Kome pripada Bosna i Hercegovina

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by Lebowski » 23 Jan 2014, 22:05

Eto, kaže laganini da Bošnjaci misle da je BiH njihova i samo njihova, da po mišljenju Bošnjaka Srbi i Hrvati nemaju ista prava na nju. Pa imaju li svi ista prava, uzevši u obzir nacionalnost a zatim i odnos prema BiH, njenoj budućnosti, postojanju.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by laganini » 23 Jan 2014, 22:13

nije to laganini reka nego postovi istih..a laganini kaže da bi ustav triba bit takav da garantira ista prava sva tri konstitutivna naroda dakle da ga sva tri naroda podržavaju što opet znači da ga stvore ti narodi u bih a ne međunarodna zajednica kao do sad..i naravno uz sva poštivanja manjina...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by Rockefeller » 24 Jan 2014, 00:30

laganini wrote:nije to laganini reka nego postovi istih..a laganini kaže da bi ustav triba bit takav da garantira ista prava sva tri konstitutivna naroda dakle da ga sva tri naroda podržavaju što opet znači da ga stvore ti narodi u bih a ne međunarodna zajednica kao do sad..i naravno uz sva poštivanja manjina...
Ovo što ti podržavaš je fašizam, ako ćemo biti precizniji nacizam ili ako ti je lakše podnijeti šovinizam.

Sve osim jedan čovjek jedan glas ne bi trebalo biti prihvatljivo.

Za mene je Bosna država stanovnika Bosne, koji rade u njeno dobro, poštuju njenu državnost, historiju, suverenitet i integritet.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by laganini » 24 Jan 2014, 00:37

fašizam,nacizam,šovinizam..koje riječi od jednog potencijalnog biznismena..zar je neko reka da tri čovika daju jedan glas..ne kužim te....možda je kasno pa mogu razumit..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by Rockefeller » 24 Jan 2014, 00:58

laganini wrote:fašizam,nacizam,šovinizam..koje riječi od jednog potencijalnog biznismena..zar je neko reka da tri čovika daju jedan glas..ne kužim te....možda je kasno pa mogu razumit..
Tim riječima se i pop i hodža može koristiti, ako je to prava oznaka za ono o čemu se priča. A ja na primjer ne sporim da je Bosna danas fašistički ustrojena država, pa ako hoćeš preciznije nacistički ili ako ti je lakše podnijeti šovinistički.

Ok nisi rekao precizno tako, moja greška. Izvini. Ali jesi ista prava tri konstitutivna naroda, a to je opet isto sranje. Ista prava svih, jedan čovjek jedan glas. Bez trećeg entiteta po modelu PC-a i bez drugog entiteta, tačnije PC-a, jer je i jedno i drugo fašizam ili preciznije nacizam ili ako ti je lakše podnijeti šovinizam.

Razlog zašto govorim fašizam preciznije nacizam, je da u Bosni ne vlada fašizam (državna superiornost) nego nacizam (narodna superiornost) iako to dvoje važi za sinonim, a ja volim biti tačan u izražavanju no otom potom...
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by laganini » 24 Jan 2014, 01:03

ok..amo hipotetski ako idemo jedan glas u nekakvoj koaliciji a politika je vrag a politike će uvik bit npr.srbi i hrvati idu preglasavat muslimane...i samim tim vlast u bih...nemoguća misija misliš...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by Bahra » 24 Jan 2014, 01:14

Pa ako cemo realno, vecina pripadnika druga dva konstitutivna naroda proklinju postojanje BiH i zive da docekaju dan da ista nestane (uzalud vam trud sviraci). Samo Bosnjaci i sacica ostali ovaj crni vilajet smatraju za svoju domovinu i da druge nemaju. Vole je i postuju, i nadaju se nekom suzivotu koji ce ovoj drzavi pomoci da krene naprijed.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by Rockefeller » 24 Jan 2014, 01:19

Kakvi muslimani, katolici, pravoslavci? Pa upravo trebaju da se svi sjedine oko političkih ideologija - onog za šta vjeruju da je ispravno da Bosna bude... Jedni bi trebali biti kapitalisti, npr. Ante, Jovan, Tamaš i Mehmed, jedni socijalisti (Ivan, Dobrivoje, Jakob i Safet), jedni centar, jedni ovakvi, jedni onakvi...

Kakva crna nacionalna (= narodna) politika? Ne mere dva Safeta, jedan socijalist i jedan kapitalist, nikad biti blizu jedan drugom koliko mogu dvojci Ivica, jedan kapitalista, jedan socijalista.

Ako bi bosanski Srb, hipotetski, glasao na osnovu onog ko mu šta daje, a ne na osnovu onog što može izabrati, izabraće kapitalističko orijentiranog Ivicu ako ima preduzeće, a ako je penzioner Muhameda koji zagovara više izdvajanja za socijalnu politiku.

Taj sistem nije slučajno nastao, nego je nastao jer je približno najidealniji onom koji može državu voditi ka razvoju (državu! - država su ljudi. Ljude voditi ka razvoju). Jedina velika mana mu je da se sporo odaziva na promjene, al' nijedan sistem nema mane.

Jedini razlog koji može neko imati u nezagovaranju ovakvog sistema je taj da Bosnu ne prihvata kao stalnicu nego je smatra prolaznom. A ja sam suviše osjetljiv na Bosnu da o takvima imam mišljenje kakvo imam - to je na primjer PC.
Last edited by Rockefeller on 24 Jan 2014, 01:21, edited 1 time in total.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by laganini » 24 Jan 2014, 01:20

..moga bi se složit s tobom..to jest i da je srbima i hrvatima to druga domovina..ali ako je i druga ne mora značit da je ne vole..nebi bio tako kategoričan nema toga ko ne voli svoju grudu..na kraju krajeva da percipiraju suživot..ko da je presudno volit...koliko je naših ili vaši po cilom svijetu i misliš da vole te zemlje...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by laganini » 24 Jan 2014, 01:24

Rockefeller wrote:Kakvi muslimani, katolici, pravoslavci? Pa upravo trebaju da se svi sjedine oko političkih ideologija - onog za šta vjeruju da je ispravno da Bosna bude... Jedni bi trebali biti kapitalisti, npr. Ante, Jovan, Tamaš i Mehmed, jedni socijalisti (Ivan, Dobrivoje, Jakob i Safet), jedni centar, jedni ovakvi, jedni onakvi...

Kakva crna nacionalna (= narodna) politika? Ne mere dva Safeta, jedan socijalist i jedan kapitalist, nikad biti blizu jedan drugom koliko mogu dvojci Ivica, jedan kapitalista, jedan socijalista.

Ako bi bosanski Srb, hipotetski, glasao na osnovu onog ko mu šta daje, a ne na osnovu onog što može izabrati, izabraće kapitalističko orijentiranog Ivicu ako ima preduzeće, a ako je penzioner Muhameda koji zagovara više izdvajanja za socijalnu politiku.

Taj sistem nije slučajno nastao, nego je nastao jer je približno najidealniji onom koji može državu voditi ka razvoju (državu! - država su ljudi. Ljude voditi ka razvoju). Jedina velika mana mu je da se sporo odaziva na promjene, al' nijedan sistem nema mane.

Jedini razlog koji može neko imati u nezagovaranju ovakvog sistema je taj da Bosnu ne prihvata kao stalnicu nego je smatra prolaznom. A ja sam suviše osjetljiv na Bosnu da o takvima imam mišljenje kakvo imam - to je na primjer PC.
..slažem se..ali samo na ovom forumu vatra se rasplamsa po tim osnovama ko na nijednoj drugoj temi i zato smatram da ta varijanta bez obzira što je prihvatljiva nije tako blizu..daj bože da se prevarim..ti misliš da oće.. :pusi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by Bahra » 24 Jan 2014, 01:38

laganini wrote:..moga bi se složit s tobom..to jest i da je srbima i hrvatima to druga domovina..ali ako je i druga ne mora značit da je ne vole..nebi bio tako kategoričan nema toga ko ne voli svoju grudu..na kraju krajeva da percipiraju suživot..ko da je presudno volit...koliko je naših ili vaši po cilom svijetu i misliš da vole te zemlje...
Ja to gledam ovako: Ako zivim u Swe otisla trbuhom za kruhom,ne moram je voljeti nisam tu rodjena ni ja ni niko moj do petog koljena, ali postujem njene zakone i ok.
Ali biti rodjen u BiH, porijeklo u nazad vuce 5 generacija koje su tu isto rodjene, raditi i zaradjivati od iste te drzave, i onda smatrati da ti je Srbija ili Hrvatska domovina meni je suludo. A nikada niko tvoj nije tamo rodjen niti je tamo zivio... Kako d/a ja kazem da mi je Turska domovina jer je moj cukun-cukun djed dosao od tamo u BiH.
Ama nije niti ce ikada biti.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by laganini » 24 Jan 2014, 01:43

..ok takva je situacija da su srbija i hrvatska prislonjena bih..misliš da bi bilo drugčije da turska graniči s bih...bili tako razmišljala..možda misliš da bi ali mentalni sklop i kod bošnjaka i hrvata srba je tu negdi pa po tom mislim da bi bilo isto..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by KOMESAR » 24 Jan 2014, 08:15

laganini wrote:..ok takva je situacija da su srbija i hrvatska prislonjena bih..misliš da bi bilo drugčije da turska graniči s bih...bili tako razmišljala..možda misliš da bi ali mentalni sklop i kod bošnjaka i hrvata srba je tu negdi pa po tom mislim da bi bilo isto..
Ne možeš zlo raditi,a dobru se nadati.
Hrvatska je,pomognuta bosanskim katolicima (ne svim), izvršila agresiju na BiH.Jedan dio tog pučanstva i danas navija za agresora.
Jedna polovina je zauvjek otišla.
Ima ih manje od deset posto,a u vlasti pet puta više nego što im realno pripada.
To više neće ići.
Čekamo da se objave rezultati popisa.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by laganini » 24 Jan 2014, 15:45

KOMESAR wrote:
laganini wrote:..ok takva je situacija da su srbija i hrvatska prislonjena bih..misliš da bi bilo drugčije da turska graniči s bih...bili tako razmišljala..možda misliš da bi ali mentalni sklop i kod bošnjaka i hrvata srba je tu negdi pa po tom mislim da bi bilo isto..
Ne možeš zlo raditi,a dobru se nadati.
Hrvatska je,pomognuta bosanskim katolicima (ne svim), izvršila agresiju na BiH.Jedan dio tog pučanstva i danas navija za agresora.
Jedna polovina je zauvjek otišla.
Ima ih manje od deset posto,a u vlasti pet puta više nego što im realno pripada.
To više neće ići.
Čekamo da se objave rezultati popisa.
..što čovika glupost može iznervirat..ako je i od stčara previše je.. :plavi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by KOMESAR » 24 Jan 2014, 16:00

laganini wrote:
KOMESAR wrote:
laganini wrote:..ok takva je situacija da su srbija i hrvatska prislonjena bih..misliš da bi bilo drugčije da turska graniči s bih...bili tako razmišljala..možda misliš da bi ali mentalni sklop i kod bošnjaka i hrvata srba je tu negdi pa po tom mislim da bi bilo isto..
Ne možeš zlo raditi,a dobru se nadati.
Hrvatska je,pomognuta bosanskim katolicima (ne svim), izvršila agresiju na BiH.Jedan dio tog pučanstva i danas navija za agresora.
Jedna polovina je zauvjek otišla.
Ima ih manje od deset posto,a u vlasti pet puta više nego što im realno pripada.
To više neće ići.
Čekamo da se objave rezultati popisa.
..što čovika glupost može iznervirat..ako je i od stčara previše je.. :plavi
:bravo :apl
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by laganini » 24 Jan 2014, 16:41

KOMESAR wrote:
laganini wrote:
KOMESAR wrote:
laganini wrote:..ok takva je situacija da su srbija i hrvatska prislonjena bih..misliš da bi bilo drugčije da turska graniči s bih...bili tako razmišljala..možda misliš da bi ali mentalni sklop i kod bošnjaka i hrvata srba je tu negdi pa po tom mislim da bi bilo isto..
Ne možeš zlo raditi,a dobru se nadati.
Hrvatska je,pomognuta bosanskim katolicima (ne svim), izvršila agresiju na BiH.Jedan dio tog pučanstva i danas navija za agresora.
Jedna polovina je zauvjek otišla.
Ima ih manje od deset posto,a u vlasti pet puta više nego što im realno pripada.
To više neće ići.
Čekamo da se objave rezultati popisa.
..što čovika glupost može iznervirat..ako je i od stčara previše je.. :plavi
:bravo :apl
..skuliraj se ako želiš da te neko ozbiljno svaća.. :pusi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by Bambi » 24 Jan 2014, 17:37

Da odgovorim neozbiljno na dato pitanje: Pripada meni :djed
A sada ozbiljno: Pripada svakom ko čini dobro za nju :naklon

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by KOMESAR » 24 Jan 2014, 20:13

Bambi wrote:Da odgovorim neozbiljno na dato pitanje: Pripada meni :djed
A sada ozbiljno: Pripada svakom ko čini dobro za nju :naklon
Ko je ne voli nek seli iz nje.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by radeta62 » 25 Jan 2014, 16:05

Pre zadnjeg rata pripadala je svima a danas Federacija pripada bosnjacima i hrvatima a Republika Srpska srbima.
Bar je takvo stanje na terenu.Mozda se nekome nece svideti moj odgovor ali realnost je takva.Sta ce biti u buducnosti
o tome je tesko davati prognoze sve zavisi koliko ce brzo BiH uci u EU.Po meni za sve ce biti bolje sto pre da udje jer razni
faktori sa strane uticu na odnose u BiH sto nije dobro za sve njene gradjane ma gde ziveli.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37679
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Online

Re: Kome pripada Bosna i Hercegovina

Post by Pasaga » 25 Jan 2014, 16:08

radeta62 wrote:Pre zadnjeg rata pripadala je svima a danas Federacija pripada bosnjacima i hrvatima a Republika Srpska srbima.
Bar je takvo stanje na terenu.Mozda se nekome nece svideti moj odgovor ali realnost je takva.Sta ce biti u buducnosti
o tome je tesko davati prognoze sve zavisi koliko ce brzo BiH uci u EU.Po meni za sve ce biti bolje sto pre da udje jer razni
faktori sa strane uticu na odnose u BiH sto nije dobro za sve njene gradjane ma gde ziveli.
Izgleda bolje se razumEs u zensku anatomiju negoli u k.urvu politiku.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests