje samog sebe da si najbolji, da možeš to, uzimanje u ruku krsta s lančića jer, kao što znamo, svi mi zazivamo boga u takvim situacijama (scena sa flasterom na peti mi je bila ekstra).

A onda ulazak u salu gdje je savršeno poredano 8 stolova i stolica, te ispitni papiri. Stražar koji stoji kao kip i onaj crnac koji im čvrsto i odmjereno govori pravila.
Na samom početku, kad se Bijeli okrenuo prema plavuši, znala sam da će on biti vođa ili da će se barem pokušati nametnuti kao vođa.

Kako vam se sviđaju likovi?

Bijeli, Smeđi, Crni, Gluhi, Plavuša, Crnokosa, Smeđa iii kako se zvala ona što je prva izletila?
Ko je ostavio najbolji utisak na vas?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Exam (2009)

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2011, 19:29

Mislim,da japanka,nije ni stigla,da dobije nadimak.
Izbacena je odmah,jer je upropastila papir. Bukvalno je shvatila rijeci dezurnog.

Kad smo vec kod dezurnog,ona uputstva,koja im je dao,bas su bila ujedno i detaljna i nedokuciva.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Maja » 15 Dec 2011, 19:41

Krokodil Behko wrote:Mislim,da japanka,nije ni stigla,da dobije nadimak.
Izbacena je odmah,jer je upropastila papir. Bukvalno je shvatila rijeci dezurnog.
Da, u pravu si.
Kad smo vec kod dezurnog,ona uputstva,koja im je dao,bas su bila ujedno i detaljna i nedokuciva.
To jeste, ali oni su uputstva ipak skontali. Očito je bilo da se radi o ljudima visoke inteligencije. Svi su imali sposobnost donošenja logičnih zaključaka. Mislim...čega su se sve sjetili... najprije je Bijeli skontao da mogu pričati između sebe, kao i hodati po prostoriji. Pa gledanje papira pod ultraljubičastim i infracrvenim zrakama, zatim ideja da ga probaju razviti kao fotografiju, ali nisu imali vode. Scena kad je Bijeli pišao po papiru :cool
Hoću da kažem da je svako od njih nadprosječno inteligentan, a kao tim su još bolji.
Dijalozi su me oduševili, svaka scena, pokret...toliko da nisam jedne sekunde skrenula pogled s filma.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Rum » 15 Dec 2011, 19:45

Film odlican i meni je legao na prvu samo sam bio sumnjicav na jedan prostor inace ne gotivim filmove gdje je radnja u jednoj prostoriji, ali ovaj je prosao kod mene, za niskobudjetni film odlicno uradjeno ,glumci dobro odradili svoj posao posebno crncuga :cool ,ah meni je odmah zapala za oko plavusa ko bombona :zubi , i cvikeras bio mi je sumnjiv odmah na pocetku, ostali manje vise sumnjao sam malo i na smedjog dokazalo se poslije kad je crnokosu rezao papirom....
Last edited by Rum on 15 Dec 2011, 20:03, edited 1 time in total.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Maja » 15 Dec 2011, 19:52

Bijeli se odmah postavio kao vođa. Poduzetan, samouvjeren, snob, ciničan, ali pametan!

Kao što rekoh svi su nadprosječno inteligentni, ali svako na svoj način.

Recimo Crni je znao dosta informacija, kao kakva enciklopedija. Crna (s cvikama) je znala manipulasiti riječima (naravno psiholog je). A ništa manje nije pametna Smeđa i njih dvije su odlično profilirale Bijelog.
Smeđi ili Ahmedinedžad :klanja on mi je omiljeni lik. Ko je onaj glumac uopšte?
Pola filma kralj djeluje nezainteresovano. Onda odlučuje da kaže svoje viđenje čitave situacije i tu se može vidjeti koliko je pametan, moglo bi se reći i mudar. Ali pred kraj filma ipak pukne, pokušavajući da iz Crne na "vojnički način" izvuče informacije.

Zatim Gluhi... odmah sam skontala da je u njemu tajna, samo nisam mislila da je on gazda, nego da će prvi skontati pitanje.

Plava mi je na početku djelovala kao .... plavuša. Pitala sam se otkud nje uopšte tu, ali sam skontala da je očito pametna dok je uspjela da dogura u ovih 8 kandidata. Znala sam da će dogurati daleko, jer uvijek tako biva, ali nisam mislila da će pobijediti.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Exam (2009)

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2011, 19:53

Maja wrote: To jeste, ali oni su uputstva ipak skontali. Očito je bilo da se radi o ljudima visoke inteligencije. Svi su imali sposobnost donošenja logičnih zaključaka. Mislim...čega su se sve sjetili...
Bas tako. Prosli su mnoge trstove,da bi stigli na taj nivo.
Natprosjecno inteligentni ljudi,koji se lako dosjete,sasvim logicnih stvari,
kojih se neki drugi,ne bi sjetili.
najprije je Bijeli skontao da mogu pričati između sebe, kao i hodati po prostoriji. Pa gledanje papira pod ultraljubičastim i infracrvenim zrakama, zatim ideja da ga probaju razviti kao fotografiju, ali nisu imali vode. Scena kad je Bijeli pišao po papiru
To kad je bijeli,skontao da smiju komunicirati,medju sobom,pa i ustao sa stolice,
maltene,bilo je ravno onoj sceni iz Odiseje,kad majmun uz "Alszo spreich Zarathustra" lupa po kostima. nesto kao veliko otkrice. Od samog pocetka,bio je najodrijesitiji. Nije stedio mozak ni rizik,da pobijedi na ispitu.


Hoću da kažem da je svako od njih nadprosječno inteligentan, a kao tim su još bolji.
Dijalozi su me oduševili, svaka scena, pokret...toliko da nisam jedne sekunde skrenula pogled s filma.
Dijalozi su genijala. Najbolji dio filma.
Onako,timski su razgovarali,postavljajuci jedni drugima,sasvim logicna pitanja i na taj nacin,svako je sebi ujedno i pomagao,da dodje do zadatog a nevidljivog pitanja.

Isprva su djelovali timski. kako je radnja odmicala,otvarali su se i ostali likovi a ne samo bijeli. sarenoliko drustvo,koje je vezivalo samo to,sto imaju neku vezu,sa tom bolescu.
Zenska-psihijatar,djelovala je jako proracunato,sve do otkrivanja istine.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Maja » 15 Dec 2011, 19:53

sumnjao sam malo i na crnog i dokazalo se poslije kad je crnokosu rezao papirom....
To je radio Smeđi jel tako? Ahmdinedžad.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Exam (2009)

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2011, 19:54

Zatim Gluhi... odmah sam skontala da je u njemu tajna, samo nisam mislila da je on gazda, nego da će prvi skontati pitanje.
Mozda mi neces vjerovati,ali skontao sam,da je on neko ubacen. jer je potpuno drugaciji bio. Ne bi takav,prosao kroz iste testove kao i ovi.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Rum » 15 Dec 2011, 20:02

Da japanka je na pocetku pocela pisati i izbacena glupa ,samo naj pametniji i sposobniji za mene je bio bjeli ....
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Rum » 15 Dec 2011, 20:05

Da smedji indijac ispravio sam ........
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Exam (2009)

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2011, 20:06

Maja wrote:
sumnjao sam malo i na crnog i dokazalo se poslije kad je crnokosu rezao papirom....
To je radio Smeđi jel tako? Ahmdinedžad.

Vjeruj da nisam registrovao tog glumca prije.
Ali sjecam se,kad je Bijeli,dijelio nadimke on je rekao:
radije prihvatam da budem Smedji nego Gandhi.
dakle,mozda bar u filmu,tumaci lika indijskog porijekla. Bas se i ponasao kockarski,
sto je i dokazao,kradjom pilule iz dzepa bijelog. Savrseno kockarsko-hladnokrvno ponasanje.
Last edited by Krokodil Behko on 15 Dec 2011, 20:07, edited 1 time in total.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Maja » 15 Dec 2011, 20:06

za niskobudjetni film odlicno uradjeno ,glumci dobro odradili svoj posao posebno crncuga
Baš sam se pitala kako to da mi nijedan glumac nije poznat, a svi glume vrhunski. Ahmedinedžad ahhhh zaljubila sam se :zubi
Krokodil Behko wrote: To kad je bijeli,skontao da smiju komunicirati,medju sobom,pa i ustao sa stolice,
maltene,bilo je ravno onoj sceni iz Odiseje,kad majmun uz "Alszo spreich Zarathustra" lupa po kostima. nesto kao veliko otkrice. Od samog pocetka,bio je najodrijesitiji. Nije stedio mozak ni rizik,da pobijedi na ispitu.
Da, a kad su zaključili da smiju hodati i pričati između sebe ipak niko nije prvi htio da ustane, nego je to uradio Bijeli. Također, kad je Bijeli prvi progovorio i pogledao (čini mi se Ahmedinedžada ovaj je okrenuo glavu). Tek kad je došao do zaključka da im nije zabranjeno pričati između sebe i ostali su progovorili.

Inače, kroz čitav film se provlači poruka .. šta su sve ljudi spremni uraditi, kako bi ostvarili cilj..

Kad je Bijelom pozlilo niko ga nije htio izbaciti iz prostorije da ga ne bi diskvalifikovali. Smeđi je ozlijedio Crnu, Bijeli je ubio Crnog (tako je mislio), dok je crni na neki način mučio Bijelog. Na pitanje Ahmedinedžada (koji je vidio križ od Crnog) zar bit vjere nije opraštati, Crni je rekao "tolerantan sam prema tolerantnim" i nastavio po svome.
Mislim da većina ljudi izgubi vjeru ili vjera padne u drugi plan kad se nađu u teškim situacijama.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Maja » 15 Dec 2011, 20:08

Krokodil Behko wrote:
Zatim Gluhi... odmah sam skontala da je u njemu tajna, samo nisam mislila da je on gazda, nego da će prvi skontati pitanje.
Mozda mi neces vjerovati,ali skontao sam,da je on neko ubacen. jer je potpuno drugaciji bio. Ne bi takav,prosao kroz iste testove kao i ovi.
Ja sam mislila da je on ajnštajnove inteligencije, pa da je tako prošao. Znaš da su većina briljantnih umova, zapravo čudni i nama običnima su čudaci.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Maja » 15 Dec 2011, 20:10

Rum wrote:Da japanka je na pocetku pocela pisati i izbacena glupa ,samo naj pametniji i sposobniji za mene je bio bjeli ....
Meni je malo bilo smiješno kako je ženska pukla. Počeše suze...ja sam kontala da će joj kanuti suza na papir i da će zato biti izbačena zbog pravila "ne upropasti papir".

A inače, kako su ludjeli kad bi ih se izbacivalo. Kao da idu na giljotinu :hm

Jeste dobro plaćem posao, al ipak :hm

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Exam (2009)

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2011, 20:11

Na pitanje Ahmedinedžada (koji je vidio križ od Crnog) zar bit vjere nije opraštati, Crni je rekao "tolerantan sam prema tolerantnim" i nastavio po svome.
zato i kazem. Crni je htio moralisati. Udario je Bijelog,pa ga je htio i izbaciti iz prostorije.
Nije mu htio dati pilulu. A zapravo,cinio je sve,da diskvalificira Bijelog.
Bijeli je od pocetka,bio glavna figura. kako je samo zeznuo brinetu,kad joj je vjesto zamijenio papir i ona je spalila svoj papir.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Exam (2009)

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2011, 20:13

Maja wrote:
Rum wrote:Da japanka je na pocetku pocela pisati i izbacena glupa ,samo naj pametniji i sposobniji za mene je bio bjeli ....
Meni je malo bilo smiješno kako je ženska pukla. Počeše suze...ja sam kontala da će joj kanuti suza na papir i da će zato biti izbačena zbog pravila "ne upropasti papir".

A inače, kako su ludjeli kad bi ih se izbacivalo. Kao da idu na giljotinu :hm

Jeste dobro plaćem posao, al ipak :hm

Jer su svi,zeljeli raditi u toj firmi. Mocnoj i prebogatoj. A bavila se proizvodnjom lijekova,za bolest,sa kojom svi imaju neku vezu. ujedno se provlacilo i pitanje,da bi svoj zivot produzili,jesmo li psremni,unistiti tudje zivote.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Maja » 15 Dec 2011, 20:14

Isprva su djelovali timski. kako je radnja odmicala,otvarali su se i ostali likovi a ne samo bijeli. sarenoliko drustvo,koje je vezivalo samo to,sto imaju neku vezu,sa tom bolescu.
Jesu djelovali su kao tim, ali su bili i nepovjerljivi cijelo vrijeme. Mislili su da je samo jedan odgovor i bojali su se da će zbog njihove pomoći drugi pobijediti.

S vremenom su počeli sumnjati jedni u druge. Mislili su da je među njima uljez.

Od Smeđe je partner bolovao od tog virusa, od Crnog je umrla žena, Bijeli je bio bolestan. Ostale je očito motivisao novac.

A nikako nisu objasnili kakav je to virus.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11759 times
Contact:
Status: Offline

Re: Exam (2009)

Post by Maja » 15 Dec 2011, 20:19

Krokodil Behko wrote:
Na pitanje Ahmedinedžada (koji je vidio križ od Crnog) zar bit vjere nije opraštati, Crni je rekao "tolerantan sam prema tolerantnim" i nastavio po svome.
zato i kazem. Crni je htio moralisati. Udario je Bijelog,pa ga je htio i izbaciti iz prostorije.
Nije mu htio dati pilulu. A zapravo,cinio je sve,da diskvalificira Bijelog.
Bijeli je od pocetka,bio glavna figura. kako je samo zeznuo brinetu,kad joj je vjesto zamijenio papir i ona je spalila svoj papir.
:D.

I onaj gard...šta me gledate, jedno manje, učinio sam vam uslugu svima. Pravi primjer kako mnogi gaze po leševima da bi dobili ono što žele.

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests