Parfemi

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Heidi » 10 Oct 2018, 15:47

Cvrle wrote: 10 Oct 2018, 15:42
Heidi wrote: 10 Oct 2018, 14:31 Ja parfem biram po sastojcima i naravno na kraju odlucuje kompletan miris.
Ja trazim obavezno note ambera ili mosusa.
I ja volim amber :srce to je jedan od glavnih sastojaka Intuition.

Ambergris ili sivi amber (Ambra grisea, Ambre gris, ambergrease) je čvrsta, voskasta zapaljiva supstanca, mutno sive ili crne boje, sa šarenim sjenama poput mramora, koja posjeduje osebujan animalistički puderasti miris, sa slatkastom nijansom mošusa i mora. To je žučni sekret koji proizvodi "spermasti" kit. Dok je svjež, ambergris je tamne boje, rijedak i neprijatnog mirisa. Pod utjecajem sunca, morske vode i atmosfere, ambergris poprima svjetliju boju, od srebrno-sive do zlatno-žute nijanse, sve dok na kraju ne postane potpuno bijel. Tada i njegov miris dobija profinjenu i blagu, slatkastu zemljanu notu. Stoga je od najstarijih vremena bio korišten kao supstanca za poboljšanje i učvršćivanje delikatnih i nestalnih mirisa, jer se njegovom upotrebom postiže njihova dugotrajnost.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Čupava » 10 Oct 2018, 15:48

Socrates wrote: 10 Oct 2018, 15:39 Nema jakih parfema u negativnom smislu.

Ima ljudi koji ih ne znaju koristiti.

Izadje da popravlja auto, ili da izbaci smece, a parfem ubi pola ulice.
Pa obično i ne prave razlike između parfema, eau de parfum, eau de toilette, i kolonjske vode... sve zovu parfemom a zapravo razlika ogromna ..

Koriste i kad treba i kad ne...

A ima koji pokušavaju smrad znoja neutralisati mirisom a zapravo naprave užas ... :grana
.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Heidi » 10 Oct 2018, 15:55

Socrates wrote: 10 Oct 2018, 15:39 Nema jakih parfema u negativnom smislu.

Ima ljudi koji ih ne znaju koristiti.

Izadje da popravlja auto, ili da izbaci smece, a parfem ubi pola ulice.
Da, to je istina.

Najbolje djeluje kad se nanese na toplu kozu, na mjestima gdje se osjeti kucanje bila.
Na zapesce, sljepoocnice, iza uha, unutarna strana od koljena.

Suha koza ne prima parfem i s tim ne isparava miris na pravi nacin.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Socrates » 10 Oct 2018, 15:56

Najgore je kad takve slucajeve pitas "koji ti je to parfem?", a oni u prvi plan isticu cijenu.

A ti samo hoces da odredis 'dje ba zapelo u koristenju parfema or whatever".
. . . . . . . . .

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Heidi » 10 Oct 2018, 15:58

Koji ti parfem koristis, da naprskam jastuk. :o :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Julia-Klara » 10 Oct 2018, 16:14

volim svjeze, vocne i pomalo cvjetne mirise.
Kad dodjem kuci s novim parfem, sestra snjuhne i kaze "naravno" :)
Ona voli upecatljivije mirise, i omiljeni joj je Joop, onaj stari u tamnoplavoj kutiji.

ja to stalno mijenjam, pogotovo poslije operacije i hemo, jer neke mirise koje sam inace koristila vise ni nosu ne mogu primaknuti, kamoli se naspricati istim. Sjecam se vremena kada sam poslije svake hemoterapije (15 dana) kupovala drugi dezodorans :grana

Ostalo je jos malo toga, pa moram pazljivo sa mirisima.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by storm » 10 Oct 2018, 16:26

Čupava wrote: 10 Oct 2018, 15:26
Rum wrote: 10 Oct 2018, 15:18 moje pravilo nista iznad vrata par kapi , i volim malo poprskati svog Big Bena  nikad se ne zna :sex
Big Ben se pere ... :888
Na ruke...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Heidi » 10 Oct 2018, 16:27

Vjerujem, Klaro, samo polako. Prati kako osjecas.

Intuition nanesem kad se osjecam senzualno, Black Opium mi je Bitch Mood, The Scent je cista pozitiva.

Soulmate nosim svaki dan.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Parfemi

Post by Rum » 10 Oct 2018, 16:28

centrifuga
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by storm » 10 Oct 2018, 16:29

Uh dobro da nisam zensko...mood mi uvijek isti, boss bottled me pokriva svakako :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Socrates » 10 Oct 2018, 17:17

Chloe wrote: 10 Oct 2018, 15:45 Ima jakih mirisa ... još ako mi se ne sviđa, ne treba mi više za glavobolju.

Parfem mi je isto kao i šminka, što su jači - više traže pažnju okoline ... :cudi
Možda griješim, al' tako doživljavam.
Da dodam, na mnogim radnim mjestima u Kanadi je zabranjeno koristenje parfema upravo zbog ovakvih stvari, a dokazane su i alergije kod nekih ljudi na neke parfeme. Treba shvatiti da zivimo u okolini i sa okolinom.
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Chloe » 10 Oct 2018, 17:34

Socrates wrote: 10 Oct 2018, 17:17
Chloe wrote: 10 Oct 2018, 15:45 Ima jakih mirisa ... još ako mi se ne sviđa, ne treba mi više za glavobolju.

Parfem mi je isto kao i šminka, što su jači - više traže pažnju okoline ... :cudi
Možda griješim, al' tako doživljavam.
Da dodam, na mnogim radnim mjestima u Kanadi je zabranjeno koristenje parfema upravo zbog ovakvih stvari, a dokazane su i alergije kod nekih ljudi na neke parfeme. Treba shvatiti da zivimo u okolini i sa okolinom.
Kod nas su kodeksom regulisani šminka i frizura, ali ne može se regulisati stranka. Još kad se razmjeme dvije osobe sa "agresivnim" mirisom bude strašno. Ne možemo otvarati prozor u prisustvu, stranka je zakon ma kako mirisala ili smrdila.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by storm » 24 Nov 2018, 07:25

Rum stavlja lajk :D.

Ne špricajte uzalud: Ovo je jedino mjesto na tijelu gdje trebate nanijeti parfem
A.A.



Image
Foto: Instagram
NANOŠENJE parfema smatra se jednom toliko banalnom radnjom da joj se ne sjetimo pridati neku posebnu pažnju.

No što ako vam kažemo da ste cijeli život parfem nanosile na pogrešna mjesta na tijelu?

Iako smatrate da špricanjem parfema na zapešća i vrat nanosite parfem na mjesto pulsa koje zrači dodatnom toplinom i tako pojačava miris, to ipak nije idealna lokacija.



Naime, kako prenosi Huffington Post, jedino mjesto na koje, odnosno u koje trebamo nanositi parfem je - pupak. Samo jedan špricaj parfema u pupak savršeno će rasporediti miris po čitavom tijelu te održati njegovu dugotrajnost.

S ovim su trikom dobro upoznate glumica Liv Tyler i manekenka Adriana Lima koje se u njega kunu već godinama otkrivajući svoju tajnu uvijek ugodnog mirisa.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by greeneyes » 24 Nov 2018, 10:07

Majbolje na prsa :kafa
Samo sabura

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by lejlamo » 24 Nov 2018, 10:27

jel' iko od vas koristi ove low budget varijante kojekakvih mirisala? npr. točene kopije i to....

ja neki dan našpricam u apoteci kopiju cool water od davidoffa iz znatiželje...kasnije odem do DM-a, našpricam original....i...tu je to fakat....kasnije i trajnost nije nešto plaho postojanija kod originala, osim što je kopija malkice kao izmijenila miris one glavne note, ali podnošljivo.

'ta ja 'nam....možda može i to ponekad proći...

ako neko kupuje, napišite neke preporuke, pretpostavljam da ima bolje i lošije odrađenih kopija. fala.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by storm » 24 Nov 2018, 10:41

lejlamo wrote: 24 Nov 2018, 10:27 jel' iko od vas koristi ove low budget varijante kojekakvih mirisala? npr. točene kopije i to....

ja neki dan našpricam u apoteci kopiju cool water od davidoffa iz znatiželje...kasnije odem do DM-a, našpricam original....i...tu je to fakat....kasnije i trajnost nije nešto plaho postojanija kod originala, osim što je kopija malkice kao izmijenila miris one glavne note, ali podnošljivo.

'ta ja 'nam....možda može i to ponekad proći...

ako neko kupuje, napišite neke preporuke, pretpostavljam da ima bolje i lošije odrađenih kopija. fala.
Ja imam u autu toceni /kopiju mog parfema.... I čist je ok za ne daj bože :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by lejlamo » 24 Nov 2018, 10:43

storm wrote: 24 Nov 2018, 10:41
lejlamo wrote: 24 Nov 2018, 10:27 jel' iko od vas koristi ove low budget varijante kojekakvih mirisala? npr. točene kopije i to....

ja neki dan našpricam u apoteci kopiju cool water od davidoffa iz znatiželje...kasnije odem do DM-a, našpricam original....i...tu je to fakat....kasnije i trajnost nije nešto plaho postojanija kod originala, osim što je kopija malkice kao izmijenila miris one glavne note, ali podnošljivo.

'ta ja 'nam....možda može i to ponekad proći...

ako neko kupuje, napišite neke preporuke, pretpostavljam da ima bolje i lošije odrađenih kopija. fala.
Ja imam u autu toceni /kopiju mog parfema.... I čist je ok za ne daj bože :oo
:cool
pa to, i meni se učinilo da može proći, onako našpricati kad hoćeš da zamirišeš, a nemaš svoj, pa izvučeš iz džepa...i voila... :o

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by storm » 24 Nov 2018, 10:45

Ma svakako je dobar dovoljno... Ja sam jedino primijetio nešto kracu postojanost ali sigurno nije pet puta kraća poput cijene :D
Nijanse... :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Chloe » 24 Nov 2018, 11:27

lejlamo wrote: 24 Nov 2018, 10:27 jel' iko od vas koristi ove low budget varijante kojekakvih mirisala? npr. točene kopije i to....

ja neki dan našpricam u apoteci kopiju cool water od davidoffa iz znatiželje...kasnije odem do DM-a, našpricam original....i...tu je to fakat....kasnije i trajnost nije nešto plaho postojanija kod originala, osim što je kopija malkice kao izmijenila miris one glavne note, ali podnošljivo.

'ta ja 'nam....možda može i to ponekad proći...

ako neko kupuje, napišite neke preporuke, pretpostavljam da ima bolje i lošije odrađenih kopija. fala.
Probala sam ja od RSI parfem prije 2-3 godine dok sam bila jako aktivna. Od svih kopija bila je to najoriginalnija kopija parfema Nine R... Totalno sam ih zaboravila i tvoj post me je podsjetio da potražim njihovu ponudu i vidim cijene.
I sama ću još danas poručiti dva koje imam originalne da vidim kakvi su njihovi, a evo i na moj upit na postojanost kolegica me kritikuje i kaže da će me izbaciti iz saradnika.

Pošto je sjedište u Hercegovini, sigurna sam da je ima neko oko tebe ko radi s njima, pa potraži i popričaj. Prati sniženja a njih sad u ovom period baš bude.

Evo ti i link, doduše nije naš ali svakako se możeš informisati i o drugim proizvodima. Ja ih koristim 16. godina, od džogera, sudja, krpa, deterdženata, vitamina, minerala pomada pa do neke šminke... Uzimajući u obzir na kvalitet svih proizvoda ne bi trebalo sumnjati ni u te parfeme.

http://rsi.rs/proizvodi/royal-parfemi-r ... -parfumes/
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Parfemi

Post by Merlin246 » 24 Nov 2018, 12:52

Cuj na pupak parfem :ovaj
Ja uvijek stavljala na vrat samo :grana

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests