Emotivno nedostupan muskarac

Diskusije o ljubavi, vezama, prijateljima...

Moderator: spacebound

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Emotivno nedostupan muskarac

Post by Vanilla » 03 Oct 2019, 10:28

storm wrote: 03 Oct 2019, 10:12
ina wrote: 03 Oct 2019, 10:06 Negdje sam procitala: kod emotivno zdravog muskarca... , g.lava, srce i testisi suradjuju.

E sad.. kakvi su emotivno nedostupni, hajd' pa znaj...
:ovaj
Ja to razumijem pod nošenjem traumi, ožiljaka na duši... Jel to djetinjstvo, jel to od bivših veza...
Mnogo tu ima faktora i nitko se ne nosi isto sa tim. U svakom slučaju i o bilo kome da se radi, puno je ljubavi i razumijevanja potrebno...
I ne miješati to sa muškarcem, kojemu je jedina svrha i cilj kurvaluk, pa se eto ne želi vezati... Mada i oni nose svoje traume, koje su uzrok tog obrasca ponašanja.
:ok ti si to ljepse objasnio :)
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Emotivno nedostupan muskarac

Post by Username » 03 Oct 2019, 10:39

Dorian wrote: 03 Oct 2019, 01:02 E baš ti hvala na to osakaćeni, falinka, oštećeno itd.

Moraju li sljudi drugačiji od nas odmah biti vrijeđani?

Ja bih čak rekao da tu ima ljubomore, da bi mnogi željeli barem malo biti takvi ali tu je strah, pa onda osuđuju ljude koji se usuđuju biti onakvi kakvi bi oni htjeli biti.
Nagovorila ti se svasta

Moras biti ostriji

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Emotivno nedostupan muskarac

Post by Dorian » 03 Oct 2019, 10:41

storm wrote: 03 Oct 2019, 10:12 ...i oni nose svoje traume, koje su uzrok tog obrasca ponašanja.
Jesi li ti siguran, ali siguran ne na osnovu toga šta misliš privatno nego na osnovu stručne analize, da je to baš tako?

Neću reći da nije, ali neću reći ni da jeste, pa me interesuje kako ljudi mogu biti sigurni u to da je ono šta oni rade jedinica mjere. Na svijetu nas je više od 7 milijardi i ima mnogo alternativnih oblika ponašanja, a za mnoga od njih i ne znamo. I reći da svi ti ljudi na neki način "nisu normalni" zato što se ne uklapaju u predstvu normalnosti koja nam se nameće u ovom globaliziranom svijetu koje teži da ljude uniformiše i po željama i po oblicima ponašanja i proizvodima koje konzumiraju itd, mi je nepošteno.

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Emotivno nedostupan muskarac

Post by Dorian » 03 Oct 2019, 10:43

Username wrote: 03 Oct 2019, 10:39
Dorian wrote: 03 Oct 2019, 01:02 E baš ti hvala na to osakaćeni, falinka, oštećeno itd.

Moraju li sljudi drugačiji od nas odmah biti vrijeđani?

Ja bih čak rekao da tu ima ljubomore, da bi mnogi željeli barem malo biti takvi ali tu je strah, pa onda osuđuju ljude koji se usuđuju biti onakvi kakvi bi oni htjeli biti.
Nagovorila ti se svasta

Moras biti ostriji
Ma i ne moram, ionako trebam prestati, nemam namjeru nikoga ubjeđivati. Samo sam htio malo potstaknuti, sve šta bih dalje rekao bilo bi ponavljanje već rečenog.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3773 times
Status: Offline

Re: Emotivno nedostupan muskarac

Post by Veca » 03 Oct 2019, 10:43

...ja mislim da su se takve osobe, nekad u zivotu, na to cvrsto odlucile i to je to...Storm je to fino objasnio! :)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Emotivno nedostupan muskarac

Post by Mutevelija » 03 Oct 2019, 11:17

Mozda su impulsivni samo :hm
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Ljubav & Prijateljstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests