Vijesti iz sporta

Košarka, boks, skijanje, atletika, bacanje pogleda u vis itd
User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Sibila » 22 Feb 2015, 21:31

dokle su sestre williams......pogotovo me zanima ona zvijer a ne ona mrsavija :zubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 22 Feb 2015, 21:34

Serena je koliko ja znam uvjerljivo vodeća na wta ljestvici ... one druge nema ni na mapi ....
a mrcine su obje :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 18 May 2015, 06:22

oh canada :respekt

Image

Kanađani razbili Rusiju za svjetsko zlato i jackpot
Kanađanima prvi naslov svjetskih prvaka nakon 2007. godine
Razbili su Rusiju 6:1

Piše: Hina

Foto: Twitter

SJAJNOM finalnom predstavom u praškoj O2 Areni hokejaši Kanade svladali su Rusiju s visokih 6:1 (1-0, 3-0, 2-1) i osvojili 25. naslov svjetskih prvaka, a prvi nakon 2007.

Kanadski hokejaši su u prvoj trećini načeli Ruse pogotkom Codyja Eakina u 19. minuti. Dotukli su ih u drugoj trećini. U 22. minuti Tyler Ennis je uspio proklizati iza gola i svladati nedovoljno brzog ruskog vratara Sergeja Bobrovskog. U 28. minuti Sidney Crosby je povećao kanadsku prednost na 3:0, a samo 44 sekunde poslije Tyler Seguin pogodio je za 4:0.

U trećoj dionici uslijedilo je razbijanje "zbornaje komande". Claude Giroux je u 49. minuti iskoristio igrača više za 5:0, a Mathan MacKinnon je uz asistenciju Bobrovskog pogodio za 6:0. Jevgenij Malkin je u 53. minuti uspio skrenuti pločicu i prevarati do tada nesavladivog Mikea Smitha za utješni pogodak Rusa, koji su se također morali pokloniti najboljoj reprezentaciji na Svjetskom prvenstvu Elitne divizije u Češkoj. Bila je to i simbolična predaja naslova koji su Rusi osvojili godinu dana prije u Minsku, a Kanađani su naslovu aktualnih dvostrukih olimpijskih pobjednika dodali i 47. odličje sa svjetskih prvenstava.

Perfektnih deset pobjeda uz gol-razliku 66-15 Kanađanima su, osim 25. zlatnog odličja na svjetskim prvenstvima, donijeli i 'jackpot' od milijun švicarskih franaka, koji se od ove godine dijele reprezentaciji koja uspije osvojiti naslov prvaka bez ijednog izgubljenog boda, odnosno sa svih deset trijumfa u regularnih 60 minuta.

U utakmici za brončano odličje reprezentacija SAD-a svladala je Češku s 3:0 (2-0, 1-0, 0-0). Strijelci za američku reprezentaciju bili su Bonino (8), Lewis (19) i Coyle (40). Amerikanci su po sedmi put osvojili broncu na svjetskim prvenstvima, a ukupno 18. odličje. Česi su ostali na 12 medalja od samostalnosti ili ukupno 46, ako im se pribroje medalje pod zastavom Čehoslovačke. Ostali su bez medalje na domaćem ledu, baš kao i 2004. godine, kad su također Ostrava i Prag ugostili najbolje svjetske hokejaše.

Domaćin sljedećeg Svjetskog prvenstva Elitne divizije je Rusija, od 6. do 22. svibnja 2016. godine, a utakmice će se igrati u Moskvi i St. Peterburgu.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by Krokodil Behko » 08 Jun 2015, 09:00

Image
Rusija i Katar mogle bi izgubiti domaćinstvo nad Svjetskim prvenstvom u nogometu ukoliko se dokaže da je tokom takmičenja došlo do pomićivanja, potvrdio je predsjednik Fifinog Odbora za reviziju Domenico Scala,prenosi Independent.

“Ako se pojave dokazi da su Katar i Rusija dobile domaćinstvo samo zahvaljujući kupljenim glasovima, odluka o domaćinstvu može biti poništena”, rekao je Scala.

Međutim, istakao je da se “još nije došlo do takvih dokaza”, a Katar je ranije negirao bilo kakvu zlopotrebu tokom takmičenja. Također, ove dvije zemlje nisu bile uključene u optužnice koje je prošle sedmice FBI podigao protiv Fifinih službenika.

Podsjetimo, Fifa trenutno prolazi kroz najveći skandal u historiju. U srijedu su objavljeni transkripti svjedočenja Chucka Blazera, bivšeg člana Fifinog Izvršnog odbora i glavni sekretar CONCACAF-a, u kojemu priznaje da su on i ostali članovi Fifinog Izvršnog odbora primili mito tokom procesa kojim je na koncu Svjetsko prvenstvo dodijeljeno Južnoj Africi, 2010. godine.

Također, priznao je i da je posredovao u primanju mita za dodjelu Svjetskog prvenstva 1998. godine.

Nakon njega, Jack Warner, bivši dopredsjednik Fife platio je emitiranje političkog oglasa na nekim kanalima u Trinidad i Tobagu kako bi progovorio u korupciji. Ističu se dvije poruke.

Prva je da distribuira dokumente koji će dokazati vezu između Fife i nacionalnih izbora 2010. u Trinidadu i Tobagu, a druga da se boji za svoj život.

Objavljeno kako se Svjetsko prvenstvo 2010. godine trebalo održati u Maroku, a ne JAR-u. Naime, član Fifinog izvršnog odbora Ismail Bhamjee je nakon razgovora s kolegama uoči same objave rezultata shvatio da je Maroko pobjednik tajnog glasovanja.

[ytube][/ytube]

Klupko oko FIFA-e se tek počelo razmotavati i možemo iz dana u dan očekivati nove optužbe i razna nagađanja o kriminalu u krovnoj nogometnoj ustanovi. FIFA je platila Nogometnom savezu Irske (FAI) pet miliona eura kako bi šutjeli?! Sjećate se Thierryja Henryja i njegovog iganja rukom u kvalifikacijama za SP?

Legendarni Francuz je u produžetku dodatnih kvalifikacija za SP 2010. godine namjerno igrao rukom i dodao loptu Gallasuza izjednačujući gol koji je "tricolore" odveo na SP, a Irsku bacio u očaj.

Cijeli svijet je bio razočaran zbog nepravde, pisale su se peticije da se odigra nova utakmica, čak i Irska uključi na Svjetsko prvenstvo kao 33. reprezentacija. FIFA nije poduzela ništa.

- Smatrali smo da imamo pravne osnove za spor protiv FIFA-e. Blatter nam se samo nasmijao i tada sam mu u lice rekao sve što mislim.

Neke riječi nisu bile pristojne, ali došli smo do dogovora, rekao je šef FAI-ja John Delaney. FIFA je Irskoj dala pet miliona eura da bude tiho.

- Dobili smo novac da ne nastavimo s pravnom borbom. Jedna od stavki ugovora je bila da ne smijem iznositi svotu. Bio je to vrlo dobar ugovor za naš savez, zaključio je Delaney.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by storm » 08 Jun 2015, 09:05

Nadam se, da će to proći....oduzeti ta prvenstva, poništiti te lakrdije... njemačka i engleska spremne sutra, da se odigra tamo...a bagru potrpati iza rešetaka :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by Krokodil Behko » 08 Jun 2015, 10:13

Nek ukinu i jednima i drugima. Kataru jer im je klima bzvz, a Rusima - zna se :pusi
Žali bože klime ljeti u Rusiji. Idealna za mundijal :(
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by storm » 08 Jun 2015, 10:19

Ne fali ništa ni engleskoj po tom pitanju... Nizozemska, Danska... Stadioni... Sve je tu... Mislim Katar :grana
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by drugrankovic » 08 Jun 2015, 11:05

americka propaganda, sad je bitno oduzet rusiji (zbog ukrajine) i zato izbija ovo... inace zabole ih... imaju oni svoj kolac u tome al zrtvovavce piune da bi ostvarili cilj...


evo im :kurac

u moskvi ce se igrati jer veci deo svjeta ce biti protiv ukidanja
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by drugrankovic » 08 Jun 2015, 11:05

Krokodil Behko wrote:Nek ukinu i jednima i drugima. Kataru jer im je klima bzvz, a Rusima - zna se :pusi
Žali bože klime ljeti u Rusiji. Idealna za mundijal :(


:kita
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by storm » 08 Jun 2015, 11:29

Sorry Rankovicu ja znam, da si rusofil... Ali ništa od toga :oo
Ako se dokaze, da je bilo muljaze :mah
Bilo je u biti muljanja u svim dodjelama prvenstava posljednjih 20 ako ne i više godina... No tu se ne može ništa više... Ali ova koja tek slijede garant ce odrezati.
A da ima tu politike - ima.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by drugrankovic » 08 Jun 2015, 12:34

Sorry Rankovicu ja znam, da si rusofil - izjavio srecko

Kataru jer im je klima bzvz, a Rusima - zna se :pusi

zaboli nekog sta kazu dusmani rusije i srpstva - jes vi o pravdi... :123


stoga , i te kako ce se igrati

:kita
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by storm » 08 Jun 2015, 13:46

Aha ...zaboravih :lupa
Srba i Rusa 300 milijuna :D.
Budi siguran da bi isto napisao z bilo koju državu ...Jasno je da se prvenstva dijele zbog širenja korporacija na nova tržišta, zbog političkih interesa i kako sad vidimo i zbog običnog podmićivanja.. .
We care about money :cool
Južnoafrička rep ?
Poljska /Ukrajina ?
Usa 1994?
Južna Koreja /Japan 2002 ?
Samo neke od prvenstava u svrsi gore napisanog...
Ja bi samo Europu i južnu ameriku priznao da se igra.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by Krokodil Behko » 08 Jun 2015, 17:42

A onoliku aferu napraviše oko Njemačke organizacije, a eto, niko ih ne pominje u tom lopovskom kontekstu.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by Zagorka » 08 Jun 2015, 19:02

meni je odavno odvratno postalo sve oko nogometa i smjer u kojem sve to ocigledno ide..........kod nas djecu ni na sta ne znaju upisati osim na nogomet,bili talentovani ili ne,cak i ako im se mnogo ne ide......ove cure samo nekakve fudbalere po mobitelima nosaju :rol .......klinci se vremenom pocnu loziti do besvijesti,jer samo za to znaju,niko da im na jos ponesto ukaze......udjes u sobu nekog malca samo navijacki rekviziti......kad su bilo kakve utakmice vazda muski samo o tome laprdaju,niko da upita jesi ti nabavio drva za zime....... :rol .......nema to blage veze s nogometom,vrti se tu jaka lova(vidimo i kako),i svi se loze upravo na tu popularnost i na lovu.......ne na nogomet kao takav.......samo takmicenje u nekakvim krestanjima koje nazivaju pjevanjem i stupidno udaranje lopte,par ljudi leta po njivetini nekakvoj sahat i pol,a hiljade drugih svrsavaju :rol .dabogda se svaka afera i aferica na svijetu otkrila i da prestane biti popularan uopce......(majmuni plate ostavljaju u kladionicama :grana )
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by Pasaga » 08 Jun 2015, 19:06

Zagorka wrote:meni je odavno odvratno postalo sve oko nogometa i smjer u kojem sve to ocigledno ide..........kod nas djecu ni na sta ne znaju upisati osim na nogomet,bili talentovani ili ne,cak i ako im se mnogo ne ide......ove cure samo nekakve fudbalere po mobitelima nosaju :rol .......klinci se vremenom pocnu loziti do besvijesti,jer samo za to znaju,niko da im na jos ponesto ukaze......udjes u sobu nekog malca samo navijacki rekviziti......kad su bilo kakve utakmice vazda muski samo o tome laprdaju,niko da upita jesi ti nabavio drva za zime....... :rol .......nema to blage veze s nogometom,vrti se tu jaka lova(vidimo i kako),i svi se loze upravo na tu popularnost i na lovu.......ne na nogomet kao takav.......samo takmicenje u nekakvim krestanjima koje nazivaju pjevanjem i stupidno udaranje lopte,par ljudi leta po njivetini nekakvoj sahat i pol,a hiljade drugih svrsavaju :rol .dabogda se svaka afera i aferica na svijetu otkrila i da prestane biti popularan uopce......(majmuni plate ostavljaju u kladionicama :grana )
...zanastvo,rukotvorine,umjetnost......
masa drugih,lijepih zivotnih poziva.....ko ih yebe...
valja biti u trendu....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by storm » 08 Jun 2015, 19:13

Zagorka wrote:meni je odavno odvratno postalo sve oko nogometa i smjer u kojem sve to ocigledno ide..........kod nas djecu ni na sta ne znaju upisati osim na nogomet,bili talentovani ili ne,cak i ako im se mnogo ne ide......ove cure samo nekakve fudbalere po mobitelima nosaju :rol .......klinci se vremenom pocnu loziti do besvijesti,jer samo za to znaju,niko da im na jos ponesto ukaze......udjes u sobu nekog malca samo navijacki rekviziti......kad su bilo kakve utakmice vazda muski samo o tome laprdaju,niko da upita jesi ti nabavio drva za zime....... :rol .......nema to blage veze s nogometom,vrti se tu jaka lova(vidimo i kako),i svi se loze upravo na tu popularnost i na lovu.......ne na nogomet kao takav.......samo takmicenje u nekakvim krestanjima koje nazivaju pjevanjem i stupidno udaranje lopte,par ljudi leta po njivetini nekakvoj sahat i pol,a hiljade drugih svrsavaju :rol .dabogda se svaka afera i aferica na svijetu otkrila i da prestane biti popularan uopce......(majmuni plate ostavljaju u kladionicama :grana )
Znam o cemu pricas. . Gadi se i meni, ali nije sport kriv da se ama bas sve tu isplelo samo kroz novac.
Djeca nisu zatupljena samo time... Glavna tema razgovora su im reality shows, izbori ovog i onog talenta... I slično...
Kladionica je bolest društva ne nogometa....
Tako da nije bas sve sport kriv...
Navijači imaju slogan... Against modern football :djed
Koji obuhvaca sve to...

O cemu ti pasa :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by Mala_Mu » 08 Jun 2015, 19:15

Zagorka wrote:meni je odavno odvratno postalo sve oko nogometa i smjer u kojem sve to ocigledno ide..........kod nas djecu ni na sta ne znaju upisati osim na nogomet,bili talentovani ili ne,cak i ako im se mnogo ne ide......ove cure samo nekakve fudbalere po mobitelima nosaju :rol .......klinci se vremenom pocnu loziti do besvijesti,jer samo za to znaju,niko da im na jos ponesto ukaze......udjes u sobu nekog malca samo navijacki rekviziti......kad su bilo kakve utakmice vazda muski samo o tome laprdaju,niko da upita jesi ti nabavio drva za zime....... :rol .......nema to blage veze s nogometom,vrti se tu jaka lova(vidimo i kako),i svi se loze upravo na tu popularnost i na lovu.......ne na nogomet kao takav.......samo takmicenje u nekakvim krestanjima koje nazivaju pjevanjem i stupidno udaranje lopte,par ljudi leta po njivetini nekakvoj sahat i pol,a hiljade drugih svrsavaju :rol .dabogda se svaka afera i aferica na svijetu otkrila i da prestane biti popularan uopce......(majmuni plate ostavljaju u kladionicama :grana )

nisu samo kod malaca rekviziti ima ih i u mojoj sobi :oo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by Pasaga » 08 Jun 2015, 19:16

...jbg ti.....svi ocevi hoce da im djeca budu Zlatani....
...mozda se u tom djetetu krije neki drugi talent,afinitet za nesto drugo....
Zasto mu ne prepustiti masti,izboru njegovom.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by storm » 08 Jun 2015, 19:32

Ja sam svom dao izbor i to mu se svidja :cudi
Jednom ga nisam potjerao na trening... Nije cak ni neki talent... Ali radi zestoko i to je nagrada :ok
U 13 oj zna što je radna navika i put do uspjeha jer vec igra za neke selekcije državnog ranga... A vidjam par strahovito talentiranih dječaka njegovog uzrasta s pljugom u ruci :grana
Sorry... Popisam se na talent ako si ljencuga :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Rusija i Katar gube organizaciju Mundijala?

Post by Pasaga » 08 Jun 2015, 19:36

storm wrote:Ja sam svom dao izbor i to mu se svidja :cudi
Jednom ga nisam potjerao na trening... Nije cak ni neki talent... Ali radi zestoko i to je nagrada :ok
U 13 oj zna što je radna navika i put do uspjeha jer vec igra za neke selekcije državnog ranga... A vidjam par strahovito talentiranih dječaka njegovog uzrasta s pljugom u ruci :grana
Sorry... Popisam se na talent ako si ljencuga :cudi
...to je dobro ako je tako.....
moji su isto do 13-14....igrali....
i odjednom ohladili,citava ekipa....
Danas ovo sto rade,oni su zadovoljni...i sretni....
Nisam im nikad za to prigovorio,nije sto su moji...a zlatni su.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Ostali sportovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests