Naser Oric

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 22:13

ZMAJ wrote:Cek sad...Ako naourazane formacije iz demilitarizovane zone Srebrenice pod zastitom UN nisu isle i ubijale po okolnim selima koji moj je Mladic isao da osvaja Srebrenicu??? Pitanje za sve i Srbe i Bosnjake... to meni nije jasno, a vamo Oric pobio neke ljude al je dokazano da su svi bili vojnici u Hagu (jebo Hag) al otkud Oricu naoruzanje kad je Srebrenica bila demilitarizovana? Meni tu nista nije jasno...
Mladić je osvajao Srebrenicu jer je imao jedan korpus srpske vojske tu zauzet da drži u okruženju grad.
Kad je taj korpus završio sa Srebrenicom, krenuli su u druge opkoljenje zone, Goražde pa Bihać
Demilitarizovana je od teškog naoružanja, a pješadijsko naoružanje su predali kad ih je na prevaru
pozvao da se predaju prilikom osvajanje Srebrenice, a zatim ih strijeljao sviju.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 22:18

Krokodil Behko wrote:
ZMAJ wrote: Ne rece li malopre Krokodil da je Alija streljao svakoga ko bi ubijao civile?
Alo bre trol, haman mi ništa ne možeš, nego izmišljaš da sam nešto rekao?

Ako nađeš da sam to napisao, ja ti poklonim svoj moderatorski status, a ako ne nađeš, znamo da ćeš podviti rep, kao i u prethodnim slučajevima, zar ne?

Bas me zanima njegov komentar za selo Smoluca.
Sve dok me takvi pitaju, ne zanima me. Eto, to jesam rekao.

Ne zanima me jer si đubre. Sad smo pobrojali civilne žrtve i imaš obraza trolati, imaš obraza pitati za neku Smoluću, a boli te q za tuđu žrtvu, pa makar ih bilo i 5000, dok s druge strane, želiš pijetet čak i za srpske babe koje su pomrle prirodnom smrću.



I nemoj više da te vidim, da mi donosiš ona sranja o autoterorizmu uz onaj izgovor: "Ja sam to samo donio a ne izjavljujem ja to", jer ovdje nema glupog naroda.
Hvala na komplimentu za DJUBRE, covek koji ostane bez cinjenica pribegava vredjanju drugog sagovornika, to je opste poznato i svaki ce ti psiholog to reci.
Da li si video mozda gore moj post da su oni koji su ubijali zene, decu momke po Srebrenici obrukali cast srpske Vojske. U Balkanskom ratu kada se Bugarska vojska predala i pocela predavati svoje oruzje srpski vojnici su okrenuli ledja jer je sramota za vojnika da preda oruzje i nisu hteli to da gledaju. Cer, Kolubara, Kajmakcalan to je srpska vojska i dostojanstvo srpsko. Srebrenica je srpska sramota.
E sad burazeru trazi po netu sudjenje Radovanu Kradzicu svedok tuzilastva g.din Higs engleski ekspert za minobacacke granate. Pogledaj i sam se uveri da li su MarkaleII autoterorizam ili nisu, zabole me vise da sa tobom polemisem o tome jer tvoji su argumenti nikakvi jos iznosis lazi da sam pisao o Sarajevu, MarkaleI Kazan i jos mnogo mesta gde su Srbi pocinili zlocin. Burazeru nisam i ne pada mi na pamet pisati i opravdavati zlocine.
Nego ti ne napisa ni rec o napadu na kolone vojnika koje su se po dogovoru mirno povlacile iz kasarni u Sarajevu i Tuzli.
Kada se poptise dogovor obicno se pruzi ruka. Kakvu ruku ima onaj koji je potpisao taj dogovor i posle pobio nesrecne momke tamo?
Smeta ti sto Rankec pise o selu Smoluca gde ste hteli pobiti sve zivo i sad i detaljno je opisao sve sta se tamo dogadjalo pa sii mene poceo vredjati. Eno ti Rankec on zna sve o tom selu, uostalom i proboj je vrsen sa Ozrena gde je Rankovic i bio. Njemu se za to obrati , a ne meni.
Pozzz

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 22:19

drugrankovic wrote:
carobnjak N wrote:
drugrankovic wrote:bilo je i kod nas bosnjaka u vojsci rs...

brigada mese selimovica, hrabri cestiti momci...

bilo ih je jos ...

cinili su bosnjaci zlocine no sto i to kakve...


ovako kad poneke od njih slushash ispane med i mlijeko, niko bez njih dobar nije bio...

a ovamo ranko pamti urlik pri jurisanju

"alahu ekber"

i ko sumanuti ...

"alo Ćetnici majku li vam j...., sve ćemo vas poklat u Smolući nećete se živi izvuć!"


da da ...
Dakle to o čemu ti pričaš je bilo u borbi
Ja govorim masovnim grobnicama i o konkretnim počiniteljima.
Evo kod naše strane, Mušan Topalović imenom i prezimenom , ubijao srpske građane. Znači nije uopće
med i mlijeko. Navedi ti nekog sa srpske strane ko je ubijao zarobljenike ili civile bošnjake?

te "borbe" su ovi usmanuti koji uzvikuju ko idioti "alahu keber" vikali u veoma ravnopravnoj kako kazes "borbi" , opkolivsi selo...

ili neki dio...

smoluca je jedno mjesto sa nekoliko hiljada srba koji se nijesu izvukli na vrjeme i ostali su u okruzenju... mnostvo djece zene staraca...
borili su se mjesecima, kad se veza uspostavila, iznenadjeni bjehu srbi da su ovi tamo...

krenula je ofanziva, s ozrena u proboj... beshe jebeno, stiglo se do smoluce i izvuko narod... a prije toga su ih mjesecima granatirali i napadali ovi krvnici s uzvicima "alahu ekber" ko neko divlje pleme kad opkoli neku zrtvu i u hajci krece da to selo sprzi i pokolje...


smoluca prikane... masa civila, djece i staraca... narod se uutra organizovao, i pravio hrnau sami zanju od cega i kako... od borovnice soka davali ranjenicima i molili "izdrzte jos malo, izdrzte jos malo"

kad je doslo da se izdrzat vise ne moze i zene su izlazile iz zaklona da traze da idu na liniju...

jes smoluca je neki veliki centar u pm pa da je alijinim bojovnicima bio tolko neophodan... no trebalo je srbe poklat...

kako god izvuko se narod...
žene i starci se tako dobro borili ?? Zanimljivo hehe
Jesu li oni onda civili ili vojnici

Da to nisi pobrkao sa nekim western filmom kad ono "divlji" indijanci opkole i urliču u krug
a "plemeniti" ameri se bore lavovski, žene i djeca pucaju iza zaprežnih kola...
To je taj film
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 22:22

bihac je igra beograda sa abdicem...

cist sverc, uz kurvanjsku igru... ono cime je armija bih odgovoril koja je vec bila prii zdisaju je upravo municija i naouzanje kupljeno od milosevicevih svercera, legije i onih iz vrha drzave bezbednosti...

citava regija je iskoriscena za nevidjenu obrt na brzinu...

a bosnjaci su se sumauto klali medjusobno... mnogi vojnici i sa srpske strane su bili iznenadjeni kad su vidjeli da neprijatelj na izdisaju im opet uzvraca...

sverc prikane...

srebrenica, tu je sve ispricano, nije se smjelo desiti!


ne mozes i ne smjesh tako ubijati ljude na gomili... jer su muslimani.. ma ko da su ne mozes!

mladic je povjeo u svjesno likvidiranje muslimana, muske populacije... oni za odstrel su bili jedinica kojom je u toku rata rukovodjeno iz bg... prethodn osu sluzili i legiji i arkanu tamo oko cuvanja nafte u srpskoj krajini...

a potom za likvidaciju, uglavnom specijala jedinica, oformljena po alogu beograda

nema sta, tako je kako je :cudi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 22:23

carobnjak N wrote:
ZMAJ wrote:Cek sad...Ako naourazane formacije iz demilitarizovane zone Srebrenice pod zastitom UN nisu isle i ubijale po okolnim selima koji moj je Mladic isao da osvaja Srebrenicu??? Pitanje za sve i Srbe i Bosnjake... to meni nije jasno, a vamo Oric pobio neke ljude al je dokazano da su svi bili vojnici u Hagu (jebo Hag) al otkud Oricu naoruzanje kad je Srebrenica bila demilitarizovana? Meni tu nista nije jasno...
Mladić je osvajao Srebrenicu jer je imao jedan korpus srpske vojske tu zauzet da drži u okruženju grad.
Kad je taj korpus završio sa Srebrenicom, krenuli su u druge opkoljenje zone, Goražde pa Bihać
Demilitarizovana je od teškog naoružanja, a pješadijsko naoružanje su predali kad ih je na prevaru
pozvao da se predaju prilikom osvajanje Srebrenice, a zatim ih strijeljao sviju.
Mladic je u SREBRANICU NANEO NAJVECU SRAMOTU SRBIMA . To smo i Rankovic i ja konstatovali na prethodnoj strani. Taj zlocin mu SRBI NE SMEJU OPROSTITI. Vi mozda i mozete al mi nikada.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 22:25

carobnjak N wrote:
drugrankovic wrote:
carobnjak N wrote:
drugrankovic wrote:bilo je i kod nas bosnjaka u vojsci rs...

brigada mese selimovica, hrabri cestiti momci...

bilo ih je jos ...

cinili su bosnjaci zlocine no sto i to kakve...


ovako kad poneke od njih slushash ispane med i mlijeko, niko bez njih dobar nije bio...

a ovamo ranko pamti urlik pri jurisanju

"alahu ekber"

i ko sumanuti ...

"alo Ćetnici majku li vam j...., sve ćemo vas poklat u Smolući nećete se živi izvuć!"


da da ...
Dakle to o čemu ti pričaš je bilo u borbi
Ja govorim masovnim grobnicama i o konkretnim počiniteljima.
Evo kod naše strane, Mušan Topalović imenom i prezimenom , ubijao srpske građane. Znači nije uopće
med i mlijeko. Navedi ti nekog sa srpske strane ko je ubijao zarobljenike ili civile bošnjake?

te "borbe" su ovi usmanuti koji uzvikuju ko idioti "alahu keber" vikali u veoma ravnopravnoj kako kazes "borbi" , opkolivsi selo...

ili neki dio...

smoluca je jedno mjesto sa nekoliko hiljada srba koji se nijesu izvukli na vrjeme i ostali su u okruzenju... mnostvo djece zene staraca...
borili su se mjesecima, kad se veza uspostavila, iznenadjeni bjehu srbi da su ovi tamo...

krenula je ofanziva, s ozrena u proboj... beshe jebeno, stiglo se do smoluce i izvuko narod... a prije toga su ih mjesecima granatirali i napadali ovi krvnici s uzvicima "alahu ekber" ko neko divlje pleme kad opkoli neku zrtvu i u hajci krece da to selo sprzi i pokolje...


smoluca prikane... masa civila, djece i staraca... narod se uutra organizovao, i pravio hrnau sami zanju od cega i kako... od borovnice soka davali ranjenicima i molili "izdrzte jos malo, izdrzte jos malo"

kad je doslo da se izdrzat vise ne moze i zene su izlazile iz zaklona da traze da idu na liniju...

jes smoluca je neki veliki centar u pm pa da je alijinim bojovnicima bio tolko neophodan... no trebalo je srbe poklat...

kako god izvuko se narod...
žene i starci se tako dobro borili ?? Zanimljivo hehe
Jesu li oni onda civili ili vojnici

Da to nisi pobrkao sa nekim western filmom kad ono "divlji" indijanci opkole i urliču u krug
a "plemeniti" ameri se bore lavovski, žene i djeca pucaju iza zaprežnih kola...
To je taj film

sto bre provociras i lupetas?

rekoh ti lijepo od 1200 do 1600 se skupilo boraca, potpec, tinja, smoluca gornja donja...
oko 6000 civila, koji su se organizovali i prehrnajivali raznorzanim liscem sto bih ja reko...
ma svacim...

to je istina a ti se smej kad obraza nemas
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 22:35

Rankoviću, taj tvoj Mauzer je ovakvog kova "junak"
Ne preporučujem gledanje prije 1 : 15

[ytube][/ytube]
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 22:55

ZMAJ wrote:
Krokodil Behko wrote:
ZMAJ wrote: Ne rece li malopre Krokodil da je Alija streljao svakoga ko bi ubijao civile?
Alo bre trol, haman mi ništa ne možeš, nego izmišljaš da sam nešto rekao?

Ako nađeš da sam to napisao, ja ti poklonim svoj moderatorski status, a ako ne nađeš, znamo da ćeš podviti rep, kao i u prethodnim slučajevima, zar ne?

Bas me zanima njegov komentar za selo Smoluca.
Sve dok me takvi pitaju, ne zanima me. Eto, to jesam rekao.

Ne zanima me jer si đubre. Sad smo pobrojali civilne žrtve i imaš obraza trolati, imaš obraza pitati za neku Smoluću, a boli te q za tuđu žrtvu, pa makar ih bilo i 5000, dok s druge strane, želiš pijetet čak i za srpske babe koje su pomrle prirodnom smrću.



I nemoj više da te vidim, da mi donosiš ona sranja o autoterorizmu uz onaj izgovor: "Ja sam to samo donio a ne izjavljujem ja to", jer ovdje nema glupog naroda.
Hvala na komplimentu za DJUBRE, covek koji ostane bez cinjenica pribegava vredjanju drugog sagovornika, to je opste poznato i svaki ce ti psiholog to reci.
Da li si video mozda gore moj post da su oni koji su ubijali zene, decu momke po Srebrenici obrukali cast srpske Vojske. U Balkanskom ratu kada se Bugarska vojska predala i pocela predavati svoje oruzje srpski vojnici su okrenuli ledja jer je sramota za vojnika da preda oruzje i nisu hteli to da gledaju. Cer, Kolubara, Kajmakcalan to je srpska vojska i dostojanstvo srpsko. Srebrenica je srpska sramota.
E sad burazeru trazi po netu sudjenje Radovanu Kradzicu svedok tuzilastva g.din Higs engleski ekspert za minobacacke granate. Pogledaj i sam se uveri da li su MarkaleII autoterorizam ili nisu, zabole me vise da sa tobom polemisem o tome jer tvoji su argumenti nikakvi jos iznosis lazi da sam pisao o Sarajevu, MarkaleI Kazan i jos mnogo mesta gde su Srbi pocinili zlocin. Burazeru nisam i ne pada mi na pamet pisati i opravdavati zlocine.
Nego ti ne napisa ni rec o napadu na kolone vojnika koje su se po dogovoru mirno povlacile iz kasarni u Sarajevu i Tuzli.
Kada se poptise dogovor obicno se pruzi ruka. Kakvu ruku ima onaj koji je potpisao taj dogovor i posle pobio nesrecne momke tamo?
Smeta ti sto Rankec pise o selu Smoluca gde ste hteli pobiti sve zivo i sad i detaljno je opisao sve sta se tamo dogadjalo pa sii mene poceo vredjati. Eno ti Rankec on zna sve o tom selu, uostalom i proboj je vrsen sa Ozrena gde je Rankovic i bio. Njemu se za to obrati , a ne meni.
Pozzz

zmaj da se rzaumjemo, reko si da je krokodil izjavio da je alija rekao da strelja za svakog ubijenog civila...
ja sam odgovorio, laze ko pas... to je apsurdno... u takvom krvavom ratu, pa onda bi alija imao pobiti mnogo mnogo svojih... a i kaadzic sa druge strane...

on je odgovorio da pronadjes tu recenicu njegovu, jer znas sumnjam da je to izgovorio... mozemo on i ja, imati suprotna misljenja, mozemo i verbalno krviti zbog drugacijih vidjenja, ali bas izgovoriti tako nesto u ratu kakav je bio u bosni...
i on bi meni odmah odgovorio :lazes ko pas :djed

pa znas li koliko je civila pobijeno .... bas sad tako predstaviti aliju ko sunasce... ispasce previse zar ne...

e posto veli da nije to rekao, stoga te je tako nazvao... ne radi mene, smoluce, pizde materne... striktno zbog toga, drugim recima zbog tvoje LAZI

i zbog autoterorizma...

ja se suzdrzavam oko toga, jer mi je tesko pomisliti kad eko na svoje krece radi neceg... dal ti pane na um da srbi izvrse diverziju, basu u bosnajckom djelu, nesto neobicno, stoce ispast iz prve da je nemoguce da to srbi ucine jer tu nijesu oni vec bosnjaci... jer ne moze pod tim uglom i sta tij a sve znam... to ti je propaganda u srbiji... nijesi ti jedini koji padne na to...

ne spominjem markale, jesi li ikad video da spominjem?

vidji, ok janso mi je da kao srbin baratas osjecajem nepravde za srpski rod, u dvadesetom vjeku koji je bio zrtva u ovom regionu od hrvata i njihovih pomagaca bosnjaka pogotovo u ustaskoj drzavi...

i posle bi sta bi... ni mi nismo htjeli poc u jame tek tako.... a da smo u toj toboz sazrelosti , postali krvnici jesmo... neki od nas...
danas su cetnici ispali ko partizani... ne haju mnogo ovi preko dirne i save za jasenovac dzaba ti je... prihvati to...

i iskreno, vjerujem ja ovim ovdje bossancima... obrni okreni, bude i povuc i potegni...
tu smo pricamo, savladamo to predjemo... nastavimo... ok ima i idiotizma, tu se okreni...

vidji ovdje sam godinu i po dana na forumu... svaka mu cast od foruma :djed

aj se stavi u njihov polozaj, da dodje jedan na neki forum u srbiji ili nase drustvo... kako bi proso? "pojeli" bi ga :djed
mozda je tako i sa srbima na nekom drugom forumu u bosni, neznam ali ovdje nije... ok udaraju... nasrcu... zaboli... poneses se... ali shvatis da si manjina, pa sta onda' to ne zaci da odstupis kad zans da za nesto ces rec istinu!

ja sam ovdje dozivio i lijepih stvari...
znash pola mene je bosansko, projeklom... bliski su mi ovi ovdje medjedi :D. ko moji su...
evo ti primjer, sa onima u b luci dje imam rodbine, tesko na kraj izadjem... krv mi popise prazilukovici ogrezli u brade i cetnistvo pocetnistvo...

dovedu me do toga da odustanem od price snjima... njiam je danas heroj kalabic mihailovic, toboz nepravda partizana...

ok ne dozvoljavam pricanje tarlaljki i gluposti dje su bosnjaci nevinascad i jagnjad a srbi u ratu u nesretnoj jugoslaviji neki zulumcari...

nijesmo htjeli rat ma koliko nas agresorima zvali...

no, puno imasranja i kod nas... mnogo u tom ratu... eto usro nas mladic i milosevic... pa od zrtve najvece u proslom vjeku na ovom regionu ispadosmo krvnici zbog tog na kraju rata...

beograd je ucestvovao u tome oko srebrenice... svaki korak su znali oko mladica

niejsi ucestvovao ti i obican narod...

no, haj nemoj trolati, i potrudi se da ne optuzis nekog da je reko nesto sto nije.... jer tako nesto izreci da je alija rekao cista je glupost...

nek su meni zivi i zdravi i salahudin, i krokodajkl maniti, i komesar, i pasaga, i prolecarka gorska, i srecko i veca, i kestenjava , fruit kasparov, zelembac, i ... ima ih tu josh dosta , e da skali je izvan toga... to ti je sovuljaga, one ne zive od proslosti...

ja ih na svoj nacin da kazem volim... i niko od njih ne bi napao ranka uzivo, ne bi ni uvrjedili uzivo ranka... siguran sam u to...

bosna je to zmaju , ne rzaumijes ti to ... o cas posla i dushman i brat na zhalost...


zivio nama forum :djed
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 23:00

carobnjak N wrote:Rankoviću, taj tvoj Mauzer je ovakvog kova "junak"
Ne preporučujem gledanje prije 1 : 15

[ytube][/ytube]
Izvini Carobni sto se petljam ali prvih 30 sekundisu ti APSLUTNI KRVCI ZA RAT U BOSNI. Da Alija ne prihvata, ne prihvata, ne prihvata kantonizaciju Bosne!!! To nije podela Bosne vec podela VLASTI. Zar ne mislis da je sad jos gore u BIH gde imate federaciju u kojoj vas Hrvati skoro i ne podrzavaju i RS koja vas ne hebe 3%.Kantonizacija je znacila da se prave kantoni po vecinskom narodu koji tamo zivi i da svi zajedno ucestvuju u vlasti u BIH, a ne samo Alija i njegova stranka jer je racunao da su Muslimani najbrojniji. I tad ne bi bilo pobijenih i poklanih pa bi drzava mnogo bolje funkcionisala nego ova BIH danas. E to ti je Karington_Kutiljerov plan koji je Alija prvo potpisao, pa ga neko zajebao i obecao mu veliku pomoc koju nikad nije dobio i tako uveo Bosnu u rat. Ta laz da se kantonizacijom deli Bosna i ne prihvatanje su glavni krivci za krvavi rat.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 23:19

Rankec naci cu ti tu recenicu. Kada sam Salahudinu rekao da mozemo razzmenjivati misljenja a ako se ti ne slazes sa njom nije razlog za vredjanje i obrnuto. Cak je pominjano i ime nekog Muslimana koji je zaklao neke Srbe da je streljan. Ne moguse setiti jel to Salahudin rekao ili Krokodil sad al post cu tiujutru u firmi uz kafu naci i postviti ovde.
Haski sud i propaganda...pisem sta je karadzic pitao svedoka tuzilastva za minobacace koji nije mogao da mu se suprotstavi... zato sam to i napisao jer sam slucajno tog dana bas to gledao...
Pa normalno da su nam zivi svi ovde... Rankec i u ZG i u SA imam prijatelje sa kojima se vidjam i dan danas.
Nisam sovinista al nekad mi nesto zasmeta i zelim izneti stav cesto potkrepljen cinjenicama..
Ovaj rat nam je naneo takvu ljagu na ime da je dugo necemo sprati zato ne volim ni Slobu ni Karadzica ni Mladica. Ako su krenuli u rat moralo je biti pod doktrinom JNA sve...ok opet bi bilo klanja i ubistava ali sporadicnih , Srebrenica se nije smela dogoditi.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 26 Nov 2015, 09:41

ZMAJ wrote:Rankec naci cu ti tu recenicu. Kada sam Salahudinu rekao da mozemo razzmenjivati misljenja a ako se ti ne slazes sa njom nije razlog za vredjanje i obrnuto. Cak je pominjano i ime nekog Muslimana koji je zaklao neke Srbe da je streljan. Ne moguse setiti jel to Salahudin rekao ili Krokodil sad al post cu tiujutru u firmi uz kafu naci i postviti ovde.
Haski sud i propaganda...pisem sta je karadzic pitao svedoka tuzilastva za minobacace koji nije mogao da mu se suprotstavi... zato sam to i napisao jer sam slucajno tog dana bas to gledao...
Pa normalno da su nam zivi svi ovde... Rankec i u ZG i u SA imam prijatelje sa kojima se vidjam i dan danas.
Nisam sovinista al nekad mi nesto zasmeta i zelim izneti stav cesto potkrepljen cinjenicama..
Ovaj rat nam je naneo takvu ljagu na ime da je dugo necemo sprati zato ne volim ni Slobu ni Karadzica ni Mladica. Ako su krenuli u rat moralo je biti pod doktrinom JNA sve...ok opet bi bilo klanja i ubistava ali sporadicnih , Srebrenica se nije smela dogoditi.
Nije bila stvar u neprihvatanju kantonizacije BiH , već u tome da nesrbski narodi nisu više
htijeli da ostanu u lažnoj Jugoslaviji, koja je poprimala sve oblike stare ideje Sanu-a da svi srbi
moraju živjeti u jednoj državi.
Tuđman i Milošević su dogovrili da se Hrvatska otcijepi, a BiH bi ostala u sastavu lažne
Jugoslavije. Milošević je već tad dogovorio da Tuđman kasnije protjera srbe iz Hrvatske
te da dobije bosansku Krajinu i Mostar, a protjerani srbi bi naselili područja BiH koja
bi ostala u sastavu te Jugoslavije.
Priča o kantonizaciji je bila varka, dok se to ne ostvari

-četničke paravojne formacije su počele da ulaze u područja pod kontrolom Jna još
za sukoba sa Hrvatskom, to se vidi na snimcima u Vukovaru. Šešeljevci, arkanovci
i razni drugi extremisti koji uopće nisu pripadali Jna.
Do tad su u Jna bili mnogi bošnjački oficiri, čak se i borili protiv hrvata.
Recimo Dudaković je bio na ratištu kod Zadra, Nanić rah. kod Vukovara
Naser Orić u gardi koja je čuvala tadašnjeg predsjednika Ju , Miloševića

Nakon ulaska četnika u ta područja, svi masovno napuštaju Jna i vraćaju se u
Bih. Slijedi referendum o odcjepljenju od takve Jugoslavije
Srbi javno prijete da će biti rata, a to o sramoti i nečojstvu je rekao u samom
početku rata Izetbegović Karadžiću, u skupštini u Sarajevu

[ytube][/ytube]

Tko bi ostao u državi u kojoj ti dominantni narod u njoj, tj njihove vođe prijeti
da ukoliko uradiš nešto što oni ne žele, ćeš biti napadnut i nestati?
Genocidom se naziva pokušaj istrijebljenja jednog naroda .
Ovo ti je druže čista genocidna poruka, a rat još nije ni počeo
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 26 Nov 2015, 09:56

Kutiljerov plan nije bio da BIH ostane u Jugoslaviji... seti se

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 26 Nov 2015, 10:28

ZMAJ wrote:Kutiljerov plan nije bio da BIH ostane u Jugoslaviji... seti se
Istina, Izetbegović je tu debelo pogriješio . Taj plan je koliko vidim nešto
slično Dejtonu, s tim da Dejton u sebi sadrži nemogućnost separacije bilo
kojeg dijela BiH. Postoji tu politička odgovornost Izetbegovića ali direktna vojna
odgovornost za rat je isključivo na srpskom rukovodstvu.
Srbi su nakon referenduma za koji je bilo preko 60 % građana, mogli političkim
sredstvima tražiti autonomne oblasti , a ne vojnim i to napadati na područja koja im
ni po jednom dogovoru nisu pripadala.
Svi se možemo složiti da je rat bio potpuno nepotreban i da se moglo u miru, pa ako treba
20 godina pregovarati i razglabati. U demokratijama se nigdje svoja volja ne može nametati
silom, već izborima. Bošnjačko rukovodstvo (a i hrvatsko ) je svakako odgvorno zbog političkog
egzibizionicma, ali rat je opet nešto sasvim drugo i Bošnjaci ni rukovodstvo ga nisu željeli ni pod razno.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 26 Nov 2015, 11:12

carobnjak N wrote:
ZMAJ wrote:Kutiljerov plan nije bio da BIH ostane u Jugoslaviji... seti se
Istina, Izetbegović je tu debelo pogriješio . Taj plan je koliko vidim nešto
slično Dejtonu, s tim da Dejton u sebi sadrži nemogućnost separacije bilo
kojeg dijela BiH. Postoji tu politička odgovornost Izetbegovića ali direktna vojna
odgovornost za rat je isključivo na srpskom rukovodstvu.
Srbi su nakon referenduma za koji je bilo preko 60 % građana, mogli političkim
sredstvima tražiti autonomne oblasti , a ne vojnim i to napadati na područja koja im
ni po jednom dogovoru nisu pripadala.
Svi se možemo složiti da je rat bio potpuno nepotreban i da se moglo u miru, pa ako treba
20 godina pregovarati i razglabati. U demokratijama se nigdje svoja volja ne može nametati
silom, već izborima. Bošnjačko rukovodstvo (a i hrvatsko ) je svakako odgvorno zbog političkog
egzibizionicma, ali rat je opet nešto sasvim drugo i Bošnjaci ni rukovodstvo ga nisu željeli ni pod razno.
Nisu se ni po tom planu moglu otcepiti jer bi imali kantone.
Istina da su se Srbi prvi spremili za rat jer su dobili naoružasnje JNA i jedini imali avione na početku rata. I Srbi su kriivi za rat, al kamo sreće da je potpisan plan pa onda 20 godina pegovore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 19 Apr 2016, 18:22

SUD BIH Svjedoci optužbe ponovo svjedočili u korist Nasera Orića

Saslušanjem dva svjedoka optužbe danas je u Sudu BiH nastavjeno suđenje ratnom komandantu odbrane Srebrenice Naseru Oriću i Sabahudinu Muhiću koje Tužilaštvo BiH tereti za ratne zločne počinjenje 1992. godine na području Srebrenice i okoline. I na današnjem ročištu, kao i na prethodna dva, svjedoci optužbe svjedočili su u korist Nasera Orića.

Riječ je o Branislavu Stanojeviću i Radivoju Ostojiću. Prvi svjedok Stanojević, koji se u vrijeme ratnih sukoba u Srebrenici nalazio u Zalazju raskrinkao je danas laži zaštićenog svjedoka Tužilaštva BiH protiv Orića.

Naime, zaštićeni svjedok O1 kazao je na prvom ročištu svjedočeći video-linkom iz Beograda da je lično vidio kako je Naser Orić ubio sudiju Slobodana Ilića kazavši "da ga dobro poznaje, da je sudija Ilić bio nizak, debeo i da je imao brkove".

No, danas je Stanojević, koji se u jednom trenutku čak i zabunio kazavši da su ratni sukobi u Srebrenici počeli 1991. godine, a na pitanje advokatice Lejle Čović odgovorio "da mu je Ilić bio komšija ali da je čovjek bio krupan i imao preko 90 kilograma, te da nije imao ni brkove ni bradu".

Ispričao je i da se krio u jednoj kući u Zalazju ali da nije vidio ni Orića ni pripadnike Armije BiH u trenutku kada je oko 14,30 sati napustio ovo područje. Ovaj svjedok je bio pripadnk vojske RS-a i rekao je da je u jednom trenutku nakon izlaska iz kuće vidio sudiju Ilića kako se spušta prema Azićkom potoku, ta da više ne zna šta je s njim bilo.

Drugi svjedok otužbe Ostojić ispričao je također da se krio u potkrovlju kuće Dragan Rakića sa još pet saboraca i da je bio teško ranjen. No, i pored toga kazao je da je uspio kroz jednu rupu vidjeti postrojavanje vojnika u Zalazju, te osobu koja rukovodi putem megafona.

Odbranu je zanimalo kako je mogao, iako teško ranjen, uopće proviriti kroz rupu prezentujući dva iskaza ovog svjedoka od 1993. i 2006. godine u kojima je kazao da zbog ranjavanja ništa nije mogao vidjeti, te da je samo čuo vojnike koji slave ulazak Armije BiH u Sase.

Na pitanje sudije Šabana Maksumića, ali i odbrane, zašto je tada tvrdio jedno, a u ovim iskazom drugo, nije odgovorio.

Odbrana je danas ovog svjedoka pitala da li je tačno da je selo Sase palo u ruke Armije BiH tek u decembru 1992. godine, na šta je odgovorio potvrdno.

(avaz)
online


User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 26 Aug 2016, 18:32

UHAPŠEN SRETEN PETROVIĆ: Ratni komandant VRS iz Bratunca osumnjičen da je pomagao Naseru Oriću?!

Po nalogu Tužilaštva BiH u Bratuncu je uhapšen Sreten Petrović, bivši komandant Bratunačke brigade Vojske Republike Srpske, zbog krivičnog djela “ometanje rada pravosuđa i uticaja na svjedoke u predmetu Naser Orić”.

Kako saznaje BN televizija, Petrović je, najvjerovatnije, posredstavom odbrane Nasera Orića, došao u posjed izjava svjedoka datih u toku istrage protiv Orića, osumnjičenog za ratni zločin nad Srbima.

Na osnovu izjava svjedoka, saslušanih od strane MUP-a Republike Srpske, sumnja se da im je Petrović sugerisao da promijene iskaz, te da paze šta pričaju na glavnom ročištu protiv Orića, objavila je BN televizija.

(SB)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 30 Sep 2016, 17:59

ŠOKANTNO: MUP RS optužio Nasera Orića za ubistva i silovanja bošnjačkog naroda!

Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač rekao je za RTRS da je Centar javne bezbjednosti Bijeljina podnio izvještaj Okružnom tužilaštvu Bijeljina protiv Nasera Orića za izvršenje krivičnih dijela ubistava, silovanja, pljački uglavnom nad pripadnicima bošnjačkog naroda za vrijeme proteklog rata na području Srebrenice.

- Izvještaj je podnesen na osnovu istrage koju je CЈB Bijeljina proveo u saradnji sa Okružnim tužilaštvom Bijeljina odnosno na osnovu saznanja i izjava svjedoka u istrazi, istakao je Lukač.

Lukač nije želio da iznosi detalje izvještaja, ali je rekao da se, između ostalog, Oriću stavlja na teret da je naredio ubistvo i jednog oficira ЈNA koji je bošnjačke nacionalnosti koji se Oriću stavljao na raspolaganje, ali u kojem je Orić očito vidio konkurenciju.

- To je sad predmet Tužilaštva da radi na tome. Nadam se da će, sa svjedocima i svim informacijama kojima je policija raspolagala i koje se nalaze u izvještaju, uspjeti da sve dokaže, rekao je Lukač.

RTRS tvrdi da je riječ o Nurifu Rizvanoviću, koji je ubijen u novembru 1992. godine u Kamenici kod Konjević Polja.

(SB)
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by SPINERKA » 18 Apr 2017, 18:37

Zestoke rijeci Nasera Orica --'Ratka Mladica bi udavio golim rukama'

:hm
Kaze da se kojim slucajem sreo sa MLADICEM da bi dobio dozivotnu, jer bi ga zadavio golim rukama.


:ljut Od kamatarenja po Bosni , nije imao vremena skoknuti do daleke Srbije i zadaviti ga.
Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by STrendzer » 18 Apr 2017, 20:10

SPINERKA wrote:Zestoke rijeci Nasera Orica --'Ratka Mladica bi udavio golim rukama'

:hm
Kaze da se kojim slucajem sreo sa MLADICEM da bi dobio dozivotnu, jer bi ga zadavio golim rukama.


:ljut Od kamatarenja po Bosni , nije imao vremena skoknuti do daleke Srbije i zadaviti ga.


Tu je to,nisi daleko.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests