Reforma obrazovanja

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
sancho_no1
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 185
Joined: 17 May 2011, 23:58
Status: Offline

Reforma obrazovanja

Post by sancho_no1 » 29 Jun 2011, 23:57

Vlada Kantona Sarajevo je 30. maja usvojila upisni plan za srednje škole, ali se prašina zbog izmjena podigla tek kada su počeli upisni rokovi. Naime, Ministarstvo nauke i obrazovanja je prilikom pravljenja upisnog plana pokušalo uskladiti broj učenika koji se upisuju u određene škole sa realnom potrebom za njima na tržištu rada.
Ministarstvo je radi toga imalo i konsultacije sa srednjim školama, Privrednom komorom KS i službama za zapošljavanje. Tako se došlo do podataka koji ukazuju na to da se kvota upisa u određenim školama mora smanjiti. Gotovo ista stvar je i sa Univerzitetom u Sarajevu, koji će ove godine upisati 1000 studenata manje, s tim da se to uglavnom odnosi na vanredne studente. Fakultetima je dat i rok od dvije godine kako bi uveli učenje na daljinu te time nadomjestili broj vanrednih studenata koje neće moći upisati.

Za razliku od prethodnih godina kada se u gimnazije upisivalo 32 posto od ukupnog broja đaka ili jedna trećina, ove godine je taj broj smanjen na 26 posto. Cilj Ministarstva je da broj djece koja će biti upisana u gimnazije bude jedna četvrtina od ukupnog broja, odnosno 25 i to će se postići već u narednoj godini. Inače, ove godine se u KS u srednje škole upisuje ukupno 6007 djece.
"Više od 400 djece koja su se prijavila za gimnazije nisu zadovoljili kriterije. Neki od njih su položili i prijemni, ali nisu imali ostale elemente potrebne za upis u gimnazije. U utorak smo imali žučnu raspravu na Skupštini KS i na sjednici Vlade sedmicu prije zbog ovoga. Želje roditelja su jedno, a ovo je ono što je donijela Vlada na osnovu preporuke Ministarstva koja je napravljena na temelju potreba tržišta rada. Na Skupštini su se čuli i neki prijedlozi kako treba sada mijenjati plan upisa i omogućiti da se više učenika može upisati u gimnazije. Obrazloženje je suludo, a na kraju se svodi na to da eto roditelji hoće da im djeca idu u gimnaziju. Želim javno reći, ako pojedini poslanici iz Skupštine KS misle da to tako treba, onda hajde da lijepo sve škole proglasimo gimnazijama, da uvedemo nastavne planove i programe samo za gimnazije i da od svih ostalih škola ostavimo samo srednju medicinsku i zubotehničku, jer ispada da nam ništa drugo ne treba. Kada bi slijedili tu logiku došli bi u situaciju da u preostalim školama imamo radnike koji su tehnološki višak i to njih od 15 do 20 posto. Svi oni koji traže povećanje kvote upisa u ove "popularne" škole, jer ne mogu izdržati pritisak svojih prijatelja koji ih zovu da im srede upis djeteta u školu, neka izađu pred ovih 200 ljudi koji će ostati bez posla ako se to uradi, pa neka njima, nastavnicima to objasne. Država nije tu da ispunjava želje roditelja, nego ima obavezu da omogući dovoljan broj mjesta za upis, što je i učinjeno", kaže ministar Suljagić.

Ministar kaže i to kako je u razgovoru sa rukovodstvom JP "Autoceste FBiH" dobio informacije i da neki važni projekti trpe zbog nedostatka kadrova. S druge strane građevinski sektor je onaj u kojem je najizvjesnije da će mladi ljudi po završetku školovanja dobiti posao. Međutim, u školama koje vode ka tom poslu, konkretno u Srednjoj građevinsko-geodetskoj školi u Sarajevu je na drugom roku ostalo 59 nepopunjenih mjesta, a u prvom roku ih se prijavilo 82 manje od onoga koliko je planirano da ih se primi.
cijeli tekst mozete procitati ovdje;http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110629113


Da li bi podrzali ovakav vid reforme, koja prati stvarnu potrebu za radnom snagom na terenu ili podrzavate stav roditelja da se u popularnim skolama (koje nemaju perspektivu) poveca kvota upisa. Kako bi se naslo mjesta i za njihovo djete....
Tamo gdje svi misle isto, niko ne misli mnogo!!!

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Reforma obrazovanja u Kantonu Sarajevo!!

Post by Konsultant » 30 Jun 2011, 02:22

standardno 5 do 12 usvajaju plan. sto nisu stisli petlju i usvojili u jesen ili zimu? sto bi im se roditelj naspominjali neceg onako na rate.
Ministar kaže i to kako je u razgovoru sa rukovodstvom JP "Autoceste FBiH" dobio informacije i da neki važni projekti trpe zbog nedostatka kadrova.S druge strane građevinski sektor je onaj u kojem je najizvjesnije da će mladi ljudi po završetku školovanja dobiti posao.
evo i njihovog nekog konkursa. ukupno trebaju 21 osobu i sad tu nesto palamude oko nepopunjenosti. kakav je to vazan projekat od 21 osobe, u kojem realno treba 5-6 osoba gradjevinskog smjera?! ostali nemaju veze sa gradjevinom. ako bas ni te ne mogu naci, nedavno je statistika pokazala za KS jal federaciju na birou, inz grdjevine ima preko 30.
hajd uzmimo nek im treba 100-200 ljudi. ako hoce ljude sa papirom sss, ona srednja u sirokom brijegu stanca kakvo hoces zanimanje.
u ovu njegovu pricu ne vjerujem jer se sigurno mogu zaposliti osobe sa adekvadnom ili vishom strucnom spremom, a na birou imamo preko 300 000 nezaposlenih. kad bi sad napunili bivsi gigant rmk zenica, skinuli bi sa biroa samo 10-15% zaposlenih, o cemu mozemo samo sanjati. isto kao da hidrogranja, zgp i ostali nosioci razvoja nemaju viska radnika pa se eto tamo nece moci zaposliti.

ministar se mora necim opravdati u javnosti pa se pravda dobio informacije citaj na kafi sa rukovodstom onako kroz pricu spomenuto et nemamo dovoljno kadra. a sto ce uskoro imati socijalne probleme u hidrogradnji jer smo izvisili za libiju, to ne spominje. ova ovdje direkcija je bila samo podizvodjac nekom podizvodjacu.

da li nam treba reforma?
da, svaka drzava mora planirati svoj razvoj i prema tome uskladiti potrebe za obrazovnim kadrom. posto nemamo bas sredjeno trziste a ni adekvatne statistike onda ne mozemo ni kvalitetno planirati vec se radi odokativno po nekim starim parametrima.
sto toliko mladih hoce ili sto ih roditelji guraju u gimnaziju? zato sto je to dobra podloga za fakultet i sto cesto u strukovne skole idu od zla oca od gore matere. dovoljno je par komada po razredu da ostalim ucenicima i profama zagorcaju zivot.
naravno mi trebamo i moramo imati i nk, kv i vkv i vs i vss. samo sto je je na birou trenutno najvise nezaposlenih bez fakulteta.
kakva je na kraju perspektiva skorog zaposlenja koji zavrse samo sss? jako jako mala ako ne potegnu veze, poznanstva, mito...

User avatar
sancho_no1
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 185
Joined: 17 May 2011, 23:58
Status: Offline

Re: Reforma obrazovanja u Kantonu Sarajevo!!

Post by sancho_no1 » 30 Jun 2011, 12:11

"Želim javno reći, ako pojedini poslanici iz Skupštine KS misle da to tako treba, onda hajde da lijepo sve škole proglasimo gimnazijama, da uvedemo nastavne planove i programe samo za gimnazije i da od svih ostalih škola ostavimo samo srednju medicinsku i zubotehničku, jer ispada da nam ništa drugo ne treba. Kada bi slijedili tu logiku došli bi u situaciju da u preostalim školama imamo radnike koji su tehnološki višak i to njih od 15 do 20 posto. Svi oni koji traže povećanje kvote upisa u ove "popularne" škole, jer ne mogu izdržati pritisak svojih prijatelja koji ih zovu da im srede upis djeteta u školu, neka izađu pred ovih 200 ljudi koji će ostati bez posla ako se to uradi, pa neka njima, nastavnicima to objasne."
Ja mislim da je ministar upravu 90%
Koga god od ove djecurlije pitas sta ce upisati. Kaze Ekonomsku,gimnaziju,medicinsku i sl.
Pitas ga sto ma et Babo mi reko ili Majka i sl...
Stvarno j e u pravu i sto se tiče biroa. Na birou najmanje samo 2% u citavoj BiH ima ne zaposlenih Elektrotehnicara.
Samo zamjeram sto ova reforma koja prati potraznju na trzistu usluga,nije ranije dosla.
al hajd dobro je da su je usvojili.
samo sto je je na birou trenutno najvise nezaposlenih bez fakulteta.
kakva je na kraju perspektiva skorog zaposlenja koji zavrse samo sss? jako jako mala ako ne potegnu veze, poznanstva, mito..

hm,ne znam kakva je situacija na ostalim mjestima ali na birou u sarajevu 650 pravnika, 300 ekonomista, 1400(zurnalista,socijalnih radnika,sociologa,politologa)
Tamo gdje svi misle isto, niko ne misli mnogo!!!

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Reforma obrazovanja u Kantonu Sarajevo!!

Post by Konsultant » 30 Jun 2011, 12:54

Arhitektonski fakultet ima 148 osoba na birou.
Za gradjevinu nema podataka ili je na birou manje od 30 ili su ih utrpali u arhitek. detaljnije na zadnjoj strani
Politicke nauke su trosak drustvu jer ne rade na proizvodnji neceg vec trose prihode od poreza. Naravno oni nam trebaju, samo ne u ovolikom broju. U slucaju nuzde, arhitektura i masinstvo bi mogli bi lako posluziti kao zamjena za SSS gradjevinare, ali nikako politolozi, ekonomisti, filozofi, pravnici i sl.

Ministar ima cinjenicu, ali nema konkretne dokaze i baljezga o SSS tj. konkretno o gradjevinarima. Posto vec X godina strategija skolovanja nije uskladjena sa strategijom razvoja drzave onda imamo ovakav problem i neko mora progutati vruc krompir.
Filtriranje mora postojati, a ako hoce svom dijetetu najbolje onda nek ga tjeraju da uci i da se bori, pa ce biti medju boljima i imati prava na upis.
S druge strane, za gimnaziju nije potrebno neko vece opremanje i praxa kao sto je za gradjevinu, stomatologiju, metalnu...

User avatar
sancho_no1
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 185
Joined: 17 May 2011, 23:58
Status: Offline

Re: Reforma obrazovanja u Kantonu Sarajevo!!

Post by sancho_no1 » 01 Jul 2011, 01:31

vodeni_zeko wrote:Arhitektonski fakultet ima 148 osoba na birou.
Za gradjevinu nema podataka ili je na birou manje od 30 ili su ih utrpali u arhitek. detaljnije na zadnjoj strani
Politicke nauke su trosak drustvu jer ne rade na proizvodnji neceg vec trose prihode od poreza. Naravno oni nam trebaju, samo ne u ovolikom broju. U slucaju nuzde, arhitektura i masinstvo bi mogli bi lako posluziti kao zamjena za SSS gradjevinare, ali nikako politolozi, ekonomisti, filozofi, pravnici i sl.

Ministar ima cinjenicu, ali nema konkretne dokaze i baljezga o SSS tj. konkretno o gradjevinarima. Posto vec X godina strategija skolovanja nije uskladjena sa strategijom razvoja drzave onda imamo ovakav problem i neko mora progutati vruc krompir.
Filtriranje mora postojati, a ako hoce svom dijetetu najbolje onda nek ga tjeraju da uci i da se bori, pa ce biti medju boljima i imati prava na upis.
S druge strane, za gimnaziju nije potrebno neko vece opremanje i praxa kao sto je za gradjevinu, stomatologiju, metalnu...
Svaki pocetak je tezak, svaki korak naprijed pogotovo kod nas u BiH je bolan. Da bi se krenulo naprijed mora se poceti dirati i u "nedodirljive"
Vjerovatno zato sto ne postoji zakon na drzavnom nivou koji ce regulisati pomenuti prooblem.
Ipak od nekud se mora krenuti.
Ukoliko nema drzavnog ili entitetskog zakona. Krenut cemo tamo odakle se moze od kantonalnih. Misnistar je po meni uradio super stvar sad hoce li ga pratiti u drugim kantonima to cemo vidjeti
Ministarstvo je takodje donijelo odluku, po kojemu djeca imucnih roditelja ili djeca s vecim stelama a s losim uspijehoh. Se ne nece moci bas tako lahko upisati u zeljenu skolu i tako ometati drugu djecu koja bi zeljela nesto da nauce
Roditelje koji se pominju u ministrovom izlaganju izgleda da najvise boli to sto je Ministarstvo donijelo odluku kojom se pri upisu učenika u srednje škole gleda prosjek ocjena od 5 do 8 razreda.
Za upis je potrebno sakupiti 60 ili 70 (zavisi od skole)bodova
Prijemni ispit moze donijeti max. 30 bodova. A opci uspjeh(prosjek) max 60 b.
Ukinuta je titula "učenik genracije" ( ranije nije polagao prijemni ispit)
Tako da ipak znanje je to koje ce definirati buducnost, a ne stela ;)
Tamo gdje svi misle isto, niko ne misli mnogo!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Sarajevo: Zbogom besplatno školovanje

Post by Krokodil Behko » 11 Sep 2011, 09:56

Obavezno osiguranje za učenike: Škole određuju iznos

Image

Na početku školske godine roditelji osnovaca i srednjoškolaca obavezni su platiti osiguranje za svoju djecu. U tu cifru, koju određuje škola, uračunati su kupovina zadaćnica i knjižica, odlazak u pozorište, kino... Svaka škola dužna je objasniti roditeljima za šta se novac izdvaja, kažu iz Ministarstva obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo.

- Visina osiguranja po školama nije ista. Cijena se formira zavisno od složenosti nastavnog procesa, ali se, u svakom slučaju, vodi računa da ne bude preopterećen budžet roditelja. Plaćanja su oslobođeni roditelji slabijeg materijalnog stanja - pojašnjavaju iz Ministarstva.

U cijenu osiguranja nije uračunata odšteta, a ako đaci polome klupe ili naprave drugu štetu, onda roditelji izdvajaju novac za popravku.

Visina osiguranja u Srednjoj građevinsko-geodetskoj školi iznosi 30 KM. Taj novac, kako su nam kazali iz ove škole, namijenjen je za osiguranje učenika, članarinu u Crvenom križu, za zadaćnice, knjižice, zahtjeve za upis, svjedodžbe i diplome, razne vrste potvrda te fotokopija obrazaca. Djeca šehida i palih boraca ne izdvajaju novac za osiguranje.

U Osnovnoj školi "Meša Selimović" na Alipašinom Polju osiguranje košta tri KM, a članarina za biblioteku dvije marke.
online

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sarajevo: Zbogom besplatno školovanje

Post by Bahra » 11 Sep 2011, 20:49

Pa ovo osiguranje u skoli ja placam vec 3 god, ne znam sta je sad najednom kao neka novina?!
Mislim da placam oko 11 KM, sa tim da je ukljuceno i osiguranje djeteta, knjiznica, crveni kriz. Samo skolske akreditacije placamo posebno 5 KM.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevo: Zbogom besplatno školovanje

Post by Nela » 11 Sep 2011, 20:57

Oduvijek se placalo, ja sam prije deset godina placala 50km
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Sarajevo: Zbogom besplatno školovanje

Post by Krokodil Behko » 11 Sep 2011, 21:02

Vjerovatno Avaz,malo sara po Suljagicu.. sad sve ono sto nisu htjeli pisati,pisu da naskode protivnickoj stranci.. Nebitno u odnosu na to,sto je ovo grozota od skolstva,jos veca je grozota ovaj Avaz.. kako samo,nalijecu,da onog Turkovica,spreme na robiju.. Ako doznate jednog dana,da je Radoncic,imao nekada,neki tal sa njim,nemojte se iznenaditi.. Pravi mahalski Gebels..
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevo: Zbogom besplatno školovanje

Post by Maja » 11 Sep 2011, 23:57

joj nemojte mi to spominjati. zbog hebenog osiguranja sam prvi i jedini put plakala u školi :oo

u 7. razredu tata mi nije htio dati 5km (e što ne znam) pa me razrednik poslao direktoru a direktor mi je svašta nagovorio dok sam šutke stajala pred njim. kad sam se vratila u učionicu razrednik kojeg smo svi smatrali čudovištem me pitao šta mi je direktor rekao i ja sam onda počela kmečati. to je za mene bilo grozno iskustvo jer nikad nisam bila kod direktora, niti se ikad na mene derao nepoznat čovjek.
razrednik se sažalio i rekao hajde hajde sjedi nemoj plakati :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Sarajevo: Zbogom besplatno školovanje

Post by Krokodil Behko » 12 Sep 2011, 00:05

Bogme,u vrijeme,kad sam ja isao u osnovnu skolu,nista se nije placalo..
Kupovali se udzbenici,to jeste ali to bi bilo sve.. Cak je bila i uzina u skoli,
za neku bijdenu kintu mjesecno.. Jeste da tad nije bilo kompjutera a fudbal
se igrao na fizickom sa takozvanim "polufudbalkama" ali je bilo sve gratis..

A ovo danas,da te bog sacuva i sakloni..
online

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sarajevo: Zbogom besplatno školovanje

Post by gejsha » 15 Sep 2011, 17:08

Pa i ja koliko se sjećam osiguranje se uvijek plaćalo,ništa novo..mislim da je bilo 10 KM u srednjoj..i cura slomila ruku,nikada joj nisu platili odštetu iako se to desilo u školi.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Ministar obrazovanja i nauke KS Emir Suljagić podnio ostavku

Post by Krokodil Behko » 10 Feb 2012, 15:14

Image

Emir Suljagić, ministar obrazovanja i nauke Kantona Sarajevo danas je podnio neopozivu ostavku na mjesto koje je obavljao.

Kako saznajemo ministar Suljagić u 16 sati javno će se oglasiti o tome.

Nezvanično se doznaje, da je razlog iznenadne odluke nisu prijetlje. Naime, odluka je uslijedila dan nakon žestoke rasprave s Zlatkom Lagumdžijom, liderom SDP-a.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Online

Re: Ministar obrazovanja i nauke KS Emir Suljagić podnio ost

Post by Mister No » 10 Feb 2012, 17:41

Majmun, mlati zenu, kud ces dalje...
High Hopes...

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Ministar obrazovanja i nauke KS Emir Suljagić podnio ost

Post by String » 10 Feb 2012, 23:00

Tako je to kad Lagumdzijasi poslaju pismo...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Ministar obrazovanja i nauke KS Emir Suljagić podnio ost

Post by Krokodil Behko » 11 Feb 2012, 09:15

Vjerski velikodostojnici utrkivali su se u mom javnom linču, zbog čega je slanje metka na moju adresu postalo legitimno

Ministar za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo Emir Suljagić danas je pismenom putem javnosti uputio obrazloženje svoje neopozive ostavke. Saopštenje prenosimo u cjelini;

- Nakon najnovijih prijetnji upućenih meni i mojoj porodici, a u skladu sa Poslovnikom o radu Skupštine Kantona Sarajevo, danas sam Predsjedavajućoj Skupštine, gospođi Mirjani Malić, podnio nepozivu ostavku na mjesto Ministra obrazovanja, nauke i mladih u Vladi Kantona Sarajevo. Prijetnje s kojima se suočavamo moja porodica i ja me sprečavaju u izvršavanju onoga za što sam dobio mandat i zakletve koju sam položio pred Skupštinom i građanima Kantona Sarajevo.

Na radnom mjestu sam prijetnje kontinuirano primao nakon što sam svojim odlukama počeo da ugrožavam neformalne centre moći koji nisu podložni izbornoj volji građana. Prijetnje upućivane meni i javno i privatno sam ignorisao, vjerujući da kao i svi drugi građani ove zemlje uživam zakonom garantovanu zaštitu.

Javnosti je poznato da su se svi, od vjerskih velikodostojnika, preko medija, do udruženja građana, utrkivali u učešću u javnom linču na mene, čime su kreirali kontekst u kojem je slanje metka na moju kućnu adresu postalo legitimno. Dio odgovornosti za hajku na mene snose i oni mediji koji su u kontinuitetu objavljivali moju kućnu adresu, čime su meni i mojoj porodici stavili metu na leđa.

Nažalost, shvatio sam da i pored najiskrenije želje za promjenama, u Bosni i Hercegovini trenutno moć imaju oni koji nemaju nikakvu odgovornost prema biračima, od birokratije koja odgovara samoj sebi, do vjerskih zajednica koje sebe stavljaju iznad zakona u svakom pogledu. Smatram da oni koji se kriju iza vjere da bi prijetili meni i mojoj porodici zloupotrebljavaju vjeru da bi zadržali moć i privilegije u kojima nezasluženo uživaju.

S obzirom da nisam spreman da udovoljim pritiscima i uradim ono što se traži od mene u prijetnjama, a imajući u vidu činjenicu da je sigurnost moje porodice direktno povezana s tim, smatram da je podnošenje neopozive ostavke jedini lični, moralni i politički odgovoran čin koji mogu poduzeti u ovom trenutku.

Iskreno se nadam da će moja ostavka označiti početak povratka moći u institucije kojima upravljaju oni koje je narod birao i koji narodu na izborima polažu račun.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Ministar obrazovanja i nauke KS Emir Suljagić podnio ost

Post by carobnjak N » 11 Feb 2012, 11:01

Čovjek je podnio ostavku jer je napravio skandal udarajući ženu i vjerovatno su mu iz stranke rekli da mu je to jedini izlaz ,a sad pričati o prijetnjama itd je samo pokušaj da se opere i pretvori u žrtvu.
Nije on nikakva žrtva ,već njegova žena
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Ministar obrazovanja i nauke KS Emir Suljagić podnio ost

Post by String » 11 Feb 2012, 12:51

dajte ba ljudi, covjek jednstavno nije radio kako lagumdzija kaze i to je to...nisu to njemu nikakvi vjernici poslali.... :lud
Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ministar obrazovanja i nauke KS Emir Suljagić podnio ost

Post by Zagorka » 11 Feb 2012, 13:07

Sto ne upute takvom nasilniku kakav dum-dum metak,ali ne u koverti :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ministar obrazovanja i nauke KS Emir Suljagić podnio ost

Post by Maja » 11 Feb 2012, 17:09

Baš da vidimo ko će doći na njegovo mjesto.
Mislim da će i oni što ga sad ne vole žaliti za njim.
Bolje neće biti sigurno.

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests