Polaganje vozackog ispita

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Polaganje vozackog ispita

Post by Krokodil Behko » 16 Sep 2011, 15:25

hajde...hajde.. Istinu na sunce..
Koliko ste puta,okinuli na voznji ?? :D.

ja sam,testove syebo iz prve.. A ucio ih cijela 3 dana..
samo sam fulio ono pitanje o polukruznom okretanju,na putu,rezervisanom,
za saobracaj motornih vozila.. Ostalo sve "u sridu" ....

I jos sam najlosiji bio na prvoj pomoci...
Dovela me instruktorka u crveni kriz da polazem.. (zgodna naravno :sok )
I pita me onaj tip iz crvenog kriza: da li bi mogao zauzeti koma-polozaj?
Ja blenem u njega...... Tek sam nesto nacuo za taj polozaj :cudi
A moja instruktorka skace: Hajde,jel vidis da momak sve zna.. daj potvrdu ! :plavi

Voznja je protekla lagano.. I to sam iz prve.. Nisu mi nasli manu :kafa
A bs sam imao jednu,nepredvidjenu situaciju.. Na sporedni put,skrece se pravo,
i morao sam dati desni zmigavac. A odmah na pocetku puta,u mojoj traci,neki kreten,
nepropisno parkirao vozilo,na sred trake.. dakle,trebalo je da dam desni,pa da skrenem,
zaustavim vozilo iza tog kretena,dam lijevi i tek onda da ga zaobidjem.. A ja,posto sam
vec znao voziti dobro,dao desni,snimio situaciju. Nema vozila iz suprotnog smijera,smjesta
lijevi i zaobisao bez zaustavljanja.. To je bilo svega 200 metara od cilja.. Rondali
clanovi komisije,ali me nekako pustise.. :lopta
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96430
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34382 times
Been thanked: 21120 times
Contact:
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Rum » 16 Sep 2011, 15:58

Testove iz prve a na voznji sam okino jednom ,ma radi gluposti nisam propustio vozilo koje je bilo ihihihih od mene, a da sam propustio isto bi mi se pisalo b i c davne 99 :klanja .....
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Toruk Makto » 16 Sep 2011, 16:10

testove polozio od prve , nije tesko , a voznju isto od prve , al sam za voznju imao štelu :D
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by String » 16 Sep 2011, 17:58

Anulirao testove, na polaganju - problem....

Izadjem na ispit i sve ok dok nismo dosli u jedno naselje gdje se sa sporednog puta (parking ispred zgrade) ukljucivalo vozilo u saobracaj.....kako sam se nalazio na glavnom putu malo sam samo usporio jer sam vidio da bi ovaj mogao izletiti ali nije i ja prodjem kad meni ovaj lik iz komisije kaze "eeee gotovo je".... ja ono :sok ???? kaze ciko "eh da si pustio ovoga sve bi bilo ok, dolazio ti je sa desne strane..i ja mu kazem da to nije ok pa onda instruktor mu kaze da nije ok isto a on navalio svoje pa svoje...i ja mu kazem da necu nastaviti voznju iako si duzan da nastavis i instruktor mi kaze da je to ok i da se vratim na poligon jer je ovaj rekao "Gotovo je" ali ovaj pozada iz komisije poceo da vrijedja govoreci mom instruktoru kako sam ja bivsi vozac i kako nas dvojica nesto petljamo kako bih ja dobio vozacku...i naravno ja okrenem auto na poligon i cijelo to vrijeme slusam ovog cmara iz komisije kako govori da ce me tuziti ovo ono...
Dodjemo na poligon (instruktor vec rekao ovome "izlazi mi iz auta ba!!!) :plavi i ja napisem zalbu predsjedniku komisije u kojoj sam takodje napisao da mi se clan komisije nije niti predstavio kada je usao u auto cime je prekrsio jedan clan o polaganju vozackog ispita ne mogu se sad sjetiti tacno koji i da se nije vezao na zadnjem sjedistu iako sam ga upozorio na to i odem tamo da to predam...
On uzme i kaze mi da sacekam vani...ponovo me pozove unutra i kaze "Znas li ti momak sta ovo moze prouzrokovati? Dva puta razmisli da li ces se zaliti"
Ja njemu kazem "Znam i sad mi vratite taj papir da dopunim zalbu".
On zinuo gleda i vrati mi papir a ja pred njim na dnu zalbe samo dodam" "Na sve ovo gore izneseno zelio bih jos dodati da mi je predsjednik komisije otvoreno prijetio zbog ulaganja ove zalbe rijecima "Znas li ti momak sta ovo moze prouzrokovati? Dva puta razmisli da li ces se zaliti"
I naravno vratim mu papir. Ciko je to samo hladno pocijepao!!!!
Odem odmah napisem istu zalbu samo sto sam ponovo na dnu dodao da mi je predsjednik komisije pocijepao zalbu koju sam ulozio odmah nakon ispita i istu onu pocijepanu zalbu zajedno sa ovom novom koju sam napisao stavim u kovertu i posaljem pismo "hitno express" u MONKS.
Naravno i instruktor je napisao svoju zalbu i poslali smo zajedno :ooo
I zove mene instruktor kroz dva dana i kaze da se nalazi u MONKS-u na suocenju i da onaj papak iz komisije pobija sve sto smo napisali i on kaze da dodjem i ja na suocenje medjutim ovaj kad je cuo rekao "Nema potrebe da on dolazi"...Na kraju su sudski vjestaci izasli na mjesto dogadjaja i utvrdili da je mjesto na kojem nisam propustio vozilo obiljezeno u planu grada kao sporedna ulica u kojoj se ne odvija saobracaj i da sam imao pravo sto nisam propustio vozilo koje se kretalo iz pravca te ulice. I dobijem dva clana komisije i samo napravim krug po gradu ponovo i polozim ispit..kao sto sam polozio i prvi put...i udjem u prostoriju gdje je bio predsjednik komisije i pitam ga "Hocemo li dalje na sud ili ste shvatili sta moja zalba moze prouzrokovati"? Kaze "Ma daaaaaj mali sta si zapeo bilo pa proslo". Samo sam mu rekao "Imate srece sto ja imam pametnijih stvari u zivotu nego da se vucaram po sudnicama" i izadjem.
Lik iz komisije je suspendovan i na kraju se otkrilo da je vec radio taj posao u Hrvatskoj i da je protjeran iz Hrvatske jer je i tamo radio iste stvari i mnogima uzimao mito za polaganje vozackog ispita a i u Tuzli naravno...
Image

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Nela » 16 Sep 2011, 19:45

Komisija za polaganje vozačkog su kreteni koji samo gledaju kako ćeš im platiti. testove i prvu pomoć sam odmah položila a kad sam došla na vožnju djevojci koja je prije mene vozila pokvarilo se auto i meni nisu dali da uzmem drugi nego da u tom pokvarenom idemo :zid naravno pošto kvačilo nije radilo odmah su me i oborili, jedan član komisije je sjedio do mene i dao mi neku fasciklu na kojoj je bio papir koji sam trebala potpisati da sam pala, pukla sam u onu fasciklu i zalijepila mu je za prozor, mršnula ga i izašla. Sljedeći put je bio opet taj lik i još neki novi. I kaže što se njega tiče ja sam pala. Ignorisala sam ga ali mi je papak vehabija izletio u jednoj uličici i morala sam stati da on izađe, kaže taj konj "eto vidiš da si pala nisi smjela stati" odgovorim mu da ga nisam mogla ni preskočiti. Onda me pita šta ću mu ovaj put uraditi rekla sam tek će da vidi ali blizu poligona da i ostali vide. Kad sam došla na poligon rekao je da sam pala i zamolio da potpišem na onoj papirčini je zaokružio položila :oo
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119659
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Maja » 16 Sep 2011, 20:08

On uzme i kaze mi da sacekam vani...ponovo me pozove unutra i kaze "Znas li ti momak sta ovo moze prouzrokovati? Dva puta razmisli da li ces se zaliti"
Ja njemu kazem "Znam i sad mi vratite taj papir da dopunim zalbu".
On zinuo gleda i vrati mi papir a ja pred njim na dnu zalbe samo dodam" "Na sve ovo gore izneseno zelio bih jos dodati da mi je predsjednik komisije otvoreno prijetio zbog ulaganja ove zalbe rijecima "Znas li ti momak sta ovo moze prouzrokovati? Dva puta razmisli da li ces se zaliti"
I naravno vratim mu papir. Ciko je to samo hladno pocijepao!!!!
Odem odmah napisem istu zalbu samo sto sam ponovo na dnu dodao da mi je predsjednik komisije pocijepao zalbu koju sam ulozio odmah nakon ispita i istu onu pocijepanu zalbu zajedno sa ovom novom koju sam napisao stavim u kovertu i posaljem pismo "hitno express" u MONKS.

:haha :haha

Lik iz komisije je suspendovan i na kraju se otkrilo da je vec radio taj posao u Hrvatskoj i da je protjeran iz Hrvatske jer je i tamo radio iste stvari i mnogima uzimao mito za polaganje vozackog ispita a i u Tuzli naravno...
mučko đubre :oo

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by gejsha » 17 Sep 2011, 17:50

Ja sam testove položila od prve,baš sam ih bila dobro spremila.
A kada sam izašla na polaganje prepala se,nisam znala šta radim i kada sam trebala izaći iz jedne uličice na glavnu cestu,nekako se ružno prestrojim,ni tamo ni ovamo .i tu me obori.znači baš bezveze glupost napravila,jer sam imala neopisivu tremu.drugi put sam položila.sve prošlo ok. :)
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by blento59 » 17 Sep 2011, 17:54

sve iz prve
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by niska grana » 17 Sep 2011, 18:13

Dva puta sam oboren, ali dobro je da sam ikako i položio budući da sam zanat pekao uz instruktora u polualkoholiziranom stanju koji je ili govorio da sam najbolji ili se stalno hvatao za glavu i pravio bolne grimase kao da ga prže na električnoj stolici, dok su za to vrijeme u autu treštali evergreenovi tipa "E moj đede, sa tavana šapću grede", "U mog oca 4 sina i ja peti, baraba prokleti", "Pođimo na mesto gde igraju se male vile" i slično.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by String » 17 Sep 2011, 18:21

niska grana wrote:Dva puta sam oboren, ali dobro je da sam ikako i položio budući da sam zanat pekao uz instruktora u polualkoholiziranom stanju koji je ili govorio da sam najbolji ili se stalno hvatao za glavu i pravio bolne grimase kao da ga prže na električnoj stolici, dok su za to vrijeme u autu treštali evergreenovi tipa "E moj đede, sa tavana šapću grede", "U mog oca 4 sina i ja peti, baraba prokleti", "Pođimo na mesto gde igraju se male vile" i slično.
:haha :haha :ha

sjetih se na casovima jednom...vozim ja i glupan neki konta autoskola pa da ga obidjem i nije mogao da se utrpa ispred mene pa zakocio i nasadio se bocno ne moze ni ispred mene a ni u lijevu traku nema gdje jer se tu traka zavrsavala, i ja puknem na kocnicu kad instruktor pored mene skoci i samo rece zbunjeno "HNNNN"?! :sok :haha da mu vidis face...zaspao bio ja nisam niti primjetio al' kad je skocio i jos ono "HNNNN"??!! :sok
Image

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by lisko » 24 Sep 2011, 12:37

sad su oslabili kriteriji sto se tice toga uh
Image

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by sann » 24 Sep 2011, 12:53

....akhm.....iz prve....testove nulirala....
voznja,isto.......al,ima jedna stvar koja me zanima,a ne usudih se pitati instruktore... :zubi

zasto vecina muske populacije,okine prvi put na testovima ili ti cak vise puta na voznji??? :pusi
istina nije samo voznja u pitanju.ima tu jos al..........drugi put :D .pitam :)

da cujem........ :hihi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Anonimus 9
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 747
Joined: 04 Dec 2011, 15:16
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Anonimus 9 » 04 Dec 2011, 22:08

Testove sam polagao 5 x i to 3 x u školi i 2x u Mupu

A,B,C iz 3 X
E i D iz 2x
Em sam izbjeglica ,em rođen na carski rez ,nit kuce nit picke materine

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by adacta » 25 Dec 2011, 09:12

Polaganje vozackog ispita zapoceo sam davne 1983 g kada je polaganje istog bilo puno zahtjevnije .Ispit iz poznavanja saobracajnih propisa morao si "nulirati" jer eventualnih 1,2,ili 3 negativna vodilo te na izlazak i polaganje usmenim putem sto je bilo poloziti ravno fantaziji . Ispit iz prakticnog djela voznje imao je tri faze , poligon , dnevna voznja i nocna voznja. Testove sam sto je tada bilo i dobro prolazno vrijeme polozio treci put , a voznju iz drugog puta. Kada uzmem u obzir da sam ispit iz prakticnog djela imao sa ficom i da u to vrijeme nisi mogao birati vozilo na kojem si vrsio obuku vec ono koje je odredjeno , mada u to vrijeme i nije bio izbor nekih vozila mozda jos poneki jugo . E sada kada ti se u fici natovare dva clana komisije( jer u to vrijeme instruktor nije imao pravo biti u vozilu ) koji imaju po 100 kg. i takvi samo sto dvije progovore zamagle sva stakla u jadnom ficici , a ti imas samo jedan bocni ili ni jedan retrovizor osim unutrasnjeg a na kojem od onog iza stokilasa nista ne vidis , a fico stenje jer mu je sve to opterecenje mislim da sam i dobro prosao sa periodom polaganja.

Љиљана
Na probnom
Na probnom
Posts: 30
Joined: 19 Mar 2012, 16:00
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Љиљана » 19 Mar 2012, 16:51

Код нас полагање вожње представља велики стрес и подразумева дугу и формално сложену процедуру. Часови обавезни, одужи се обука, у возилу не сме да се за време обуке налази "треће лице"... Била сам инструктор вожње више од двадесет година, обучила сам неколико хиљада кандидата и никад се нисам слагала са формалностима у обуци и полагању. Ако човек може до доктората да се сам организује да би савладао градиво и будућим возачима треба допустити слободу припреме. Од наших возача се тражи пуно чињеница и формалности.
У десетак реченица може стати све што је потребно да вожач уради да би безбедно возио. Волан вуче у страну где возило усмерава, тако и помера ручице мигавца, по звуку мотора мења брзине, кочницом успорава и зауставља возило.
Код нас је обука формализована, не узимају се у обзир појединци, прописан је шаблон.
За вожњу је најбитнија савест возача. Није опасан несигуран већ дрзак возач. Ако је несигуран избегаваће компликоване саобраћајне ситуације.
Сматрам да је наше да апелујемо на савест. саосећање, толеранцију а не да мучимо људе дуготрајном обуком и зачкољицама на полагању.
Љиљана Ћуић

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Bahra » 19 Mar 2012, 17:10

Polozila sam testove iz prve, imala sam dvije greske (ipak nisam genije :oo), voznju sam polozila iz prve. Kad sam krenula na polaganje, par dana prije, moj kum nazove fino PU kojoj pripadam i kazu da me malo pripaze :oo Dodjem na poligon mene zakaci lik u komisiji koji vazi za dinar efendiju. Opste poznato da ko ne da 200 km nema prolaza. E sad na poligonu udje u vozilo drugi clan komisije i ja polozim. Dolazimo na gradsku, sad su oba clana u vozilu ja idem max 35-40 km/s a ovaj dinar efendija kaze da usporim vozim prebrzo. Ja jadna usporim, a on opet vozim prebrzo. I tako ja se vucem nekih 25 na sat a on me poce da ispituje, ko sam, odakle mi je tata, sta mi je "ovaj" sto je zvao za mene. Ja sutim necu nista da mu kazem a on od huje opet meni, da vozim prebrzo i da ako me jos jednom opomenem padam. Hem sam pod stresom, hem na dva lex-a i lijepo mi pukne film. Samo sam mu rekla: "Ako budem vozila sporije mozete izaci pa da me gurate jer to jos jedino preostaje, a covjek koji vas je zvao je moj kum jel Vam treba jos nesto?"Rekao vrati se na pocetnu polozila si :oo
Kum mi je inace nacelnik PU :oo
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Dust » 19 Mar 2012, 17:25

Testove polagala dva puta, voznju jednom. I jos taj dan padne divni, fini austrijski snijeg do kukova. Smetovi sa strane, uzbrdica, sve poledjeno, kontam padam sto posto. Srecom instruktor je sjedio samnom naprijed, a komisija iza nas. On mi je krisom pokazivao "prva, druga, treca.. langsam langsaaam :oo Eh, kada se sjetim moje srece taj dan :plese
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Blackhawk
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Blackhawk » 19 Mar 2012, 17:27

Testovi od prve, voznja od prve..
Poligon nisam ni polagao, mada sam vjezbao ali bila zima, i snijeg po poligonu i svi koji su tad izlazili prosli poligon bez polaganja..
voznja i nije tako bila strasna, ako se uzme u obzir da nema semafora, nema ceste sa vise traka, nema prestrojavanja sa jedne trake u drugu i slicno, jedna glavna ulica kroz sred i par sporednih i to je to :) Vozio nekih mozda 2 km, napravio polukruzno okretanje i vratio se na poligon... I to je to.. kaze prosao si :)
Al jes onda malo bilo zeznuto kasnije kad sam autom prvi put u Sarajevo, pa treba uciti prestrojavanja, guzva, al et dobro proslo :)
A sto se tice odgovora zasto muski padnu par puta... PA to je zbog toga sto su previshe samouvjereni u sebe.. Vecina i vozi auto prije nego polozi i misli zna sve.. a razlika je izmedju skolske voznje i one sto se inace vozi.. Meni je bilo prvi put sjesti za volan kad polagao tako da sam naucio sve pod skolski, a sad je vec drugacije, nisu dvije ruke na volanu, uvijek je jedna na mjenjacu, okrecem volan jednom rukom, rijetko kad sa dvije i slicno, sto nije ispravno po skolski i sad bi se te navike tesko odrekao kad bi morao polagati.
Da ispricam anegdotu, kad sam ja polagao, svi smo se iskupili na poligonu sto smo taj dan polagali, bilo nas je malo veci broj, i ono prica zezancija ovo ono, i sad je bio jedan tu isto polaga, al je vec dugo vozio i auto i sve, i on ti se je hvalio okolo, posebno pred djevojkama kako on to zna, kako sve ima u malom prstu, kako moze polozit zmireci, nema treme nema nista..
I dosao red na njega, on onako sav vazan sjeda u auto, i nije ni krenuo metar sa poligona auto mu se ugasi :) Ali opet nije pao, jer je imao stelu :)

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Sheval » 19 Mar 2012, 17:36

Testovi iz drugog pokušaja,vožnja iz četvrtog.
Nisam bio baš najbolji sa koncentracijom,svađao se sa instruktorima,preticao...nisam bio dobar :ooo

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119659
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Online

Re: Polaganje vozackog ispita

Post by Maja » 04 Feb 2013, 23:45

Danas pričamo ja, tata, brat, komšija pokeraš i komšija fan Ćatića. Elitna ekipa.
Spomenusmo i Rome. Kaže Ćatić fan.....ja sam se uvijek čudio kako bi prije romi polagali vozački ispit (pismeni dio) a ni dana u školi nisu proveli. Zgledali smo se u tišini.. Rekoh, to si dobro zaključio. Potvrdiše i ostali.
Zaista, kako su Romi prije polagali vozački, a škole nisu ni vidjeli. Baš je ovaj čovjek pričao da je znao ihihhi šofera Roma jer je to njegova profesija.

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests