Treba li zabraniti skupe marke u školama?

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply

Treba li zabraniti skupe marke u školama?

Da
8
57%
Ne
6
43%
 
Total votes: 14

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Krokodil Behko » 21 Nov 2018, 15:28

Zagorka wrote: 21 Nov 2018, 14:44
Jakne od 2000 maraka (vela havle koji debil to uzme djetetu) kupuju malograđani, sitni hahari, mutni profiteri, sve nastojeći postati tako neka biva elita.

Meni jučer 90 KM bi puno, za neku pokratku zimsku jaknu :ooo
online

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by navika » 21 Nov 2018, 15:43

Jucer sam naisla na ovu vijest i djeca su bila tu kod mene pa ih pitam sta oni misle.
Sin (16 god) - Niko ne kupuju odjecu da mu vjesi u ormaru. Ako u Britaniji moji vrsnjaci ostaju 8 sati u skoli i rade neki part time na kojem moraju nositi uniformu, onda i nemaju vremena za zabavu i druzenja, i jedino gdje se mogu urediti je skola.
- Ima li u vasoj skoli siromasne djece?
- Vecina djece je fino obucena, Ali ima i djece koja nose iste i stare stvari. Neki i ne mare, ok su s onim sto im roditelj(i) kupe. I nisam nikad vidio da se neko smije nekome zbog toga kako neko izgleda i kako se je obukao.

Zadnju recenicu je i kcerka potvrdila.

A na temu ona je rekla - gdje god da podjemo uvijek ce biti neko ko ima vise od nas. Sto prije to prihvatimo to za nas bolje.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Zagorka » 21 Nov 2018, 15:48

Krokodil Behko wrote: 21 Nov 2018, 15:28
Zagorka wrote: 21 Nov 2018, 14:44
Jakne od 2000 maraka (vela havle koji debil to uzme djetetu) kupuju malograđani, sitni hahari, mutni profiteri, sve nastojeći postati tako neka biva elita.

Meni jučer 90 KM bi puno, za neku pokratku zimsku jaknu :ooo

Ja na crni petak kupila zimsku jaknu za 25 maraka :ahhh
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Merlin246 » 21 Nov 2018, 15:54

mad_max_ba wrote: 21 Nov 2018, 14:49
pa nemožeš ni da vitiš podlogu za to iz dva razloga:
1. Nisi ovde
2. Nemaš svoju djecu
Eto svi mi koji nemamo djecu ne znamo ni sta su djeca, nit smo kad vidjeli kako djete izgleda, ni kako se ponasa ni nista. Prema tome ne trebamo ni komentirati nista vezano za djecu osim ako nemamo barem jedno osmero djece :D.
Kakve veze ima sto nemam djete, vidim sta se desava u svijetu u kojem zivim :cudi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Socrates » 21 Nov 2018, 15:56

Nismo nikad ni bili djeca, po svemu sudeći.
. . . . . . . . .

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Merlin246 » 21 Nov 2018, 15:58

Ja sam za ovu zimu kupila dvije jakne :rozi i tocno bih popizdila da mi netko zabrani da ih nosim :jok

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Socrates » 21 Nov 2018, 16:10

I marke donjeg vesa treba provjeravati svim drzavljanima svake drzave, da slučajno ne bi zalutalo nesto skupo.
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Chloe » 21 Nov 2018, 16:14

Socrates wrote: 21 Nov 2018, 15:56 Nismo nikad ni bili djeca, po svemu sudeći.
Soc, ne zezaj... I ti si u jednom momentu postavio kao da mi nismo imali djetinjstvo.
Sigurna sam da bi nakon kratkog boravka ovamo bolje nas shvatao.

Da se vratimo na temu... Glasala sam protiv zabrane, a vi nastavite dalje...
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Socrates » 21 Nov 2018, 16:17

Gdje sam rekao da niste imali djetinjstvo?
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Socrates » 21 Nov 2018, 16:23

I da kažem o tom boravku.

Nikad ni u snu se ne bih zalagao za zabranu nosenja odjeće ili nošenja uniforme, osim ako imaš izbor pa se sam odlučiš da ti dijete ide u školu gdje to rade.

Niti mislim da je vaša situacija sa danasnjom djecom nesto posebna u Bosni i Hercegoviniji.
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Chloe » 21 Nov 2018, 16:30

Socrates wrote: 21 Nov 2018, 16:17 Gdje sam rekao da niste imali djetinjstvo?
Nisi rekao da ga nismo imali ali si stavio pod upitno kakvo smo imali i s tim je upitno dal' imamo "iskustva" sa okrutnošću vršnjaka za porediti sa ovim današnjim.
I to stoji da nam iskustva ne mogu biti jednako bolna, možda su moja bolnija od tvojih ili kontra ali itekako smo svi svjedoci tih nekih vremena i nije ok da bilo ko to osporava nekom od nas.

Nije sa djecom drugačija situacija nego sa cijelim društvom a to se preslikava na njih.

Pri upisu u srednju školu, gimnaziju, kćerka jednog profesora se uveliko pitala ko će u koje odjeljenje ići. Napravila je sebi odjeljenje po mjeri. Mizeran primjer normalnosti.

Izvini meni je ovo umor. Ono, ja sam gladna ali me ti hoćeš ubijediti da nisam.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Venera » 21 Nov 2018, 16:46

ina wrote: 21 Nov 2018, 09:21
Ima ljudi sa nadprosjecnim novcanikom. Neki od tih salju svoje u privatne skole. I cak da su obuceni od glave do pete u Roberto Cavalli nisu nosno nadignuti (da se ne koristim vulgarnim terminima) kao gore prvi spomenuti.
logicno je da ne prakticirjau takvo smijesno i jeftino ponasanje, ali su vlro dobro svijesni svog izleda, ugleda i ponasanja u drustvu :p

kao sto reve navikina kcerkica, naviknimo se da ima siormasnijih i bogatijih od nas :ok

nas narod meni jednostavno nije jasan, pati od dokazivanja vlastitog laznog statua nekakvom garedrobom , a nema ni para :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Socrates » 21 Nov 2018, 16:52

Naravno da ste svjedoci vremena, Chloe, i to vam ne osporavam.

Kao što rekoh, svjedoci tranzicijskog vremena za BIH, gdje je došlo do toga da neko ima vise a neko manje. :cudi Ponekad me podsjetite na moje roditelje, koji su se isto tako morali navikavati na neke stvari. Da, neko ima vise, neko manje, nema Tita da nas sve zaduži i da svi imamo približno isto, to jest skoro nista. Deal with that. Pa onda još dođe rat, gdje niko nema nista.

I neću da ulazim u to kako je neko stekao više. Za to postoje pravosudni organi.

Niti me interesuje kako neko odgaja djecu. Ako ih odgaja da su materijalisti, niti ja to mogu promjeniti, niti me na kraju krajeva interesuje.

Kao što Lejla reče, odjeća i materijalno stanje ne čini automatski neko dijete dobrim ili losim. Nema pravila.

Ono što jeste upitno koliko je to vrijeme danas u BIH zaista ozbiljnije od vremena u mnogim drugim drzavama svijeta. Ja bih rekao nikako. Iste stvari, recimo, u Južnoj Americi.

Svugdje su neka djeca okrutna.
Last edited by Socrates on 21 Nov 2018, 16:58, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Venera » 21 Nov 2018, 16:58

bome nisu ni u Jugi vecina imali slican materijalni stauts , otkud ti takva ideja :sok :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Socrates » 21 Nov 2018, 17:01

Nisu imali ništa, jer je sve bilo uglavnom na šarenim lazama, bez obzira.
. . . . . . . . .

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by greeneyes » 21 Nov 2018, 17:05

Mo's ti necovjeka obuci u sta hoces, on ce opet naci nesto drugo, trece, peto da ponizava druge. Ybg, to je stvar karaktera, ne odjece.

Da je bogdom samo do odjece. :oo
Samo sabura

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Venera » 21 Nov 2018, 17:13

Socrates wrote: 21 Nov 2018, 16:52

Ono što jeste upitno koliko je to vrijeme danas u BIH zaista ozbiljnije od vremena u mnogim drugim drzavama svijeta. Ja bih rekao nikako. Iste stvari, recimo, u Južnoj Americi.
a ti iz Kanade objasnajvas ljudima iz BiH o ozbiljnosti situacije u BiH , a istu situaciju istovremeno poredis sa situacijom u Juznoj Americi :hihi :lupa

tebi , i nama koji nismo u BiH nema sto biti upitno u BiH , a ne treba ni da seremo pisanjem osobama u BiH , sto je za njih upitno ili ne , ne seruckaj maple leaves na temi :rumenko
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Chloe » 21 Nov 2018, 17:19

Socrates wrote: 21 Nov 2018, 16:52 Naravno da ste svjedoci vremena, Chloe, i to vam ne osporavam.

Kao što rekoh, svjedoci tranzicijskog vremena za BIH, gdje je došlo do toga da neko ima vise a neko manje. :cudi Ponekad me podsjetite na moje roditelje, koji su se isto tako morali navikavati na neke stvari. Da, neko ima vise, neko manje, nema Tita da nas sve zaduži i da svi imamo približno isto, to jest skoro nista. Deal with that. Pa onda još dođe rat, gdje niko nema nista.

I neću da ulazim u to kako je neko stekao više. Za to postoje pravosudni organi.

Niti me interesuje kako neko odgaja djecu. Ako ih odgaja da su materijalisti, niti ja to mogu promjeniti, niti me na kraju krajeva interesuje.

Kao što Lejla reče, odjeća i materijalno stanje ne čini automatski neko dijete dobrim ili losim. Nema pravila.

Ono što jeste upitno koliko je to vrijeme danas u BIH zaista ozbiljnije od vremena u mnogim drugim drzavama svijeta. Ja bih rekao nikako. Iste stvari, recimo, u Južnoj Americi.

Svugdje su neka djeca okrutna.

Gdje sam navela da su djeca koja imaju više okrutna?
Svašta.
Još sam navela da ima u bdjece čiji roditelji se zaduže da im kupe da budu u trendu pa i ta djeca još nemilosrdnije gaze od onih bogatijih.

Nije tačno da su u Yugi svi imali isto. Sirotinje je tad bilo daleko više nego danas i uopće nisu problem finansijske razlike nego obrnute životne vrijednosti i time je materijalno no. 1.

Odgoj Soc, odgoj... Ne tiče te se jer nisi dio ovog druștva.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Socrates » 21 Nov 2018, 17:40

statebriga wrote: 21 Nov 2018, 17:13
Socrates wrote: 21 Nov 2018, 16:52

Ono što jeste upitno koliko je to vrijeme danas u BIH zaista ozbiljnije od vremena u mnogim drugim drzavama svijeta. Ja bih rekao nikako. Iste stvari, recimo, u Južnoj Americi.
a ti iz Kanade objasnajvas ljudima iz BiH o ozbiljnosti situacije u BiH , a istu situaciju istovremeno poredis sa situacijom u Juznoj Americi :hihi :lupa

tebi , i nama koji nismo u BiH nema sto biti upitno u BiH , a ne treba ni da seremo pisanjem osobama u BiH , sto je za njih upitno ili ne , ne seruckaj maple leaves na temi :rumenko
Ne lupaj, briga, juce si im pozeljela da im se država raspadne i to komentarisuci njihov odnos prema migrantskoj djeci :ccc
Last edited by Socrates on 21 Nov 2018, 18:09, edited 2 times in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Škola zabranila nošenje skupih jakni kako se siromašnijoj djeci ne bi rugali

Post by Socrates » 21 Nov 2018, 17:42

Chloe wrote: 21 Nov 2018, 17:19
Socrates wrote: 21 Nov 2018, 16:52 Naravno da ste svjedoci vremena, Chloe, i to vam ne osporavam.

Kao što rekoh, svjedoci tranzicijskog vremena za BIH, gdje je došlo do toga da neko ima vise a neko manje. :cudi Ponekad me podsjetite na moje roditelje, koji su se isto tako morali navikavati na neke stvari. Da, neko ima vise, neko manje, nema Tita da nas sve zaduži i da svi imamo približno isto, to jest skoro nista. Deal with that. Pa onda još dođe rat, gdje niko nema nista.

I neću da ulazim u to kako je neko stekao više. Za to postoje pravosudni organi.

Niti me interesuje kako neko odgaja djecu. Ako ih odgaja da su materijalisti, niti ja to mogu promjeniti, niti me na kraju krajeva interesuje.

Kao što Lejla reče, odjeća i materijalno stanje ne čini automatski neko dijete dobrim ili losim. Nema pravila.

Ono što jeste upitno koliko je to vrijeme danas u BIH zaista ozbiljnije od vremena u mnogim drugim drzavama svijeta. Ja bih rekao nikako. Iste stvari, recimo, u Južnoj Americi.

Svugdje su neka djeca okrutna.

Gdje sam navela da su djeca koja imaju više okrutna?
Svašta.
Još sam navela da ima u bdjece čiji roditelji se zaduže da im kupe da budu u trendu pa i ta djeca još nemilosrdnije gaze od onih bogatijih.

Nije tačno da su u Yugi svi imali isto. Sirotinje je tad bilo daleko više nego danas i uopće nisu problem finansijske razlike nego obrnute životne vrijednosti i time je materijalno no. 1.

Odgoj Soc, odgoj... Ne tiče te se jer nisi dio ovog druștva.
Odgoj je problem u svakoj državi na svijetu. :hm

Niko nije tvrdio da je roditeljstvo lak posao, ali nije lak nigdje na planeti.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests