Lokalni izbori u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Sheval » 10 Feb 2019, 23:27

I ja madjar :ooo

Mumin I
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 20 Dec 2013, 15:52
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Mumin I » 01 Oct 2019, 19:39

ovi bi izbori naredni mogli biti interesantni. moguče kolacije prije izbora i tako slično.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Izbori 2020. godine

Post by Chloe » 09 Jul 2020, 11:08

CIK: Za lokalne izbore u BiH prijavilo se čak 135 stranaka
cik-bih.jpg

U petak 3.7.2020. godine u 16:00 sati istekao je rok za podnošenje prijava za ovjeru političkih stranaka, nezavisnih kandidata, udruženja i grupa građana za učešće na Lokalnim izborima 2020. godine.

U navedenom roku Centralna izborna komisija BiH je primila 587 prijava političkih subjekata za ovjeru učešća na Lokalnim izborima 2020. godine i to:

– Neovisni kandidati (nacionalne manjine) 47

– Grupe građana 20

– Udruženja građana 2

– Neovisni kandidati 383

– Političke stranke 135

Kako se navodi, u navedeni broj nisu ušle prijave pristigle u Centralnu izbornu komisiju BiH putem pošte, izvan roka.

-Pregled političkih subjekata koji su podnijeli prijavu bit će dostupan javnosti na web stranici Centralne izborne komisije BiH a nakon što ga odobri Centralna izborna komisija BiH. Centralna izborna komisija BiH će u skladu sa ranije utvrđenim rokovima izvršiti provjere i ovjeriti prijave onih političkih subjekata koji ispunjavaju zakonom propisane uslove, nakon čega se stiču uslovi za podnošenje prijava za ovjeru koalicija odnosno listi neovisnih kandidata – saopćeno je iz CIK-a.

Imajući u vidu činjenicu da finansijska sredstva za organizaciju i provedbu izbora još uvijek nisu osigurana Centralna izborna komisija BiH navodi kako ulaže maksimalne napore da, u kapacitetima kojima raspolaže, izborni proces ne bude ugrožen i prekinut.

Izbori bi se trebali desiti 15. novembra, a na taj datum su pomjereni sa oktobra s obzirom na problem manjka finansijskih sredstava koji bi uskoro trebao biti riješen usvajanjem državnog budžeta.

Ipak, postoji opcija da se oni opet pomjere na sredinu decembra 2020. godine.


(Global CIR/Agencije)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Izbori 2020. godine

Post by Chloe » 09 Jul 2020, 14:10

Zastupnici SNSD-a i HDZ-a oborili državni budžet na sjednici Parlamenta BiH

Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH na hitnoj sjednici nije usvojio Prijedlog zakona o Budžetu institucija BiH i međunarodnih obaveza BiH za 2020. godinu, čiji je predlagač Predsjedništvo BiH.


Uprkos političkom dogovoru sa SDA, zastupnici SNSD-a i HDZ-a BiH glasali su protiv budžeta.

Za budžet je tokom ponovljenog glasanja bilo 22 zastupnika, 12 je bilo protiv, a dva zastupnika su bila suzdržana. Bilo je opće, ali nije bilo entitetske većine. Takože prijedlog budžeta ići na usaglašavanje na Kolegij ovog doma.

Inače, današnja sjednica je zakazana nakon dogovora lidera SDA, HDZ-a i SNSD-a u Istočnom Sarajevu, da se budžet institucija Bosne i Hercegovine od 996 miliona konvertibilnih maraka neće usvajati po hitnom već po redovnom postupku.

Bakir Izetbegović, Dragan Čović i Milorad Dodik na sastanku u Istočnom Sarajevu su dogovorili da se budžet do 27. jula usvoji i u Domu naroda.

Ipak, prve trzavice bile su vidiljive već na današnjoj sjednici Vijeća ministara BiH kada prvi put otkad postoji Vijeće ministara nije usvojen dnevni red. Predsjedavajući Zoran Tegeltija (SNSD) je kazao da su protiv dnevnog reda glasali ministri iz HDZ-a BiH.

Obrazloženje za neglasanje za dnevni red sjednice jeste da su određene tačke skinute na zahtjev ministrice vanjskih poslova Bisere Turković (SDA) koja je rekla da neće glasati za neka kadrovska rješenja koja dolaze iz reda hrvatskog naroda i to je razlog zašto nije usvojen dnevni red. Predstavnici HDZ-a su se pozivali na dogovor iz Istočnog Sarajeva da sve što bude završeno u proceduri bude imenovano. Radi se o dvije pozicije, jedna je direktor Službenog glasnika, a jedna za Agenciju za školovanje i stručno usavršavanje kadra", kazao je Tegeltija.

U okviru budžeta nalazila se i stavka od 4,2 miliona maraka. za provođenje lokalnih izbora. Pojedini zvaničnici Centralne izborne komisije BIH su izjavili da neće biti izbora ukoliko se ne usvoji budžet institucija BiH a samim time i sredstva za izbore.

klix.ba
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Krokodil Behko » 11 Aug 2020, 10:18

Izbori u Gradu Mostaru zakazani su za 20. decembar, a lokalni izbori u BiH za 15. novembar.
Mada, interesantno će biti samo u bošnjačkim sredinama, ovo ostalo - zna se.
online

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by vrhbosnica » 11 Aug 2020, 10:21

Jel se mora nesta prije registrovsti ili samo pojaviti sa licnom
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Krokodil Behko » 11 Aug 2020, 10:25

vrhbosnica wrote: 11 Aug 2020, 10:21 Jel se mora nesta prije registrovsti ili samo pojaviti sa licnom

Ako si živa i živiš na toj adresi, najmanje 4 godine, samo s ličnom. Trebalo bi :hm
online

Mumin I
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 20 Dec 2013, 15:52
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Mumin I » 12 Aug 2020, 12:44

17.8. moraju imena izbaciti stranke. bit će interestnano vidjeti ko su kandidati, barem ovde u KS.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Nice try » 12 Aug 2020, 13:29

vrhbosnica wrote: 11 Aug 2020, 10:21 Jel se mora nesta prije registrovsti ili samo pojaviti sa licnom
Samo se pojaviš.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by vrhbosnica » 12 Aug 2020, 13:31

Nice try wrote: 12 Aug 2020, 13:29
vrhbosnica wrote: 11 Aug 2020, 10:21 Jel se mora nesta prije registrovsti ili samo pojaviti sa licnom
Samo se pojaviš.
Prijavljena sam u cipsu na jednoj adresi, cijeli svoj zivot..iako sam zivjela dugo vani, al se nisam odjavljivala nikad...kontam i ja samo licna treba i kraj
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Nice try » 12 Aug 2020, 13:32

vrhbosnica wrote: 12 Aug 2020, 13:31
Nice try wrote: 12 Aug 2020, 13:29

Samo se pojaviš.
Prijavljena sam u cipsu na jednoj adresi, cijeli svoj zivot..iako sam zivjela dugo vani, al se nisam odjavljivala nikad...kontam i ja samo licna treba i kraj
Ako se nisi odjavljivala onda nema problema.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by vrhbosnica » 12 Aug 2020, 13:34

Nice try wrote: 12 Aug 2020, 13:32
vrhbosnica wrote: 12 Aug 2020, 13:31
Prijavljena sam u cipsu na jednoj adresi, cijeli svoj zivot..iako sam zivjela dugo vani, al se nisam odjavljivala nikad...kontam i ja samo licna treba i kraj
Ako se nisi odjavljivala onda nema problema.
Ma kakvo odjavljivanje .. kad je bio popis, moji su dobili instrukcije da kazu da sam izasla do prodavnice.. :ooo
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Nice try » 12 Aug 2020, 13:35

vrhbosnica wrote: 12 Aug 2020, 13:34
Nice try wrote: 12 Aug 2020, 13:32
Ako se nisi odjavljivala onda nema problema.
Ma kakvo odjavljivanje .. kad je bio popis, moji su dobili instrukcije da kazu da sam izasla do prodavnice.. :ooo
Znam :D.
Zato i tvrdim to gore.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Krokodil Behko » 14 Aug 2020, 08:48

Izgleda da ćemo biti pošteđeni predizbornih skupova i pjevanja pod šatorima, zbog pandemije.

Sve će se dešavati online i očekujem veći broj stranačkih botova na forumu. Živi bili pa vidili.
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Nice try » 14 Aug 2020, 09:08

Srećom ti imaš iskustva u rastjerivanju :valja
Šta je jedna predizborna forumska kampanja za tebe :ooo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Krokodil Behko » 15 Aug 2020, 10:07

Islamska zajednica ima nove vjerske ideje

Pozivamo muslimane da se uključe u izborni proces! Trebali bi prepoznati one koji rade za opće dobro, a ne za uske stranačke interese
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Chloe » 15 Aug 2020, 11:05

Krokodil Behko wrote: 14 Aug 2020, 08:48 Izgleda da ćemo biti pošteđeni predizbornih skupova i pjevanja pod šatorima, zbog pandemije.

Sve će se dešavati online i očekujem veći broj stranačkih botova na forumu. Živi bili pa vidili.
Na FB je već kampanja krenula žestoko. Kod nas će biti "veselo", babo za načelnika, unuk mu nisilac stranačke liste. Botovi su im u akciji, skidam im kapu kako su dobro krenuli, dobro su osmislili i organizovali se ... :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Krokodil Behko » 15 Aug 2020, 11:10

Chloe wrote: 15 Aug 2020, 11:05
Krokodil Behko wrote: 14 Aug 2020, 08:48 Izgleda da ćemo biti pošteđeni predizbornih skupova i pjevanja pod šatorima, zbog pandemije.

Sve će se dešavati online i očekujem veći broj stranačkih botova na forumu. Živi bili pa vidili.
Na FB je već kampanja krenula žestoko. Kod nas će biti "veselo", babo za načelnika, unuk mu nisilac stranačke liste. Botovi su im u akciji, skidam im kapu kako su dobro krenuli, dobro su osmislili i organizovali se ... :D


Zar on nije u zatvoru?
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by Chloe » 15 Aug 2020, 11:35

Krokodil Behko wrote: 15 Aug 2020, 11:10
Chloe wrote: 15 Aug 2020, 11:05

Na FB je već kampanja krenula žestoko. Kod nas će biti "veselo", babo za načelnika, unuk mu nisilac stranačke liste. Botovi su im u akciji, skidam im kapu kako su dobro krenuli, dobro su osmislili i organizovali se ... :D


Zar on nije u zatvoru?
Ali je kandidat za općinskog načelnika. :cudi

Nije procesuiran, osuđen, već osumnjičen I pod istragom.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori u BiH

Post by greeneyes » 15 Aug 2020, 11:44

Kod nas ce Fudo raznijeti SDA-ovce. Jedva nagovorili Pivica da se kandiduje iz njihovih redova :D.
Samo sabura

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests