Silovanje u braku

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Silovanje u braku

Post by blento59 » 02 Nov 2011, 00:37

koliko takvih situacija imamo
ona za to nije on insistrira
ona mora popustiti jr je grub
da li je zaista potrebno silovanje u braku
ako ti je supruga to ne znaci da mora imati seks sa tobo svaki puta kada ti se digne
vasa razmisljanja o tome?
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by merylin » 02 Nov 2011, 06:48

Jučer baš slušam,kaze u Hrvatskoj žena prijavila silovanje...sliovana je pet puta u roku od sat i pol :tuga
Kako to da drugacije nazovem već manijaštvo....
I onda nas iznenađuju slučajevi kada pročitamo da je majka napustila novorođenče(kao sto je bio slučaj u Tuzli),znam da djeca nisu kriva ni za što,ali može li žena ili djevojka pravilno odgojiti to dijete koje je plod silovanja....živjeti sa stvorenjem koje će je stalno podsjecati na mozda najgroznije trenutke u životu...

Nije niko stvoren da nas gazi,niti ponižava(ne mislim ovdje samo na žene,već sveukupno) zato se čovjek treba uhvatiti u koštac sa problemima i riješiti ih se na ovaj ili onaj način.
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by Voljena » 02 Nov 2011, 10:29

Moja mama je imala prijateljicu koju je muz svaki put kad bi se napio, silovao, a ona nije mislila da je to silovanje, jer ipak to je njen muz
Nije se htjela protiviti zbog djece, zbog komsija, jer bi pijana guzica drecala i uplasila djecu i cijeli bi komsiluk znao, pa eto bruke.

Ne znam sta se desilo s njima poslije, nadam se da vise nisu zajedno

Ja sam protiv svake vrste nasilja, ako procitam u novinama da je zena ubila svog muza zbog zlostavljanja, mislim da je ona u tom slucaju nadrljala jos vise, ali nisam u njenoj kozi.
Ja (barem tako mislim sada) ne bih tolerisala nikakvo zlostavljanje, ne mislim da bih ga ubila, ali on ne bi dobio sansu da takvo nesto opet ucini.

Zalosno je sto jos uvijek ima mnogo zena koje misle da je takvo nesto u redu ili sto misle da nemaju drugog izlaza.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by Nela » 02 Nov 2011, 11:06

Nažalost i to se dešava samo što to rijetko koja žena hoće priznati kao silovanje, jer kao muž je pa nije to-to. Nema goreg nasilja
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by Lanci » 03 Nov 2011, 00:05

:hm Brak sve više postaje ortačka zajednica, a sve manje zajednica života.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
milokrad
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 260
Joined: 06 Nov 2011, 11:27
Location: Sweden
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by milokrad » 05 Jan 2012, 21:31

Ma kakvo silovanje...gdje moze neko nekoga silovati bez upotrebe grube sile?
To nikad ne bi sebi dopustio...bar danas ima zena na sve strane. :DD :DD
Bosna zauvjek

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by Zagorka » 05 Jan 2012, 22:08

Joj ovaj milokrad me razbudi i kad najvise drijemam,matere mi rodjene :lupa
Zakon o silovanju zena (supruga)nekad nije postojao,nezz sad tacno koje je godine donesen,(da ne bih promasila)ali zamislite koliko je monstruozno to bilo da zena u modricama prijavi muza i da policija kaze muz ti je pa sta :cudi
Najstrasnije mi je kad zene zatrudne u ceteresnici :lupa
jedna je deset dana nakon poroda,e to kad sam cula :bua
Obicno jadne zene koje nemaju podrsku oca,brata,isl,ili su sa sela,zatupljene,misle da moraju svaki put kad muz zatrazi,dati,bez obzira ako im u tom momentu nije ceif,ili je on pijan,prljav isl....
Ima toga dosta,samo je javna tajna....na zalost
(i da dodam samo,zena koja je nekad isla sa mnom u skolu,dozivjela je da je muz siluje pred djetetom,da bi joj se kao osvetio za nesto.Naravno dijete je sad totalno istraumatizirano,a oni vise nisu u braku)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: silovanje u braku

Post by Krokodil Behko » 05 Jan 2012, 23:00

madam Bovary wrote:Joj ovaj milokrad me razbudi i kad najvise drijemam,matere mi rodjene :lupa
Zakon o silovanju zena (supruga)nekad nije postojao,nezz sad tacno koje je godine donesen,(da ne bih promasila)ali zamislite koliko je monstruozno to bilo da zena u modricama prijavi muza i da policija kaze muz ti je pa sta :cudi
Najstrasnije mi je kad zene zatrudne u ceteresnici :lupa
jedna je deset dana nakon poroda,e to kad sam cula :bua
Obicno jadne zene koje nemaju podrsku oca,brata,isl,ili su sa sela,zatupljene,misle da moraju svaki put kad muz zatrazi,dati,bez obzira ako im u tom momentu nije ceif,ili je on pijan,prljav isl....
Ima toga dosta,samo je javna tajna....na zalost
(i da dodam samo,zena koja je nekad isla sa mnom u skolu,dozivjela je da je muz siluje pred djetetom,da bi joj se kao osvetio za nesto.Naravno dijete je sad totalno istraumatizirano,a oni vise nisu u braku)
Nisam bas najsigurniji ali mislim, da postoji zakon protiv silovanja u braku a u BiH.
Odnosno,tretira se, kao zlostavljanje clanova porodice.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by blento59 » 05 Jan 2012, 23:11

ne samo u bih u svim savremenim zakonodavstvima
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by sann » 05 Jan 2012, 23:17

..uzas,samo ne razumijem zene koje, kojima se to desi,a ipak ostanu i dalje sa tom osobom.. :ljut
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by blento59 » 05 Jan 2012, 23:22

tesko je shvatiti ljudsku psihu
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by Zagorka » 06 Jan 2012, 18:48

Krokodil Behko wrote:
madam Bovary wrote:Joj ovaj milokrad me razbudi i kad najvise drijemam,matere mi rodjene :lupa
Zakon o silovanju zena (supruga)nekad nije postojao,nezz sad tacno koje je godine donesen,(da ne bih promasila)ali zamislite koliko je monstruozno to bilo da zena u modricama prijavi muza i da policija kaze muz ti je pa sta :cudi
Najstrasnije mi je kad zene zatrudne u ceteresnici :lupa
jedna je deset dana nakon poroda,e to kad sam cula :bua
Obicno jadne zene koje nemaju podrsku oca,brata,isl,ili su sa sela,zatupljene,misle da moraju svaki put kad muz zatrazi,dati,bez obzira ako im u tom momentu nije ceif,ili je on pijan,prljav isl....
Ima toga dosta,samo je javna tajna....na zalost
(i da dodam samo,zena koja je nekad isla sa mnom u skolu,dozivjela je da je muz siluje pred djetetom,da bi joj se kao osvetio za nesto.Naravno dijete je sad totalno istraumatizirano,a oni vise nisu u braku)
Nisam bas najsigurniji ali mislim, da postoji zakon protiv silovanja u braku a u BiH.
Odnosno,tretira se, kao zlostavljanje clanova porodice.
Da,postoji sad,ali nekad nije postojao,uopce,nigdje :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
milokrad
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 260
Joined: 06 Nov 2011, 11:27
Location: Sweden
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by milokrad » 06 Jan 2012, 18:59

Tako je, samo neka me još jednom proba iznenaditi dok spavam, tužit ću i nju i punicu koja je nije znala bolje odgojiti :haha :haha :haha :haha
Bosna zauvjek

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by Zagorka » 06 Jan 2012, 23:00

milokrad wrote:Tako je, samo neka me još jednom proba iznenaditi dok spavam, tužit ću i nju i punicu koja je nije znala bolje odgojiti :haha :haha :haha :haha
Izvini,ja nebih da puno mudrujem,samo bih skrenula paznju da je ovo ozbiljna i potresna tema.A ti opet bujrum kako mislis da trebas :kafa nedaj si smetati,jeli :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: silovanje u braku

Post by Krokodil Behko » 06 Jan 2012, 23:07

Pitam se samo, kako zene, nakon te psihofizicke boli, ostanu u braku sa tom osobom?
Bar se o razvodima, zbog takvih stvari, nije govorilo. A ne vjerujem, ni da ih je bilo u BiH.
Proci ce jos vremena, dok zene ne shvate, da sunce sija sa neba a ne iz cejfa
doticnih macho tipova.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by Zagorka » 06 Jan 2012, 23:17

Krokodil Behko wrote:Pitam se samo, kako zene, nakon te psihofizicke boli, ostanu u braku sa tom osobom?
Bar se o razvodima, zbog takvih stvari, nije govorilo. A ne vjerujem, ni da ih je bilo u BiH.
Proci ce jos vremena, dok zene ne shvate, da sunce sija sa neba a ne iz cejfa
doticnih macho tipova.
Eh,moj Behko,pricala mi starija zena da kad se ona udavala roditelji joj rekli,kako god da ti bude,ili pod voz ili u rijeku se baci,ali kuci se ne vracaj da ne sramotis porodicu :hm To je samo njima imalo logike.
Bilo je po 15-oro djece,pa se molilo Boga da koje ode,jedna usta manje....
Djeca se tretirala kao goveda.
Takodje znam zenu koja kad se udala,otac njen rekao joj muzu,sto god ne poslusa,udri je k'o mojom rukom...
Nisu radile u firmama(uglavnom domacice)sta ce,djecu dobiju,zao im ostaviti djecu,za njih se sve trpi...
Na zalost i dan danas ima mjesta na kojima se to zadrzalo,ostaci takvog odgoja su prisutni u mnogim sredinama,i ne mozes ubijediti zenu da i ona ima neko pravo :cudi i sta da joj radis,bolje je ne pocinjati temu....
Ja znam da se u svakom momentu(nedaj Boze cega loseg)mogu vratiti materi i ocu....
Takodje imam posao,sposobna sam sebi placati stancic(makar jednosobni)i kad bi se rastala...
Isto tako me boli djon za misljenje Zuhre,Hanke,Ramize i drugih danguba....
E tu je razlika sto ja nikad u zivotu ne bih trpila nasilje,psovke itdisl....
Znaju se granice.Mozemo se posvadjati,ali ima granica koja se ne prelazi,cak ni kad su rijeci u pitanju....
A ima osoba kojima je sve ovo o cem pisem totalna nepoznanica(na zalost)....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120419
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Online

Re: silovanje u braku

Post by Krokodil Behko » 06 Jan 2012, 23:22

madam Bovary wrote:
Krokodil Behko wrote:Pitam se samo, kako zene, nakon te psihofizicke boli, ostanu u braku sa tom osobom?
Bar se o razvodima, zbog takvih stvari, nije govorilo. A ne vjerujem, ni da ih je bilo u BiH.
Proci ce jos vremena, dok zene ne shvate, da sunce sija sa neba a ne iz cejfa
doticnih macho tipova.
Eh,moj Behko,pricala mi starija zena da kad se ona udavala roditelji joj rekli,kako god da ti bude,ili pod voz ili u rijeku se baci,ali kuci se ne vracaj da ne sramotis porodicu :hm To je samo njima imalo logike.
Bilo je po 15-oro djece,pa se molilo Boga da koje ode,jedna usta manje....
Djeca se tretirala kao goveda.
Takodje znam zenu koja kad se udala,otac njen rekao joj muzu,sto god ne poslusa,udri je k'o mojom rukom...
Nisu radile u firmama(uglavnom domacice)sta ce,djecu dobiju,zao im ostaviti djecu,za njih se sve trpi...
Na zalost i dan danas ima mjesta na kojima se to zadrzalo,ostaci takvog odgoja su prisutni u mnogim sredinama,i ne mozes ubijediti zenu da i ona ima neko pravo :cudi i sta da joj radis,bolje je ne pocinjati temu....
Ja znam da se u svakom momentu(nedaj Boze cega loseg)mogu vratiti materi i ocu....
Takodje imam posao,sposobna sam sebi placati stancic(makar jednosobni)i kad bi se rastala...
Isto tako me boli djon za misljenje Zuhre,Hanke,Ramize i drugih danguba....
E tu je razlika sto ja nikad u zivotu ne bih trpila nasilje,psovke itdisl....
Znaju se granice.Mozemo se posvadjati,ali ima granica koja se ne prelazi,cak ni kad su rijeci u pitanju....
A ima osoba kojima je sve ovo o cem pisem totalna nepoznanica(na zalost)....

Valjda treba da prodje, jos nekoliko generacija, pa kad nesto govorid zeni, da razumije
i shvati, da je to njeno pravo. Imace smo takvi. Gdje ces naci dovoljno ljudi u ovoj
drzavi, da im objasnis, da su sve vece i vece fukare, dok se elita bogati sve vise
i vise. I sto je naroda strah, oni su sve bogatiji i bogatiji.,
Pa tako i sa zenama. Sto su vece predrasude i strah, muskarci su sve silniji i silniji
u odnosu prema njima.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by Zagorka » 06 Jan 2012, 23:25

Na zalost...
Cudno je to kako je normalnim ljudima to kristalno jasno,dok neki ne shvataju koliko je to vazno....
I jos nesto,ne vidim puno muskaraca na ovoj temi,pa i to nesto govori :kafa valjda....ili ipak slucajnost,da ne ispadnem okrutna ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by carobnjak N » 07 Jan 2012, 10:48

madam Bovary wrote:Na zalost...
Cudno je to kako je normalnim ljudima to kristalno jasno,dok neki ne shvataju koliko je to vazno....
I jos nesto,ne vidim puno muskaraca na ovoj temi,pa i to nesto govori :kafa valjda....ili ipak slucajnost,da ne ispadnem okrutna ;)
Evo onda da se i ja javim i da kažem da 100 % podržavam sve što si napisala ,nema se tu zasad šta za dodati osim možda ja evo sa svoje strane da je Allah objavio rat samo dvojici ljudi : onome koji uznemirava i čini nasilje drugome i onome koji uzima kamatu . Žena ima pravo i mora se razvesti ako je muž nasilnik prema njoj ili djeci ali uglavnom je tu problem što ona ne posjeduje ništa i može samo otići na ulicu ili "svojima na teret" ,a to je užasna pogreška jer ženi pripada udio u svakom imetku pa i ako je to roditeljska kuća onda joj pripada 1/3 te kuće i zemlje ili bilo kakvog imetka...uglavnom ima gdje biti na svojem ,ovako nema.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: silovanje u braku

Post by Zagorka » 07 Jan 2012, 17:03

carobnjak_iz_voza wrote:
madam Bovary wrote:Na zalost...
Cudno je to kako je normalnim ljudima to kristalno jasno,dok neki ne shvataju koliko je to vazno....
I jos nesto,ne vidim puno muskaraca na ovoj temi,pa i to nesto govori :kafa valjda....ili ipak slucajnost,da ne ispadnem okrutna ;)
Evo onda da se i ja javim i da kažem da 100 % podržavam sve što si napisala ,nema se tu zasad šta za dodati osim možda ja evo sa svoje strane da je Allah objavio rat samo dvojici ljudi : onome koji uznemirava i čini nasilje drugome i onome koji uzima kamatu . Žena ima pravo i mora se razvesti ako je muž nasilnik prema njoj ili djeci ali uglavnom je tu problem što ona ne posjeduje ništa i može samo otići na ulicu ili "svojima na teret" ,a to je užasna pogreška jer ženi pripada udio u svakom imetku pa i ako je to roditeljska kuća onda joj pripada 1/3 te kuće i zemlje ili bilo kakvog imetka...uglavnom ima gdje biti na svojem ,ovako nema.
Eh,jos kad bi ljudi danas imali obraza i bojali se grijeha ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests