Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Zagorka » 07 Aug 2012, 17:49

O moj Majore,to ti misliš.....

Ne zna nijedna od nas šta je rat,borba za kap vode,šta je motika,borba za komad kruha,šta je zivot poslije rata,šta je nastojanje ostati normalan....

Šta je raditi da platiš studij,šta je raditi za 250 maraka,šta je kada ti niko u familiji ne radi,šta je moliti strance da te puste na ispit i pokusati ga poloziti pored svih imućnih,poznatih,docekati da dodjes na red....

Šta je zivjeti po pravilima nekog,ko i kad ima pare,smatra sve luksuzom sem hrane i bolnice..

Šta je bolest i borba za zivot,doslovno,sta je borba da te prihvate stranci i zrtvovanje zbog osobe koju volis....sta je bol zbog odbijanja na pravdi Boga..

Šta je zivot....suze,malo uspjeha,radosti,zavist podlih....
Kako je teško početi se kućiti kad nemaš ni čačkalicu....


Moj Majore,puno ti toga ne znas o meni,o nama,o zenama....
Ali granica ima......granica prastanja,granica trpljenja,granica tolerancije....po cijenu časti,po cijenu krvavih ruku,po cijenu ponizenja,po cijenu zivota......
Predaja je laksa,iako se onima sto ne znaju cini tezom......ne,borba je teža,otkidanje,rezanje,amputiranje dijela sebe i zivota....poklopiti glavu je mnogo lakše....moj Majore...
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Ideja » 07 Aug 2012, 18:49

Lako je trubiti iz dijspore i reci, ma sta, ja nikada nebi presla preko ovog ili onog, znajuci da socijala redovno pada na konto
Major, vidim zaključio si da oni koji su komentirali inače žive u dijaspori i imaš pravo što se mene tiče, ali nisam sigurna za druge.
Ne znam takodjer da li si i mene ubrajao uskupinu na početku posta ali eto spomenuću da sam sa sela i znam jako dobro šta je život na selu. Možda ga nisam iskusila u onom najtežem smislu ali svakako znam kako žive neobrazovane žene, žene bez posla i mogućnosti da na bilo koji način zarade novac. Ne osuđujem u biti one koji su ponovo sa bračnim partnerom, niko ne može znati šta se tačno odvija u njihovim glavama, ali ja lično (sa razumom koji sada imam) ne bih mogla da se vratim osobi koja me maltretira, fizički i psihički zlostavlja (ili u drugom slučaju, ostavi me , živi negdje s nekom drugom i vrati se na kraju meni). U slučaju koji sam u svom postu opisala radi se o ženi koja živi van BiH i ima drugo državljanstvo... može dobiti svaku vrstu zaštite samo da se odluči na taj korak...ali ona ne želi očigledno. I ponavljam, ja ne mogu shvatiti nikako šta se u njenoj glavi zbiva.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Major » 07 Aug 2012, 23:29

@Zagorka,

niti jednim jedinim slovom moj post ili bilo kakav vid negodovanja da ako netko nemoze da oprosti nije se odnosio na
tvoje dosadasnje izneseno misljenje.
Rado sam procitao tvoj predhodni post, i u svakoj tvojoj rijeci vidio sam moje sestre koje su tokom rata ostale bez muzeva, sto naravno nema nikakve veze sa ovom temom,ali ite kako mi je poznato sta znaci poceti, takoreci od nule i koliko zivot zna i moze biti nemilosrdan.
Tebi moj respekt i postovanje :ok i znam da se kroz trud i marljivost puno sta moze postici. :aplauzz

@Ideja,

takodje, casnu ti rijec dajem da takodje nisam mislio niti sam se osvrtao na tvoje predhodne postove, iskren da budem,
krenuo sam od poslednjeg posta,
kada sam pomenuo dijasporu (uopste neznam gdje ti zivis) zaista sam mslio na pojedine iz dijaspore, mislio sam prvenstveno na one koje
iz mog okruzenja poznajem, ali i par dijsporaca kako volie da prosipa gluposti u kojima ocajno pretjeruju, znajuci da parazitski zive.
Na to sam mislio, na tebe se to uopste ne odnosi.

Vratiti se osobi koja je predhodno maltretirala, fizicki i psihicki zlostavljala di oprostiti , to nebih ni najvecem neprijatelju pozelio.
Sheval ako se nevaram negdje rece, imamo na pretek razloga da dodje do loma unutar veze.

Ja sam prvenstveno mislio na bagatele u jednoj vezi gdje dolazi do razdora, tada je kompromis moguc i moramo a cak je i ljudksi da preskocimo
preko sopstvene sjene i da damo jedno dugom ponovnu sansu.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by nezaboravna » 09 Aug 2012, 08:31

Ma nema tu puno priće.partner koji vas je povrijedio ,iznevjerio,ponizio i vas a i dijecu napustio razveli se.milim jedini naćin da ga se riješite za sva vremena i nikad višeeeeee ni blizu mu ne dozvolite a ne da se još jednom vijenćate.Ne mogu da shvatim da ima takvih ljudi koji bi svašta trpjeli :zubi :lupa
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Luna. » 09 Aug 2012, 09:17

Sheval wrote:Koja ograničena razmišljanja! :sok
Ne mora razlog za razvod biti samo jebačina sa strane,ima milion drugih razloga.
DA.
:aplauzz
ljudski je prastat.. ja bi´ mogla ponovo
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Sheval » 09 Aug 2012, 09:27

Pazi ovo,imam jako blizak 'slučaj' :DD
Neću se ponavljati,oni koji su pratili moje upise znaju o čemu pričam.
Znači,rastave te dežurni dušebrižnici,rastave te samo jer je kao tako normalno.
Na stranu sva ljubav i život do tada,gotovo bez ijedne svađe.
Džaba sve,'moralisti' misle da to nije uredu.
Znači,moralisti ti savjetuju,gotovo pod prisilom,da ti ne budeš sa tim drugim.A te iste moraliste boli kuratz šta će biti sa djetetom( :pusi ),šta će biti sa njima,koliko će to uništiti njihov život.Važno je da je njima u kući sve po peesu i da oni moralni.
I prođe to vrijeme,tih wanna be moralista...dođoše novi...ali u međuvremenu prođe i život...i ljudi žive u samoći,tako će i umrijeti.
Da skratim,serem se na moraliste :mah

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Johny » 09 Aug 2012, 17:39

Ja licno NE. Princip je cudo.
Tvrdoglavost mi je osobina(dobra ili losa -ne znam) i ne vrijedi ona "nikad ne reci nikad".
Samo cu reci jedan od razloga, razvod je toliko strasan period da ne bih sebi to vise nikada dozvolio.Tri mjeseca su mi gora od 4 godine ratnih strahota.

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by komsija » 10 Aug 2012, 00:33

gejsha wrote:Čula sam za dosta ovakvih slučajeva, gdje se dvoje razvedu, čak imaju i djecu, pa se nakon nekog vremena ponovo vjenčaju.
Šta vi mislite o tome?
Da li se u takvim slučajevima ponovo može roditi ljubav? Ili se možda nikada nije ni ugasila..
Da li bi ste vi mogli opet biti sa nekim s kim ste se razveli?
Ako se neko razvede, očito postoji neki ogroman razlog neslaganja između to dvoje ljudi.
Sve je moguce a sve ima svoje razloge
Ma nista cudno
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Sheval » 10 Aug 2012, 00:38

Ja da znam da će mi žena oprostiti,razveo bih se na jedno pola godine.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by nezaboravna » 10 Aug 2012, 09:22

Johny wrote:Ja licno NE. Princip je cudo.
Tvrdoglavost mi je osobina(dobra ili losa -ne znam) i ne vrijedi ona "nikad ne reci nikad".
Samo cu reci jedan od razloga, razvod je toliko strasan period da ne bih sebi to vise nikada dozvolio.Tri mjeseca su mi gora od 4 godine ratnih strahota.
Nije u pitanju tvrdoglavost nego karakter ,što ne dozvoljavaš da se neko igra tvojim lićnim osjećajem.E sad zamisli dijecu koja su stećena u toj braćnoj zajednici, koja ne znaju kome pripadaju ,koja se razvlaće osjećajima od jednog roditelja do drugog.Dijeca vole svoje roditelje bez obzira na nesporazum i sad treba da posmatraju otidji mi dodji mi ,i da se pitaju dali oni pripadaju njima jer većina stvari se najviše lome preko njih.
Parovi moraju znati jesul zajedno ili nisu*************Poslije razvoda nema šta da zahtijevaju jedni od drugog ,najbolje jeste svak svojim putem bez bacanja kamenja u noge. :D
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81303
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10233 times
Been thanked: 7103 times
Status: Online

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Julia-Klara » 10 Aug 2012, 09:50

I poslije razvoda si covjek, i poslije razvoda mozes biti prijatelj sa onim s kojim si godinama dijelio krevet,kucu,osjecaje,i djecu izrodio ALI AKO SI COVJEK.
Razlog za razvod nije uvijek preljuba, varanje, postoji hiljadu drugih, a jedan je nezrelost pri stupanju u brak. Pa se razvedu poslije godinu dana, jer vise nisu zaljubljeni,skontaju da bolje funkcioniraju kao prijatleji, i razidju se bez ikakve ljutnje, maltretiranja. JER TO SE DESAVA! A desava se i ono da se nakon godina opet zaljube, ali iskreno jedno u drugo,pa? Zato sto im nije uspjelo prvi put sad treba sve baciti u vodu, i reci : "Ne, nije islo prvi put, kako ce drugi? " Ljudi se mjenjaju, odrastaju, sazrijevaju, nakon nekoliko godina ne gledas na zivot jednako kao sa 20 godina.
To je karakter, a ne huja, i ljubomorna, i NE JER JA TAKO KAZEM.
A sto se djece tice, ako su roditelji ljudi, nikad toj djeci nece faliti nista, ni ljubavi,ni topline, i sasvim je svejedno gdje zive, roditelji ce uvijek ostati roditelji. Djeca nisu igracke, pa da se pitaju kome pripadaju. I otac i majka imaju jednako pravo na njih (osim u nekim drugacijim okolnostima,ali necemo o njima sad)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Luna. » 10 Aug 2012, 09:59

Julia-Klara wrote:I poslije razvoda si covjek, i poslije razvoda mozes biti prijatelj sa onim s kojim si godinama dijelio krevet,kucu,osjecaje,i djecu izrodio ALI AKO SI COVJEK.
Razlog za razvod nije uvijek preljuba, varanje, postoji hiljadu drugih, a jedan je nezrelost pri stupanju u brak. Pa se razvedu poslije godinu dana, jer vise nisu zaljubljeni,skontaju da bolje funkcioniraju kao prijatleji, i razidju se bez ikakve ljutnje, maltretiranja. JER TO SE DESAVA! A desava se i ono da se nakon godina opet zaljube, ali iskreno jedno u drugo,pa? Zato sto im nije uspjelo prvi put sad treba sve baciti u vodu, i reci : "Ne, nije islo prvi put, kako ce drugi? " Ljudi se mjenjaju, odrastaju, sazrijevaju, nakon nekoliko godina ne gledas na zivot jednako kao sa 20 godina.
To je karakter, a ne huja, i ljubomorna, i NE JER JA TAKO KAZEM.
A sto se djece tice, ako su roditelji ljudi, nikad toj djeci nece faliti nista, ni ljubavi,ni topline, i sasvim je svejedno gdje zive, roditelji ce uvijek ostati roditelji. Djeca nisu igracke, pa da se pitaju kome pripadaju. I otac i majka imaju jednako pravo na njih (osim u nekim drugacijim okolnostima,ali necemo o njima sad)
:aplauzz nista ni dodat ni oduzet
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Sheval » 10 Aug 2012, 12:34

Julia-Klara wrote:I poslije razvoda si covjek, i poslije razvoda mozes biti prijatelj sa onim s kojim si godinama dijelio krevet,kucu,osjecaje,i djecu izrodio ALI AKO SI COVJEK.
Razlog za razvod nije uvijek preljuba, varanje, postoji hiljadu drugih, a jedan je nezrelost pri stupanju u brak. Pa se razvedu poslije godinu dana, jer vise nisu zaljubljeni,skontaju da bolje funkcioniraju kao prijatleji, i razidju se bez ikakve ljutnje, maltretiranja. JER TO SE DESAVA! A desava se i ono da se nakon godina opet zaljube, ali iskreno jedno u drugo,pa? Zato sto im nije uspjelo prvi put sad treba sve baciti u vodu, i reci : "Ne, nije islo prvi put, kako ce drugi? " Ljudi se mjenjaju, odrastaju, sazrijevaju, nakon nekoliko godina ne gledas na zivot jednako kao sa 20 godina.
To je karakter, a ne huja, i ljubomorna, i NE JER JA TAKO KAZEM.
A sto se djece tice, ako su roditelji ljudi, nikad toj djeci nece faliti nista, ni ljubavi,ni topline, i sasvim je svejedno gdje zive, roditelji ce uvijek ostati roditelji. Djeca nisu igracke, pa da se pitaju kome pripadaju. I otac i majka imaju jednako pravo na njih (osim u nekim drugacijim okolnostima,ali necemo o njima sad)
Ako ništa,tebe razumijem šta si napisala :ooo
A usput se i slažem sa ovim napisanim.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Nela » 17 Jan 2013, 14:35

Dobro treba razmisliti kad odlucis s nekim stupiti u brak a opet dobro razmisliti hoces li se razvesti. A o pomirenju, malo je reci razmisliti.
Ne znam da li ima smisla, ako s nekim nisi nasao zajednicku, ako dvoje ne funkcionisu na koji onda nacin "pomiriti" dva razlicita karaktera.
Moja prijateljica se nedavno vratila svom muzu od kojeg se naravno sudski razvela. Imaju dijete koje on nije htio vidjeti nakon razvoda, tek u zadnje vrijeme zvao i obilazio.
Mislim da su takve stvari osudjene na pucanje po istom savu. Izuzev ako se neko drasticno ne promijeni i ne postane ono sto partner zeli, a kakav je zivot ne zivjeti ono sto ti zaista jesi.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Bahra » 17 Jan 2013, 20:05

Moja mama je kako ona kaze "jela ista govna dva puta". Roditelji su mi se razveli kad sam imala 6 mj, i pomirili se kad sam imala 7 god. Bili su zajedno jos tri godine, rodio se brat i opet razvod.
Kad sam razmisljala o razvodu mama mi je rekla da sjednem i dobro rascistim sa tim da ne pogrijesim kao ona. Jos neko vrijeme sam davala sansu svemu tome i kad sam zaista vidjela da to nigdje ne vodi razvela sam se. Nema sanse da bi se ikad sa njim pomirila taman da imamo desetero djece a ne jedno.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Peggy Sue » 18 Jan 2013, 00:16

Hvala Bogu , nisam u situaciji da moram odlučiti. Ali analizirala sam neke stvari oko sebe...

Naravno, ne bih ponavljala ono sto vecina vas lijepo rece - razlozi razvoda su bitni.
Ono sto se desavalo u mom blizem okruzenju navelo me da zakljucim da bi taj (obnovljeni) brak jako lose funkcionisao. Do razvoda (u oba slucaja) je doslo u zrelijim godinama, tako da sumnjam da se isplati cekati da onom gresnom dodje iz guzice u glavu. Ljudi se tesko mijenjaju. A nazalost, najcesca isprika za nase prastanje je "mnogo se promijenio" (znam da prastanje ne treba pravdati, to nam je od Boga naredjneo, ali ljudi se cesto pravdaju, ako nista sami sebi).. NE! on se nece promijeniti. Opet ce prditi po kuci, nervirati te neozbiljnoscu, nabacivat se tvojim drugaricama, ispunjavat listice u kladionici i trosit 300 KM mjesecno na pribor za ribolov...
Zene imaju snagu.. Mogu same.. Samo ne znaju da mogu, pa se oslanjaju na muskarce, ne znajuci pri tom da je sva tezina na njima, i da su zapravo ONE tu oslonac muskarcu... Znate ono - k'o dvije pijane lude koje idu zagrljene sokakom...
Image

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by lisko » 25 Jan 2013, 20:29

razveo sam se ali ponovo ne nikako nema sanse da je valjalo islo bii i prvi puta osobe se ne mjenjaju tako lako
Image

Ciklama
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Ciklama » 05 Dec 2013, 10:39

Moji stric i strina su bili razvedeni 10-tak godina, pored dvoje djece. Pomirili se, dobili još jedno dijete, i svi sretni.
Razloga za razvod je bilo više, al' se sve svodilo na odgovornost, alkohol i inat. Nakon svih tih godina oboje su bili samci, više ni hodanje ni zabave nisu bile interesantne i moja mama izgalami na obadvoje i pomiri ih. (Poznavala ih je oboje predobro i znala je da mogu skupa samo da ponos malo popusti.)

Oni su mami zahvalni danas, ali njihova djeca još zahvalnija. :zubi
Last edited by Ciklama on 05 Dec 2013, 10:53, edited 1 time in total.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by laganini » 05 Dec 2013, 10:43

..i moj kum je šara pa ga je kuma izbacila...ali nakon nekog vrimena su se opet skupili i mislim da odlično funkcionira..i da kumu ne pada na pamet da više tuče sa strane..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Razvod i ponovo brak sa istom osobom

Post by Lanci » 05 Dec 2013, 16:26

Ne ako se jednom razvedem a za to sigurno treba da postoji veliki razlog.Ako dodje do toga ,sigurno vise nikada nebih bila sa tom istom osobom ponovo.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests