Ljevica u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by gaga » 19 Mar 2018, 19:12

KOMESAR wrote: 19 Mar 2018, 18:54
gaga wrote: 19 Mar 2018, 18:50 Tu tvoji pricu mozes valjati po Glavogodini,Kovacima,Koloniji,mozda dobacis do Lasice.
Ja sam kod masinske prodavao takvima cigle,sarajevske.
:ha Nije bilo "masinske"skole.Bio je samo EMSC,preko puta muzeja.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by gaga » 19 Mar 2018, 19:26

Cudno da su pretezno Bosnjaci u ljevicarskim strankama.Inace Bosnjake poistovjecuju sa vjerskim fundamentalizmom,vehabijama,islamistima itd.
A "promicatelji europskih vrijednosti"99 % su u nacionalnim strankama,oni koji tvrde da su demokrate. :ha
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by Pasaga » 19 Mar 2018, 19:29

Demokratija se i promovise na prostorima gdje je uvjek i bilo iste.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by KOMESAR » 19 Mar 2018, 19:34

gaga wrote: 19 Mar 2018, 19:26 Cudno da su pretezno Bosnjaci u ljevicarskim strankama.Inace Bosnjake poistovjecuju sa vjerskim fundamentalizmom,vehabijama,islamistima itd.
A "promicatelji europskih vrijednosti"99 % su u nacionalnim strankama,oni koji tvrde da su demokrate. :ha
Ti nisi preskako nastavu nego razrede!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by Socrates » 19 Mar 2018, 19:48

On je možda optrc'o oko škole nekoliko puta.
. . . . . . . . .

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by gaga » 19 Mar 2018, 20:08

Socrates wrote: 19 Mar 2018, 19:48 On je možda optrc'o oko škole nekoliko puta.
Nisam je tema nego gore napisani naslov.Tebe nisam ni spomenuo u svom komentaru.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by KOMESAR » 19 Mar 2018, 20:10

gaga wrote: 19 Mar 2018, 20:08
Socrates wrote: 19 Mar 2018, 19:48 On je možda optrc'o oko škole nekoliko puta.
Nisam je tema nego gore napisani naslov.Tebe nisam ni spomenuo u svom komentaru.
Treba da si ponosan sto te covjek cita na svim temama?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by Socrates » 19 Mar 2018, 20:11

Treba da je ponosan što je u svom životu dobio šansu da bude na istom forumu sa mnom.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by Mutevelija » 19 Mar 2018, 20:19

:pendrek :off
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by gaga » 19 Mar 2018, 20:45

Socrates wrote: 19 Mar 2018, 20:11 Treba da je ponosan što je u svom životu dobio šansu da bude na istom forumu sa mnom.
Dobro,bicu ponosan i svima cu pricati da si legenda,doduse anonimna,bosanskog foruma.Nadam se da sam zadovoljio tvoju sujetu i kompleks vise vrijednosti, kojeg se ne mozes otresti.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by Veca » 19 Mar 2018, 20:54

... ja ljevice i qrtza :grana ...ne zna se koji su gori! ...sve je to za smetljiste! :roll ...tu drzavu nema ko vodit'!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by KOMESAR » 19 Mar 2018, 21:10

U lepoti na slici skamenjeni
U smrtnom času zatečeni
Vi oklopnici sreće
tužni i smeli
Zatočenici umiranja
Može li tako da se želi
I da se sumnji sa puta sklanja
Može li tako da se korača
Kroz blatno blato
i da se sanja

Ko da postoji na strašnom mestu
Ko da odstoji u večnosti
Ako smo tako ostavljeni
ako smo tako prevareni

Ako nam gušteri sa dna duše
Po travuljini dana pluže
Ako nam zemlja izdajicama
Na svetlost svetlu izmeće kosti

Ako nam ruke nisu vične
za zgrade snova nebotične
Ako stojimo u ćutanju
dok se obesni bujno kote
Ako za pravdu rođeni nismo
Ako daljine unovčismo

Jesmo li mrtvi mi što smo živi
Jeste li živi vi mrtvi što ste?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ljevica u BiH

Post by Bla » 11 Nov 2019, 21:10

Mjesecima ne pratim nikakve medije, pa sam baš ono rahat od svih tih rabota, al' sad slučajno saznah da se ameba opet razdijelila. :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Krezubi papci protiv FGR

Post by Krokodil Behko » 18 Jan 2021, 09:57

Image


Piše: AHMED IMAMOVIĆ

Kako o finoj gradskoj raji (u daljnjem tekstu „FGR“) može promišljati papak, još iz SDA, unuk krezubih Bošnjakinja u dimijama, pod šamijama, nacionalista, kriminalac, sve to i još mnogo toga samim tim što je član ovakve jedne stranke (u daljnjem tekstu „ja“). Da sam ja kojim slučajem pri političkom odabiru postao član jedne od stranaka četvorke, vjerovatno bih i dalje bio smatran FGR-om, čovjekom koji laže i sebe i druge da njihov zdrav politički koncept može pomiriti agresivno-promotivni koncept homeseksualizma Naše stranke (NS) s građansko-liberalnim vehabizmom Naroda i pravde (NiP).

Vjerovao bih lažima da je tajna formula prosperiteta i napretka našeg društva u razmjeni mišljenja kroz demokratski dijalog kvazisufista „bakijske grupe“ poznate kao NBL sa salonskim revolucionarima i baštinicima komunističke internacionale, kao i pravnim nasljednicima kompletne imovine bivše „jedne i jedine partije“, sada okupljene oko SDP-a. Da sam ja iz FGR-a, znao bih, onda, da je Haris Pašović jedina osoba ovlaštena da razbija mitove i tumači kosmičke zakone, a da je Ivana Marić jedina relevantna analitičarka koja ima sposobnost da procijeni koliko je neko ostao seljak, čak i onda kada je taj neko jedan od trenutno najtraženijih bosanskohercegovačkih ekspatricija u američkoj industriji profesionalnog sporta (konkretno u NBA) i da ona uz pomoć neke čudesne vage izvaga koliko je sela ostalo u svakome od nas.

Vjerovao bih ja, da sam kojim slučajem FGR, da je rektor Rifat Škrijelj akademska gromada kojoj treba podići spomenik za života, veliki skoro do neba. Studenti bi koristili svaku slobodnu priliku da pred tim monumentalnim spomenikom po uzoru na kolege iz Sjeverne Koreje iskažu svoje ushićenje i obožavanje Velikog Vođe Rifata.


ŠKRIJELJ-ARSKI KLAN

Samim tim, da sam FGR, i ja bih smatrao sasvim logičnim da Sifeta Kukuruza obavezno treba prebaciti sa mjesta pomoćnika ministra obrazovanja u „komunalno“. Smatrao bih da ga treba kazniti kao posljednjeg kineskog cara, ali ne onako kao u filmu da sređuje cvjetnjake i vrtove u Zabranjenom gradu, nego bih ga zadužio da lično brine i odgovara za spomenuti spomenik, da ne dozvoli ni slučajno da se neki neuki sarajevski golub ili druga analfabetska ptica tokom svog leta uneredi po gorostasnom kipu Velikog Vođe Rifata.

Ali, kako sam ja za FGR jedan nacionalno indoktrinirani papak, a možda i neki seljačić čiji pradjed je gajio ovce i sitnu perad, onda takav jedan sebi daje za pravo da rektora Rifata Škrijelja smatra grobarom akademske zajednice koji instituciju Univerziteta polako, ali sigurno pretvara u mezarje znanja, nauke i kulture, a Harisa Pašovića smatra primarno profesionalnim i nezasitim korisnikom budžeta, dok za analize i mišljenje Ivane Marić mari(ć) kao za lanjski snijeg.

Takav jedan kao ja ne može niti želi da zaboravi rat, niti da prihvati najnoviju tezu FGR-a da smo svi jednako krivi. Moj papanluk je toliko raskošan da ide dotle i usuđuje se da ne voli željeznu jednovolju Brozovog doba i nema nostalgije za tim vremenima u kojima su neki ljudi godinama robijali samo zato što su mislili drugačije, bez obzira na to što su mnogi čak bili antifašisti i borci NOB-a u Drugom svjetskom ratu. Logično je zapitati se: „Da je ta tranzitna zajednička država bila baš tako dobro uspostavljena, da li bi nestala tako brzo, već nakon 50-ak godina, u rijekama krvi?“

Znam da i mali dio izrečenog daje za pravo FGR-u da me smatraju papkom u okviru njihovih aršina, ali ja samo želim biti objektivan i iskren prvenstveno pred samim sobom. Duboko sam svjestan da stranka čiji sam član, nije ni savršena ni bezgrešna, ali realno, ništa nije tako na ovom svijetu, ipak reći ću - punoljetan sam i svojevoljno sam se učlanio. I još sam friško u stranci da bih mogao imati ikakvu individualnu ili komandnu odgovornost (što za zasluga, što za krivice) na postojećoj hipoteci sastavljenoj od SDA dijela, ali zasigurno smatram da je moja obaveza da govorim, a ne da šutim, da insistiram na poštivanju zakona i da ukazujem na nepravilnosti, a ne da parazitiram na jaslama.

KO JE POSTAVLJAO VULETIĆA, MARJANOVIĆA, ŽALICU...?

Vrlo se često od pojedinih umjetnika javno plasira teza da je povratkom četvorke došlo vrijeme renesanse za kulturu u Kantonu Sarajevo te da ju je SDA sistematično i predugo uništavala. I zato želim da podsjetim da je ta SDA od početka podržavala i decenijama podupirala Sarajevo Film Festival (SFF) koji je postao jedan od najjačih brendova grada, koje je baš FGR okupirao kao svoje omiljeno mjesto za dugogodišnja šepurenja na crvenom tepihu.



Primite na znanje, nije SDA uništavala kulturu, već su je uništavali pohlepni lobiji unutar struke i profesije. Sva kadrovska mjesta u raznim odborima i fondacijama SDA stranka je ostavljala na izbor strukovnim udruženjima te njihovim članovima koji su ljudi iz profesije i nestranački ljudi. Kako je, onda, ova, po mišljenju FGR „nacionalistička“ stranka omogućila da Jovan Marijanović u zadnjoj deceniji bude na pozicijama od člana Upravnog odbora Fondacije za kinematografiju do predstavnika BiH u "Euroimagesu", dakle uvijek na kadrovskom mjestu koje pripada SDA? Ili kako je, onda, takva SDA omogućila da Srđan Vuletić bude član Nadzornog odbora Filmskog centra? Većinom se tu (u filmskoj kulturi) vrti nekoliko istih imena različitih nacionalnosti iz trougla Sarajevo Film Festival, Akademija scenskih umjetnosti i Udruženje filmskih radnika BiH, a sve su to neki iz FGR-a koji nisu nigdje zvanično politički deklarisani, ali su duboko involvirani u raspodjelu sredstava za kulturu, a most do ovih pozicija im je čovjek, trgovac utjecajem i neformalni vlasnik Društva jednog lica (d.j.l.), u narodu, u struci, u stranci, ili u aferi poznat kao Glumac.

Neki dan je na adresu federalne ministrice kulture, gospođe Zore Dujmović stigao dopis na jednoj stranici sa dva memoranduma i dva pečata od dva upravna odbora strukovnih udruženja: Udruženja filmskih radnika FBiH i Udruženja rediteljica i reditelja BiH. U ovom fermanu se izražava protivljenje odluci da se izvjesni gospodin Antonio Beus imenuje za predsjednika UO-a Fondacije za kinematografiju FBiH, i u njemu se navode razni razlozi, ozbiljne optužbe a da nije priložen bar jedan jedini dokaz. Na koncu dopisa, oni su, kao, spremni ponuditi dodatnu argumentaciju koju mogu još detaljnije obrazložiti, a meni nije jasno zašto takvo što nije odmah učinjeno ukoliko potpisnici pisma posjeduju bilo kakav dokument, odluku ili rješenje, jer to je jedino validno obrazloženje, a sve ostalo su špekulacije te ozbiljna povreda nečije časti i ugleda, koje mogu imati i krivični epilog. Ja ipak prvenstveno mislim da ovaj Hrvat iz Kiseljaka smeta FGR-u samo zato što ga oni neće moći kontrolisati, a to bi dalje za popratnu posljedicu moglo imati kao poruku i to da se Hrvati iz drugih gradova BiH ne osjećaju dobrodošlima u Sarajevo ako svoje račune ne polažu tom FGR-u.

HAJKA PROTIV BEUSA, PAPKA I HRVATA

No, ovo i nije poenta ove moje priče nego je to pitanje svih pitanja: „Kada i zbog čega reaguju upravni odbori ovih udruženja?“, jer šutili su kada je ljetos cenzurirana negativna kritika za film „Skoncentriši se, baba“ na Javnom servisu BHRTV. Sloboda govora je, po ovome, dozvoljena jedino ukoliko ne diraš u „svete krave“ naše kulture i ako ne diraš u FGR. I tako godinama šuti ta FGR i ne pada im na pamet da ministrici upute inicijativu da se vrate pare za filmove koji nikad nisu snimljeni. Šuti FGR i ne smeta im da je pored Beusa iz Kiseljaka, koji je prvi put u UO-u Fondacije, opet po ko zna koji put ušao Emir Hadžihafizbegović, tzv. Glumac.

Ne vide sukob interesa da Glumac za „skromni“ honorar zaigra u skoro svakom filmu kojem Fondacija dodijeli sredstva, a sam Glumac ne vidi da svjesno krši zakon, pravila i propisani Statut, koji jasno ističe da član UO-a Fondacije ne smije biti neko ko je na funkciji u političkoj stranci. Ali, ne kaže narod džaba, „malo je mačku teleća glava“, pa samim tim malo je Glumcu devedeset devet fotelja. FGR-u ne smeta Glumac, jer Glumcu nije palo na pamet da u prethodnim mandatima pokrene procedure i realizira mehanizme koji će primorati one koji su uzeli pare za nikad snimljene filmove da ih konačno vrate. Radi se o milionima KM, a tu prednjači firma „Refresh“ d.o.o. u vlasništvu Pjera Žalice, Srđana Vuletića, Zijada Mehića i Ademira Kenovića sa više stotina hiljada KM, a slijede ih i mnogi drugi. Ne smeta FGR-u taj Glumac, jer on igra za raju (finu gradsku) i s njima je razvio (finansijsu) taktiku, a nama, papcima, ostalo je da se nadamo da će jednog dana neko zbog toga završiti karijeru u nižerazrednom Vratniku.

Dakle, da zaključim ovo promišljanje jednog papka: „Meni, čovjeku, filmskom radniku, reditelju i članu SDA, pravo smetaju licemjerje, laž i ubleha.“


(SB)
online

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Krezubi papci protiv FGR

Post by CikCikCikPogodi » 18 Jan 2021, 12:32

Pocetak teksta odma pokazuje nivo novinarstva u BiH. Pa ovakve stvari ne vidim da se pisu ni na konzervativnom Breitbartu.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Krezubi papci protiv FGR

Post by Melek » 18 Jan 2021, 13:01

Tupa malogradjanština opet u ofenzivi i opet misli da je pametna.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53197
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14890 times
Status: Online

Re: Krezubi papci protiv FGR

Post by HAVANA » 18 Jan 2021, 17:29

Jebo mu fgr mater usta.Dalje necu ni citat. Nema potrebe.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Krezubi papci protiv FGR

Post by Beni » 18 Jan 2021, 17:48

HAVANA wrote: 18 Jan 2021, 17:29 Jebo mu fgr mater usta.Dalje necu ni citat. Nema potrebe.
Sve ti receno ovom recenicom

"Dakle, da zaključim ovo promišljanje jednog papka: „Meni, čovjeku, filmskom radniku, reditelju i članu SDA, pravo smetaju licemjerje, laž i ubleha.“
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11821
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2593 times
Status: Online

Re: Krezubi papci protiv FGR

Post by Naseef Mushroom » 18 Jan 2021, 18:16

FGR je jedno 10 godina iza rata lagao narod da su oni sinonim kulture, ono prijeratno Sarajevo i Bosna i Hercegovina. Borba protiv papaka i primitivizma, koji nemaju ništa protiv novih Sarajlija ali imaju protiv toga da se selo donese na asfalt, borci da se ne zatvore muzeji i održi rock & roll itd.

Dovoljno je pogledati neka desavanja koja i nisu bila tako davno
Ruganje izgledu Bibije Kerle i ismijavanje što je bubrežni bolesnik prije 2 godine na onom tamo forumu kada je bila srušena vlada šetorke iz lajkovanje komentara bez sankcije moderatora.
Prijetnje batinama prije par dana onoj bivšoj članici NSa što je glasala u Novom Gradu za pogrešnog čovjeka.
Brojanje krvnih zrnaca od strane Damira Nikšića prije nekoliko dana.

Samo ta tri primjera su potvrda da u te ublehe samo oni još vjeruju.
Last edited by Naseef Mushroom on 18 Jan 2021, 18:23, edited 1 time in total.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Krezubi papci protiv FGR

Post by insomnia » 18 Jan 2021, 18:18

Sve frajer u pravu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests