Kukof čalendž

Kolači, torte, zimnice, pića
User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by Čupava » 08 Dec 2019, 17:30

Iskra wrote: 08 Dec 2019, 17:29
Čupava wrote: 08 Dec 2019, 17:28

A ja kad lajkam, ne hvalis se .. :auf :ljut :spavanje

:ooo

Nije istina! Al znaš da je Maja majstorica za torte, :rumenko

A ti si me zadužila za cijeli život, samo što ti to ne znaš :pusa

:hihi
Hajd dobro. Oprošteno ti je... :ooo

Spretno nađeš izgovor... :D. :cvijece
.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by Mala_Mu » 08 Dec 2019, 17:33

De, de necemo i mi poceti pravo zakuhavati :ooo

Voljela bih kad bi se i ostali izjasnili da li su za jedan pobjednik/jedna tema ili da ostane kako jeste..

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by Čupava » 08 Dec 2019, 17:34

Bolje dva... :hm širi je izbor za ovako malo učesnika... :cudi
.

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by Iskra » 08 Dec 2019, 17:35

:hm Pa eto neka budu dva ali da zajedno usuglase jednu temu za kuhanje. Ili ja lupa ipak....:hihi
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by Iskra » 08 Dec 2019, 17:38

Čupava wrote: 08 Dec 2019, 17:34 Bolje dva... :hm širi je izbor za ovako malo učesnika... :cudi
Pa treba malo više ljudi privoliti... važno je da se zabavimo, naučim nešto novo... I ja sam u početku mislila.ma.kakav kukof, nemam vremena...ali danas sam uživala. I uopšte me nije briga kakave će ocjene biti. Nek sam i taj patlidzan riješila!
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55522
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5569 times
Status: Online

Re: Kukof čalendž

Post by Duminjo » 08 Dec 2019, 17:45

Mala_Mu wrote: 08 Dec 2019, 17:33 De, de necemo i mi poceti pravo zakuhavati :ooo

Voljela bih kad bi se i ostali izjasnili da li su za jedan pobjednik/jedna tema ili da ostane kako jeste..
Ostaje onako kako je zamisljeno od pocetka.. Pa ce, poslije ove Runde, skupstina zasjest i razmotrit.
Ko hoce da igra, neka igra.. Ko hoce da pljuje, neka se vrati na prvih desetak stranica i neka nastavi

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by Iskra » 08 Dec 2019, 17:46

Duminjo wrote: 08 Dec 2019, 17:45
Mala_Mu wrote: 08 Dec 2019, 17:33 De, de necemo i mi poceti pravo zakuhavati :ooo

Voljela bih kad bi se i ostali izjasnili da li su za jedan pobjednik/jedna tema ili da ostane kako jeste..
Ostaje onako kako je zamisljeno od pocetka.. Pa ce, poslije ove Runde, skupstina zasjest i razmotrit.
Ko hoce da igra, neka igra.. Ko hoce da pljuje, neka se vrati na prvih desetak stranica i neka nastavi


Mrgude :auf
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by uvijek_kontra » 08 Dec 2019, 17:51

Space, nista licno! :D.
Al nije mi to calendz..

U svakom slucaju, bila je samo ideja. :)
Samo se vi igrajte, bitno je da se kuha.. :ples

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Online

Re: Kukof čalendž

Post by spacebound » 08 Dec 2019, 17:52

uvijek_kontra wrote: 08 Dec 2019, 17:51 Space, nista licno! :D.
Al nije mi to calendz..

U svakom slucaju, bila je samo ideja. :)
Samo se vi igrajte, bitno je da se kuha.. :ples
Slatkis ti nije calendz :ljut :auf

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by uvijek_kontra » 08 Dec 2019, 18:03

No comment.
Rekoh svoje misljenje, sto valjda kao ucesnik imam pravo, a ispade kritikujem temu. :lupa

Sto se mene tice, sve 5 i da ostane ovako. Ako mi se bude svidjelo - kuhacu, ako ne - necu i mirna Bosna. Sretno svima. :jupi

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by Vrag » 08 Dec 2019, 18:06

Šta ba mirna Bosna, hajde malo zakuhajte :123

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by gospođa Brams » 08 Dec 2019, 18:09

Cinjenica je da se zapravo najvaznija komponenta jela, a to je okus, uopce ne moze ocijeniti, sto je samo po sebi iznimno nelogicno za kulinarski natjecaj :ooo no dobro, to je neizvedivo, ali onda bi se po mom misljenju trebalo fokusirati na kreativnost i vizualni dojam... i onda jedino sto ima smisla je da svi rade isto jelo, ili barem da imaju neku glavnu namirnicu. Ovo da svatko kuha sta hoce mi je nekako bezveze :cudi odnosno onda bi trebalo bit ujednaceno...ili svatko kuha sta hoce, ili ima neka namirnica/recept. Jer jedni odaberu jedno, drugi drugo i nema bas previse smisla jer su jela tesko međusobno usporediva
Cini mi se da bi bila dobra neka okvirna tema...tipa torta, juha, tjestenina, gljive...opet svatko moze biti kreativan ali ima nesto zajednicko u svim jelima i mogu se međusobno usporediti
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55522
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5569 times
Status: Online

Re: Kukof čalendž

Post by Duminjo » 08 Dec 2019, 18:47

Iskra wrote: 08 Dec 2019, 17:46
Duminjo wrote: 08 Dec 2019, 17:45

Ostaje onako kako je zamisljeno od pocetka.. Pa ce, poslije ove Runde, skupstina zasjest i razmotrit.
Ko hoce da igra, neka igra.. Ko hoce da pljuje, neka se vrati na prvih desetak stranica i neka nastavi


Mrgude :auf
Ma nisam mrgud, daleko od toga.
Evo gore si u prethodnom postu bas sve fino rekla. Takmicenje je u drugom planu. Ideja je da se zabavimo. I ideja je nastala cisto iz gluposti (kako obicno i nastaju najbolje) na drugoj temi kad je maxo izvalio bezveze da osmislimo neki kukof celendz i Od pocetka je sve bilo podredjeno zajebanciji, druzenju i privoljavanju što više ljudi da ucestvuje da se zabavimo.
Nismo ni mi telad pa da ne znamo kolko je objektivno ocijeniti na osnovu slike kakvo je koje jelo, al eto opet ih je bilo dosta, na otvara nju teme, koji su samo eto dolazi li da zajebavaju.
I kad se sve stisalo, kad je konacno odigrana prva runda (Odlicna prva runda, svi za pohvalu) umjesto da se nastavi o zezati, dodju pa opet Nesto izmisljaju.
Ovo nije Takmicenje za profesionalce i kuhare nego obicna tema na forumu za zezanje i kuhanje. Ako neko hoce da se takmici i da trazi izazov, neka se prijavi negdje gdje ima tog izazova.
Ili da se ovdje uvede taj profesionalizam pa da imamo 3 ili 4 zene koje vrhunski kuhaju (a opet kako cemo profesonalno ocijeniti jelo samo na osnovu slike) ili da nas ucestvuje 10-15 kao što smo prosli Krug ucestvovati?
Fin je i taj patlidjan i slatkiš.. Nismo brate svi profesionalci pa da znamo sve napraviti, zato su dva jela.

I kontrice.. Koliko se sjecam, nisi bila ucesnika prosli put iako smo te maxo i ja DVA mjeseca ganjali. I sad ti je bezveze ova prica kao ti nešto predlazes. Prvo jednom (vidjeli smo, nismo coravi) pa sad opet.. Pa onda ti nešto kao neces, nije ti izazov... Nemoj brate. Ne znam od kud ti potreba i da se javljas ako ti nije izazov i ako neces.. Zaobidji.

Ko hoce da se zeza i igra, neka igra.. Ko nece, ne mora.
A opet, ako vas 5-6 ili vise kaže da nije uredu ovaj izbor od dva jela i da bi bilo bolje samo jedno jelo.. Nije ni to problem. Bitno je samo da nas je što više. A ovako zakuhavati dan-dva prije isteka roka za kuhanje, nidje veze..

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by gospođa Brams » 08 Dec 2019, 19:02

Ja htjela glasati kad je bio prvi izbor, al gledam, s jedne strane cufte, s druge zobene pahuljice :valja kako uopce usporediti ta dva jela :ooo ja mislim da bi i zadavanjem neke okvirne teme opet svatko mogao to prilagoditi svojim vjestinama i onome sto ima u frizideru. Ok zajebancija je i to sve, al smatram da neka struktura ipak mora biti da bude interesantnije za glasanje i sudjelovanje i da bude ipak nekakav "izazov" a ne tema Slike vase hrane samo s glasanjem :D.
No, najte se uvrijediti, vas challenge, vasa pravila, samo ostavih osvrt i odoh
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55522
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5569 times
Status: Online

Re: Kukof čalendž

Post by Duminjo » 08 Dec 2019, 19:13

gospođa Brams wrote: 08 Dec 2019, 19:02 Ja htjela glasati kad je bio prvi izbor, al gledam, s jedne strane cufte, s druge zobene pahuljice :valja kako uopce usporediti ta dva jela :ooo ja mislim da bi i zadavanjem neke okvirne teme opet svatko mogao to prilagoditi svojim vjestinama i onome sto ima u frizideru. Ok zajebancija je i to sve, al smatram da neka struktura ipak mora biti da bude interesantnije za glasanje i sudjelovanje i da bude ipak nekakav "izazov" a ne tema Slike vase hrane samo s glasanjem :D.
No, najte se uvrijediti, vas challenge, vasa pravila, samo ostavih osvrt i odoh
Sve ok, posten osvrt sa tvoje strane. Nego hajmo et zamislit da sad imamo samo patlidzan. Koliko nas/ih bi odustalo jer ne moze patlidzan spremati pa onda izabere ovaj slatkiš. Izborom od dva jela se povecava broj ucesnika, jednostavno.
Pahuljice su dobile bodova kolko su dobile. Bile su tu da nas nasmiju i et.. Nista bitno. Ako pogledas, Vidjećeš da je bilo pravo dobrih jela i da je raja uglavnom glasala za ta dobra jela. Opet eto nekako pošteno. Najbolji su bili u vrhu.
Ja bih pustio da prodje ovaj drugi Krug da vidimo sta i kako ce biti pa eto onda opet jovo na novo, razglabacemo 😂 samo mi bezveze sad ova prica uopšte kad je sutra zadnji rok za kuhanje i slanje slika.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by uvijek_kontra » 08 Dec 2019, 19:16

Duminjo wrote: 08 Dec 2019, 18:47

I kontrice.. Koliko se sjecam, nisi bila ucesnika prosli put iako smo te maxo i ja DVA mjeseca ganjali. I sad ti je bezveze ova prica kao ti nešto predlazes. Prvo jednom (vidjeli smo, nismo coravi) pa sad opet.. Pa onda ti nešto kao neces, nije ti izazov... Nemoj brate. Ne znam od kud ti potreba i da se javljas ako ti nije izazov i ako neces.. Zaobidji.
Slabo se sjecas. Nitko mene ganjao nije dva mjeseca jer sam odma rekla da ne mogu da ucestvujem u prvom kukofu, i obecala da cu da se takmicim u drugom (sto sam i uradila). I nisam rekla da ja necu vec da nije fora. Na to valjda, kao ucesnik, imam pravo.

Brams je savrseno objasnila u cemu je fora samo sto ja ne znam tako lijepo da srocim na bosanski sve ono sto zelim reci. Samo sto je njen "osvrt posten", a moj brezobrazan i nepotreban, a isto smo rekle. :valja

Uglavnom, radite sta hocete. :) Poslije ove drame s tvoje strane, definitivno vise necu. :lupa

Over & out.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55522
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5569 times
Status: Online

Re: Kukof čalendž

Post by Duminjo » 08 Dec 2019, 19:21

:ubihse

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Online

Re: Kukof čalendž

Post by spacebound » 08 Dec 2019, 19:39

Idite zakuhavajte na izborima da ih obustavimo :komita
ako ste vec raspolozeni :99
Grehota je na ovoj temi :ooo

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Kukof čalendž

Post by Iskra » 08 Dec 2019, 19:42

:kafa sta vam je?
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55522
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5569 times
Status: Online

Re: Kukof čalendž

Post by Duminjo » 08 Dec 2019, 19:55

Ma nidje veze.. Rasprava za poslije glasanja 🙈

I bas me zanima koliko će biti sada jela sa patlidjanom a koliko sa omiljenim slatkišem..

Ako vas vise bude za to da imamo samo jedan zadatak, vjerujem da ce i biti tako. Ako nista drugo, Krug ili dva probati.. Nista nece kostati samo da bezveze ne ulazimo u ovakve rasprave. Bolje da raspravljamo kako ko kuha

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests