Šta nered u vašoj kući govori o vama

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Mala_Mu » 24 Feb 2017, 22:35

greeneyes wrote:Da l' uopce postoji osoba kojoj je ladica savrseno ispunjena harmonijom. Mislim da je normalan opis ladica rastrkanost kojekakvih stvarcica unutar iste, a poptuno nenormalno ukoliko je rijec o Monkovskoj harmonicnosti :oo

Postoji.. :ooo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2017, 22:36

Calla wrote:ladice,,,kako ja mrzim sredene ladice,,pardon volim ali ne umijem ih drzati sredene,,sta to govori o meni???

To znači da voliš držati neke neuredne i prilično eksplozivne tajne :obrve
online

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Calla » 24 Feb 2017, 22:55

Mister Behkoni je moja simpatija odavno ... eto vidis to se i uladicama odrazi :D. :ljub
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Heidi » 24 Feb 2017, 23:03

greeneyes wrote:Hoces nam ih poblize predstaviti ili ces nam pustiti masti na volju. :kafa
Pa buckuris je sataras. Ta fioka je nesto poput Mexico Citya. Sadrzaj obogacen od suhe smokve do ucrvane cokolade.
Psiho fioka je ona pod konac. Sve alfabetski i po velicini :zao
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Calla » 24 Feb 2017, 23:06

Heidi wrote:
greeneyes wrote:Hoces nam ih poblize predstaviti ili ces nam pustiti masti na volju. :kafa
Pa buckuris je sataras. Ta fioka je nesto poput Mexico Citya. Sadrzaj obogacen od suhe smokve do ucrvane cokolade.
Psiho fioka je ona pod konac. Sve alfabetski i po velicini :zao

:plavi :ljub
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2017, 23:17

Calla wrote:Mister Behkoni je moja simpatija odavno ... eto vidis to se i uladicama odrazi :D. :ljub
Ih, i ti si moja simpatija i taman tolika, da ne mogu ni da te skrijem u ladici, pa mi je nered u cijeloj sobi :ljub
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Maja » 25 Feb 2017, 00:13

Juče ležimo nas troje poslije ručka, hrpa suđa stoji. Ma rekoh neće niko sigurno. Pogledat ću malo TV pa ih onda prati...
Brat se nešto podiže kaže uuu eto ..... (dva starija rođaka) uz ulicu.
Kad sam onda skočila... pokupila suđe i gurnula u špajz sve, rukavom malo izglancala sto u dnevnom, skinute moje vunene čarape ubacila u komodu među punjače i tako to...
Poslije sam sve to sredila, normalno.
Ali uvijek tako kad se opustim neko dođe :lupa

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by greeneyes » 25 Feb 2017, 00:18

Miko, svi mi imamo neke nenormalnosti :zv

Mala_Mu wrote:
greeneyes wrote:Da l' uopce postoji osoba kojoj je ladica savrseno ispunjena harmonijom. Mislim da je normalan opis ladica rastrkanost kojekakvih stvarcica unutar iste, a poptuno nenormalno ukoliko je rijec o Monkovskoj harmonicnosti :oo

Postoji.. :ooo
Ma gdje obitava takva :oo



Heidoni, pretpostavljao sam da je tako :D.
Samo sabura

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Šta nered u vašoj kući govori o vama

Post by Zagorka » 25 Feb 2017, 13:35

Kako znate, alergicna sam na prasinu i grinje pa sve da hocu, ne smijem toga imati.


Inace mi je bitnije da je cisto nego da je poredano. Imala sam i tu fazu ludila i skontala da cu ako tako nastavim pretvoriti se u svoju ludu tetku koja kreci 6 puta godisnje i kojoj je kuca=zivot.

Jako mi je bitno da je recimo cist pod tako da i dijete moze leci slobodno na njega, da je cista kada, skoljka, posteljina, radna ploca u kuhinji.

A sto ima po podu igracki ili slikovnica ili u veseraju hrpa neopeglane robe to me uopce ne dotice. Bukvalno ne bih imala jedne minute odmora da to sve forsiram.

Ne sklanjam igracke kad ko podje na kafu vec kad idemo leci ili idemo vani, zajedno kupimo ja i malac. Ne zelim impresionirat goste i slobodno nek zaobidje igracke. Malo dijete +velika kuca ionako znaci konstantan rad, plus poso od kojeg zivimo.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by storm » 27 Apr 2019, 13:56

Image

Foto: Instagram
index.hr
O NEKOJ osobi možete puno toga zaključiti ako bacite pogled na njihov stan. Osim toga kakav im je ukus u dekoriranju, iz njihove urednosti možete iščitati i neke crte osobnosti, piše Brightside,

Stoga su napravili popis devet svakodnevnih navika koje otkrivaju puno toga o onima kojima pripadaju.

1. Sve stari su natrpane u ormare, ladice i kutije


Na prvi pogled, njihov stan ili soba izgledaju savršeno - podovi su čisti, knjige uredno složene, tapete su lijepe. No kad otvorite njihove kuhinjske ormariće ili ormare, mogli biste pronaći potrgane kemijske olovke, stare kreditne kartice, zgužvanu odjeću...

Način kako stvari izgledaju izvana jako je važan dramatičnim osobama. Žele se prikazati u najboljem svjetlu te se jako trude impresionirati druge. Njima je lakše jednostavno sakriti sve smeće umjesto izdvojiti nešto vremena i pobacati sve što im više ne koristi. Važnije im je da njihov stan izgleda atraktivno od toga da zaista bude čist.

2. Ne posvećuju pažnju renovaciji

Neki ljudi godinama žive u stanovima u kojima slavine kapaju, tapete su prljave, a stvari guraju kutije jer im se ne da kupovati nove ormare. Često se prema svom stanu odnose kao prema privremenom rješenju, odnosno kao da će se svakog trena iseliti, dobiti posao u inozemstvu, bogato udati ili nešto drugo. To njihovo "privremeno" ponekad traje desetljećima. Sa psihološkog stajališta, ti su ljudi skloni živjeti u budućnosti i promatrati je kroz ružičaste naočale. Sadašnjost tretiraju kao privremenu nelagodu koju samo trebaju tolerirati. S druge strane, često nemaju konkretne planove, jednostavno su se naučili živjeti tako kako žive i stalno se nadaju nekoj vanjskoj sili koja će promijeniti njihove živote.

3. Radni kutak im je neuredan


Ako ga imaju u stanu, radni kutak može pokazati puno o ljudima. Neki sve papire svrstavaju u fascikle i slažu u police. Drugima je sve u kaosu. Papiri, olovke i laptop prekriveni prašinom mogu ukazivati na visoko samopoštovanje i nezrelost.

Čak i ako je vaš stol neuredan, još uvijek možete za njim aktivno raditi i pronaći sve što vam treba. Neurednost nije nužno loša stvar. Često je ona indikator kreativne i inventivne osobnosti.

Ako često morate raditi druge stvari osim tipkanja (pisati rukom ili crtati) vjerojatno vam radni kutak nije najuredniji na svijetu. No s druge strane, vjerojatno često imate neobične i kreativne ideje.

4. Imaju pun sudoper, košaru za rublje ili kantu za smeće

Zaista malo ljudi može reći da voli čišćenje, no neki ga toliko mrze da to postaje zastrašujuće. Primjerice tijekom zime skupljaju smeće na balkonu ili skupljaju prljavu posuđe do granice u kojoj više nemaju iz čega jesti.

Odugovlačenje je velik problem s kojim se mnogi svakodnevno nose. Naoko je logično da je bolje svaki dan raditi pomalo, nego si natrpati hrpu posla odjednom, no ljudima se često ne da raditi nešto te počnu odgađati. Ako primjećujete taj problem kod sebe, krenite malim koracima. Operite suđe nakon jela, iznesite smeće svakog dana... Stvorit će vam naviku, koja će se pokazati u dobrom u drugim područjima života, poput posla ili odnosa s drugim ljudima.

5. Stan im izgleda kao da u njemu nitko ne živi


Kuće nekih ljudi izgledaju kao da se koriste samo kao mjesta za spavanje. Čist je, ali u njemu nema ni namještaja ni suđa. Ponekad nemaju ni osnovne stvari, poput štednjaka, hladnjaka i drugih drugima nužnih stvari. Takvi stanovi naročito su popularni među studentima koji kod kuće provode malo vremena.

Ako tako izgleda stan osobe koja je starija od prosječnog studenta, to može otkrivati neke probleme. Jedan od njih je nezrelost, odrasla osoba i dalje čeka nekog tko će joj srediti stan i učiniti ga podobnim za život. Primjerice, misle da će naći partnera koji će taj dio posla odraditi u mjesto njih.

6. U kuhinji ostavljaju ostatke hrane


Kuhinja bi trebala biti najčišće mjesto u stanu, jer tu kuhamo i jedemo. Mrlje od ulja i masti, kave ili čaja ne samo da narušavaju izgled kuhinje, nego ugrožavaju naše zdravlje. Čak i ljudi koji ne vole čistiti ulože trud oko kuhinje kako bi spriječili neke zaraze. No postoje ljudi koje to ne brine. Ponekad problem nije samo lijenost.

Brojne studije sugeriraju da je nebriga o urednosti kuće znak depresije. Ljudi jednostavno nemaju energije da održavaju svoj dom čistim, ne misle da je ti važno i ne cijene sebe dovoljno - misle da ne zaslužuju čist prostor. S druge strane, redovito čišćenje podiže raspoloženje.

7. Imaju prljavu kupaonicu


Reklame za šampone kupaonicu prikazuju kao mjesto na kojem možete zaboraviti sve svoje probleme i potpuno se opustiti. Vruća kupka ili hladan tuš imaju velik utjecaj na to kako se osjećamo. Različiti mirisi mogu nas razbuditi, a soli za kupanje i eterična ulja utječu na stanje naše kože i ponekad cjelokupno zdravlje.

Jedan pogled na kupaonicu može pokazati koliko se njen vlasnik brine o svom tijelu, ali i psihološkoj udobnosti. Čista kupaonica može pokazivati da je njen vlasnik redovito koristi i brine o svom izgledu. To što se u njoj nalazi samo komad sapuna i britvica nije znak da je vlasnik u depresiji, već da je pod stresom i nema vremena za brigu o svom izgledu.

8. Imaju previše stvari


Neki se ljudi teško opraštaju od materijalnih stvari. Znate ih svi - to su oni s milijun različitih šalica, starim namještajem koji su stavili na balkon jer nije za korištenje, a ne mogu ga baciti, starim biciklom koji više ne voze.

U najboljem slučaju, takvo ponašanje ukazuje na konzervativnu osobnost, ne žele promjene i bježe od njih. Gore je kad osoba ima tendenciju kući dovlačiti hrpe nepotrebnih stvari, jer to može ukazivati na neuroze i kompulzivno ponašanje.

9. Stan im je prečist


Postoje ljudi koji u slobodno vrijeme drage volje čiste kupaonicu ili usisavaju. Nema ništa loše u želji da žive u čistom prostoru, no ako previše pažnje posvećuju tome, možda imaju problem. Najčešće ne vole goste u svom stanu jer se boje da će im nešto oštetiti ili narušiti red.

Takvo ponašanje ukazuje na fiksaciju na male stvari i tendenciju ka perfekcionizmu. Ako stan čiste bog straha od bakterija i mikroba, možda se bore s tjeskobom. Ponekad se čišćenjem bore protiv tjeskobe i bježe od neugodnih misli.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by lejlamo » 27 Apr 2019, 14:55

Haha, ja sam 2 i 3.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by alcapone » 27 Apr 2019, 14:56

Kako god okrenes nevalja, zlatna sredina.. 😁
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by toxic » 27 Apr 2019, 15:07

Meni ne odgovara nijedan od ovih profila :123
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by alcapone » 27 Apr 2019, 15:08

Jel
Tebi bezveze nevalja kad je uredno sve,nevalja kad nije..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by toxic » 27 Apr 2019, 15:12

alcapone wrote: 27 Apr 2019, 15:08 Jel
Tebi bezveze nevalja kad je uredno sve,nevalja kad nije..
Mora sve da bude uredno i na svom mestu. Zapravo mislim da mi je cistoca opsesija.
Ipak broj 9 mi je najpriblizniji :D.
Najčešće ne vole goste u svom stanu.
:cool
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by alcapone » 27 Apr 2019, 15:13

toxic wrote: 27 Apr 2019, 15:12
alcapone wrote: 27 Apr 2019, 15:08 Jel
Tebi bezveze nevalja kad je uredno sve,nevalja kad nije..
Mora sve da bude uredno i na svom mestu. Zapravo mislim da mi je cistoca opsesija.
Ipak broj 9 mi je najpriblizniji :D.
Znao sam 😁
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by rethna » 27 Apr 2019, 15:15

Zele da kazu da je najbolje na ulici.
Question everything.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by Duminjo » 27 Apr 2019, 15:19

Jedino ovo oko starih stvari. Žao mi je stvarno nekad Nesto bacit. Jebiga

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by Nice try » 27 Apr 2019, 15:28

Duminjo wrote: 27 Apr 2019, 15:19 Jedino ovo oko starih stvari. Žao mi je stvarno nekad Nesto bacit. Jebiga
Stare,nepotrebne stvari te opterećuju i nekad ih nije dobro ni ostavljati da stoje.Neka vazduh i energija imaju dovoljno mjesta.
Drzim se onoga,sto god ne koristim godinu i vise,vjerovatno mi nikad nece ni zatrebati.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: 9 skrivenih psiholoških problema koje vaš stan može otkrivati o vama

Post by rethna » 27 Apr 2019, 15:29

:ccc
Question everything.

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests