Kosovo

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: KOSOVO: Albin Kurti pobjednik izbora za premijera

Post by Zagorka » 07 Oct 2019, 17:19

Kadri Veseli tužno saopštio poraz.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 13 Oct 2019, 18:33

HAOS TOKOM BROJANJA GLASOVA NA KOSOVU: Pola izborne komisije završilo u bolnici - otrovane koverte s glasačkim listićima iz Srbije?!


Devet zvaničnika CIK-a koji su se žalili na zdravstvene probleme nakon otvaranja koverti s glasovima iz Srbije zadržani su na liječenju na Infektivnoj klinici KBC Kosova, javlja portal koha.net. Prištinski mediji ranije su izvijestili da se 26 zvaničnika CIK-a žalilo na zdravstvene probleme kao što su svrab i crvenilo oko očiju nakon otvaranja koverti pristiglih u petak iz Srbije.

Prištinska agencija Kosovapress prenosi izjavu posmatrača procesa prebrojavanja iz nevladine organizacije Gremin Shpejtima Shujakua koji je bio pored zvaničnika CIK-a kada je počelo otvaranje koverti.

- Kada su ove koverte bile otvorene imale su vrlo intenzivan miris. Neki zvaničnici koji su ih otvarali i imali fizički kontakt s njima počeli su reagirati, neki su imali crvenilo ruku i očiju te svrab. Tada je glavni zvaniččnik Besniq Buzhala donio odluku da obustavi proces na neodređeno vrijeme, dok se sadržaj paketa ne provjeri, rekao je on.

Svi zvaničnici CIK-a su prebačeni prvo u Centar porodične medicine, a nakon toga neki su prebačeni na Infektivnu kliniku i Hitni prijem KBC Kosova.

Prištinska televizija KTV prenosi da policijske snage ne dozvoljavaju nikome da priđe Infektivnoj klinici.

People prepare to cast their votes at a polling station in Pristina, Kosovo, October 6. 2019. REUTERS/Florion Goga

Glasnogovornik kosovske policije Daut Hoxha rekao je za KTV da policija ima informacije o trovanju, ali je za detalje u ovoj fazi preporučila medijima da se jave CIK-u i zdravstvenim ustanovama.

Svi koji su došli u kontakt s kovertama su u stabilnom zdravstvenom stanju.



Kako doznaje portal "Kosovo Online", iz prostorije su izbačeni predstavnici Srpske liste, koji su se na izborima takmičili uz podršku Aleksandra Vučića, a koji se nisu žalili na bilo kakve tegobe, i pozvan je specijalni tim policije da ispita slučaj.

Ulaz u prostorije u kojima su se glasovi brojali nije dopušten, proces je prekinut i nije poznato kada će se nastaviti.

Mediji u Prištini ranije su objavili da se radi o više od 3.400 glasova koji su pristigli iz Srbije.

Stevan Veselinović ispred Srpske liste koji je bio prisutan tijekom brojanja tih glasova objasnio je za Kosovo online da su se u jednom trenutku "kao po zapovijedi" radnici koji su te koverte i brojali, požalili na njihov miris navodeći da izazivaju alergiju i svrab.

- Šef tog tima Besniq Buzhala je prekinuo brojanje i krenuo obavještavati policiju i neke druge organe da je moguće da su koverte zatrovane, naveo je Veselinović napominjući da je i on bio u prostoriji i držao kuverte u rukama, ali da nije osjetio ni miris, ni svrab, niti je dobio alergiju.

Potom je, kako je rekao, stigla policija, izbacila ga, iako je član CIK-a, kao i posmatrače Srpske liste, ne samo iz prostorija u kojima su bile koverte, već i iz zgrade.

Dodao je da im je kasnije rečeno da su i ostale udaljili iz tih prostorija.

Veselinović je rekao da je u međuvremenu pristiglo nekoliko medicinskih vozila tako da je, kako je ocijenio, "moguće i da su unijeli unutra što god su htjeli, s obzirom na to da nije bilo nikakve kontrole o tome šta se tamo događa".



Veselinović smatra da je cilj da se glasovi iz Srbije kompromitiraju, da je moguće da se zamijene, i da se onima koji nisu ni dobili povjerenje građana daju nezasluženo ti glasovi, te se tako pokuša popraviti njihov 'loš rezultat na izborima' i da se "na silu uguraju u parlament klasičnom pljačkom i farsom".

Predsjednik Srpske liste Goran Rakić poručio je da je u režiji albanskih političkih stranaka, a uz asistenciju kosovske policije, Centralne izborne komisije i ostalih kosovskih institucija, "započeta krađa srpskih glasova u korist Nenada Rašića, Slobodana Petrovića, Rade Trajković, Aleksandra Jablanovića i ostalih poslušnih Srba".

Srpska lista navodi da neće prihvatiti da bilo ko manipulira glasovima i mimo volje građana instalira Albancima "podobne Srbe", te da zahtijeva od svih međunarodnih faktora da spriječe tu "šovinističku farsu i krađu kojom Priština ruši smisao sudjelovanja Srba u ovom procesu".

Direktor Ureda srpske vlade za Kosovo Marko Đurić ocijenio je da se priprema "manipulacija srpskim glasovima na Kosovu", s namjerom da se, kako je naveo, u prištinski parlament "ugura" neki Kurtijev Srbin.

Albin Kurti je sa svojom strankom osvojio najveći dio mandata u kosovskom parlamentu i kandidat je za novog premijera, a odbacio je ideju o eventualnom koaliranju sa zastupnicima Srpske liste tvrdeći da to nisu kandidati Srba sa sjevera Kosova, nego kandidati 'države', aludirajući na podršku tim kandidatima od strane službenog Beograda.

U priopćenju Vlade Srbije navodi se da je "bizarno kakvim se trikovima Priština služi kako bi srušila izborni rezultat Srpske liste".

Đurić je poručio "svima koji misle da prekrajanje izborne volje srpskog naroda može ostati bez posljedica", da još jednom razmisle, jer ovo "fingiranje trovanja" jeste "brutalni primjer izrugivanja demokratiji i ljudskim pravima".

- Javnost na Kosovu se danima iz propagandnih kuhinja u Prištini priprema za nekakav veleobrat prilikom brojanja glasova iz ventralne Srbije, i danas su učinili prvi korak prema potpunom ukidanju prava Srba na slobodnu političku volju", ocijenio je Đurić, navodi se u priopćenju.

U priopćenju se navodi da će "o ovoj sramoti biti informiran cijeli svijet", i dodaje se da "ako iko misli da ovo političko razbojništvo i mangupiranje može proći, grdno se vara".
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Duminjo » 13 Oct 2019, 18:41

Kmeee 🙈

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 30 Oct 2019, 10:41

Srbija na aparatima marke IMT

Depardieu u Albaniji snima film s Albancima "Milošević i ja"


Image
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Duminjo » 30 Oct 2019, 11:03

Ma Sace dacic izbacit negdje da je još dvaes zemalja OBECALO povuci priznanje države Kosovo 😂

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 30 Oct 2019, 11:05

Duminjo wrote: 30 Oct 2019, 11:03 Ma Sace dacic izbacit negdje da je još dvaes zemalja OBECALO povuci priznanje države Kosovo 😂

Jel misliš na SAO tome i principe i republiku Pale
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 30 Oct 2019, 11:05

Krokodil Behko wrote: 30 Oct 2019, 10:41 Srbija na aparatima marke IMT

Depardieu u Albaniji snima film s Albancima "Milošević i ja"


Image
Zar on nije ponosni "Rus"
Ako se dobro sjećam, primio povelju o državljanstvu iz ruku Putina osobno...
Da nije bacuska opet uvalio braći :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 30 Oct 2019, 11:08

Krokodil Behko wrote: 30 Oct 2019, 11:05
Duminjo wrote: 30 Oct 2019, 11:03 Ma Sace dacic izbacit negdje da je još dvaes zemalja OBECALO povuci priznanje države Kosovo 😂

Jel misliš na SAO tome i principe i republiku Pale
SAO Paolo isto čvrsto stoji na braniku otadzbine :888
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 30 Oct 2019, 11:09

storm wrote: 30 Oct 2019, 11:08
Krokodil Behko wrote: 30 Oct 2019, 11:05


Jel misliš na SAO tome i principe i republiku Pale
SAO Paolo isto čvrsto stoji na braniku otadzbine :888

Ma srpski klub. Više su srpski od Hajduka.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Duminjo » 30 Oct 2019, 11:12

Krokodil Behko wrote: 30 Oct 2019, 11:05
Duminjo wrote: 30 Oct 2019, 11:03 Ma Sace dacic izbacit negdje da je još dvaes zemalja OBECALO povuci priznanje države Kosovo 😂

Jel misliš na SAO tome i principe i republiku Pale
Ma bitno je lupit broj. Nikad niko nije sazno koja je drzava dala obecanje 😂. Nekad citam b92 i dobro zapitam Jel ima Jos iko da nije povuko priznanje..
Šta će bit tek sad kad krene predizborna trka, majko mila 🙈

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Mister No » 30 Oct 2019, 12:15

Iznad Lukavca ima cigansko naselje Torine.

Mjestani ga cesto zovu "San Torino" :D.
Mozda dobiju podrsku i od njih. :oo
High Hopes...

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Mister No » 30 Oct 2019, 16:14

FB_IMG_1572448383273.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 30 Oct 2019, 16:36

Mister No wrote: 30 Oct 2019, 16:14 FB_IMG_1572448383273.jpg

Ako ćemo po historiji, onako kako smo je mi učili, zaputila se srpska vojska preko Albanije, a Albanci iz čista mira im postavljali zasjede.

Zapravo, istina je malo drugačija.

Broj žrtava u delu Kosovskog vilajeta pod srpskom kontrolom se u prvih nekoliko meseci procenjivao na oko 25.000 ljudi. Najvišu procenu broja žrtava tokom 1912. i 1913. godine u svim albanskim oblastima pod srpskom kontrolom dao je Kosta Novaković, koji je procenio da je stradalo oko 120.000 Albanaca oba pola i svih uzrasta.
Ljudi su im samo vratili milo za drago.

Isto to i za Bugare. Srbija je tokom cijelog 19. vijeka bila austrijska pudlica i napadala je pro-rusku Bugarsku svako malo.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Mister No » 30 Oct 2019, 16:53

Srpski zlocini tokom 1. sv. rata i "Balkanskih ratova" skoro da su nepoznati.
Takodje njihovi zlocini i u 2. sv ratu, posebno nad muslimanskim stanovnistvom, su ostali (svjesno) prikriveni.
Jedino se ozbiljnije tome posvetio V. Dedijer u knjizi "Genocid nad muslimanima u 2. svj. ratu".

No, ruku na srce, prekodrinske divljacine su na putu do Grcke dobile po picki da valja.
Sto od Tifusa sto od simpatizera AU monarhije.

Zanimljivo i tada su im Francuzi i Rusi spasili zlocinacke zadrigle glavuse, saljuci brodove za transport.

Sreca malo su zakasnili.

Suza suzu goni vlahadija zarazena tifusom na obali mora bila. :(
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 08 Feb 2020, 10:35

E evo jednog skroz gospodina.
Nezvanično, suflira mu Vlasi, koji je naš zet, pa zato :oo

Mi treba da u direktnim razgovorima sa Sarajevom nađemo najbolje rješenje za to. Ali dok sam ja premijer Vlade Republike Kosova, neće biti rečenice gdje Srbija i Bosna i Hercegovina su tu zajedno.
online

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15132
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 615 times
Been thanked: 2026 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Laser » 08 Feb 2020, 12:02

Konačno neko.pametan.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80755
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9945 times
Been thanked: 6772 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by Julia-Klara » 08 Feb 2020, 12:05

Ja nikako ne razumijem opsjednutost Srbije KOsovom. Ali nikako :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Mister No » 08 Feb 2020, 20:00

Julia-Klara wrote: 08 Feb 2020, 12:05 Ja nikako ne razumijem opsjednutost Srbije KOsovom. Ali nikako :cudi
Ne razumiju ni oni sami.
High Hopes...

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by grunf » 09 Feb 2020, 09:30

Prica je tuzna, ali istinita i poucna. Nisam naveo ime doticnog radi zastite privatnosti, ali ako me ljubazno pitate, rado cu poslati adresu njegove zene, visoke, raskosne brinete, koja se najzad razvela od muza koji je bio slab u seksu.

Junak ove price bio je iz Sarajeva, ali isto tako mogao je biti iz Teslica ili Madrida. Ne znam tacno sta je radio, stalno je putovao, bio je uspjesan u svom poslu, ali izrazito ruzan i ne previse mlad, uzbudjivao se alkoholom, sportom i politikom. Angazovao je privatnog detektiva sumnjajuci da ga zena vara, nasao je najneupadljivijeg, Albanca s Kosova.

Ovo je njegov izvjestaj:

Ti ici na posao. Ja gledao kuca. On doci na kuca. On i njega (ona) izasli iz kuca. Ja pratim tiho kao Brus Lji. On i njega (ona) na hotel doci. Ja na drvo. Ja gledaj na prozor. On ljubi njega. Njega ljubi njega. On mazi njega. Njega mazi njega. Ja mazi na mene. Ja pao sa drvo. Ja dalje ne vidim sta se igraju.

Ne treba da platis na mene.

Ljuljzim Miftari
Glup sam!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 09 Feb 2020, 09:50

Julia-Klara wrote: 08 Feb 2020, 12:05 Ja nikako ne razumijem opsjednutost Srbije KOsovom. Ali nikako :cudi
A koliko mi znamo o tom Kosovu?
Sve je to navijački diljem balkana.
Nek se opsjedaju, koji imaju vremena.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests