SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 03 Dec 2019, 19:09

Pasaga wrote: 03 Dec 2019, 18:33
KOMESAR wrote: 03 Dec 2019, 18:29 Za „slučaj Nadin S.“ direktorica Izetbegović i ljekari odgovorni su po Čl. 232. KZ FBiH!
sad ce valjda radit savjesnije...
kad se vrati sa puta .... :p
Martin u Zagreb,Martin iz Zagreba!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 23 Jan 2020, 21:50

Ubila se za Sebije!
83194485_1014402742250871_5540491761547214848_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Hannibal » 23 Jan 2020, 22:07

KOMESAR wrote: 23 Jan 2020, 21:50 Ubila se za Sebije!
83194485_1014402742250871_5540491761547214848_n.jpg
jesi vidio brt kako sebija za dan poravna onu zgradu kod plasticne hirurgije 😎 sta ti je sposobna zena
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Hannibal » 23 Jan 2020, 22:08

koliko je klinicki centar ljepsi kako je srusila onu staru zgradu preko puta dipa, a kakav ce bit sad 😌
🐽

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 23 Jan 2020, 22:17

Hannibal wrote: 23 Jan 2020, 22:08 koliko je klinicki centar ljepsi kako je srusila onu staru zgradu preko puta dipa, a kakav ce bit sad 😌
Ne mogu oni porušiti što je Tito napravio za još 25 godina?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by KOMESAR » 26 Mar 2020, 22:10

90707981_1063144610710017_7691765095415676928_n.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 31 Mar 2020, 18:45

Medicinski fakultet Darija Kisić je završila 2001. godine, gdje je magistrirala i doktorirala. Specijalizirala je iz epidemilogije u 30-oj godini života. Objavila je stotine naučnih radova u stručnim časopisima širom svijeta. O njenom obiteljskom životu se malo zna, osim što nije teško pretpostaviti po prezimenu njenog muža, Tepavčević, da je i on prijeklom iz Bosne i Hercegovine, preciznije Sarajeva i njegove okoline.

Kad se zna da je i doktorica Alemka Markotić, ravnateljica Klinike za infentivne bolesti u Zagrebu, najauoritativnija stručnjakinja u borbi protiv kornavirusa u Hrvatskoj porijeklom je iz Zavidovića, a do rata je radila u Sarajevu, pokazat će se da u cijeloj regiji samo u Bosni i Hercegovini, neformalna čelnica medicinskog tima u borbi protiv pandemije nije rođena u našoj zemlji. Doktorica i direktorica Kliničkog centra, članica Predsjedništva Stranke demokratske akcije, Sebija Izetbegović, koja je (nakon 11 godina studiranja) Medicinski fakultet završila u godinama kada je doktorica Darija Kisić doktorirala, rođena je u selu Golubovci, pored Podgorice, glavnog grada Crne Gore.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 02 Apr 2020, 09:49

Komesar je bio online, a nije komentarisao ovo iznad.
Korona? Starost? Učlanio se u SDA?
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Chloe » 02 Apr 2020, 11:58

Možda su mu smanjili platu ... :hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 12:07

Može neko biti dobar liječnik bez obzira na vrijeme studiranja ( da vas preduhitrim, ( ja sam.u roku :) ) , o njenoj sposobnosti i stručnosti zaista ne znam ništa, ali sudeći da na klinici nije prepoznata kao takva onda se zaključak nameće sam. U ovoj situaciji gore je što ona nema ni neke organizacijske sposobnosti.
CZ upravlja svime a ona sa CZ. Tako da je ona sutra pred zakonom čista ako dosje do nekih sporova.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Hannibal » 02 Apr 2020, 12:56

ja ne znam kakve veze ima to dje je koji doktor rodjen, valjda je bitno kakav je strucnjak 🙄
🐽

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Vrag » 02 Apr 2020, 13:02

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 12:07 Može neko biti dobar liječnik bez obzira na vrijeme studiranja ( da vas preduhitrim, ( ja sam.u roku :) ) , o njenoj sposobnosti i stručnosti zaista ne znam ništa, ali sudeći da na klinici nije prepoznata kao takva onda se zaključak nameće sam. U ovoj situaciji gore je što ona nema ni neke organizacijske sposobnosti.
CZ upravlja svime a ona sa CZ. Tako da je ona sutra pred zakonom čista ako dosje do nekih sporova.
Jedina osoba u citavom KS koja je nesto dobro uradila u ovoj situaciji je ona, ali bas jedina.

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 13:11

Vrag wrote: 02 Apr 2020, 13:02
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 12:07 Može neko biti dobar liječnik bez obzira na vrijeme studiranja ( da vas preduhitrim, ( ja sam.u roku :) ) , o njenoj sposobnosti i stručnosti zaista ne znam ništa, ali sudeći da na klinici nije prepoznata kao takva onda se zaključak nameće sam. U ovoj situaciji gore je što ona nema ni neke organizacijske sposobnosti.
CZ upravlja svime a ona sa CZ. Tako da je ona sutra pred zakonom čista ako dosje do nekih sporova.
Jedina osoba u citavom KS koja je nesto dobro uradila u ovoj situaciji je ona, ali bas jedina.


Šta je uradila? Zatvorila.klinike za ordinirajuce pacijente, poduzela sve da ne udje korona u klinički a ušla. I?

Nemoj da pričaš o stvarima koje ne znaš, imam u porodici onkoloskog bolesnika koji od 05.03 čeka na terapiju zračenjem. Prvu. Zabranila Seka sve što nije urgentno a mi nabavljali tramale kako znamo, moli palijativnu,moli opću, moli kliniku. Jel to način?
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Vrag » 02 Apr 2020, 13:19

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 13:11
Vrag wrote: 02 Apr 2020, 13:02

Jedina osoba u citavom KS koja je nesto dobro uradila u ovoj situaciji je ona, ali bas jedina.


Šta je uradila? Zatvorila.klinike za ordinirajuce pacijente, poduzela sve da ne udje korona u klinički a ušla. I?

Nemoj da pričaš o stvarima koje ne znaš, imam u porodici onkoloskog bolesnika koji od 05.03 čeka na terapiju zračenjem. Prvu. Zabranila Seka sve što nije urgentno a mi nabavljali tramale kako znamo, moli palijativnu,moli opću, moli kliniku. Jel to način?
Uradila sta je i trebalo, to sto je usla pitaj svoje buduce savjesne kolege.

Pa ne znam sta ocekujes? Krizna je situacija. Reagovala se kako se moglo, kako kapaciteti dozvoljavaju. I to je dobro reagovala, iznenadjujuce od nekog politickog kadra.
Nije cilj sprijeciti nego smanjiti, moramo se malo napatiti.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Hannibal » 02 Apr 2020, 13:21

meni se bgm cini da nam je sebija bolesna. smrsala je dosta ovu godinu i kosa joj je opala ☹
🐽

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 13:25

Vrag wrote: 02 Apr 2020, 13:19
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 13:11



Šta je uradila? Zatvorila.klinike za ordinirajuce pacijente, poduzela sve da ne udje korona u klinički a ušla. I?

Nemoj da pričaš o stvarima koje ne znaš, imam u porodici onkoloskog bolesnika koji od 05.03 čeka na terapiju zračenjem. Prvu. Zabranila Seka sve što nije urgentno a mi nabavljali tramale kako znamo, moli palijativnu,moli opću, moli kliniku. Jel to način?
Uradila sta je i trebalo, to sto je usla pitaj svoje buduce savjesne kolege.

Pa ne znam sta ocekujes? Krizna je situacija. Reagovala se kako se moglo, kako kapaciteti dozvoljavaju. I to je dobro reagovala, iznenadjujuce od nekog politickog kadra.
Nije cilj sprijeciti nego smanjiti, moramo se malo napatiti.
Ništa ona uradila nije. Ništa. Nema.tu velike pameti, ako ne znaš prepisi, od Nijemaca, Kineza...njene mjere nisu dale rezultat, testova nema, masovno testiranje ninu naznakama, gdje joj je uspjeh? .Sta je.problem. ?
Muž oboljele vrhunski.pravnik, niko neće da mu potpiše da su joj odgodili terapiju, ordinirajuci ljekar rekao ne smije od Seke.

O stanju na kliničkom znam dosta, iz etičkih razloga ne pišem više.

I da dodam


Ona trenutno ne obnasa političku funkciju direktorice KCUS , nego zdravtvenu, menadžersku,,temeljenu na sposobnostiBar bi tako trebalo.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Vrag » 02 Apr 2020, 13:37

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 13:25
Vrag wrote: 02 Apr 2020, 13:19

Uradila sta je i trebalo, to sto je usla pitaj svoje buduce savjesne kolege.

Pa ne znam sta ocekujes? Krizna je situacija. Reagovala se kako se moglo, kako kapaciteti dozvoljavaju. I to je dobro reagovala, iznenadjujuce od nekog politickog kadra.
Nije cilj sprijeciti nego smanjiti, moramo se malo napatiti.
Ništa ona uradila nije. Ništa. Nema.tu velike pameti, ako ne znaš prepisi, od Nijemaca, Kineza...njene mjere nisu dale rezultat, testova nema, masovno testiranje ninu naznakama, gdje joj je uspjeh? .Sta je.problem. ?
Muž oboljele vrhunski.pravnik, niko neće da mu potpiše da su joj odgodili terapiju, ordinirajuci ljekar rekao ne smije od Seke.

O stanju na kliničkom znam dosta, iz etičkih razloga ne pišem više.
Bas sinoc gledam reportazu kako Nijemci rade. Razlika je jedino sto imaju veci kapacitet(x10) pa imaju taj luksuz fleksibilnosti. Toliko o prepisivanju.
Za testove lazes, nedavno su isporucili, a koliko vidim i testira se. Normalno da nece i kuntu i pantu testirati, a niti ce sutra ako mu kaze test da je pozitivan progledati. Zna se, dosao si, izolacija, suti i miruj.
Ako je rekao ljekar da ne smije od Seke, eto muz je vrhunski pravnik i sigurno zna kako da raguje. Mediji jedva cekaju, a nisam primjetio neku vijest.

Pa tako je nemoj pisati, samo pljuj. :D.

Vecina je ne mozemo smisliti, ali u ovoj situaciji joj se nema sta pripisati.

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 13:38

Vrag wrote: 02 Apr 2020, 13:37
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 13:25

Ništa ona uradila nije. Ništa. Nema.tu velike pameti, ako ne znaš prepisi, od Nijemaca, Kineza...njene mjere nisu dale rezultat, testova nema, masovno testiranje ninu naznakama, gdje joj je uspjeh? .Sta je.problem. ?
Muž oboljele vrhunski.pravnik, niko neće da mu potpiše da su joj odgodili terapiju, ordinirajuci ljekar rekao ne smije od Seke.

O stanju na kliničkom znam dosta, iz etičkih razloga ne pišem više.
Bas sinoc gledam reportazu kako Nijemci rade. Razlika je jedino sto imaju veci kapacitet(x10) pa imaju taj luksuz fleksibilnosti. Toliko o prepisivanju.
Za testove lazes, nedavno su isporucili, a koliko vidim i testira se. Normalno da nece i kuntu i pantu testirati, a niti ce sutra ako mu kaze test da je pozitivan progledati. Zna se, dosao si, izolacija, suti i miruj.
Ako je rekao ljekar da ne smije od Seke, eto muz je vrhunski pravnik i sigurno zna kako da raguje. Mediji jedva cekaju, a nisam primjetio neku vijest.

Pa tako je nemoj pisati, samo pljuj. :D.

Vecina je ne mozemo smisliti, ali u ovoj situaciji joj se nema sta pripisati.


Tebi je 20, 30, 40 ,50 ljudi....masovno testiranje? Nemam.rijwci, svega mi. Koliko Nijemci testiraju?
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Vrag » 02 Apr 2020, 13:48

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 13:38
Vrag wrote: 02 Apr 2020, 13:37

Bas sinoc gledam reportazu kako Nijemci rade. Razlika je jedino sto imaju veci kapacitet(x10) pa imaju taj luksuz fleksibilnosti. Toliko o prepisivanju.
Za testove lazes, nedavno su isporucili, a koliko vidim i testira se. Normalno da nece i kuntu i pantu testirati, a niti ce sutra ako mu kaze test da je pozitivan progledati. Zna se, dosao si, izolacija, suti i miruj.
Ako je rekao ljekar da ne smije od Seke, eto muz je vrhunski pravnik i sigurno zna kako da raguje. Mediji jedva cekaju, a nisam primjetio neku vijest.

Pa tako je nemoj pisati, samo pljuj. :D.

Vecina je ne mozemo smisliti, ali u ovoj situaciji joj se nema sta pripisati.


Tebi je 20, 30, 40 ,50 ljudi....masovno testiranje? Nemam.rijwci, svega mi. Koliko Nijemci testiraju?
Njemacka 80 miliona stanovnika
BiH 3,5 miliona

Sta mislis ko procentualno radi vise testova?
I napisao sam ti vec gore, citaj. Logicno je da neces testirati svakog, nego one sa simptomima. To rade i Nijemci i jos dosta drugih.
I porediti nas sa nekom zemljom na zapadu je :lud

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 13:55

Vrag wrote: 02 Apr 2020, 13:48
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 13:38



Tebi je 20, 30, 40 ,50 ljudi....masovno testiranje? Nemam.rijwci, svega mi. Koliko Nijemci testiraju?
Njemacka 80 miliona stanovnika
BiH 3,5 miliona

Sta mislis ko procentualno radi vise testova?
I napisao sam ti vec gore, citaj. Logicno je da neces testirati svakog, nego one sa simptomima. To rade i Nijemci i jos dosta drugih.
I porediti nas sa nekom zemljom na zapadu je :lud

Kakve to veze ima s brojem.stanovnika? Svako.prema.svojim brojkama ali u reciprocitetu ne smije biti razlike. Sam ako neko naravno vodi račun o svom stanovništvu a neko kaže da ima testova a testira kad preminu. Nisi u pravu.

Testirati ćeš sve one koji su u mogućoj vezi s oboljelim. Baš svakog. Ako hoćeš, naravno.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA, Koteljubi_kadnisamtu and 14 guests