DEPRESIJA

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Fazlija » 18 Mar 2019, 19:15

Posmatraj kako se ispoljava depresija (tuga po naski) u tijelu. Posmatraj to ravnodusno sto duze mozes. Danima, tjednima ako treba. I shvatit ces prvo da to nisi ti, to nije tvoje. A drugo... oslabiti ce i nestati. Javit ce se radost.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 24 Mar 2019, 00:04

:D
Nece :)
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Fazlija » 25 Mar 2019, 12:56

Stvar je obratiti paznju na sadasnji trenutak. Ne kako se osjecam za 10 min. ili za 2 sata, ili danas, ili popodne... nego sada!

Eckhart Tole kaze da niko nije depresivan tu i sada. Tu i sada mozda mozes osjecati razne neugodne osjecaje u tijelu, ali s time se mozemo nositi. Kada pocnemo mastati o tome kako smo jadni i kako nam nista ne ide... mi ustvari sebe zamisljamo ili u proslosti, ili u buducnosti. Tada ranjavamo sami sebe. Ako se obrati paznja na sada... ne na ono sto ce biti za sat vremena ili za 2 dana i sl. i ako se paznja zadrzi na tijelu... moguce je nositi se s tim osjecajima.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by shark-attack » 26 Mar 2019, 02:14

Mutevelija wrote: 16 Mar 2019, 19:34 Depresija anskioznost sa sklonošću mentalnom sadomazohizmu je extra kombinacija :ok
Ili sebe smaras ili druge :ok
Je li to zvanicna dijagnoza, ili tvoja interpretacija iste?

Koliko puta si posjetio psihijatra i psihologa u zadnjih godinu dana?

Ako sam dobro procitao u nekom od tvojih postova, imao si nesrecu i poslije toga posjecujesh psihijatra/psihologa ( racunajuci da si uvijek individualista).
Vezano za somatizam, imash bolove od nesrece?

p.s. nadam se da te ne opterecujem previshe :D
KIAORA

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80777
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9954 times
Been thanked: 6792 times
Status: Online

Re: DEPRESIJA

Post by Julia-Klara » 26 Mar 2019, 08:18

samodijagnosticar :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Bla » 26 Mar 2019, 09:24

od graha i kupusa :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Krokodil Behko » 26 Mar 2019, 10:16

Planeta izdaha
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36825
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23121 times
Been thanked: 4502 times
Status: Online

Re: DEPRESIJA

Post by ElTriconi » 26 Mar 2019, 10:30

Cuj depresija, pa to se lijeci tako sto se hoda i ide medj ljude :plavi

Sarkazam off

Kad sam imao par situacija bilo je tesko par dana i kasnije prodje, ali izolacija tih par dana je nesto najbolje. Bolje u osami plakat jedan dan nego imat lazan osmijeh pet mjeseci.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 26 Mar 2019, 17:04

Julia-Klara wrote: 26 Mar 2019, 08:18 samodijagnosticar :kafa
Nemoj biti toliko sigurna :)
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 26 Mar 2019, 17:08

shark-attack wrote: 26 Mar 2019, 02:14
Mutevelija wrote: 16 Mar 2019, 19:34 Depresija anskioznost sa sklonošću mentalnom sadomazohizmu je extra kombinacija :ok
Ili sebe smaras ili druge :ok
Je li to zvanicna dijagnoza, ili tvoja interpretacija iste?

Koliko puta si posjetio psihijatra i psihologa u zadnjih godinu dana?

Ako sam dobro procitao u nekom od tvojih postova, imao si nesrecu i poslije toga posjecujesh psihijatra/psihologa ( racunajuci da si uvijek individualista).
Vezano za somatizam, imash bolove od nesrece?

p.s. nadam se da te ne opterecujem previshe :D
Nemam bolova joj ne mogu se sjetit 2017 godine zasto je pisala somatizam, ni tad nisam imao bolove samo pad stopala sto je nastalo mehanickom povredom, pa onda u takvom bezizlaznom stanju kad sam bio otisao sam psihologu pa psihijatru pa opet psihologu I vise nisam isao, zaposlio se, ovo je BiH ne mozes ti hodat kako ti se cefne kad radis, drugo je kas si bezposlan, pa hodaj po doktorima
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Bla » 26 Mar 2019, 20:04

drugi put hodaj po doktoricama :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 26 Mar 2019, 20:21

Bla wrote: 26 Mar 2019, 20:04 drugi put hodaj po doktoricama :hm
Pa vecinom su za psihu ice bile.

Slabo ja. Imam kojeg doktora osim neurologa
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18085
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3612 times
Status: Online

Re: DEPRESIJA

Post by srculence7 » 27 Mar 2019, 02:59

ElTriconi wrote: 26 Mar 2019, 10:30 Cuj depresija, pa to se lijeci tako sto se hoda i ide medj ljude :plavi

Sarkazam off

Kad sam imao par situacija bilo je tesko par dana i kasnije prodje, ali izolacija tih par dana je nesto najbolje. Bolje u osami plakat jedan dan nego imat lazan osmijeh pet mjeseci.
Depresija nije situacija, nego stanje, svi imamo momente kada smo potišteni, kada tugujemo, normalno to dođe u nekim situacijama i prija tišina, ono da te niko ne dira...Ovo je ipak ozbiljnije, jer to gde si tada zaglavljen i kakve ti se misli vrzmaju zahteva promenu, drugačiju direkciju i ma koliko nemao volje, bio obeshrabren da nema perspektive, drugačijeg izlaza, iziskuje taj neophodni napor da se tome odupreš...pa sad ako imaš podršku, dobro je...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by shark-attack » 27 Mar 2019, 04:04

Mutevelija wrote: 26 Mar 2019, 17:08
shark-attack wrote: 26 Mar 2019, 02:14

Je li to zvanicna dijagnoza, ili tvoja interpretacija iste?

Koliko puta si posjetio psihijatra i psihologa u zadnjih godinu dana?

Ako sam dobro procitao u nekom od tvojih postova, imao si nesrecu i poslije toga posjecujesh psihijatra/psihologa ( racunajuci da si uvijek individualista).
Vezano za somatizam, imash bolove od nesrece?

p.s. nadam se da te ne opterecujem previshe :D
Nemam bolova joj ne mogu se sjetit 2017 godine zasto je pisala somatizam, ni tad nisam imao bolove samo pad stopala sto je nastalo mehanickom povredom, pa onda u takvom bezizlaznom stanju kad sam bio otisao sam psihologu pa psihijatru pa opet psihologu I vise nisam isao, zaposlio se, ovo je BiH ne mozes ti hodat kako ti se cefne kad radis, drugo je kas si bezposlan, pa hodaj po doktorima
Da, to sam i pomislio,vjerovatno je u kontekstu "somatic nervous system" ,neurone koji su "odgovorni" za pokrete (kretanje,dizanje predmete...) a ne na "somaticke bolove" shto je neshto drugo (vidim da posjecujesh i neurologa, mozda iz njegovog nalaza ti i proizilazi).

Pokushacu da Ti dam neke male sugestije i savjete, nikako kao uspotavljanje dijagnoze/terapije.Znaci NI U KOJEM SLUCAJU !

To shto si posjetio par puta psihologa/psihijatra je nedovljno da se uspostavi prava dijagnoza, a jedino prava dijagnoza moze odrediti adekvatnu terapiju/lijecenje. Bilo bi dobro da posjetish psihijatra i koristish propisanu terapiju.
Vec su neki drugi forumashi napisali, pa samo kratko:
prve 3-4 sedmice (smanjene terapija 1/2 ili 1/4) ne ocekuju se rezultati, nego da se organizam navikne, da se vide moguce negativne reakcije i da se teraputu da vremena za potvrdu dijagnoze, ili da nakon dva/tri ponovna susreta preispita dijagnozu. Zato je veoma vazno u pocetku vidjati terpeuta
svake dvije sedmice .Zatim se ide na punu dozu .I prilikom prestanka uzimanja terapije, isto tako postepeno, smanjiti na pola ili 1/4 pa prestati9 sve pod kontrolom).

Napisao si neke razloge zashto ne mozesh da idesh,ali to radish radi sebe. Par mjeseci sada, moze skratiti ili skroz elimisati neke stvari za 20-30g .Znaci radi sebe, ako ti je nezgodno zbog okoline/radne sredine da vidjash psihijatra/psihologa...povezi to sa povredom koju si imao (a shto je i istina).

Pored toga, savjetovao bih ti da uradis krvne nalaze/uroloshku kulturu ,kao i alergo test (zbog osipa da neke stvari ili eliminishesh ili nadjesh razlog) to ce ti umanjiti brige i razmishljanja.
Napisao si da si (i kad si bio mladji) preferirao samocu, a i sada si t negdje :D . Vidim da si cesto i na forumu, moguce da su neki elementi autisticnog spektruma, funkcionishesh,normalno komunicirash znaci, nishta neobicno .Jednostavno, neke stvari morash da naucish (kako da manje brinesh/izlazish na kraj u nekim situacijama... ) koje nisi imao priliku ranije.

Shto vishe stvari za brigu eliminishesh, manje se brinesh :D.

et' toliko, da malo komuniciramo, razmjenimo iskustva...
KIAORA

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36825
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23121 times
Been thanked: 4502 times
Status: Online

Re: DEPRESIJA

Post by ElTriconi » 27 Mar 2019, 07:35

srculence7 wrote: 27 Mar 2019, 02:59
ElTriconi wrote: 26 Mar 2019, 10:30 Cuj depresija, pa to se lijeci tako sto se hoda i ide medj ljude :plavi

Sarkazam off

Kad sam imao par situacija bilo je tesko par dana i kasnije prodje, ali izolacija tih par dana je nesto najbolje. Bolje u osami plakat jedan dan nego imat lazan osmijeh pet mjeseci.
Depresija nije situacija, nego stanje, svi imamo momente kada smo potišteni, kada tugujemo, normalno to dođe u nekim situacijama i prija tišina, ono da te niko ne dira...Ovo je ipak ozbiljnije, jer to gde si tada zaglavljen i kakve ti se misli vrzmaju zahteva promenu, drugačiju direkciju i ma koliko nemao volje, bio obeshrabren da nema perspektive, drugačijeg izlaza, iziskuje taj neophodni napor da se tome odupreš...pa sad ako imaš podršku, dobro je...
Pod situacijom sam mislio neki dogadjaj koji me negativno iznenadio i upropastio mi par dana, mjesec, par mjeseci, jednostavnije receno znaci okidac za depresiju.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 27 Mar 2019, 18:22

shark-attack wrote: 27 Mar 2019, 04:04
Mutevelija wrote: 26 Mar 2019, 17:08

Nemam bolova joj ne mogu se sjetit 2017 godine zasto je pisala somatizam, ni tad nisam imao bolove samo pad stopala sto je nastalo mehanickom povredom, pa onda u takvom bezizlaznom stanju kad sam bio otisao sam psihologu pa psihijatru pa opet psihologu I vise nisam isao, zaposlio se, ovo je BiH ne mozes ti hodat kako ti se cefne kad radis, drugo je kas si bezposlan, pa hodaj po doktorima
Da, to sam i pomislio,vjerovatno je u kontekstu "somatic nervous system" ,neurone koji su "odgovorni" za pokrete (kretanje,dizanje predmete...) a ne na "somaticke bolove" shto je neshto drugo (vidim da posjecujesh i neurologa, mozda iz njegovog nalaza ti i proizilazi).

Pokushacu da Ti dam neke male sugestije i savjete, nikako kao uspotavljanje dijagnoze/terapije.Znaci NI U KOJEM SLUCAJU !

To shto si posjetio par puta psihologa/psihijatra je nedovljno da se uspostavi prava dijagnoza, a jedino prava dijagnoza moze odrediti adekvatnu terapiju/lijecenje. Bilo bi dobro da posjetish psihijatra i koristish propisanu terapiju.
Vec su neki drugi forumashi napisali, pa samo kratko:
prve 3-4 sedmice (smanjene terapija 1/2 ili 1/4) ne ocekuju se rezultati, nego da se organizam navikne, da se vide moguce negativne reakcije i da se teraputu da vremena za potvrdu dijagnoze, ili da nakon dva/tri ponovna susreta preispita dijagnozu. Zato je veoma vazno u pocetku vidjati terpeuta
svake dvije sedmice .Zatim se ide na punu dozu .I prilikom prestanka uzimanja terapije, isto tako postepeno, smanjiti na pola ili 1/4 pa prestati9 sve pod kontrolom).

Napisao si neke razloge zashto ne mozesh da idesh,ali to radish radi sebe. Par mjeseci sada, moze skratiti ili skroz elimisati neke stvari za 20-30g .Znaci radi sebe, ako ti je nezgodno zbog okoline/radne sredine da vidjash psihijatra/psihologa...povezi to sa povredom koju si imao (a shto je i istina).

Pored toga, savjetovao bih ti da uradis krvne nalaze/uroloshku kulturu ,kao i alergo test (zbog osipa da neke stvari ili eliminishesh ili nadjesh razlog) to ce ti umanjiti brige i razmishljanja.
Napisao si da si (i kad si bio mladji) preferirao samocu, a i sada si t negdje :D . Vidim da si cesto i na forumu, moguce da su neki elementi autisticnog spektruma, funkcionishesh,normalno komunicirash znaci, nishta neobicno .Jednostavno, neke stvari morash da naucish (kako da manje brinesh/izlazish na kraj u nekim situacijama... ) koje nisi imao priliku ranije.

Shto vishe stvari za brigu eliminishesh, manje se brinesh :D.

et' toliko, da malo komuniciramo, razmjenimo iskustva...
NE vjerujem da mi doktor moze promijeniti licnost.
TO je jednostavno takva moja narava, ona mi nalijepila dijagnozu i propisala lijekove.
" krvne nalaze/uroloshku kulturu ,kao i alergo test"
Pa jesam radio sam ove nalaza, ne znam sta je alrgo test, ali sigurno sam i to radio.
Sta ja znam mislim da ce se sve od sebe rijeiti.
cak i kad sam isao na teterapije bile su kroz mjesec pa kroz 2 mjeseca u tom rasponu i tablete, a meni se tablete ne piju zato sto se osjecam lijeno i malo pospano :cudi
A to sto nemam drustva valjda je razlog zato sto ne pijem i ne pusim i tako ne uklapam se i tvrdoglav sam zbog toga. :D
I ljudi moji mi smo u BIH mozes da put otici doktoru treći put nećeš a pogotovo zbog Depresije pa nije ovo Švedska ili Velika Britanija :ooo , to bi bio samo izgovor za landaranje, mislim da bi ili morao dati ili dobiti kasnije otkaz zbog tog hodanja :DD
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by gospođa Brams » 27 Mar 2019, 18:31

Pa sta nema psihijatara koji rade popodne? Ja idem poslije posla
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Mutevelija » 27 Mar 2019, 18:40

Ima mozda privatno negdje, kod nas nema :oo
Ali privatno je druga stvar :zubi
Jaaoo jest dosadno :123 trebo sam kud otic izac ma sta cu opet :D.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by shark-attack » 28 Mar 2019, 02:16

Mutevelija wrote: 27 Mar 2019, 18:22
shark-attack wrote: 27 Mar 2019, 04:04

Da, to sam i pomislio,vjerovatno je u kontekstu "somatic nervous system" ,neurone koji su "odgovorni" za pokrete (kretanje,dizanje predmete...) a ne na "somaticke bolove" shto je neshto drugo (vidim da posjecujesh i neurologa, mozda iz njegovog nalaza ti i proizilazi).

Pokushacu da Ti dam neke male sugestije i savjete, nikako kao uspotavljanje dijagnoze/terapije.Znaci NI U KOJEM SLUCAJU !

To shto si posjetio par puta psihologa/psihijatra je nedovljno da se uspostavi prava dijagnoza, a jedino prava dijagnoza moze odrediti adekvatnu terapiju/lijecenje. Bilo bi dobro da posjetish psihijatra i koristish propisanu terapiju.
Vec su neki drugi forumashi napisali, pa samo kratko:
prve 3-4 sedmice (smanjene terapija 1/2 ili 1/4) ne ocekuju se rezultati, nego da se organizam navikne, da se vide moguce negativne reakcije i da se teraputu da vremena za potvrdu dijagnoze, ili da nakon dva/tri ponovna susreta preispita dijagnozu. Zato je veoma vazno u pocetku vidjati terpeuta
svake dvije sedmice .Zatim se ide na punu dozu .I prilikom prestanka uzimanja terapije, isto tako postepeno, smanjiti na pola ili 1/4 pa prestati9 sve pod kontrolom).

Napisao si neke razloge zashto ne mozesh da idesh,ali to radish radi sebe. Par mjeseci sada, moze skratiti ili skroz elimisati neke stvari za 20-30g .Znaci radi sebe, ako ti je nezgodno zbog okoline/radne sredine da vidjash psihijatra/psihologa...povezi to sa povredom koju si imao (a shto je i istina).

Pored toga, savjetovao bih ti da uradis krvne nalaze/uroloshku kulturu ,kao i alergo test (zbog osipa da neke stvari ili eliminishesh ili nadjesh razlog) to ce ti umanjiti brige i razmishljanja.
Napisao si da si (i kad si bio mladji) preferirao samocu, a i sada si t negdje :D . Vidim da si cesto i na forumu, moguce da su neki elementi autisticnog spektruma, funkcionishesh,normalno komunicirash znaci, nishta neobicno .Jednostavno, neke stvari morash da naucish (kako da manje brinesh/izlazish na kraj u nekim situacijama... ) koje nisi imao priliku ranije.

Shto vishe stvari za brigu eliminishesh, manje se brinesh :D.

et' toliko, da malo komuniciramo, razmjenimo iskustva...
NE vjerujem da mi doktor moze promijeniti licnost.
TO je jednostavno takva moja narava, ona mi nalijepila dijagnozu i propisala lijekove.
" krvne nalaze/uroloshku kulturu ,kao i alergo test"
Pa jesam radio sam ove nalaza, ne znam sta je alrgo test, ali sigurno sam i to radio.
Sta ja znam mislim da ce se sve od sebe rijeiti.
cak i kad sam isao na teterapije bile su kroz mjesec pa kroz 2 mjeseca u tom rasponu i tablete, a meni se tablete ne piju zato sto se osjecam lijeno i malo pospano :cudi
A to sto nemam drustva valjda je razlog zato sto ne pijem i ne pusim i tako ne uklapam se i tvrdoglav sam zbog toga. :D
I ljudi moji mi smo u BIH mozes da put otici doktoru treći put nećeš a pogotovo zbog Depresije pa nije ovo Švedska ili Velika Britanija :ooo , to bi bio samo izgovor za landaranje, mislim da bi ili morao dati ili dobiti kasnije otkaz zbog tog hodanja :DD
:D.
haj'd dobro, izgleda josh test za trudnocu da uradish (shalim se) :D

Ne sekiraj se , nema ni doktor "carobni shtapic" pa da te promijeni, a tablete sumnjam da si probao. :D

Nego, shta mislish kad (ne kako) ce se to samo od sebe rijeshiti? Mjesec/godina/5...?
KIAORA

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: DEPRESIJA

Post by Maja » 28 Mar 2019, 09:17

5 godina.

Sark jesi li ti psihic ili?

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests