Kućni savjeti

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Kućni savjeti

Post by Vrag » 16 Nov 2018, 23:25

Merlin246 wrote: 13 Nov 2018, 19:09 Imam jedan odlican savjet za ciscenje kuhala. Kada se skupi kamenac samo se nalije alkoholni ocat, malo vise nego da pokrije dno kuhala. I to se samo ostavi preko noci da stoji tako..moze i po danu al treba par sati da se skine sve..i ujutro nema nista kamenca sve se otopi :v2
I samo se ispere vodom taj ocat i par puta se prokuha voda pa prolije da ne ostaje miris octa :ples
e prakticne zene i savjeta, pa mozes stan okreciti dok kuhalo ocistis :ccc

limuntos u kuhalo i prokuhaj ba, za 5-10 min. ga ocistis od kamenca :123

Merlin246
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15942
Joined: 28 Aug 2018, 13:21
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Kućni savjeti

Post by Merlin246 » 17 Nov 2018, 09:24

Vrag wrote: 16 Nov 2018, 23:25
Merlin246 wrote: 13 Nov 2018, 19:09 Imam jedan odlican savjet za ciscenje kuhala. Kada se skupi kamenac samo se nalije alkoholni ocat, malo vise nego da pokrije dno kuhala. I to se samo ostavi preko noci da stoji tako..moze i po danu al treba par sati da se skine sve..i ujutro nema nista kamenca sve se otopi :v2
I samo se ispere vodom taj ocat i par puta se prokuha voda pa prolije da ne ostaje miris octa :ples
e prakticne zene i savjeta, pa mozes stan okreciti dok kuhalo ocistis :ccc

limuntos u kuhalo i prokuhaj ba, za 5-10 min. ga ocistis od kamenca :123
Pa jel to stetno?
Kupit cu pa cu probati :ovaj

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Kućni savjeti

Post by Nice try » 17 Nov 2018, 09:40

Što bi bilo štetno.
Limuntozom se čiste i aparati za kafu.
A i sirće skida kamenac. Samo malo sporije. Miris malo smeta, ali šta je, tu je.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Kućni savjeti

Post by Vrag » 17 Nov 2018, 11:14

Merlin246 wrote: 17 Nov 2018, 09:24
Vrag wrote: 16 Nov 2018, 23:25
Merlin246 wrote: 13 Nov 2018, 19:09 Imam jedan odlican savjet za ciscenje kuhala. Kada se skupi kamenac samo se nalije alkoholni ocat, malo vise nego da pokrije dno kuhala. I to se samo ostavi preko noci da stoji tako..moze i po danu al treba par sati da se skine sve..i ujutro nema nista kamenca sve se otopi :v2
I samo se ispere vodom taj ocat i par puta se prokuha voda pa prolije da ne ostaje miris octa :ples
e prakticne zene i savjeta, pa mozes stan okreciti dok kuhalo ocistis :ccc

limuntos u kuhalo i prokuhaj ba, za 5-10 min. ga ocistis od kamenca :123
Pa jel to stetno?
Kupit cu pa cu probati :ovaj
Pa ti si jos cujica mala naivna aww

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by Krokodil Behko » 06 Jan 2019, 09:21

Image

Pranje veša jedan je od kućanskih poslova koji mnoge ne vole i iako je riječ o nužnosti, ne može se poreći da može biti zamorno i dosadno.

No prema društvenoj aktivistkinji dr. Holly Kaye-Smith s australskog Sveučilišta Western Sydney mogli bismo - i trebali - rublje prati puno manje, piše whimn.com.au.

"Jednostavne promjene u modi i navikama pranja rublja mogu pomoći u borbi protiv klimatskih promjena. Trebaju nam rješenja koja se fokusiraju na ljude (a ne na produkte) kako bismo pomogli okolišu - u principu jednostavne promjene u svakodnevnim rutinama mogu imati veliki utjecaj", kaže.

A jedna od tih malih navika je i pranje rublja. Smith kaže da pranje odjeće koja nije prljava, koristeći štetne deterdžente, i paljenje mašine tijekom cijele godine se zbroji, a mala promjena u tim navikama može imati veliki utjecaj na okoliš.

Koliko često bismo onda trebali prati odjeću?

Dr. Kaye-Smith kaže da ako odjeća ne smrdi i nije umrljana - tad vjerojatno ne treba pranje. Prije nego već bacite u mašinu, ona preporučuje da na umu imate ovo:

- do 82 % ukupne štete odjeće na okoliš događa se tijekom pranja

- samo 7 % odjeće koju peremo je zapravo prljava, stoga procijenite odjeću prije pranja kako ne biste trošili vrijeme, energiju i vodu uzalud

- potrebno vam je samo jedno dodatno nošenje odjeće prije nego što je operete i teret pranja već vam je gotovo prepolovljen

(index)
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by Čupava » 06 Jan 2019, 09:31

Eto još će me stručnjaci učiti kad da perem svoj veš... “samo ako smrdi ili ako je umeljan”... :lupa
.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by storm » 06 Jan 2019, 09:35

Nešto sam primjetio, ono malo što sam išao svijetom....na ovim prostorima nismo najimućniji, nismo ni najkulturniji, nismo ni najobrazovaniji....ali smo sigurno najčistiji :kafa
Onako, generalno gledano...imamo i mi bisera :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by Divlja_u_srcu » 06 Jan 2019, 09:36

odvratno,,ali zaista. :bua
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by lisko » 06 Jan 2019, 09:43

Odavno vec zivim kul, pranje odjece i kupanje samo za bajram i n god !
👹
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by Krokodil Behko » 06 Jan 2019, 09:47

lisko wrote: 06 Jan 2019, 09:43 Odavno vec zivim kul, pranje odjece i kupanje samo za bajram i n god !
👹

Smanji ti to malo, nije to više džins iz Varteksa pa peri-deri.
online

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by lisko » 06 Jan 2019, 09:49

Krokodil Behko wrote: 06 Jan 2019, 09:47
lisko wrote: 06 Jan 2019, 09:43 Odavno vec zivim kul, pranje odjece i kupanje samo za bajram i n god !
👹

Smanji ti to malo, nije to više džins iz Varteksa pa peri-deri.
Upravu si vidis okolis je bitan godisnje jednom dosta , samo da briga nevidi ovo ispast cu sa spiska udvaraca !😕
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by Krokodil Behko » 06 Jan 2019, 09:49

lisko wrote: 06 Jan 2019, 09:49
Krokodil Behko wrote: 06 Jan 2019, 09:47


Smanji ti to malo, nije to više džins iz Varteksa pa peri-deri.
Upravu si vidis okolis je bitan godisnje jednom dosta , samo da briga nevidi ovo ispast cu sa spiska udvaraca !😕

Ne birni inšta. Uvijek se mžeš kandidovati za Briginog princa :nokti
online

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by lisko » 06 Jan 2019, 09:53

Obecavam da cu povecat pranja na 4x godisnje i kupanje 6x
Samo zbog Brige 😍❤️
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by storm » 06 Jan 2019, 09:58

lisko wrote: 06 Jan 2019, 09:53 Obecavam da cu povecat pranja na 4x godisnje i kupanje 6x
Samo zbog Brige 😍❤️
Malo li je... Briga je to..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by lisko » 06 Jan 2019, 10:03

storm wrote: 06 Jan 2019, 09:58
lisko wrote: 06 Jan 2019, 09:53 Obecavam da cu povecat pranja na 4x godisnje i kupanje 6x
Samo zbog Brige 😍❤️
Malo li je... Briga je to..
Dobro sad nakon sexa kupanje ako je svaki put onda 4x na dan bar 🙂
Svako ima potrebe drugacije
I ves posteljina ufleka se 😜
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by storm » 06 Jan 2019, 10:04

Ostavis me bez komentara :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by Konsultant » 06 Jan 2019, 10:32

storm wrote: 06 Jan 2019, 09:35 Nešto sam primjetio, ono malo što sam išao svijetom....na ovim prostorima nismo najimućniji, nismo ni najkulturniji, nismo ni najobrazovaniji....ali smo sigurno najčistiji :kafa
Onako, generalno gledano...imamo i mi bisera :oo
Kud si to hodio Bili?

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koliko često perete veš? Moglo bi vas iznenaditi koliko biste zaista trebali

Post by Username » 06 Jan 2019, 12:27

I kupanje treba smanjiti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Kućni savjeti

Post by Krokodil Behko » 06 Jan 2019, 17:29

NESVAKIDAŠNJA TRAGEDIJA: Djevojka poginula od strujnog udara dok se tuširala


Image

Ivana Rošulj (23) iz Stajićeva kod Zrenjanina poginula je 4. januara u svojoj kući, u ulici Milorada Stojanova 36, usljed strujnog udara iz bojlera dok se tuširala.

Ona je taj dan oko 18 časova ušla u kupatilo da se istušira, ali je došlo do kratkog spoja i Ivana je preminula uprkos naporima porodice i ljekara da je reanimiraju.

"Moja kćerka je otišla u kupatilo, ali nije isključila bojler. Dok je bila u tuš-kabini, struja iz bojlera probila je kroz tuš te udarila u vodu i tuš-kabinu u kojoj je bila Ivana. Od udara, ona ja pala iz kabine na lavabo. Moja supruga i ja smo čuli da se nešto lomi, ali nismo znali šta se dešava. Supruga je ušla unutra i našla našu kćerku na podu", rekao je za „Alo!“ Ivica Rošulj (49), Ivanin otac, koji je policajac u Sečnju.

On je ispričao da je Ivani srce radilo te da su odmah pozvali hitnu pomoć i pokušali da joj pomognu.

"Ljekari Hitne pomoći su dva sata masirali Ivani srce, davali joj adrenalin, ali našoj djevojčici nije bilo spasa", rekao je Ivanin otac.

Ispričao je i da je njegova kćerka radila u fabrici kablova u Zrenjaninu, ali da je 8. januara trebala preći u firmu „Dreksmajler“, gdje radi i njena majka Stanojka (43).

"Ivana je završila srednju školu, ali je htjela da bude policajka. Baš smo o tome pričali i planirala je da se javi na novi konkurs u martu. Već je bila podnijela zahtjev za mjesto policajke jer joj je to bila velika želja, da krene mojim stopama", ispričao je Ivica.

Otac tragično nastradale Ivane jedva je prozborio da je ona 10. januara trebala proslaviti 24. rođendan.

"Ne znam šta da kažem. Treba ovo preživjeti", rekao je Ivica Rošulj, koji je naveo da je bojler uvijek bio ispravan.

Ivana ima i mlađeg brata Igora (18).

Ivanino tijelo je 5. januara bilo na obdukciji u Novom Sadu, a danas treba da bude dopremljeno u Zrenjanin. Biće sahranjena na mjesnom groblju u Stajićevu.

(Blic.rs/SB)
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Kućni savjeti

Post by Venera » 06 Jan 2019, 18:16

Merlin246 wrote: 13 Nov 2018, 19:28 Imam odlican savjet i za mikrovalnu isto jako zdrav nestetan a prejednostavan. Ali ne mogu sad nesto moram uciti :malamu
stavis cijeli limun u mikrovlanu, ukljucis mikrovalnu, limun se smeksa ,malkice napukne, kasnije otovris , predivno mirise, obrises sve :cool
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests