Strijelac

Horoskop, numerologija, kolačići sudbine, proroci, razni testovi i zanimljivosti.
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by storm » 18 Nov 2019, 08:44

Heidi wrote: 18 Nov 2019, 08:41
spacebound wrote: 15 Nov 2019, 12:54 Ja volim strijelce, dobrice i veseljaci :srce
Ovo nam nikad do sada nisi rekla :o :oo

Malocas ulijecem na poslu: Dobro jutro, narodeee :jupi
Ustrijelise me 6 ociju :o Jarac, Ribe i Skorpija. Sta je ova opet vesela, je li joj neko rekao da je ponedeljak.

Sama u sebi mislim, ma ebte se :oo imam ja vise bluza od vas, samo ne gnjavim pola planete s tim :D.
To što te jarac probode pogledom, sasvim je opravdano :valja
Za druge, ne znam :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Socrates » 18 Nov 2019, 08:46

Ne znam vala sta više mislit' i o jednom znaku.

Jarac nekako sve mjeri ispod oka.

Riba je uvijek na mjestu na kojem ne treba da bude.

A skorpije su uvijek na mjestu gdje ostali znakovi ne treba da budu.
. . . . . . . . .

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80132
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7022 times
Been thanked: 11334 times
Status: Online

Re: Strijelac

Post by spacebound » 18 Nov 2019, 08:50

Heidi wrote: 18 Nov 2019, 08:41
spacebound wrote: 15 Nov 2019, 12:54 Ja volim strijelce, dobrice i veseljaci :srce
Ovo nam nikad do sada nisi rekla :o :oo

Malocas ulijecem na poslu: Dobro jutro, narodeee :jupi
Ustrijelise me 6 ociju :o Jarac, Ribe i Skorpija. Sta je ova opet vesela, je li joj neko rekao da je ponedeljak.

Sama u sebi mislim, ma ebte se :oo imam ja vise bluza od vas, samo ne gnjavim pola planete s tim :D.
Ma kako nisam :hm Strijelce mozes prepoznat po sirokom osmijehu :srce Imam jednu jako dobru prijateljicu, strijelac, totalno neiskvareno i divno bice.Samo nismo bile dobar tim za izlazak, ja sam onako mirna i povucena, volim sjedit, cijedit pice i razgledat, eventualno razgovarat s nekim ko mi godi, a ona mahnita, k'o na drogama.Samo kad se jelo naruci sjedi dok ne opuse sve sa stola :valja

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Socrates » 18 Nov 2019, 08:51

Jest vala, jedan moj komšija je Strijelac i nije se nasmijao već 15 godina ima.

Možda se smije u sebi.
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Heidi » 18 Nov 2019, 08:53

Ti znas da ti je komsija Strijelac :valja ajd ne zezaj
To je neki Ovan :D.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80132
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7022 times
Been thanked: 11334 times
Status: Online

Re: Strijelac

Post by spacebound » 18 Nov 2019, 08:53

Taj neki izrod :valja

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Heidi » 18 Nov 2019, 08:55

spacebound wrote: 18 Nov 2019, 08:50
Heidi wrote: 18 Nov 2019, 08:41

Ovo nam nikad do sada nisi rekla :o :oo

Malocas ulijecem na poslu: Dobro jutro, narodeee :jupi
Ustrijelise me 6 ociju :o Jarac, Ribe i Skorpija. Sta je ova opet vesela, je li joj neko rekao da je ponedeljak.

Sama u sebi mislim, ma ebte se :oo imam ja vise bluza od vas, samo ne gnjavim pola planete s tim :D.
Ma kako nisam :hm Strijelce mozes prepoznat po sirokom osmijehu :srce Imam jednu jako dobru prijateljicu, strijelac, totalno neiskvareno i divno bice.Samo nismo bile dobar tim za izlazak, ja sam onako mirna i povucena, volim sjedit, cijedit pice i razgledat, eventualno razgovarat s nekim ko mi godi, a ona mahnita, k'o na drogama.Samo kad se jelo naruci sjedi dok ne opuse sve sa stola :valja
Da, Skorpije pokvare svaki dobar izlazak. :D.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Socrates » 18 Nov 2019, 08:56

Pa vi ste me pokvarili. Sad svakom čovjeku prvo gledam znak, pa onda od čijih je kuća.
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Heidi » 18 Nov 2019, 08:57

Ti bi radio odlicne natalne karte :hm
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80132
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7022 times
Been thanked: 11334 times
Status: Online

Re: Strijelac

Post by spacebound » 18 Nov 2019, 09:05

Heidi wrote: 18 Nov 2019, 08:55
spacebound wrote: 18 Nov 2019, 08:50

Ma kako nisam :hm Strijelce mozes prepoznat po sirokom osmijehu :srce Imam jednu jako dobru prijateljicu, strijelac, totalno neiskvareno i divno bice.Samo nismo bile dobar tim za izlazak, ja sam onako mirna i povucena, volim sjedit, cijedit pice i razgledat, eventualno razgovarat s nekim ko mi godi, a ona mahnita, k'o na drogama.Samo kad se jelo naruci sjedi dok ne opuse sve sa stola :valja
Da, Skorpije pokvare svaki dobar izlazak. :D.
:auf :sunja

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Heidi » 18 Nov 2019, 09:06

Image

:D.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80132
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7022 times
Been thanked: 11334 times
Status: Online

Re: Strijelac

Post by spacebound » 18 Nov 2019, 09:08

10. Najbolje :valja
Daj i meni to :jupi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Socrates » 18 Nov 2019, 09:11

Ne bih da kvarim zabavu, al' ja proguglao za Ovna, i ova ista slika mi izašla, više puta. :hm
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Heidi » 18 Nov 2019, 09:15

spacebound wrote: 18 Nov 2019, 09:05
:auf :sunja
Ma salim se.

Vidi, ne valja ni jedno ni drugo ponasanje u pretjeranom smislu.

Strijelac je radoznao, voli da izmjenjuje misljena, ne boji se i tako upoznaje ljude, dok je to Skorpiji ludo.

Jer, njoj treba vremena da sve snimi, boljazljiva je, nije povrsna.

Strijelac pokupi informacije i ide dalje, dok Skorpija dugo preradjuje jer ide u dubine, cak i kad su poznanstva nova, kratka, sutra nikog na vidiku.

Strijelac postaje ozbiljan kad neko "ostaje" i nije nesto prolazno.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Heidi » 18 Nov 2019, 09:16

Socrates wrote: 18 Nov 2019, 09:11 Ne bih da kvarim zabavu, al' ja proguglao za Ovna, i ova ista slika mi izašla, više puta. :hm
Ma to prave ljudi kako kome pase
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Socrates » 18 Nov 2019, 09:33

Bolje i da ne znam kakav je ovan.

Zašto bi to bilo dobro?
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Heidi » 18 Nov 2019, 09:34

Pa nebitno je.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Vanilla » 18 Nov 2019, 09:35

Strijelčevi su :ok
I moj podznak :)
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by Heidi » 27 Nov 2019, 17:16

Image

Ako vam ovaj širokogrudan, iskren i simpatičan stvor otvoreno i spontano kaže što mu se kod vas ne sviđa, ne bi vas trebala uvrijediti njegova bezazlenost, jer on nije od onih koji smišljeno vrijeđaju druge, već upravo suprotno, Strijelac gotovo idealistično traži načine kako da, oni koje voli, budu još bolji.

Ljudi rođeni u ovom znaku na svijet i ljude gledaju pozitivno i s optimizmom, idealistički vjerujući u dobronamjernost svakog jer su i sami velikodušni, a poštenje i istinoljubivost vrlo su visoko pozicionirani na ljestvici njihovih vrijednosnih sustava.

Element Strijelca je vatra, polaritet muški, kvaliteta promjenjiva. Kao i ostali znakovi vatre, pokretači su aktivnosti, dinamični i poput njima suprotnog znaka Blizanaca, teško se mogu duže vrijeme smiriti na jednom mjestu. No, za razliku od njih, Strijelac svoje akcije planira i ne voli improvizacije.

Širokih su vidika i uvijek puni velikih planova, sigurni u sebe i u uspješnu realizaciju onoga što žele i na čemu rade. Štoviše, rado će o njima, puni entuzijazma, razgovarati s drugima te ih pokušati “zaraziti” svojim idealima. Zato katkada i pogriješe, jer prerano otkriju “karte” i na taj način otvore put drugima koji tada mogu iskoristiti njihove ideje i zamisli prikazujući ih kao svoje.

Bez obzira na sve, malo toga ih može demotivirati jer Strijelci su ipak najveći optimisti zodijaka. Ali i najveći putnici, jer ih urođena potreba za širenjem vodi u nove krajeve, u doticaj s novim kulturama, od kojih mogu puno toga naučiti, a nova znanja integrirati s onim, već postojećim. Stoga se ne boje promjena, već im se vješto prilagođavaju, uživajući u novim izazovima, jer ovo su ljudi koji će pobjeći od svega što ih sputava, kao i od svega onoga što je predvidljivo i već unaprijed poznato. Neće izbjegavati ni težak, dugotrajan i naporan rad, samo kako bi ostvarili postavljene ciljeve. Lako se oduševljavaju novim stvarima i izazovima te puni energije, ambiciozno pokreću nove projekte, planirajući daleko unaprijed jer uspješno mogu sagledati cjelinu, a detaljima će se uvijek pozabaviti kasnije, u hodu.

ODNOSI I ISTINA

U odnosima s drugim ljudima Strijelci su vrlo korektni i pravedni. Tako nikada neće zbog nekog svog cilja ili ambicije oštetiti ili povrijediti nekog drugog. Oni sami mrze lažno i iskrivljeno ponašanje, dvoličnost i licemjerje i svakome će reći istinu u lice, sviđalo mu se to ili ne. Zbog toga će se nemali broj puta dovesti u neugodne situacije i biti žrtvama raznih afera i iznenadnih preokreta.

Ipak, u odnosima s ljudima vrlo su korektni, uvijek će rado pomoći drugima i sami im biti zahvalni na pomoći, jer ovo su velikodušna stvorenja kojima nije teško potrošiti dio svog slobodnog vremena kako bi se stavili u službu kakvog humanog cilja, ne tražeći pri tome nadoknadu za potrošeno vrijeme ili trud. Strijelci uvijek traže dublji smisao u svemu, gotovo filozofski pristupajući nekim, naizgled banalnim problemima, živahnog su i nemirnog duha i tijela te ih je teško sputati i ugurati u okvire krutosti i formalizma.

Iako načelno poštuju izvanjski red i poredak, zbog visokih moralnih standarda važnija su im načela jednakosti, slobode i humanosti, stoga se dio njih aktivira u nekom obliku socijalnog rada, štiteći prava onih ugroženih skupina. A budući da vole životinje, bore se i protiv tlačenja i okrutnosti, jer oni su duboko vezani uz prirodu i svjesni istinske povezanosti svega sa svime.

Strijelci istinski cijene život u svim njegovim oblicima, načelno su tolerantni prema drugačijim mišljenjima i stavovima, no u svakom trenutku marljivo rade na buđenju svijesti o istinskim vrijednostima i načelima humanosti, idealistički pokušavajući Svijet učiniti boljim mjestom za život svih. Ovo su ljudi koji spontano ulijevaju povjerenje jer njihovi su motivi rijetko kad sebični i isključivi, a urođeni optimizam i entuzijazam ne dopušta im malodušje čak i u onim teškim vremenima, kada se čini kako je sve protiv njih.

SIMBOL SREĆE

A s obzirom da su i sami miljenici sreće, ona ih nikada ne zaobilazi. Strijelce simbolizira Kentaur, biće pola čovjek pola konj, koji ukazuje na dvostruku prirodu ljudi ovog znaka. Njegov životinjski dio simbolizira nagone koji ga tjeraju da udovoljava svojim strastima i robuje zadovoljstvima tijela, dok onaj gornji dio, ljudski, s uperenim lukom i strijelom k nebu, označava svojevrsnu spiritualnu transformaciju koja se ljudima ovog znaka prije ili kasnije događa i to u trenutku kad shvate dublju vezu tjelesnog i duhovnog u čovjeku, kao i to da smo svi mi samo dio jedne veće cjeline.

VLADAJUĆI PLANET JUPITER

Osobine poput optimizma, grandioznosti, plemenitosti, slobodoljubivosti, idealizma kao i želje za putovanjima Strijelci prije svega duguju svom planetu zaštitniku Jupiteru. U tradicionalnoj astrologiji Jupiter je nosio titulu planeta dobre sreće donoseći obilje, bogatstvo, uspjeh i čast onima koji su pod njegovim utjecajem.

Ovaj planet naime simbolizira širenje, ekspanziju i donosi sretne trenutke, ljubav prema putovanjima, stranim zemljama, dobroj hrani i ostalim ovozemaljskim užicima. Zanimljivo je kako je on i u sasvim konkretnom smislu, naš veliki zaštitnik, jer zbog svoje silne gravitacije privlači na sebe razna nebeska tijela koja vrludaju Mliječnim putem i time smanjuje mogućnost da kakav zalutali kamen, promjera nekoliko kilometara, padne na Zemlju i time ugrozi sav život na njoj.

ČEGA SE NAJVIŠE BOJE?

S obzirom na to kako je riječ o otvorenim i optimističkim stvorenjima, u njihovom životu nema mjesta strahu. Ipak, boje se homofobičnih osoba, ali i onih sklonih predrasudama, koje ih svojim stavovima mogu zakočiti ili onemogućiti u ispunjenju željenih ciljeva. Nelagodu i strah osjećaju i u situacijama u kojima im netko može pokušati uskratiti slobodu misli i djelovanja. Svako “zarobljavanje” u njima izaziva gotovo panični strah i potrebu za – bjegom.
.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Strijelac

Post by uvijek_kontra » 27 Nov 2019, 21:23

Znam i ja jednog strijelca. :srce

Divna osoba i prijatelj. Umjetnicki duh. Vjeciti optimist. Uvijek nasmijan. Pravedan.

Zvala sam ga davno na forum al nece. :)

Post Reply

Return to “Astrologija, testovi, mozgalice”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests