Pitanja vezana za informatiku

Sve o kompjuterima
User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Konsultant » 20 May 2013, 19:03

je li u ovom Win 8 i VL kljuc?

reha69
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 439
Joined: 05 May 2012, 20:48
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by reha69 » 20 May 2013, 19:14

Blackhawk wrote:Ma pape to najlakse.. Samo obrisi mozilu i instal opet... ili obrisi sve cookis i history i postavke mozile i vratis na pocetno...


Reha.. Koji si ti aktivator koristio za win 8..
Skontao sam da nije do graficke to sto bude crno, sinoc mi se nikako nije htio upalit, odnosno dodje do onog gdje treba izbaci start i tu crno.. I uzmem drugi dvd i nanovo sistem..
I dok radio pazio sam sta instaliram... I javilo se je kod avasta, a to sam citao i kod drugih da zna on zezati.. Pa sam obrisao avast i stavio kaspersky.. E sad dok sam htio da aktiviram sa nekim aktivatorom, i ono normalno restart i da se digne opet nece bude isti vrag...
Pa sam opet nanovo win i za sad ga nisam aktivirao... Pa ako moze aktivator koji si ti koristio..
Moj upload i ja koristim taj aktivator za win 8.Kad hoces da ti key bude uvijek aktivan moras podesiti jezicke opcije i region gdje se nalazis da bude Engleska ili USA.A tastatura nek ti ostane BIH za nju nema problema koji je jezik.
Imas i file sa upustvom i obavezno glavni file pokreni kao Administrator da ti se otvori pirate aktivator i sve samo odradi i na kraju restart i to je to.

Code: Select all

https://mega.co.nz/#!DV0hACCZ!ZvpHQhTHIQeEbH6LUvXrdWGCal080x494zU7ElMzYKM
Image

reha69
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 439
Joined: 05 May 2012, 20:48
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by reha69 » 20 May 2013, 19:18

camargue wrote:morat cu izgleda dat komp na popravku,ustvari nije pokvaren ali sinoc mi pise da je lokalna C datenplata(glavna datenbaza ili kako se to zove na nas) skroz puna,
velicina 455 GB,jos slobodno samo 775 MB

morat cu oslobodit,odnosno smanjit kolicinu podataka na lokalnoj C bazi podataka..
a ja o tome bas i ne znam skoro nista...a mrsko mi citat one dugometrazne textove koje skoor da i ne razumijem..
CCleaner oslobodi dosta prostora sa HDD ,jer sve sto si brisao ostavi neke tragove iza sebe ali ccleaner to malo rascisti i oslobodi prostora.
Image

reha69
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 439
Joined: 05 May 2012, 20:48
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by reha69 » 20 May 2013, 19:30

paparaci wrote:jok. nije to. cackao sam u konfiguraciji tj. kad u adress-bar ukucas "about:config"

znaci, o ovom polju je rijec:
Zwischenablage01.jpg
A sto mi odma nisi rekao sta si dirao ;) :ok
Tebi treba da vratis defaultne postavke abot:config firefoxa a to radis ovako kao sto je ovdje objasnjeno.
http://www.dq.winsila.com/internet/how- ... tings.html
Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by STrendzer » 20 May 2013, 23:40

reha69 wrote:
camargue wrote:morat cu izgleda dat komp na popravku,ustvari nije pokvaren ali sinoc mi pise da je lokalna C datenplata(glavna datenbaza ili kako se to zove na nas) skroz puna,
velicina 455 GB,jos slobodno samo 775 MB

morat cu oslobodit,odnosno smanjit kolicinu podataka na lokalnoj C bazi podataka..
a ja o tome bas i ne znam skoro nista...a mrsko mi citat one dugometrazne textove koje skoor da i ne razumijem..
CCleaner oslobodi dosta prostora sa HDD ,jer sve sto si brisao ostavi neke tragove iza sebe ali ccleaner to malo rascisti i oslobodi prostora.
cistio sam sve sa CCleanerom reha,ali nisam dobio vise od nekih 470 MB...poslije sam ja nesto ceprko vazda tamo i oslobodio 24 GB :)...
e sad,ako bih to morao ponovit ili objasnit kako sam to uradio ne bih znao reci... :valja

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Katja » 20 May 2013, 23:44

Hvala Black.
Krokodil Behko wrote: Mislim da se to za ubuduće može i preduprijediti na način da mozilu podesiš da blokira svaki pokušaj instalacije ekstenzija dok te ne upita za izuzetak. Samo me nemoj pitati gdje je ta opcija jer sam zaboravio :lupa
Potražiti ću. :D

reha69
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 439
Joined: 05 May 2012, 20:48
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by reha69 » 21 May 2013, 18:23

cistio sam sve sa CCleanerom reha,ali nisam dobio vise od nekih 470 MB...poslije sam ja nesto ceprko vazda tamo i oslobodio 24 GB :)...
e sad,ako bih to morao ponovit ili objasnit kako sam to uradio ne bih znao reci... :valja
Mozes jos na jedan nacin da oslobodis disk od zaostalih fileova a to je ides desni klik na local disk i dalje otvori propertis.Zatim ides na opciju ciscenje diska ili disk cleanup i tako se moze ocistiti local disk.
Image

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by paparaci » 21 May 2013, 22:11

Katja wrote:Usput, kako da konvertiram word ili excel u pdf ?
skini i instaliraj ovaj program:

Code: Select all

http://www.pdfforge.org/
nakon instalacije ce ti se automatski dodati u office-programe i mozes ga koristiti kao virtualni stampac.
znaci u word ili bilo kojem drugom dokumentu kliknes lijevo gore na start-simbol i ides na "stampanje/stampati" i kao stampac izaberes "pdf-creator".

ako budes imala pitanja/problema - samo zovi. ;)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Konsultant » 21 May 2013, 22:35


User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Katja » 21 May 2013, 22:42

Hvala, nešto će valjda upaliti od svega..

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by paparaci » 22 May 2013, 00:41

nemoj ti meni nesto ce valjda upaliti - nego uradi onako kako sam ti rekao i vrati se da das feedback. :hihi :D. :p

@reha, Black

hvala vam na pomoci.
vratio sam postavke na default i sad radi. mada nisam imao namjeru to raditi. uhelacilo mi je sve dodatke. nabrzaka sam instalirao par standardnih i opet podesio neke stvari u konfiguraciji. ostalo, ko ga sisa. bolje je mozda ovako sto je malo "smrsao". :oo
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Katja » 22 May 2013, 10:33

paparaci wrote:nemoj ti meni nesto ce valjda upaliti - nego uradi onako kako sam ti rekao i vrati se da das feedback.
Yes sir! Image




Upalilo je :jupi


Skinula sam jedan od programa koje ste ponudili ti i Konsultant... neću reći čiji da se ne posvađate. :nokti

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by paparaci » 22 May 2013, 16:02

:naklon :cool

pa imala si u biti samo opciju izmedju dva programa, jer ti je i on predlozio isti program kao ja. :oo

no sikiriki za nas dvojicu. pazimo se k'o oci u glavi.

drago mi je da smo ti mogli pomoci. ;)
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Dalia » 22 May 2013, 18:01

paparaci wrote:
Katja wrote:Usput, kako da konvertiram word ili excel u pdf ?
skini i instaliraj ovaj program:

Code: Select all

http://www.pdfforge.org/
nakon instalacije ce ti se automatski dodati u office-programe i mozes ga koristiti kao virtualni stampac.
znaci u word ili bilo kojem drugom dokumentu kliknes lijevo gore na start-simbol i ides na "stampanje/stampati" i kao stampac izaberes "pdf-creator".

ako budes imala pitanja/problema - samo zovi. ;)
Jel ovo vrijedi i za obrnuto, dakle konvertovanje iz pdf u word?
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Konsultant » 22 May 2013, 19:28

Dalia wrote: Jel ovo vrijedi i za obrnuto, dakle konvertovanje iz pdf u word?
Za ovo nema savrsenih alata koje ce vratiti 1:1, ali ima onih koji dosta dobro urade i uz manje popravke to se zavrsi.
Postoji PDF2Word, Nitro PDF, Verypdf, PDFZilla... a i online tipa w.zamzar.com

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119200
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Maja » 22 May 2013, 21:16

Kako mogu napraviti kad pođem da izađem iz chroma a otvoreno je više tabova da me pita hoću li zatvoriti ili odustati (jer je otvoreno više tabova).
Imam problema s mišom pa mi se ponekad sve zatvori i kad kliknem na chrome otvori mi google a ne sve stranice koje su bile prije otvorene.

reha69
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 439
Joined: 05 May 2012, 20:48
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by reha69 » 22 May 2013, 21:26

U chrome imas opciju da podesis i da kad ponovo startas chrome vrati sve otvorene tabove koje si zadnje posjetila.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119200
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Maja » 22 May 2013, 21:34

To jest, ali otvoriće mi se zadnja stranica i kad ne želim da se otvori. Jedino da uvijek prije napuštanja interneta kliknem na home da mi se otvori google.
Na mozilli je bilo bolje.

reha69
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 439
Joined: 05 May 2012, 20:48
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by reha69 » 22 May 2013, 21:42

Maja wrote:To jest, ali otvoriće mi se zadnja stranica i kad ne želim da se otvori. Jedino da uvijek prije napuštanja interneta kliknem na home da mi se otvori google.
Na mozilli je bilo bolje.
Naravno svaki browser ima svoje mane i prednosti a tako i chrome.Znaci imas opciju da podesis koje ce ti se stranice otvoriti pa cak i grupne koje ti zadas ili ovo maloprije sto sam pokazao.I nema nigdje opcija da te pita pri zatvaranju chromea dali zelis stvarno zatvoriti tabove,kao sto je na mozilli.
Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80778
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9954 times
Been thanked: 6793 times
Status: Offline

Re: Pitanja vezana za informatiku

Post by Julia-Klara » 22 May 2013, 22:00

pitanje:
Imam knjigu u pdf-u, ali kad je hocu printati ne moze ... u setingsima pdf-a je otkljucana za stampanje,ali neni mozne...
Zna li ko zasto?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Hardware & Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests