Mainstream hate

Sve o muzici, šta je aktuelno, tekstovi pjesama
Post Reply
User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Mainstream hate

Post by Vjetar » 23 Nov 2019, 19:32

Imaš li "problem" sa mainstream muzikom?
U smislu da ne voliš pjesme sa albuma koje su sveprisutni hitovi i radije slušaš one iz sjene takvih. Skoro pričam sa jednom i sa prezirom me gledala kad sam rekao da volim Under the Bridge od RHCP, a njoj je ovo sto puta bolje sa tog albuma

:lupa

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Mainstream hate

Post by Vjetar » 23 Nov 2019, 19:38

I ja ba, prije nego sam postavio temu, išao sam na serch mainstream u podforumu da vidim da slučajno već nisam postavio ovu temu :D.
Smiješno mi je bilo u rezultatima što skoro svi postovi gdje se spominje mainstream su stormovi :hihi

User avatar
civor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 288
Joined: 06 Mar 2016, 08:10
Location: Sarajevo
Mood:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times
Status: Offline

Re: Mainstream hate

Post by civor » 24 Nov 2019, 08:35

DA, pošto sam prilično sit mainstream muzike !
Što je najgore, većina radio stanica pušta istu muziku, prava je rijetkost naći neku koja odskače, npr.čak i jedan Radio Dalmacija je postao radio sa mainstream glazbom , poput npr. Otvorenog radija , eto samo za primjer , jer sam primijetio da po Sa mnogi slušaju ovaj Otvoreni....
Iskreno, u BiH , jedan BHR1 ili eFM radio dodju kao pravo osvježenje, u smislu da nema "džigere" , a i prilično se odmiču od mainstreama!
Vidim svoju majku kako sikter kuva ajvar bajram vakuf bojler rahatventil kahvu starome babajku , čarobniceeee....

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mainstream hate

Post by storm » 03 Dec 2019, 05:49

Oblak wrote: 23 Nov 2019, 19:38 I ja ba, prije nego sam postavio temu, išao sam na serch mainstream u podforumu da vidim da slučajno već nisam postavio ovu temu :D.
Smiješno mi je bilo u rezultatima što skoro svi postovi gdje se spominje mainstream su stormovi :hihi
Ja ba, ja sam tu, da vas zabavim, nekog tako, tebe onako... Samo se smej (uvek)

Vidim mnogi tako gledaju, teško će postaviti neki "izlaufani" (ovdje kažu) komad... Samo da ne bude - aaaaaa ti slušaš to :oo
Pa onda puštaju neke bedake, samo da se u nečem razlikuju...

Ja volim i mainstream, uostalom... Nije bezveze nešto postalo mainstream.. To što isto još mnogi vole mainstream, nije moj problem.. Ako nešto meni godi, taman bio mainstream, ja ću zarolati taj mainstream

Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mainstream hate

Post by mentalist » 03 Dec 2019, 08:53

civor wrote: 24 Nov 2019, 08:35 DA, pošto sam prilično sit mainstream muzike !
Što je najgore, većina radio stanica pušta istu muziku, prava je rijetkost naći neku koja odskače, npr.čak i jedan Radio Dalmacija je postao radio sa mainstream glazbom , poput npr. Otvorenog radija , eto samo za primjer , jer sam primijetio da po Sa mnogi slušaju ovaj Otvoreni....
Iskreno, u BiH , jedan BHR1 ili eFM radio dodju kao pravo osvježenje, u smislu da nema "džigere" , a i prilično se odmiču od mainstreama!
pa upravo slušanje komercijalnih radija mi zgadilo mainstream, tako da neke pjesme ne mogu više čut koliko su mi ih zgadili

radija nisu više što su bila, ali zato imamo youtube :D

a kod slušanja cijelih albuma što je danas rijetkost, skoro uvijek možemo naći bolju/dražu pjesmu od "hita"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mainstream hate

Post by storm » 03 Dec 2019, 09:07

mentalist wrote: 03 Dec 2019, 08:53
civor wrote: 24 Nov 2019, 08:35 DA, pošto sam prilično sit mainstream muzike !
Što je najgore, većina radio stanica pušta istu muziku, prava je rijetkost naći neku koja odskače, npr.čak i jedan Radio Dalmacija je postao radio sa mainstream glazbom , poput npr. Otvorenog radija , eto samo za primjer , jer sam primijetio da po Sa mnogi slušaju ovaj Otvoreni....
Iskreno, u BiH , jedan BHR1 ili eFM radio dodju kao pravo osvježenje, u smislu da nema "džigere" , a i prilično se odmiču od mainstreama!
pa upravo slušanje komercijalnih radija mi zgadilo mainstream, tako da neke pjesme ne mogu više čut koliko su mi ih zgadili

radija nisu više što su bila, ali zato imamo youtube :D

a kod slušanja cijelih albuma što je danas rijetkost, skoro uvijek možemo naći bolju/dražu pjesmu od "hita"
Ne slušam ta "radija" dragi moj USB stick :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
mentalist
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3948
Joined: 20 Mar 2013, 19:32
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mainstream hate

Post by mentalist » 03 Dec 2019, 09:10

storm wrote: 03 Dec 2019, 09:07
mentalist wrote: 03 Dec 2019, 08:53

pa upravo slušanje komercijalnih radija mi zgadilo mainstream, tako da neke pjesme ne mogu više čut koliko su mi ih zgadili

radija nisu više što su bila, ali zato imamo youtube :D

a kod slušanja cijelih albuma što je danas rijetkost, skoro uvijek možemo naći bolju/dražu pjesmu od "hita"
Ne slušam ta "radija" dragi moj USB stick :D.
odavno imam pune stickove :DD :D.
i ovdje sam dosta našao za mene novih pjesama :ok

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Mainstream hate

Post by Julia-Klara » 03 Dec 2019, 09:17

Dok sam radila na radiju pokusavala sam ubacivati neke stvari mimo mainstreama, ali se to nije svidjelo ni sefu, a ni slusateljima.
Radio "as such" sam prestala davno slusati, nekad , da me zelja mine upalim RSG ili Naxi (rock), ali nije to to. Uvijek se vrti jedno te isto :cudi
Muziku biram sama sebi a nerijetko i ono sto postave neki forumasi (Bla, mentalist, Behko), i "educiram" se.
Da ne bude zabune, mije ni mainstream tako los, nadje su tu kvalitetnih stvarica, ali eto, B strana je nekako uvijek bolja ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mainstream hate

Post by storm » 03 Dec 2019, 20:11

Jedna od "hejtanijih" pogotovo od tvrde struje kofol metalaca...
Ali stvarka me ne prestaje :love

Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Mainstream hate

Post by Vjetar » 15 Dec 2019, 20:23

Julia-Klara wrote: 03 Dec 2019, 09:17 mije ni mainstream tako los, nadje su tu kvalitetnih stvarica, ali eto, B strana je nekako uvijek bolja ;)
:lupa Ti si polupala lončiće

Post Reply

Return to “Muzika”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests