Postoji li vječna ljubav?

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Post Reply

Vjerujete lii u ljubav za cijeli život?

da
25
56%
ne
14
31%
ne znam
6
13%
 
Total votes: 45

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119202
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11737 times
Contact:
Status: Offline

Postoji li vječna ljubav?

Post by Maja » 04 Aug 2013, 23:52

Pod vječna mislim na ljubav koja traje čitav život. Možemo li jednu osobu voljeti do posljednjeg daha?
Tu ne mislim na ljubav koju osjećamo prema mački, djetetu, prijatelju, pa i supružniku samo zato što smo navikli na njega, pa ga samim tim i volimo kao čovjeka.
Mislim na pravu ljubav muškarca prema ženi i obrnuto. Na zaljubljenost, na ljubav između dvoje ljubavnika.
Obično kažu da si ispočetka zanesen, na sedmom nebu, da kasnije nestaju leptirići u stomaku kad ga vidiš, da sve to pređe u neku mirnu ljubav, naklonjenost, poštovanje, zajedništvo, a da se ona prava ljubav s godinama izgubi.
Pitam se je li moguće voljeti nekog svim srcem 30, 40, 50 godina na način da i ne pomišljaš na druge, da kažeš da se vrijeme sad vrati da bi opet njega/nju izabrala, da ga uzbuđeno čekaš kad ode na put, da ti srce zadrhti kad ti kaže da te voli itd.

Dešavalo se kad bih bila u nekoj vezi i kad bi emocije bile na vrhuncu, gledala bih ga i mislila u sebi...je li uopšte moguće da će jednom doći dan kad neću osjećati prema njemu ovo što sad osjećam. I desi se. Prođe. Sve prolazi...
Hoću da kažem da u jednom momentu mislimo kako ćemo ga/nju voljeti čitav svoj život, pa se nakon nekog vremena probudimo.
Mi se mijenjamo, naši partneri se mijenjaju..kako onda očekivati da naši osjećaji vječno ostanu isti?

Voljela bih da se oko ove teme malo više angažuju forumaši koji su više od desetljeća s istom osobom.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Krokodil Behko » 05 Aug 2013, 00:11

Eventualno da se izjasnim u procentima. Postoje neki kod kojih to može trajati cijeli život ali mislim da su oni u manjini. Odnosno, nije nemoguće ali je manja vjerovatnoća. Ako neko ne ispunjava obaveze, ne izvršava zadatke. ne čini da život bude lakši, podnošljiviji, ne misli na partnera, samim tim ruši sve postignuto. Malo-pomalo i sve nestane. Eto na taj način nestaje strast. Plašt ljubavi, sav sjajan i sav od hemije, bude potrgan sa sasvim običnim i svakodnevnim stvarima. Na kraju bude razočarenje. OK, u većini slučajeva potraje to i dalje. Djeca, rodbine, poslovi, prijatelji, mahala, prokleta navika, sve to čini da se ostane skupa.
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by dacina_curica » 05 Aug 2013, 00:51

Naravno da postoji. :) Rijetka je, vjerovatnoca da cemo je naci u nasoj prvoj ljubavi je veoma mala ali kad covjek nadje svoju drugu polovinu onda vrijeme pocinje da mjeri od tog trenutka pa do kraja vijeka. Samo nam se valja nadati da je upoznamo dok jos ima zivotnog elana u nama. :)

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6800 times
Status: Online

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Julia-Klara » 05 Aug 2013, 09:29

u transformaciju ljubavi u nesto drugacije,mjesavinu postovanja,sigurnosti,koje ja nazivam partnerstvo vjerujem. Vjerujem u zajednicki zivot, zajednicke zelje, pogled na svijet i buducnost. Fluid,zvani ljubav,koji je bezuslovan i osjeca se izmedju muskarca i zene (ok, i istospolnih parova), e u to ne vjerujem vise :D dobro sad, iz mene progovara nevjerni Toma, ali boze moj.
Postoji nesto sto ja zovem "zacopanost", znaci smjesno tumaranje po gradu,osjecaj euforije i zelje da se optrci cijeli svijet nekoliko puta, da kazemo svima da smo sretni, da je jedini/jedina, da se volimo, da smo stvoreni jedno za drugo, :maja blablabla
Vjerujem i u ljudsku glupost, kada se neko godinama nada i vjeruje da je je onaj drugi centar njegovog svijeta, ali da ljubav kao takva postoji i traje godinama ne vjerujem

moj konacan odgovor : NE
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by laganini » 05 Aug 2013, 10:05

ljubav koja se vrimenom pretvori u najbolje prijateljstvo uz činjenicu da se ne gubi na strasti....ima..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

živi
Na probnom
Na probnom
Posts: 77
Joined: 25 Mar 2010, 23:12
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by živi » 05 Aug 2013, 10:16

ma vidao sam to u filmovima haha :D

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by laganini » 05 Aug 2013, 10:18

a jebiga ne zamiram ti što ne viruješ..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Peggy Sue » 05 Aug 2013, 10:25

laganini wrote:ljubav koja se vrimenom pretvori u najbolje prijateljstvo uz činjenicu da se ne gubi na strasti....ima..
I ja isto mislim.. I smatram da je to najkvalitetniji oblik veze, tj. braka..

Vječna ljubav postoji....
Image

Ruana
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Ruana » 05 Aug 2013, 10:27

laganini wrote:ljubav koja se vrimenom pretvori u najbolje prijateljstvo uz činjenicu da se ne gubi na strasti....ima..
Tako nekako lagani.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Calla » 05 Aug 2013, 10:52

laganini wrote:ljubav koja se vrimenom pretvori u najbolje prijateljstvo uz činjenicu da se ne gubi na strasti....ima..
e pa sad,,ne mjesajmo prijateljstvo i strast sa ljubavlju,,,
to moze biti i pritvorna navika (navikli smo vec na nju ili njega)pa smo to spojili sa prvobitnom ljubavlju na pocetku upoznavanja
,,Na majin post da se nadovezem
ljubav varira i nije uvjek prisutna ne samo kod novijih veza desava se to i kod nas koji smo vise godina ozenjeni,udati,,..(ja brojim 30 zajednickih godina)
Prava ljubav traje koliko traje ma koliko bila kvalitetna u braku pa cak i ne mora trajati vjecno
uvjek i ozenjeni i udati u razlicitim situacijama (svada i prepreka) uhvatimo sami sebe da se preispitujemo da li je to stvarno ta osoba koju sam ja na pocetku braka volio,,volila,,,,!

slaganje i harmonija u braku odrzava vezu i daje prostora za preispitivanje ljubavi
ali ako kazemo da se samo volimo i uvjek se slazemo ,,,e onda lagimo i to podebelo!!

sto se mene tice kada prestanemo voljeti jednu osobu mozemo komotno poceti voljeti drugu osobu! :pivo
Last edited by Calla on 05 Aug 2013, 11:30, edited 1 time in total.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Ruana
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Ruana » 05 Aug 2013, 11:03

Moj muz i ja smo se dogovorili (obecali) davno, ako se prestanemo voljeti da necemo zivjeti na silu niti varati nego reci jedno drugom. Skoro 20 godina smo zajedno, bilo je uspona i padova ali se jos uvjek volimo. Sta zivot nosi ne znam ali jedno je sigurno da necemo zivjeti zajedno samo iz navike.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by laganini » 05 Aug 2013, 11:09

ma i navika je jedna vrsta ljubavi..ej razmislite malo..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

dacina_curica
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by dacina_curica » 05 Aug 2013, 11:12

Navika = ljubav? Ne vjerujem. :) Covjek se navikne na svasta, najcesce zato sto mu dojadi da pokusava nesto promijeniti. Nije to ljubav, to je kapituliranje. :)

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by laganini » 05 Aug 2013, 11:15

a sad ovisno iz perspektive koje gledaš...kad mi žene nema dva dana doma ludim...možda npr.tu ima i navike..kažem..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Calla » 05 Aug 2013, 11:26

laganini wrote:a sad ovisno iz perspektive koje gledaš...kad mi žene nema dva dana doma ludim...možda npr.tu ima i navike..kažem..
to je ovisnost,,(posesivna teznja)za ispunjenoscu,
a to mogu postici i lijepim sadrzajem kojeg sam sebi isplanirao za taj dan otici u pozoriste,,posjetiti najboljeg prijatelja dok je nema,,
:pusa
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by laganini » 05 Aug 2013, 11:27

ma nek je i posesivnost nije frka ispunit dan ali fali mi..to je fakat..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Calla » 05 Aug 2013, 11:32

laganini wrote:ma nek je i posesivnost nije frka ispunit dan ali fali mi..to je fakat..
ma vidim ja da je tebi dosadno bez nje,,,
ili je u pitanju muska prpa,,,sta li ona radi dva puna dana bez moga prisustva !! :ha
Last edited by Calla on 05 Aug 2013, 11:35, edited 1 time in total.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Calla » 05 Aug 2013, 11:34

Ruana wrote:Moj muz i ja smo se dogovorili (obecali) davno, ako se prestanemo voljeti da necemo zivjeti na silu niti varati nego reci jedno drugom. Skoro 20 godina smo zajedno, bilo je uspona i padova ali se jos uvjek volimo. Sta zivot nosi ne znam ali jedno je sigurno da necemo zivjeti zajedno samo iz navike.
tako je :ruke

samo zadovoljstvo sreca i ispunjenost sa onom drugom osobom produzuje vjek i dugogodisnjim brakovima :cool
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by laganini » 05 Aug 2013, 11:35

a čuj ako ću bit iskren do kosti i takve misli mi se vrti u glavi...dobro nije da me ubija ali ima ih..ha,ha,.
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Postoji li vječna ljubav?

Post by Calla » 05 Aug 2013, 11:37

laganini wrote:a čuj ako ću bit iskren do kosti i takve misli mi se vrti u glavi...dobro nije da me ubija ali ima ih..ha,ha,.
ljubav-ljubomora,, :lupa :jok
zajebana kombinacija..
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests