Sportisti i sportski duh..

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by storm » 20 Mar 2014, 23:17

laganini wrote:vidio sam najavu...to kukoć nikad nebi..
toni mi pari ka davor....isti pizdun :D. ako smijem malo ikavicom oderat :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by laganini » 20 Mar 2014, 23:18

..pljunuti.. :haha
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Rockefeller » 21 Mar 2014, 00:00

Za mene je sportski duh sinonim za "voliti izazove" i(li) "ne odustati".
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Ružni
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Ružni » 21 Mar 2014, 18:52

laganini wrote:vidio sam najavu...to kukoć nikad nebi..
Htjedoh još prije 2 dana napisati kako mi nije jasno da su Rađa i Divac tako dobri. Prvi je jedan od rijetkih koji nije bio ili postao smećar, možda još Paspalj iz te generacije. Sve ostalo je :bua Mnogo logičnije i jeste bilo Divac i Petrović, u igračkim danima su po ponašanju bili :bua

U pravu je Roki za sportski duh, i meni je mnogo bliže iskazivanje toga na terenu. Npr Nadal u tenisu, taj će ostati i na jednoj nozi ako treba do kraja meča.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2014, 20:27

Zar Divac nije napravio džamiju negdje u Podrinju? :hm
A čini mi se i da je išao na Draženov grob. Gledao sam tu emisiju
Niko u ZG nije htio da se pozdravi s njim od prolaznika :555
online

Ružni
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Ružni » 21 Mar 2014, 20:37

To je vjerovatno išao radi filma. Za džamiju prvi put čujem, ima li gdje na netu :hm

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2014, 20:39

Nemam pojma. Poodavno sam čitao i znam da je obilazio to mjesto sa džamijom u tom nekom donatorskom kontekstu.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by storm » 21 Mar 2014, 20:51

sportski duh je kad franjo arapović zakuca dream teamu na oi u barceloni 1992, za vodstvo hrvatske....i čovjek ne vjeruje :888
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Krokodil Behko » 02 May 2014, 16:14

Nikad čuo za ovog lika, a on je eto, najplaćeniji sportista na svijetu :help

http://www.vijesti.ba/sport/ostali-spor ... -ring.html
online

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by POSAVLJAK » 02 May 2014, 16:36

Krokodil Behko wrote:Nikad čuo za ovog lika, a on je eto, najplaćeniji sportista na svijetu :help

http://www.vijesti.ba/sport/ostali-spor ... -ring.html
Umalo....da ne postoje golferi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by storm » 01 Nov 2015, 16:59

:klanja

Image

GOSPODIN RAGBIJAŠ

Sportski trenutak godine: Svjetski prvak poklonio je zlatnu medalju dječaku!


Instagram: Sonny 'Boy' Willams
Autor: Predrag Žukina

Maleni novozelandski dječak (14) Istrčao je s tribina u zagrljaj svom idolu Williamsu, no njegovu je namjeru kao opasnu "pročitao" jedan previše revni redar



Finale ragbijaškog SP-a u Londonu u kojem je Novi Zeland pobijedio Australiju i obranio naslov prvaka svijeta još je jednom pokazalo kakav je ragbi sport, sport totalno drugačiji od drugih.

Pokazao je to nesebičan i nesvakidašnji čin “All Blacksa” Sonnyja Billa Williamsa, koji je svoju zlatnu medalju poklonio jednom dječaku (14).

Maleni novozelandski dječak strčao je s tribina u zagrljaj svom idolu Williamsu, no njegovu je namjeru kao opasnu “pročitao” jedan previše revni redar. Baš ispred Williamsa redar je pokosio dječaka tipičnim ragbijaškim rušenjem.



“Dobrodušni div” Williams je nakon toga zagrlio dječaka, ispunio mu najveću želju, a zatim mu je pri izlasku s terena poklonio medalju.

Na Twiteru je nakon toga poručio:

- Dječak je bio izvan sebe od sreće te sam htio da mu ta večer bude još posebnija. On će taj poklon znati cijeniti. Kad odraste, pričat će tu priču svojim nasljednicima, a možda jednog dana i sam zaigra za “All Blackse”. Bolje da je on ima, nego da krasi moj zid...

Presretni Charlie, novinari su saznali dječakovo ime, u deliriju je proveo ostatak večeri, a Williams je gestom još jednom potvrdio da su ragbijaši zaista posebna “sorta”... to je čisti blues, nije ni čudo da su mu ime i prezime gotovo identični dvojici velikih američkih majstora bluesa.


Ljudina :aplauzz
[ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Terasa svjesti » 08 Nov 2015, 21:52

U nvrhunskom sportu je bitno jedno. Stvoriti tzv, brend i odnos sa publikom . Isti je vrlo bitno za borilačke sportove , jer kada te publika i mediji prihvate :ok
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Mala_Mu » 27 Jul 2018, 18:07

Ilma Kazazić je primjer drugima da nikada ne odustaju od svojih snova


Image

"Najveća želja mi je uspjeh na paraolimpijadi", kazala je Ilma Kazazić početkom 2017. godine u razgovoru za Klix.ba, a godinu dana nakon toga, sretna, zadovoljna i ponosna vratila se iz PyeongChanga gdje su održane 12. zimske paraolimpijske igre. Ilma je utrku slaloma završila na 12. mjestu, što je ujedno i najbolji plasman za BiH u historiji.



Njena prošlogodišnja želja je ispunjena, nova je već rođena - osvajanje olimpijske medalje.

Ilmi je prilikom porođaja vakuumom oštećen živac u koljenu, a kada je imala tri godine analizom hoda u Londonu ustanovljeno je da postoji blaži oblik cerebralne paralize. Uz podršku porodice nijednog trenutka nije pomišljala na predaju, a čarobni svijet sporta ponudio joj je svoje najljepše stranice. Tu sijaju šampioni.

Dobar rezultat za osjećaj ponosa i sreće


S problemom koji ima, a koji joj u skijanju toliko odmaže u pokušaju da što brže stigne do cilja, na Paraolimpijskim igrama u PyeongChangu zauzela je 15. i 12. mjesto. Ponosna, sretna i što je najvažnije zadovoljna vratila se u Sarajevo i u razgovoru za Klix.ba pokušala prenijeti dio atmosfere iz Južne Koreje.

"Organizacija igara je bila na zaista vrhunskom nivou, počevši od ceremonija otvaranja i zatvaranja pa do samih takmičenja i atmosfere. Sve je izgledalo spektakularno i nevjerovatno. Predstavljati svoju državu na ovako prestižnom takmičenju je san svakog sportiste, san svakog građanina i stvarno je teško riječima opisati taj osjećaj i ponos koji sam svakog trenutka nosila sa sobom", smatra Ilma, a također je dodala da je ponosna na ostvareni rezultat.

"U skijanju nema rezervnih igrača i nema drugog poluvremena. Psihička spremnost pred utrku je jednako važna kao i fizička, posebno na ovako velikim takmičenjima. Učešće u PyeongChangu je bilo moje drugo na Paraolimpijskim igrama, otišla sam znatno spremnija i zrelija, a najveći uspjeh mi je što sam ispunila želju da za BiH i sebe napravim što je moguće bolji rezultat", kazala je Ilma.



Ilma je glavni dio priprema provela u Austriji s obzirom na to da uslovi na bh. planinama nisu tokom čitave godine bili idealni, a kako kaže, uz veću podršku institucija i sponzora, nada se da za četiri godine može doći do olimpijske medalje.

"Pripreme su se odvijale na glečerima, uglavnom u Austriji, a kada su uslovi to dozvoljavali trenirala sam i na našim olimpijskim ljepoticama i na Ravnoj planini. Posljednjih šest mjeseci zajedno sa selektorom i trenerom reprezentacije Leonom Svetlinom podigli smo treninge na jedan viši nivo, a sve to ne bismo mogli uraditi da nije bezuvjetne podrške Paraolimpijskog komiteta BiH koji je sve vrijeme bio uz nas. Vjerujem da bi rezultati bili još bolji da smo imali bolju podršku drugih institucija i sponzora, a iskreno se nadam da ću za četiri godine, kada dođu nove igre, uz veću podršku cjelokupne javnosti pokušati stići do olimpijske medalje. To je san koji ne prestajem sanjati", kaže ova mlada Sarajka.

Motivacija za buduće generacije


Kazazić je bila jedina predstavnica BiH na Paraolimpijskim igrama u PyeongChangu i ističe da na sljedećim igrama očekuje veći broj bh. takmičara. Nada se da će njeni rezultati biti motivacija mladim ljudima da se uključe u sport i da niko od njih, zbog podrške koje možda neće biti, ne treba odustati od svojih snova.

"Na Paraolimpijske igre nije jednostavno otići. Norma koju je postavio IPC (Internacionalni paraolimpijski komitet) zahtijeva puno odricanja, treninga, volje i želje. Paraolimpijski komitet u BiH se uistinu potrudio, finansijski i materijalno, da na ovo takmičenje ode što više bh. takmičara, ali nažalost, ostali takmičari nisu uspjeli ispuniti minimum kriterija koji su postavljeni i zbog toga mi je žao. BiH nije jedina zemlja koja je došla s jednim predstavnikom, bilo je tu i skijaških sila koje su stigle s istim brojem predstavnika", kaže Ilma, a dodaje da se nada da će njeni rezultati biti motivacija drugim mladim ljudima.

Image

"Sretna sam, radosna i ponosna što je BiH prvi put zasluženo i ravnopravno bila dio ove velike sportske priče. Nadam se da će moji rezultati biti motivacija mladim ljudima da se uključe u sport i da im ni u kojem slučaju eventualni nedostatak podrške u budućnosti bude prepreka za bavljenje sportom i ostvarivanjem svojih snova", dodaje Ilma.

PyeongChang je sada iza ove mlade Sarajke, a ono što slijedi jesu obaveze na fakultetu. Iako je skijaška sezona tek završila, Ilma već sada razmišlja o sljedećoj godini, novim treninzima i jednom novom projektu čije plodove tek treba ubrati u Pekingu 2022. godine.

Image

"Skijaška sezona je gotova i sada me očekuju fakultetske obaveze koje želim riješiti u što kraćem roku. Kasnije, kako se početak nove sezone bude bližio, počinjem nove treninge sa željom da što spremnija dočekam sljedeću godinu. Za kraj, željala bih se zahvaliti svima koji su pomogli BiH, svom timu i meni da promovišemo našu državu u najboljem svjetlu pred svjetskim auditorijem", završila je Ilma.

klix.ba

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Mutevelija » 27 Jul 2018, 18:26

Ilma mala Ilma :ble
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Mala_Mu » 27 Jul 2018, 18:42

:oo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Hannibal » 27 Jul 2018, 23:52

sa ilmom sam iso u osnovnu u isti razred
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Krokodil Behko » 02 Sep 2018, 15:09

Sadio Mane po povratku iz Leicestera otišao u džamiju i pomogao u čišćenju toaleta


Image

Ekipa Liverpoola porazila je Leicester u meču 4. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:1, a nakon povratka kući, Senegalac Sadio Mane pomogao je prilikom čišćenja toaleta i abdesthane u lokalnoj džamiji.
Mane je opet bio junak Liverpoola s obzirom na to da je postigao prvi pogodak za Redse, a to mu je bio četvrti pogodak u ovoj sezoni Premiershipa.

Senegalac polako izrasta u jednog od najbitnijih igrača ekipe s Anfielda, no njegovo ime sada se kroz engleske medije provlači iz potpuno drugih razloga.

Naime, Mane je po povratku iz Leicestera otišao u džamiju u kojoj svakodnevno boravi, a tamo ga je jedan od imama snimio kako pomaže u čišćenju abdesthane, a zatim i toaleta koji se nalaze u sklopu džamije.

"U svakom teškom trenutku čitam Kur'an i uzdam se u Allaha. Vjera mi je veoma važna, poštujem pravila islama i molim se pet puta dnevno. Volim svoje tijelo i znam šta je zdravo, a šta ne, znam da kuham i volim sebi spremiti hranu. Volim jesti zdrave stvari i ne pijem alkohol, nikada ga nisam probao u životu niti sam nekad zapalio cigaretu", kazao je nedavno igrač Liverpoola.


online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Hannibal » 02 Sep 2018, 15:26

e i on ga pretjeruje
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7768 times
Status: Online

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by Krokodil Behko » 30 May 2019, 10:53

Legendary Roger Federer spends whopping $13.5m to open 81 schools in Africa


https://www.theyouth.in/2017/11/30/lege ... r_J7mGsSk0
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26573
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13848 times
Been thanked: 14115 times
Status: Online

Re: Sportisti i sportski duh..

Post by ironman » 07 Jun 2021, 18:33

dream of spring..
...at dawn look to the east.

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests