Sandžak

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Sandžak

Post by Krokodil Behko » 02 Feb 2014, 23:13

Kako to da nema teme o Sandžaku? :D

Jbg, vjerujem da ima svega od tih novinskih napisa o diskriminaciji i štajaznam ali ponekad odgledam na TV poneku emisiju o Sandžaku. Jbt, pa tamo ima i obih koji su basnoslovno bogati.

Imate li neki poseban stav o ovoj Regiji i njenim stanovnicima?


Sad kad Sarajlije raspale :hihi

Što se mene tiče, ljudi kao i svi drugi ali da postoji ta neka posebna organiziranost između njih, to jeste. Sve nešto u sicilijanskom stilu. Uvijek moram imati na umu da sam među njima i da se pravim blesav.
online

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by komsija » 02 Feb 2014, 23:16

Neka im je Bog na pomoci....mrze se izmedsju sebe
Postoji vise struja i tesko ce se to rijesiti bez sukoba
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Julia-Klara » 02 Feb 2014, 23:46

ne znam vala nesto,ali drze se zajedno... mislim da jos uvijek jako puno polazu na plemensku povezanost,kao albanci i crnogorci
bar ono malo sto ih ja znam
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by laganini » 03 Feb 2014, 08:43

bosanski hercegovci... :haha
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Ruana
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Ruana » 03 Feb 2014, 09:36

Imam jako visoko misljenje o tim ljudima. Prvo i najvaznije 1993 godine u Plav i Rozaje je u dva dana stglo nekoliko hiljada Bosnjaka i Hrvata iz Trebinja. Prvo smo napunili hotele, skole i dzamije, a ostalo su ljudi primali u svoje domove. Niko nije ostao na ulici niti je ko bio gladan. Primili su nas kao najrodjenije. Plakali za nama, lijecili bolesne, ukopavali mrtve, davali novac onima koji nisu imali. Ja im nikad necu zaboraviti.
Ovdje ih takodje ima, dozivljavam ih kao i sve druge svoje zemljake.
U svakom zitu ima kukolja, pa kako kod nas tako i kod njih ima i dobrih i losih. Jedini narod koji dozivjavam kao plemenski narod ovdje su ljudi iz Bosanske Gradiske.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by laganini » 03 Feb 2014, 09:40

..i meni se čini..kad sam ono napisa bosanksi ercegovci mislio sam da ih bosanci doživljavaju ka mi hercegovce..snalažljivi na rubu zakona, domoljubi..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119210
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sandžak

Post by Maja » 03 Feb 2014, 11:12

Vjerovali ili ne, viđala sam crnce i kosooke a Sandžakliju nikad. Šta ću misliti o njima. Pojma nemam. Vjerujem da su za Sarajlije isto što su za Mostarce Podvelešci. Podvelešci su brđani koji su se u ratu spustili u grad i svojom snalažljivošću preuzeli skoro čitav Mostar.
Pustili su korjenje tu i Mostarci ih baš ne vole jer su kako gore napisah snalažljivi i jer polagano preuzimaju važne funkcije, otvaraju firmice, isto kao Sandžaklije u Sarajevu i Hercegovci u Zagrebu.
A ja o Sandžaklijama mogu suditi samo po vicevima, da su krkani, da nose debele lančiće itd, što je niđe veze.
Eto kažu da smo i mi (moje pleme :oo ) porjeklom iz Sandžaka i da smo došli u Hercegovinu prije više od 300 godina, pa jel istina ne znam.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Nela » 03 Feb 2014, 11:25

Jesu krkani. Nije ih tesko prepoznati. Krupni, visoki, kockaste glave, kajle oko vrata i neizostavno a da u govoru. Ima ih zasita dobrih ljudi ali uglavnom su katastrofa.
U Sarajevu su zaposjeli Ilidzu. Kad odes dole samo mozes cuti njihovo zavijanje, onaj ruzni naglasak, vidjeti skupe aute iz kojih vire te kockaste glave i ako je lijepo vrijeme oci ti zabljesnu od odsjaja sunca sa njihovih lancina :bua
Interesantno je da ces ih rijetko vidjeti da su gdje zaposleni a svi imaju love. Valjda negdje posadili pa beru :D.
Ja sam pobjegla u Stari grad, nadajuci se da cu ih izbjeci, medjutim kad sam se doselila parkira mi se neki hajvan pred ulaz u avliju. Kazem mu ja da ne moze tu parkirati, da mu je valjda to jasno, kad on otvori usta:" A da ti si ovdje tek dosla i pravis problem" (ali naglasak morate cut da biste dozivjeli napad za povracanje) i ne stade covjek na tome nego me napade, poce prijetiti, kazem mu:"Nisam ja tek dosla, ja sam se ovdje rodila, ne u ovoj mahali ali u ovom gradu, ti si taj koji je dosljo i moja preporuka ti je da se vratis u zabit odakle si izgamizao." A on nastavi kako ce me zapaliti zajedno sa djetetom itd. Uglavnom ostatak je rijesila policija.
I sta reci za covjeka koji kaze da ce zapaliti dijete od 3-4 mjeseca... Smece odvratno.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Lebowski » 03 Feb 2014, 11:29

Braća naša. :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by laganini » 03 Feb 2014, 12:52

Nela wrote:Jesu krkani. Nije ih tesko prepoznati. Krupni, visoki, kockaste glave, kajle oko vrata i neizostavno a da u govoru. Ima ih zasita dobrih ljudi ali uglavnom su katastrofa.
U Sarajevu su zaposjeli Ilidzu. Kad odes dole samo mozes cuti njihovo zavijanje, onaj ruzni naglasak, vidjeti skupe aute iz kojih vire te kockaste glave i ako je lijepo vrijeme oci ti zabljesnu od odsjaja sunca sa njihovih lancina :bua
Interesantno je da ces ih rijetko vidjeti da su gdje zaposleni a svi imaju love. Valjda negdje posadili pa beru :D.
Ja sam pobjegla u Stari grad, nadajuci se da cu ih izbjeci, medjutim kad sam se doselila parkira mi se neki hajvan pred ulaz u avliju. Kazem mu ja da ne moze tu parkirati, da mu je valjda to jasno, kad on otvori usta:" A da ti si ovdje tek dosla i pravis problem" (ali naglasak morate cut da biste dozivjeli napad za povracanje) i ne stade covjek na tome nego me napade, poce prijetiti, kazem mu:"Nisam ja tek dosla, ja sam se ovdje rodila, ne u ovoj mahali ali u ovom gradu, ti si taj koji je dosljo i moja preporuka ti je da se vratis u zabit odakle si izgamizao." A on nastavi kako ce me zapaliti zajedno sa djetetom itd. Uglavnom ostatak je rijesila policija.
I sta reci za covjeka koji kaze da ce zapaliti dijete od 3-4 mjeseca... Smece odvratno.
..ha,ha,za nevirovat istom retorikom se služe oni koji su alergični na ercegovce..kockaste glave baš taj termin koriste.. :cudi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Nela » 03 Feb 2014, 13:00

Pa bas kao sto ti kazes, nama su sandzaklije kao vama hercegovci :hihi
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by laganini » 03 Feb 2014, 13:04

...otprilike smo to konstatirali ali ne znam koliko je anatomija specifična..možda je ..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Nela » 03 Feb 2014, 13:06

laganini wrote:...otprilike smo to konstatirali ali ne znam koliko je anatomija specifična..možda je ..
e to bas ne znam :valja
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by laganini » 03 Feb 2014, 13:07

..od sada pa u buduće gledam oblik ercegovački glava...:haha
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Nela » 03 Feb 2014, 13:10

laganini wrote:..od sada pa u buduće gledam oblik ercegovački glava...:haha
a ja cim vidim komsiju uslikat cu ga pa cu ti pokazati a ti uporedi :plavi
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Luna. » 03 Feb 2014, 13:20

Nela wrote:Jesu krkani. Nije ih tesko prepoznati. Krupni, visoki, kockaste glave, kajle oko vrata i neizostavno a da u govoru. Ima ih zasita dobrih ljudi ali uglavnom su katastrofa.
U Sarajevu su zaposjeli Ilidzu. Kad odes dole samo mozes cuti njihovo zavijanje, onaj ruzni naglasak, vidjeti skupe aute iz kojih vire te kockaste glave i ako je lijepo vrijeme oci ti zabljesnu od odsjaja sunca sa njihovih lancina :bua
Interesantno je da ces ih rijetko vidjeti da su gdje zaposleni a svi imaju love. Valjda negdje posadili pa beru :D.
Ja sam pobjegla u Stari grad, nadajuci se da cu ih izbjeci, medjutim kad sam se doselila parkira mi se neki hajvan pred ulaz u avliju. Kazem mu ja da ne moze tu parkirati, da mu je valjda to jasno, kad on otvori usta:" A da ti si ovdje tek dosla i pravis problem" (ali naglasak morate cut da biste dozivjeli napad za povracanje) i ne stade covjek na tome nego me napade, poce prijetiti, kazem mu:"Nisam ja tek dosla, ja sam se ovdje rodila, ne u ovoj mahali ali u ovom gradu, ti si taj koji je dosljo i moja preporuka ti je da se vratis u zabit odakle si izgamizao." A on nastavi kako ce me zapaliti zajedno sa djetetom itd. Uglavnom ostatak je rijesila policija.
I sta reci za covjeka koji kaze da ce zapaliti dijete od 3-4 mjeseca... Smece odvratno.
ti nela prave sandzamlije uopste ne znas. znas samo one sto su dosli sad poslije rata u sa.a to su uglavnom nepismeni lezihljebovici.
to je ko i nijemci sto o nama sude po jugovicima, koji su mahom dosli iz zabiti i neobrazovani.

prave sandzaklije su bas onakvi kao sto ruana opisuje. jako srdacni, daleko spremniji pomoci covjeku nego mi bosanci... a tek sto su slozni...
ovo sto se sad kolju izmedju sebe, to njima beograd sve kroji, jer im je prpa da se i oni jednom ne odvoje
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by laganini » 03 Feb 2014, 13:21

..dobro sam reka onda isti ercegovci.. :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Nela » 03 Feb 2014, 13:59

Ja pricam o onome sto sam imala prilike vidjeti, a vidjela sam ih dosta. Mada i pretpostavljam da su to sljegovici iz raznih zabiti.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ruana
Status: Offline

Re: Sandžak

Post by Ruana » 03 Feb 2014, 14:01

Sad ne vajaju a kad su Bosnu branili i ginuli onda su valjali. Tako u Sarajevt ne vole ni Hercegovce ni nikoga ko po njihovom nije sarajlija.
Sarajevo je glavni grad BiH i svi imaju isto pravo na taj grad. To jos samo kod nas ima da se tako dijelimo. Danac je svaki isti bilo u kom gradu da zivi i oni se sele za poslom i svaka cosa ove zemlje im jednaka.
Pa sandzaklije su slavili pobjedu zmajeva isto kao i mi.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119210
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sandžak

Post by Maja » 03 Feb 2014, 14:04

Hrvati i Srbi imaju običaj reći, Bošnjacima je krivo što mi navijamo za Hr i Sr a kad Sandžaklije navijaju za BiH to je ok.
U pravu su.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests