Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Deliler
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 708
Joined: 31 Mar 2019, 16:15
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Deliler » 08 May 2019, 20:38

exampLe wrote: 08 May 2019, 20:33
Fuddo wrote: 08 May 2019, 20:07

Pa sad, stari ti je imao opciju i da se preda, da ne ratuje.
Kako bi prosao to je druga prica.
Bogami, ko da se nekom nadiglo nako, hocu da ratujem.
Kolju momcino, a nemas kud.
Imao je opciju da se ispali u Njemacku, ali “nije mogao” jer se brinuo sta ce biti sa Bosnom, Alijom i njegovim Sarajevom.

Sad sjedi kod kuce bez posla, Alija nam ga svima pristavio s ledja sa Dejtonom i sve sto je taj preCjenik Alija uradio jeste da je osigurao svog Kakira za citav zivot

U njegovom Sarajevu ne moze da nadje posao jer je dijabeticar (sto je doslo kao posljedica divnih iskustava iz rata), a isto tako je i RVI sto je jos jedna pravo olaksavajuca okolonost.

Nego da pitam patriJote, kako je iftarit sa zlatnim kasikama? :D
Laz. Alija je htio Tihicu da sve prepusti, i to je i uradio.

Laz#2: Zlatne kasike. Tpicna floskula, kojoj niko ne zna porijeklo. A evo sta je Alija "obecao" (dobro poslusaj):


User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Pasaga » 08 May 2019, 20:38

ekxsamPLE...kako li .....
jel ti zaista mislis da bi sadasnji lideri :p ,pitali se nesto,ako bi doslo do bombasa ....
... onda si mi potanak...plaho .....

nego...kreni..... nadji nesto ,pritisni .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by exampLe » 08 May 2019, 20:40

Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Oni koji su ratovali jer nisu mogli pobjeci su drugi par cipela, ja ovdje govorim iskljucivo o ljudima koji su mogli otici npr. u Njemacku, a nisu jer im je bilo zao Bosne, ljiljana i zato sto bi odlaskom propustili priliku da na Bozijem putu poraze cafire.
Last edited by exampLe on 08 May 2019, 20:42, edited 1 time in total.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Hurija » 08 May 2019, 20:41

Moj dobar prijatelj i heroj proteklog rata ,kaže da će ako zarati krenmuti od citiram "naših" , mislim da se prave patriote i odvažni ljudi, osjećaju prevarenim :stop



Ostalo je cutanje.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Melek » 08 May 2019, 20:42

Opet ste pustili vladu na forum :grana
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Pasaga » 08 May 2019, 20:42

exampLe wrote: 08 May 2019, 20:40 Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Oni koji su ratovali jer nisu mogli pobjeci su drugi par cipela, ja ovdje govorim iskljucivo o ljudima koji su mogli otici npr. u Njemacku, a nisu jer im je bilo zao Bosne.
ubjedjen sam da mozes mnogo losiji post napisat ....et ..... :plavi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by exampLe » 08 May 2019, 20:45

Pasaga wrote: 08 May 2019, 20:42
exampLe wrote: 08 May 2019, 20:40 Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Oni koji su ratovali jer nisu mogli pobjeci su drugi par cipela, ja ovdje govorim iskljucivo o ljudima koji su mogli otici npr. u Njemacku, a nisu jer im je bilo zao Bosne.
ubjedjen sam da mozes mnogo losiji post napisat ....et ..... :plavi
Dobro, izvinjaJem se sto sam uletiJo medju patriJote i sto sam ih uvrijediJo.

Sutra svi fino ustajanje u 5 ujutro i na posao kod privatnika za 5 glava uz parolu I KRV SVOJU ZA BOSNU MOJU. :haha
Last edited by exampLe on 08 May 2019, 20:45, edited 1 time in total.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Socrates » 08 May 2019, 20:45

exampLe wrote: 08 May 2019, 20:40 Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Oni koji su ratovali jer nisu mogli pobjeci su drugi par cipela, ja ovdje govorim iskljucivo o ljudima koji su mogli otici npr. u Njemacku, a nisu jer im je bilo zao Bosne, ljiljana i zato sto bi odlaskom propustili priliku da na Bozijem putu poraze cafire.
Dječak, niko se nije isključivo borio za ljiljane nego protiv fašizma, genocida, silovanja, masovnog ubijanja, progona, za slabije.

Ne lupetaj
. . . . . . . . .

User avatar
Deliler
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 708
Joined: 31 Mar 2019, 16:15
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Deliler » 08 May 2019, 20:46

exampLe wrote: 08 May 2019, 20:40 Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Oni koji su ratovali jer nisu mogli pobjeci su drugi par cipela, ja ovdje govorim iskljucivo o ljudima koji su mogli otici npr. u Njemacku, a nisu jer im je bilo zao Bosne, ljiljana i zato sto bi odlaskom propustili priliku da na Bozijem putu poraze cafire.
A takvi "nenormalni", ukljucujuci i mene, tebi su obezbijedili da mozes doci u BiH (ili si vec tu), i da 'vako seres ko grlica. (Ovo sam ti napisao jer si napisao da oni koji su ostali da se bore nisu normalni).

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 08 May 2019, 20:51

exampLe wrote: 08 May 2019, 20:40 Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Došao sam dobrovoljno, iz Austrije. Šta sad, nisi u pravu?
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Pasaga » 08 May 2019, 20:51

exampLe wrote: 08 May 2019, 20:45
Pasaga wrote: 08 May 2019, 20:42

ubjedjen sam da mozes mnogo losiji post napisat ....et ..... :plavi
Dobro, izvinjaJem se sto sam uletiJo medju patriJote i sto sam ih uvrijediJo.

Sutra svi fino ustajanje u 5 ujutro i na posao kod privatnika za 5 glava uz parolu I KRV SVOJU ZA BOSNU MOJU. :haha
:bravo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by exampLe » 08 May 2019, 20:52

Deliler wrote: 08 May 2019, 20:46
exampLe wrote: 08 May 2019, 20:40 Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Oni koji su ratovali jer nisu mogli pobjeci su drugi par cipela, ja ovdje govorim iskljucivo o ljudima koji su mogli otici npr. u Njemacku, a nisu jer im je bilo zao Bosne, ljiljana i zato sto bi odlaskom propustili priliku da na Bozijem putu poraze cafire.
A takvi "nenormalni", ukljucujuci i mene, tebi su obezbijedili da mozes doci u BiH (ili si vec tu), i da 'vako seres ko grlica. (Ovo sam ti napisao jer si napisao da oni koji su ostali da se bore nisu normalni).
Pa i moj stari je ostao da se bori, pa kad pocne da kuka samo ga pitam “sto nisi otisao kad si mogao?”, i u vecini slucajeva dobijem odgovor “zato sto sam budala”.

I nije to samo slucaj sa mojim ocem, mnogi koji su se mogli ispalit’, a nisu su skontali da su se zayebali.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Socrates » 08 May 2019, 20:56

Pročitaj haške presude i biće ti jasno zašto su se borci Armije BIH borili. :cudi

Sram da te bude.
. . . . . . . . .

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by exampLe » 08 May 2019, 21:02

Pasaga wrote: 08 May 2019, 20:51
exampLe wrote: 08 May 2019, 20:45
Dobro, izvinjaJem se sto sam uletiJo medju patriJote i sto sam ih uvrijediJo.

Sutra svi fino ustajanje u 5 ujutro i na posao kod privatnika za 5 glava uz parolu I KRV SVOJU ZA BOSNU MOJU. :haha
:bravo
Sad bez ikakvog sarkazma i ironije...

Od ratova su profitirali samo politicari, a narod odnosno sirotinja koja je poturala svoju glavu za neke ideale i patriotizam ga duva.

I ovi sto su nas napadali zive sad sa nama u istoj ovoj drzavi, rade za kikiriki isto kao i mi, prepiremo se svi skupa oko toga ko je poceo rat i uglavnom svi zivimo samo da bi platili rezije i ratu kredita.

Meni nije jasno kako i dalje postoje ljudi koji se “primaju” na debilne izjave vec pomenutih politicara koji nas sve hvataju na neki patriotizam (Dodik spominje nezavisnu RS, Bake cuva bosnjOOOke a Covic hoce Herceg Bosnu).

Poslije SVEGA sto se izdesavalo u ratu i poslije rata, je li moguce da i dalje postoje ljudi koji bi se OPET ubijali zbog nacionalnosti i religije i koji na spomen ponovnog rata kazu da bi opet ostali u Bosni i borili se?

Ne kontam.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83733
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10896 times
Been thanked: 16167 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Fuddo » 08 May 2019, 21:02

exampLe wrote: 08 May 2019, 20:40 Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Oni koji su ratovali jer nisu mogli pobjeci su drugi par cipela, ja ovdje govorim iskljucivo o ljudima koji su mogli otici npr. u Njemacku, a nisu jer im je bilo zao Bosne, ljiljana i zato sto bi odlaskom propustili priliku da na Bozijem putu poraze cafire.
Pises gluposti.
Aj bizi.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Pasaga » 08 May 2019, 21:04

exampLe wrote: 08 May 2019, 21:02
Pasaga wrote: 08 May 2019, 20:51

:bravo
Sad bez ikakvog sarkazma i ironije...

Od ratova su profitirali samo politicari, a narod odnosno sirotinja koja je poturala svoju glavu za neke ideale i patriotizam ga duva.

I ovi sto su nas napadali zive sad sa nama u istoj ovoj drzavi, rade za kikiriki isto kao i mi, prepiremo se svi skupa oko toga ko je poceo rat i uglavnom svi zivimo samo da bi platili rezije i ratu kredita.

Meni nije jasno kako i dalje postoje ljudi koji se “primaju” na debilne izjave vec pomenutih politicara koji nas sve hvataju na neki patriotizam (Dodik spominje nezavisnu RS, Bake cuva bosnjOOOke a Covic hoce Herceg Bosnu).

Poslije SVEGA sto se izdesavalo u ratu i poslije rata, je li moguce da i dalje postoje ljudi koji bi se OPET ubijali zbog nacionalnosti i religije i koji na spomen ponovnog rata kazu da bi opet ostali u Bosni i borili se?

Ne kontam.
...idi lezi ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36823
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23112 times
Been thanked: 4500 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by ElTriconi » 08 May 2019, 21:07

Pa radis za 500 maraka zato sto nemas il skole il zanata koji je cijenjen.

Ili radis poslove za koje ne treba nikakva skola.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by exampLe » 08 May 2019, 21:07

Pasaga wrote: 08 May 2019, 21:04
exampLe wrote: 08 May 2019, 21:02
Sad bez ikakvog sarkazma i ironije...

Od ratova su profitirali samo politicari, a narod odnosno sirotinja koja je poturala svoju glavu za neke ideale i patriotizam ga duva.

I ovi sto su nas napadali zive sad sa nama u istoj ovoj drzavi, rade za kikiriki isto kao i mi, prepiremo se svi skupa oko toga ko je poceo rat i uglavnom svi zivimo samo da bi platili rezije i ratu kredita.

Meni nije jasno kako i dalje postoje ljudi koji se “primaju” na debilne izjave vec pomenutih politicara koji nas sve hvataju na neki patriotizam (Dodik spominje nezavisnu RS, Bake cuva bosnjOOOke a Covic hoce Herceg Bosnu).

Poslije SVEGA sto se izdesavalo u ratu i poslije rata, je li moguce da i dalje postoje ljudi koji bi se OPET ubijali zbog nacionalnosti i religije i koji na spomen ponovnog rata kazu da bi opet ostali u Bosni i borili se?

Ne kontam.
...idi lezi ...
Odo gledat tekmu, ja ovdje mescini pricam kineski.

Ako se opet zarati svi se porokajte medjusobno, i jedni i drugi i treci.

I ja uzeo pricati o ratu, stvarno nisam normalan.

Odoh, no hard feelings, ko je shvatio poentu shvatio je, ko nije jebiga. :oo

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by exampLe » 08 May 2019, 21:24

ElTriconi wrote: 08 May 2019, 21:07 Pa radis za 500 maraka zato sto nemas il skole il zanata koji je cijenjen.

Ili radis poslove za koje ne treba nikakva skola.
Ne radim za 500 maraka, fulio si poentu.

Nije ovo tema za mene, ili ja previse karikiram pa ljudi ne shvataju poentu pa se onda nadju uvrijedjenim i ja ispadnem debil ili sta, nemam pojma.

Uostalom ne znam ni zasto ce tema o ratu na ovakvom forumu, totalno bespotrebno. :)

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Melek » 08 May 2019, 21:52

SAD, Velika Britanija i Poljska ohrabrili Valentina Inzka da koristi bonske ovlasti

Predstavnici Velike Britanije, Sjedinjenih Američkih Država i Poljske su na sjednici Vijeća sigurnosti Ujedinjenih nacija (UN), nakon što je prezentovan izvještaj o stanju provedbe mira u Bosni i Hercegovini, visokom predstavniku Valentinu Inzku iskazali otvorenu podršku da koristi bonske ovlasti.
Predstavnik Velike Britanije Stephen Hickey je upozorio da je nepoštivanje vladavine prava ključni izazov za BiH i da Vijeće sigurnosti mora ostati fokusirano na situaciju u BiH, te na podršku OHR-u i visokom predstavniku.

"Visoki predstavnik je vrhovni tumač civilnog aspekta Mirovnog ugovora, a to uključuje našu podršku korištenju bonskih ovlasti, ukoliko to situacija zahtijeva", kazao je Hickey, naglasivši da se podrška odnosi i na nastavak mandata EUFOR-a.

Konstatirao je da vlast u BiH još uvijek nije formirana i pozvao političare da prekinu sa razdornom retorikom koja negativno utječe na odnose među narodima, ali i na mir i stabilnost u BiH.

Predstavnik SAD-a Jonathan Cohen je iskazao je također podršku visokom predstavniku Valentinu Inzku i njegovom uredu u BiH.

"Potvrđujemo da opcija korištenja bonskih ovlasti ostaje legitimno pravo visokog predstavnika", poručio je Cohen.

Pozive na gašenje OHR-a, smatra predstavnik SAD-a, dolaze od onih koji žele destabilizaciju zemlje. Ponovio je da su SAD zabrinute zbog izazova vladavini prava u RS-u, ali i neodržavanja izbora u Mostaru od 2008. godine.

Napomenuo je da BiH ima nekoliko prilika pred sobom da ostvari svoje ciljeve i osnaži svoje veze sa NATO savezom. U tom je kontekstu podsjetio na aktiviranje MAP-a.

"Ohrabrujemo lidere da što prije iskoriste ove prednosti", istakao je Cohen.

Ambasadorica Poljske pri UN-u Joanna Wronecka je, također, iskazala podršku visokom predstavniku i korištenju bonskih ovlasti.

"Uvođenje rezervnog policijskog sastava u entitetu RS je osnivanje entitetskih oružanih snaga", kategorična je Wronecka.

Navodi da su stalni pokušaji revidiranja historije neprihvatljivi.

"Odluka RS-a da formira komisiju koja bi trebala ponovo otvoriti pitanje interpretacije događaja u Srebrenici je posljednji takav primjer. Nema prostora za drugačiju interpretaciju", poručila je Wronecka.

Jedino je predstavnik Rusije Dmitry Polanski kritizirao sadržaj izvještaja visokog predstavnika, napomenuvši da su OHR i njegove bonske ovlasti prepreka za demokratski razvoj zemlje.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests