Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by gaga » 25 Jul 2018, 18:06

Rata nece biti ali oruzanih sukoba hoce.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 777
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by biha » 25 Jul 2018, 18:10

statebriga wrote: 25 Jul 2018, 17:59
biha wrote: 25 Jul 2018, 17:58
statebriga wrote: 25 Jul 2018, 17:50
biha wrote: 25 Jul 2018, 17:39
Htijo ja ili ne,BOG radi svoj posao! Ja nit se mjesam niti mogu se mjesati! Mene i da hoces nemeres me tako oslovljavati!
ali si se mjesao u Boziji posao , plus , diksiminiras dio populacije :djed
Hajde navedi mi gdje sam se mjesao u Bozij posao i gdje sam nekoga diskriminirao?
obrazlozila sam :kafa :123
:hm

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by KOMESAR » 29 Jul 2018, 14:31

Ko su delegati koji su izabrali SNSD-ovca Dragu Puzigaću za zamjenika Lidije Bradare


Na sjednici Doma naroda Parlamenta FBiH održanoj 23. juna 2016. godine Puzigaću su podržali delegati Almedin Alifendić (SDA), Osman Ćatić (SDA), Rasim Dostović (SDA), Fuad Hadžimehmedović (SBB), Admir Hadžipašić (A-SDA), Muhamed Kozadra (SDA), Mehmed Mahmić (SDA), Amor Mašović (SDA), Anes Osmanović (SDA), Refik Poparić (SDA), Ismet Sarajlić (SBB), Jasenko Tufekčić (SDA), Ana Babić (SBB), Stipe Barun (HDZ BiH), Mitko Matinić (HDZ BiH), Zdravko Bešlić (HDZ BiH), Lidija Bradara (HDZ BiH), Đuro Delić (HDZ BiH), Damir Jukić (HDZ BiH), Tomislav Mandić (HDZ BiH), Tomislav Martinović (HDZ BiH), Dražen Matišić (HDZ BiH), Josip Mioč (HDZ BiH), Dario Pušić (HDZ BiH), Đuro Prkačina (HDZ BiH), Ivo Tadić (HDZ BiH), Mile Marčeta (SNSD), Drago Puzigaća (SNSD) i Slobodan Tomić (NSRzB).

Protiv izbora Puzigaće na mjesto člana Kolegija Doma naroda Parlamenta FBiH bili su delegati Slađan Ilić (SDP), Vesna Saradžić (SDP), Lejla Didik-Sarajlić (DF), Lejla Jamaković-Imamović (DF), Segmedina Srna-Bajramović (SDP), Emir Frašto (SDP) i Aner Žuljević (SDP).

Suzdržani su bili delegati Predrag Kojović (Naša stranka), Mladen Lončić (SDP), Nikola Simić (SDP), Draženka Subašić (DF), Slaviša Šućur (SDP), Željko Mirković (SDP), Goran Akšamija (samostalni delegat), Sanel Mušović (SBB), Mirvet Beganović (Laburisti), Edim Fejzić (Dijaspora), Edin Forto (Naša stranka) i Rasim Kantarević (Laburisti).
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7872 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 20 Aug 2018, 15:24

Umro je Kofi Annan, bivši Gen. sek. ujedinjenih naroda.
Po njegovoj vlastitoj izjavi, njegov mandat su obilježile spoznaje o užasnim genocidima u BiH i Ruandi.
Bakir upućuje saučešće i dotiče se te izjave, a preostala dva člana, Ivanić i Pudlica, javno se ograđuju.

Bravo Bake, odličan telegram :aplauz
Danas još nekoliko takvih da pošalješ, a ima vremena (nekih 5 god, po mojoj procjeni), kad će nas moliti da dobiju status nacionalnih manjina - drugačije ne ide.
online

rentica
Na probnom
Na probnom
Posts: 5
Joined: 09 May 2018, 10:47
Contact:
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by rentica » 23 Aug 2018, 15:50

koliko je rat najbesmislenija tvorevina ikada...

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15270
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 635 times
Been thanked: 2096 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Laser » 23 Aug 2018, 16:08

Da, bit će opet rata u Bosni.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Hannibal » 23 Aug 2018, 17:40

kad bi bilo rata ja bi se sakrio pod maminu suknju
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mutevelija » 23 Aug 2018, 17:50

Pa sta ako i bude rata, sta je rat najgore što se može desiti, po meni gore je Zapadno nametanje od rata, od zapadnog nametanja njihovih vrijednosti stradaju generacije i buduce i sadasnje a eventualno od rate ce sadasnje.
Ko mu jebe mater sta fali, dobar je rat kad se osvaja teritoriji los je kad se gubi :DD
Samo ne daj Bože biti zarobljen (kakvih sve iživljavanja bude tu) ili ranjen a ono ostalo Bože moj :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mala_Mu » 23 Aug 2018, 20:33

veliki nude zablude, plaše nas raznim čudima
i svakoj bajci naude - da rata ne bude! :gace


User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37849
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Pasaga » 23 Aug 2018, 20:36

Mala_Mu wrote: 23 Aug 2018, 20:33 veliki nude zablude, plaše nas raznim čudima
i svakoj bajci naude - da rata ne bude! :gace

.. i onog se puta islo pjesmom ...
...pa se islo .... :pusi :pusi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Mutevelija » 23 Aug 2018, 20:44

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by orbit » 31 Aug 2018, 09:27

Krokodil Behko wrote: 20 Aug 2018, 15:24 Umro je Kofi Annan, bivši Gen. sek. ujedinjenih naroda.
Po njegovoj vlastitoj izjavi, njegov mandat su obilježile spoznaje o užasnim genocidima u BiH i Ruandi.
Bakir upućuje saučešće i dotiče se te izjave, a preostala dva člana, Ivanić i Pudlica, javno se ograđuju.

Bravo Bake, odličan telegram :aplauz
Danas još nekoliko takvih da pošalješ, a ima vremena (nekih 5 god, po mojoj procjeni), kad će nas moliti da dobiju status nacionalnih manjina - drugačije ne ide.

Sto se tice Kofi Annan-a treba naglasiti da je UN pod njegovim patronatom (krajem 1999.godine) objavio Izvjestaj o Srebrenici,koji se koristio kao dokazni materijal u Haagu.

Jedna od bitnih cinjenica da u dokumentu uopste ne pise da je bosanska vlada na celu sa Alijom Izetbegovicem izdala/prodala Srebrenicu.Time su se zacepila usta mnogim zlim jezicima koji se u sredstvima javnog informisanja,medijima,portalima pricali o navodnom ucescu bosanske vlade o prodaji Srebrenice,

sajlent
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1297
Joined: 06 Jun 2018, 22:27
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by sajlent » 12 Sep 2018, 22:38

nece josh.. :hihi

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Incko ponovio stav Izetbegovića – biće rata ako Srpska postane nezavisna!

Post by gaga » 15 Sep 2018, 19:55

Oštra reagovanja na izjavu visokog predstavnika Valentina Incka, koji je poručio da su Bošnjaci strpljivi, ali da bi izbio novi rat ako bi Srebrenica postala dio druge zemlje. Istu poruku je prije samo nekoliko dana poslao Bakir Izetbegović, što je, prema reakcijama iz Srpske, potvrda da se tenzije u BiH ponovo krčkaju u istoj kuhinji.
Image

Geneza događaja koji su još devedesetih prošlog vijeka Srbima stavili do znanja da su u BiH nepoželjni ni Incka, ni njegove prethodnike nikada nije zanimala. Da li su Incko i OHR tu samo da brinu šta će reći i kako će se osjećati Bošnjaci?

"Bošnjaci su vrlo strpljivi, ali, ako bi Srebrenica postala dio strane zemlje, to bi bio slučaj za rat. Međunarodna zajednica mora to izbjeći!", izjavio je Incko.

Incko kao da je nadahnut nedavnim intervjuom Bakira Izetbegovića. Ni mlađi Izetbegović se ne ustručava da zazvecka oružjem, pa je i ovaj put zaprijetio, jer kult žrtve neprikosnoveno je pravo samo njegovog naroda, a Srbi u BiH nužno zlo.

"Srpski narod će se ponovo trovati lažima, nema govora da će se ijedan pedalj BiH, a naročito bolna mjesta, kojih je nažalost na stotine, poput Srebrenice, Tomašice, Kozaraca naći izvan konteksta BiH", poručio je Izetbegović.

Srpske žrtve OHR dovoljno je ponizio još kad je kompleks Suda i Tužilaštva BiH smjestio u kasarnu koja je ratnom Sarajevu služila za teror nad Srbima, onim koje na licu mjesta nisu pogubili. Svaki put u Potočarima viđeni Incko i ine diplomate za srpske žrtve nemaju pijetet i to jeste, ne i jedini, ali najveći razlog što je Srpska jedina domovina.

Branimir Vasiljević, predsjednik Organizacije porodica poginulih i nestalih Srebrenica kaže da je kap koja je prelila čašu po pitanju strpljenja, pitanje procesuiranja ratnih zločina i pronalaženje nestalih.

"Porodice srpskih žrtava će imati strpljenja samo u čekanju da jednoga dana Srpska bude samostalna i nezavisna od ove BiH. Osjećamo se u njoj kao građani drugog ili trećeg reda", dodao je Vasiljević.

U Srebrenici su stradali i Srbi i Bošnjaci i to u gotovo jednakom broju, kaže predsjednik Srpske milorad Dodik i podsjeća da su Srbi iz takozvane zaštićene zone ubijani tri godine.

"U kontinuitetu je vršen zločin nad Srbima koji sam Incko nikada nije ni pomenuo, niti je želio da vidi te činjenice. Srebrenica je u Srpskoj, a činjenica da Incko govori na takav način dokazuje da razgovaraju i promišljaju o mogućem raspadu ili razlazu BiH. Inače, zbog čega bi to govorio?", kaže Dodik.

Možda se Incko oglasio inspirisan Izetbegovićem. Odavno stoluje u Sarajevu, pa možda plaća račune ugodnog života.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Incko ponovio stav Izetbegovića – biće rata ako Srpska postane nezavisna!

Post by orbit » 16 Sep 2018, 07:09

Image

Fejsbuk kartu BiH sa smernicama i detaljnim planom u kojem su izložili kako vojnim snagama ugasiti RS u slučaju održavanja referenduma, preneo je portal "Nezvisnih novina.
Kako se navodi, ukoliko bi predsednik Republike Srpske Milorad Dodik pokušao referendumom nasilno da otcepi RS, karta predstavlja uputstvo kako bi se mogla vojnim snagama potpuno "ugasiti za sva vremena i BiH vratiti stari ustav".

"Potrebno je nekoliko hrabrih momaka koji bi se uputili prema reci Drini i minirali te detonirali ono što su minirali, tj. rušenje svih mostova prema Republici Srbiji, dalje presecanje 'koridora' kod Brčkog te odvajanje 'referendumaša' na dva dela, čuvati koridor kao što su ga oni držali tokom rata", stoji u tekstu.



Plan vec postoji u slucaju da se referendumasi pokusaju otcijepiti.Tako da se ne treba brinuti.Nase je da pisemo po forumu,a par hrabrih momaka bi sprijecilo i unistilo srpsku. :kafa

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Incko ponovio stav Izetbegovića – biće rata ako Srpska postane nezavisna!

Post by storm » 16 Sep 2018, 08:21

Saranje po kartama me uvijek podsjeti na nesto...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7872 times
Status: Offline

Re: Incko ponovio stav Izetbegovića – biće rata ako Srpska postane nezavisna!

Post by Krokodil Behko » 16 Sep 2018, 10:19

Valjda su oni ti, koji trebaju presjecati u Brčkom, obzirom na to da su Bošnjaci na 50%, u ovom trenutku.
online

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Incko ponovio stav Izetbegovića – biće rata ako Srpska postane nezavisna!

Post by orbit » 16 Sep 2018, 10:22

storm wrote: 16 Sep 2018, 08:21 Saranje po kartama me uvijek podsjeti na nesto...

Bosnjaci saraju po kartama rado odbrane BiH,a drugi saraju radi cijepanja drzave i izazivanje sukoba.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Incko ponovio stav Izetbegovića – biće rata ako Srpska postane nezavisna!

Post by Hurija » 16 Sep 2018, 10:56

Ko će braniti Bosnu ona se ne brani iz Dijaspore iscrtavanjem karata i mahanjem sa zastavama
Ostalo je cutanje.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37849
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Incko ponovio stav Izetbegovića – biće rata ako Srpska postane nezavisna!

Post by Pasaga » 16 Sep 2018, 11:42

Konjusar je uglavio banke u BH ...
...odradio posao ..
...sad se ...s oprostenjem ...
Last edited by Pasaga on 16 Sep 2018, 14:38, edited 1 time in total.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Fuddo and 12 guests