Vjerski "stručnjaci"

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by Major » 12 Nov 2012, 15:47

Zvonka wrote:Dakle, evo šta je meni nejasno. Agnostik sam, dakle, ne praktikujem niti jednu vjeru. Poštujem sve ljude, družim se sa svima, interesantno mi je upoznavati druge običaje, kulture, stavove, učiti strane jezike. Lično ne pijem i ne pušim, imam prilično jaka moralna načela, ali zbog sebe i za sebe, ne iz vjerskih pobuda. Na fakultetu, a i kasnije, često sam se susretala i imala prilike komunicirati s pokrivenim djevojkama. Obično sam im bila draga i željele su se družiti sa mnom, što je bilo ok sve do momenta kad bi mi 99 odsto njih počelo govoriti: "Ne postiš? Ti? Tako fina cura?" ili "Ti imaš sve kvalitete, ali trebaš počet' klanjati. Hajde sa mnom u džamiju".
Pazite, ja razumijem da neko želi posavjetovati nekog JEDNOM. Ali "vaziti" i "vaziti", nametati i nametati, ima li to smisla? Još jednom ponavljam - poštujem i rado se družim sa svima, sve dok mi ne nameću svoje stavove. Šta vi mislite o tome?
Dijelim tvoje misljenje, cak sta vise, misljenja sam da su Agnostici tolerantniji insani.
Jedan Agnostik nikada nece doci na ideju vrbovati ili omalovazavati jednog insana suprotnog razmisljanja.
Tipicno je to kod onih drugih, odlicno si to uocila i jasno ti je dato do znanja da ako ne upraznjavas sve sto to oni cine
u njihovim ocima si osoba manje vrijednosti.
Apsolutno ne obracati paznju na njihov vid razmisljanja i sto je najvaznije a ujedno i pozeljno je obostrani respekt i postovanje,
oni ga pak manje imaju prema drugima sa drugim nacinom razmisljanja.
Vjera bi trebalo da se svede na samo dva postulata "čini dobro i ne misli nikome zlo."
Tempy... :aplauzz
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by carobnjak N » 12 Nov 2012, 16:11

Dostupnost informacija na internetu ,izmeđuostalih i o vjeri ,je dvosjekli mač zbog toga što neko ko ne poznaje osnove vjere ,recimo islama ,može svašta da nakalemi i da misli da posjeduje znanje .
Stvarno znanje se stiče čitanjem knjiga o materiji koja te zanima (mogu biti i u elektronskom izdanju,nebitno) ,a ne čitanjem brošurica ili fb statusa . Naravno uvjek je lakše pročitati nešto kratko nego čitavu knjigu ali ako nemaš podlogu ,vrlo često možeš i pogrešno razumjeti te neke kratke nasihate (upute,savjete) .
To je loša strana interneta ali ima i dobra ,a ona je da ti ne može svako soliti pamet ,jer i ti sam znaš o zadanoj temi pronaći i alternativne textove koji ti daju obje strane slike
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by Tempy » 12 Nov 2012, 17:09

sad ja moram postaviti aplauz za Nurudina :aplauzz
zaista mi se sviđa ovaj post

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by carobnjak N » 12 Nov 2012, 17:12

Tempy wrote:sad ja moram postaviti aplauz za Nurudina :aplauzz
zaista mi se sviđa ovaj post
hvala hvala :)
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by Zagorka » 12 Nov 2012, 19:24

eto nije tema o pitanjima vezanim za religiju,ali da ne trazim,moze i ovdje,jer je usko vezano......kontam kako moze neko ko je do 38-e godine svog zivota bio ateist,do 40-te postati uspjesan vjernik i poznavalac vjere :hm

To mi otprilike dođe kao da neko ko je trebao poceti trenirati gimnastiku do 8-e godine najdalje,pocne u zreloj dobi,ima li to sanse da uspije?
Znam da nije vjera i sport isto,ali ipak uzmimo cetiri decenije potpuno praznog hoda,dok se neko usavrsavao na tom podrucju za to vrijeme :hm ?

Kako je moguce da ovaj odjednom predaje o atletici,kao da je osvojio sve moguće medalje,i ispravlja poteze nekoga ko se trudio cijeli zivot biti dobar u tome?

Zar se nebi trebao ponasati kao dijete koje ide tek dvije godine u mejtef(dobro,vise ce malo znati jer je veliki)ali nista na svijetu se ne moze usavrsiti za tako neki kratak period,zato ja te sto odjednom postanu bunar "znanja" i ne slusam.....
Cesto su iritantni,cak pomalo agresivni u nametanju stavova.....
Imamo stvarno mnogo vrsta vjernika,od onih koji se nicim ne isticu,niti privlace paznju na sebe(odjeca,ponasanje,isl.),do pomenutih....

Ko ih uci,ne znam,kako se uopće odluci neko tako zreo poceti uciti sure(nemojte mi spike da mu se desilo prosvjetljenje),ali na nasim prostorima imamo dosta pogresnih ucitelja,a njihovi su sljedbenici dosadniji od jehovinih svjedoka,i to me pomalo brine,jer baca ruznu sjenu.......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by paparaci » 13 Nov 2012, 01:55

dosta si toga nabacala, pa cu se osvrnuti samo na uvodni dio. sta smatras pod "uspjesan vjernik"?

nije to nista tako cudno ili nemoguce. ako se zivotna nacela takve osobe dobrim dijelom podudaraju sa nacelima vjere - onda taj prelaz nije tako tezak/velik. najzad, dvije godine nije malo vremena ako se osoba intenzivno necemu posveti. to je sasvim dovoljno da ovladas osnovama i vise od toga. ako nesto iskreno prihvatis - bez obzira o cemu se radi - onda si zedan znanja o tome i isto upijas kao spuzva.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by Krokodil Behko » 17 Apr 2013, 19:37

Zagorka wrote:eto nije tema o pitanjima vezanim za religiju,ali da ne trazim,moze i ovdje,jer je usko vezano......kontam kako moze neko ko je do 38-e godine svog zivota bio ateist,do 40-te postati uspjesan vjernik i poznavalac vjere :hm
To mi otprilike dođe kao da neko ko je trebao poceti trenirati gimnastiku do 8-e godine najdalje,pocne u zreloj dobi,ima li to sanse da uspije?
Znam da nije vjera i sport isto,ali ipak uzmimo cetiri decenije potpuno praznog hoda,dok se neko usavrsavao na tom podrucju za to vrijeme :hm ?
Moguće je jer za prethodnih 37 godina, nije postigao ništa pa je odlučio da postane, kako ti ti reče, uspješan vjernik.

Kako je moguce da ovaj odjednom predaje o atletici,kao da je osvojio sve moguće medalje,i ispravlja poteze nekoga ko se trudio cijeli zivot biti dobar u tome?
Moguće je jer treba prezentirati svoje konačno dostignuće. :D

Zar se nebi trebao ponasati kao dijete koje ide tek dvije godine u mejtef(dobro,vise ce malo znati jer je veliki)ali nista na svijetu se ne moze usavrsiti za tako neki kratak period,zato ja te sto odjednom postanu bunar "znanja" i ne slusam.....
Cesto su iritantni,cak pomalo agresivni u nametanju stavova.....
Imamo stvarno mnogo vrsta vjernika,od onih koji se nicim ne isticu,niti privlace paznju na sebe(odjeca,ponasanje,isl.),do pomenutih....
Da su bunari znanja, vjerovatno bi znali da će takvim agresivno omalovažavajućim pristupom ubiti želju za vjerom u svima oko sebe. Ja bih rekao da oni prvenstveno sami sebe žele uvjeriti da su stručni kao i da su baš neki bunarevi znanja. Sva sreća pa su prije njih, vjeru propovijedali neki ljudi koji su imali malo više smisla za te stvari :oo
Ko ih uci,ne znam,kako se uopće odluci neko tako zreo poceti uciti sure(nemojte mi spike da mu se desilo prosvjetljenje),ali na nasim prostorima imamo dosta pogresnih ucitelja,a njihovi su sljedbenici dosadniji od jehovinih svjedoka,i to me pomalo brine,jer baca ruznu sjenu.......
Zaista se nadam da neće dosegnuti taj nivo kao jehovini svjedoci jer oni su baš dosadni. Jbt, svake godine dva ista lika me obidju da bi mi postavili jedno te isto pitanje :ubihse
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by Pasaga » 17 Apr 2013, 19:40

Behko...odakle jehovci dole.... :puca
to mora da je doslo sa huminatarnom...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by Krokodil Behko » 17 Apr 2013, 19:45

Nemam ti ja pojma odakle ali ih ima. Pa zar ja ličim na nekog ko bi bio jehovin svjedok? :why

A ovi "naši" vjerski "stručnjaci" korisni su za islamsku vjeru koliko i Izrael.
online

User avatar
hojla
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2468
Joined: 22 Aug 2011, 22:58
Status: Offline

Re: Vjerski "stručnjaci"

Post by hojla » 17 Apr 2013, 23:37

Krokodil Behko wrote:Nemam ti ja pojma odakle ali ih ima. Pa zar ja ličim na nekog ko bi bio jehovin svjedok? :why

A ovi "naši" vjerski "stručnjaci" korisni su za islamsku vjeru koliko i Izrael.
Bogme meni licis.....

a strucnjaka ima vazda za svasta pa sto ne bi bili i za vjeru.....
sto se tice pitanja kako moze agnostik postati ekspert za vjeru....u kratkom vremenu..
pa moze jer je o vjerama i prije znao jako puno...zato i je bio agnostik......kako biinace dokazivao svoje stavove......a vjernik postane zato da promijeni stranu....i argumente .....ili se zaljubi...a u ljubavi je sve dozvoljeno
Our solution mind revolution

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by Lebowski » 13 Jan 2015, 17:16

Image

Obistinjuju se najave da bi Tuzla mogla biti prvi grad u BiH u kome će biti održana tzv. parada ponosa, odnosno, parada pedera i lezbejki, koji poput karavana putuju po prostorima bivše Jugoslavije i prisiljavaju lokalne zajednice da kapituliraju pred pritiscima da se organizira defile razvrata.

Tuzla se već pročula po sklonosti da neprimjerene scene plasira u javnost, kao što je bilo ono masovno ljubakanje 3000 ljudi, kada je organizrano obaranje Ginisovog rekorda u javnom ljubljenju.

U Tuzli je organizacija “Vesta” štampala prvi vodič za pedere i njihova prava, tzv. rodna prva, a što je promovirano po školama u Tuzlanskom kantonu. Pederski aktivisti su to osjetili, pa su u Tuzli priredili promociju “pederskog kalendara”, pod sloganom “Neka ljubi ko god koga hoće”.

Saznajemo i da su neke organizacije koje rade sa djecom, po naređenju finansijera, morale uzeti učešća u promociji ovog razvrata i da su mnogi roditelji negodovali što su im djeca na prevaru odvedena u “Kuću plamena mira” gdje se održavala promocija “pederskog kalendara”.

Organizatori s ponosom ističu da je manifestaciju obezbjeđivalo šest policajaca, iako nikakve prijetnje nije bilo. Parola “o jednakosti”, trebala je da stvori utisak da se radi o jednakosti među bh. narodima i građanima, a ne među pederima i nepederima.

Ostaje da se vidi da li će roditelji čija su djeca na prevaru odvedena u ovaj razvrat imati snage da traže odgovornost onih koji su ovo organizirali i koji su nasamarili tuzlansku djecu i općenito javnost koja sigurno nije tako blagonaklona prema ideji da nam po obdaništima i školama, kao u Skandinaviji, marširaju pederi.

Image

Pederski kalendar na naslovnici prikazuje brata i sestru, estradne umjetnike, Laku i Mirelu, gdje Mirela vrši malu nuždu u muškom WC-u, kao transvestit, muško koje je odjeveno u žensko, a Laka je pohotno gleda. Poruka bi trebala biti da je normalno u muškom wc-u vidžati muškarce preodjevene u žene, a vjerovatno i obratno…

Izvor: Saff.ba
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by Maja » 13 Jan 2015, 20:29

Cuj pohotno je gleda :D.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by storm » 13 Jan 2015, 21:35

Leb kakav je to naslov :sok valjda je homoseksualni ili gay :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81410
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10310 times
Been thanked: 7159 times
Status: Offline

Re: Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by Julia-Klara » 13 Jan 2015, 22:24

Leb, ne citaj vise taj saff i ne donosi nam vijesti s istog, molim te :sok

Lak ane gleda Mirelu uopste, neko je corav
i sav tekst je pun mrznje, fuj!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by Maja » 13 Jan 2015, 22:25

Od Safa je samo gori doznajemo.com

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by Nela » 13 Jan 2015, 23:37

Ovaj Saf je katastrofa, bas imam veliku zelju vidjeti uposlene. Ako je istina da su na ovako glup nacin odveli djecu i predstavljali se onda su bas nisko pali i treba ih prijaviti. A ova slika sa Mirelom i Lakom je bas bezveze.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by Luna. » 14 Jan 2015, 12:21

bravo za tuzlake a ovi iz saffa jedu govna po obicaju.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by laganini » 14 Jan 2015, 12:27

..sve spremno za gej paradu.. :hihi da laka ...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by Lebowski » 14 Jan 2015, 12:59

Tuzla se već pročula po sklonosti da neprimjerene scene plasira u javnost, kao što je bilo ono masovno ljubakanje 3000 ljudi, kada je organizrano obaranje Ginisovog rekorda u javnom ljubljenju.
I ovo je smiješno. Saff :klanja
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Pederski kalendar promoviran u Tuzli:Djeca prevarena

Post by JCR » 14 Jan 2015, 13:08

Tuzlaci ko i obično smrde na sranje

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 86 guests