Mlađi momak,starija cura..

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Dorian » 05 Oct 2019, 18:21

Merlin246 wrote: 05 Oct 2019, 18:18 Zamislite imate 40 godina i nadjete decka od 30 :travolta
Eh, šta je babi milo...

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Nice try » 05 Oct 2019, 18:22

Femea wrote: 05 Oct 2019, 18:12 Baš sam nešto jučer razmišljala da poznajem nekoliko parova u toj kombinaciji.Ima li neko poznanika, prijatelja, rodbine, da imaju starije djevojke ili supruge?

Da malo popustimo Juliju :D
Znam par brakova u takvoj kombinaciji,mada razlika nije velika.Do tri godine.Funkcionišu sasvim normalno.
Što se mene tiče,a već sam i pisala,mislim da velika razlika u godinama,naročito ako je žena starija,može uticati na tok i razvoj veze ili braka.Najviše mislim na zrelost.Žene su i bez razlike u godinama većinom zrelije od svojih muških vršnjaka.Mislim da u ovakvim vezama kao što su ove o kojima konkretno pišemo,kad tad dođe do nekog jaza baš zbog velike razlike u zrelosti i pogledima na život iz trenutnog životnog doba u kojem su muškarac i žena.
Neke kraće veze ili tako nešto,mogu da budu donekle uredu,ali na duže staze,pa sumnjam.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80498
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7164 times
Been thanked: 11617 times
Status: Online

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by spacebound » 05 Oct 2019, 18:23

Merlin246 wrote: 05 Oct 2019, 18:21
spacebound wrote: 05 Oct 2019, 18:20 pa zato sam ja ono rekla za snowie :valja
Njoj smeta i godina razlike. Bas sitnicava :cudi
Nece kad bude imala 40 :D.
Exchan ❌️

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Merlin246 » 05 Oct 2019, 18:24

spacebound wrote: 05 Oct 2019, 18:23
Merlin246 wrote: 05 Oct 2019, 18:21

Njoj smeta i godina razlike. Bas sitnicava :cudi
Nece kad bude imala 40 :D.
Trazit ce ona Hanija kad bude imala 40 :valja
Pravit ce ga od gline hahah

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Femea » 05 Oct 2019, 18:26

A što brljavim :D.
Last edited by Femea on 05 Oct 2019, 18:28, edited 1 time in total.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Femea » 05 Oct 2019, 18:28

Nice try wrote: 05 Oct 2019, 18:22
Znam par brakova u takvoj kombinaciji,mada razlika nije velika.Do tri godine.Funkcionišu sasvim normalno.
Što se mene tiče,a već sam i pisala,mislim da velika razlika u godinama,naročito ako je žena starija,može uticati na tok i razvoj veze ili braka.Najviše mislim na zrelost.Žene su i bez razlike u godinama većinom zrelije od svojih muških vršnjaka.Mislim da u ovakvim vezama kao što su ove o kojima konkretno pišemo,kad tad dođe do nekog jaza baš zbog velike razlike u zrelosti i pogledima na život iz trenutnog životnog doba u kojem su muškarac i žena.
Neke kraće veze ili tako nešto,mogu da budu donekle uredu,ali na duže staze,pa sumnjam.
[/quote]

Vjerovatno ovisi u kojim je trenutno godinama neka osoba.Te razlike se nekako čine strašnije u mladosti, mislim :hm
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7085 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Julia-Klara » 05 Oct 2019, 18:29

MOja najbolja prijateljica je u drugom braku, prvi je bio sa vrsanjkom, a ovaj sad je sa likom koji je mladji 13 godina. Savrseno!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Nice try » 05 Oct 2019, 18:33

Da,izraženije su mladosti.
Opet,svaki slučaj priča za sebe.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Dorian » 05 Oct 2019, 18:34

Nice try wrote: 05 Oct 2019, 18:13
Dorian wrote: 05 Oct 2019, 13:05 I to bi značilo da iskustva iz knjige mog života moraju vrijediti za tuđe?
Ne mora značiti niti moraju vrijediti,ali uvijek postoji mogućnost.
Možemo pričati samo iz svog iskustva,a onaj kome to pričamo,pišemo i sl. može na osnovu toga da razmisli,bude upozoren,dobije vjetar u leđa,zastane,krene,uglavnom nude mu se razne situacije,zapleti i raspleti.Može da zna šta bi ga moglo snaći.
A naravno da je svaki slučaj različit.

Naravno, jedio šta možemo je pričati iz svog iskustva.

Problem, koji se na forumima baš dobro vidi, je kada je onaj koji piše isuviše uvjeren u ispravnost svog stava i iskustva. Tako najlakše nastanu svađe. Nema puno ljudi koji će reći: Ja ovako, možda to i nije najbolje, ali meni jeste.

Nego ako neko kaže suprotno onda nastane svađa.

Zato ja često pomislim da ljudi koji tako grčevito, kroz svađu, brane svoje stavove i nisu sasvim u njih uvjereni, možda im neka bubica u nekom kutku uma govori da su možda i pogriješili, ali iz raznoraznih razloga to ne žele ili ne smiju sebi priznati. I svako ko ih podsjeti na to da su možda pogriješili je neprijatelj kojeg treba satrati.

Ima i onih koji su nepokolebljivo, do fanatizma, uvjereni da su u pravu. Njih me je više strah, takvi se raznose po autobusima i odvode druge sa sobom.

Ima i onih koji svaki put provjere pa ako im se potvrdi dobro je, a ako im se ne potvrdi to je izuzetak koji potvrđuje pravilo.

A i onih koji kada im se ne potvrdi prihvate da njihovo nekada vrijedi, ali nekada i ne vrijedi i da je to sasvim uredu.

Pa eto, svega ima u božijoj bašči.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18022
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4102 times
Been thanked: 5649 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Vanilla » 05 Oct 2019, 18:37

Klaro, kakav si stav prije ove situacije imala glede mlađih muškaraca? Jesi li uvijek bila mišljenja/osjećaja da je to ok?
Što te pitam ovo? - Kad smo zaljubljeni, puno stvari pada u vodu i nešto što nam nije prije pasalo odjednom je ok. I to sve traje dok ružičaste naočale ne padnu, sve dok zaljubljenost traje a ona, kažu, traje max. 1.5 godinu :D Eh onda nam počnu smetati one stvari od ranije - vratimo se na fabričke postavke :hihi
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Femea » 05 Oct 2019, 18:39

Naravno da nema garancije za dobar brak, bez obzira na godine.Ljudi se razvode iz raznoraznih razloga ili ostaju skupa, bili vršnjaci ili ne.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7085 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Julia-Klara » 05 Oct 2019, 18:41

:rumenko Uglavnom sam uvijek imala mladje :rumenko
jedan je bio mladji 9 godina, ostali 2-3-4...
Kod mene godine nikad nisu prestavljaje problem, zavisilo je od covjeka.
Iz licnog iskustva znam da se i zrelost muskarca ne moze porediti sa godinama.
Neki su zreli sa 30, neki ni sa 60 :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Nice try » 05 Oct 2019, 18:42

Ima svega,svakako.
Odgovorih samo na pitanje u vezi iskustva.Kako naše iskustvo može pomoći drugome i još važnije,da li ikako vrijedi?
A ovo što pišeš u vezi "prava",pa svi,da li svjesno ili podsvjesno mislimo da jesmo i da većinom nađemo najbolji način i da će eto neko drugi uraditi lošije.
Takav način razmišljanja i nije loš,naravno u zavisnosti od samih misli i postupaka.
S druge strane,nije uredu ni da mislimo da uvijek radimo loše.
Tek to je utopija :)
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Dorian » 05 Oct 2019, 18:43

Femea wrote: 05 Oct 2019, 18:28
Vjerovatno ovisi u kojim je trenutno godinama neka osoba.Te razlike se nekako čine strašnije u mladosti, mislim :hm
Punoljetsvo je najčešće u 18. godini jer se potvrdilo da žene, u prosjeku, punu seksualnu zrelost dostižu sa 16 a muškarci sa 18 godina. PA da bi pred zakonom bili jednaku, uzeto je da granica budu ovi nezreli, dakle muškarci i 18. I tada fizioliška razlika prestaje da bude bitna.

Ali zato se javljaju emotivna i psihološka zrelost. Razlika od 10 godina, žena 30 a muškarac 20 je velika. Ovaj je još klinac, ona je već zrela žena sa vjerovatno nezanemarivim životnim iskustvom. Ali, ako je ženi 40 a muškarcu 30, tada je valjda taj sa 30 sazrio i onda razlika i nije tolika koliko to godine pokazuju.

Sa duge strane, muškarac sa 50 i žena sa 60 opet mogu da budu veoma različiti, jer opet se kao kod mladih javlja pitanje ne toliko prihološke koliko seksualne atraktivnosti. Jer, muškarci stare kao vino, a žene...

Naravno, izuzeci uvijek postoje i ovo nije sveto slovo.

I zato nema pravila, sve zavisi od svake konkretne osobe.
Last edited by Dorian on 05 Oct 2019, 18:45, edited 1 time in total.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Nice try » 05 Oct 2019, 18:44

Femea wrote: 05 Oct 2019, 18:39 Naravno da nema garancije za dobar brak, bez obzira na godine.Ljudi se razvode iz raznoraznih razloga ili ostaju skupa, bili vršnjaci ili ne.
Garancija na ljubav,brak,čak i trpeljivost,ne postoji.Niko je neće dati,niti potpisati.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Dorian » 05 Oct 2019, 18:45

Nice try wrote: 05 Oct 2019, 18:42 Ima svega,svakako.
Odgovorih samo na pitanje u vezi iskustva.Kako naše iskustvo može pomoći drugome i još važnije,da li ikako vrijedi?
A ovo što pišeš u vezi "prava",pa svi,da li svjesno ili podsvjesno mislimo da jesmo i da većinom nađemo najbolji način i da će eto neko drugi uraditi lošije.
Takav način razmišljanja i nije loš,naravno u zavisnosti od samih misli i postupaka.
S druge strane,nije uredu ni da mislimo da uvijek radimo loše.
Tek to je utopija :)
Da, ne samo utopija nego treba nas ako smo takvi liječiti.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Femea » 05 Oct 2019, 18:46

Dorian wrote: 05 Oct 2019, 18:43
I zato nema pravila, sve zavisi od svake konkretne osobe.

Upravo :ok
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Femea » 05 Oct 2019, 18:48

Nice try wrote: 05 Oct 2019, 18:44
Femea wrote: 05 Oct 2019, 18:39 Naravno da nema garancije za dobar brak, bez obzira na godine.Ljudi se razvode iz raznoraznih razloga ili ostaju skupa, bili vršnjaci ili ne.
Garancija na ljubav,brak,čak i trpeljivost,ne postoji.Niko je neće dati,niti potpisati.
Slažem se. :ok
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by Sheval » 05 Oct 2019, 22:52

Tema, kao jos 100-tinjak slicnih na forumu, gdje svako pise svoja misljenja i uvjerenja.
Da
Ne
Ne znam
Mozda
..i tako u krug...

Julia, bezveze ti je pitanje...jer nikog neces poslušati, nego samu sebe...bez obzira sta ti drugi govorili/pisali.
Pusti support, od tog nema nista.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Mlađi momak,starija cura..

Post by dadojović » 05 Oct 2019, 22:54

Ostalo je još važno pitanje... jeli ostalo vina od sinoć?
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests