Ključ vaseg doma

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Ključ vaseg doma

Post by Peggy Sue » 21 Dec 2012, 11:50

Najlakše je staviti temu u forum Razno.. Ne možeš pogriješiti :D

Nedavno se dogodilo nešto zbog čega moram da vas pitam:

Ko ima rezervne ključeve vaseg stana/kuce? Bez obzira da li ih koristi ili ne koristi. Možda ste ključeve dali svekrvi, jer vam čuva djecu, možda komšinici koja vam je najbolja prijateljica, mozda vasoj mami...

Zbog čega date ili ne date ključ? Da li iko ulazi u vaš dom kad vas nema? Ko? Zasto?
Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80746
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9933 times
Been thanked: 6769 times
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Julia-Klara » 21 Dec 2012, 11:51

NE
niko nema kljuc, osim, mozda, vlasnici stana ako dodje do kakave havarije kad me nema...
a da li ulaze kad me nema? pojma nemam...i svejedno mi je :)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Peggy Sue » 21 Dec 2012, 11:59

Julia-Klara wrote:i svejedno mi je :)
A ja se bas ne mogu pomiriti s ovim, da mi bude svejedno... Ne mogu naci nijedan opravdan razlog zasto bi neko tek tako mogao/smio uci u neciji dom... :cudi
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Krokodil Behko » 21 Dec 2012, 12:00

Mi imamo tri ključa. Jedan je u bravi, drugi u ladici a treći kod mene.
Ako ja gdje polazim prvi, imaću svoj ključ u slučaju da majke nema kući.
Ako ona prva polazi, ponijeće ključ iz ladice a ja kad podjem, onaj iz brave,
preselim u ladicu a svoj nosim sa sobom.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Zagorka » 21 Dec 2012, 12:03

kakva svekrva i komšinica,ni kad bi bio potres nedam ključa :jok :oo

Imamo ja i mm,svako svoj,to su kopirani,glavni je u stanu uglavnom......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Peggy Sue » 21 Dec 2012, 12:03

Krokodil Behko wrote:Mi imamo tri ključa. Jedan je u bravi, drugi u ladici a treći kod mene.
Ako ja gdje polazim prvi, imaću svoj ključ u slučaju da majke nema kući.
Ako ona prva polazi, ponijeće ključ iz ladice a ja kad podjem, onaj iz brave,
preselim u ladicu a svoj nosim sa sobom.
Još samo adresu da kazes :D
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Krokodil Behko » 21 Dec 2012, 12:05

nepodobna wrote:
Krokodil Behko wrote:Mi imamo tri ključa. Jedan je u bravi, drugi u ladici a treći kod mene.
Ako ja gdje polazim prvi, imaću svoj ključ u slučaju da majke nema kući.
Ako ona prva polazi, ponijeće ključ iz ladice a ja kad podjem, onaj iz brave,
preselim u ladicu a svoj nosim sa sobom.
Još samo adresu da kazes :D
Mogu ja i reći adresu ali će kuća biti zaključana :D
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80746
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9933 times
Been thanked: 6769 times
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Julia-Klara » 21 Dec 2012, 12:19

nepodobna wrote:
Julia-Klara wrote:i svejedno mi je :)
A ja se bas ne mogu pomiriti s ovim, da mi bude svejedno... Ne mogu naci nijedan opravdan razlog zasto bi neko tek tako mogao/smio uci u neciji dom... :cudi
ovo nije moj dom, ovo je samo stan u kojme zivim, i u kojem i nemam nekih stvari za koje sam emotivno vezana...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Luna. » 21 Dec 2012, 12:21

nas kljuc imam moja mama a i ja njen... ako idemo na godisnje, damo jos jednom rodjaku, koji blize nas zivi.l jednom nam se desilo kad smo bili u bosni da nam je nesto zatrebalo od papira.. sva sreca pa smo kod nekoga ostavili kljuc. zamolili ga da ode,objasnili gdje se nalazi i poslo nam po autobusu. spasilo nas, jer nam je bas trebalo
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Zagorka » 21 Dec 2012, 12:23

Ma nedam vala kad bi vrata provaljivali :jok
(što bi malo potrajalo :oo )
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Peggy Sue » 21 Dec 2012, 12:41

Julia-Klara wrote:
ovo nije moj dom, ovo je samo stan u kojme zivim, i u kojem i nemam nekih stvari za koje sam emotivno vezana...
Razumijem sta hoces reci..
Ali kod mene se ne radi o stvarima u stanu. Nek sve nosi..
Radi se o tome da cu nekad ostavit krevet u neredu, da ce mi biti prljavo sudje nagomilano u kuhinji, radi se o milion stvari koje govore o meni.. Ne moraju to biti negativne stvari (kao ove koje sam navela), ali ... :cudi
Image

Trepavica
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Trepavica » 21 Dec 2012, 13:14

nepodobna wrote:Najlakše je staviti temu u forum Razno.. Ne možeš pogriješiti :D

Nedavno se dogodilo nešto zbog čega moram da vas pitam:

Ko ima rezervne ključeve vaseg stana/kuce? Bez obzira da li ih koristi ili ne koristi. Možda ste ključeve dali svekrvi, jer vam čuva djecu, možda komšinici koja vam je najbolja prijateljica, mozda vasoj mami...

Zbog čega date ili ne date ključ? Da li iko ulazi u vaš dom kad vas nema? Ko? Zasto?

Kljuc obicno ima moja , mama , a drugi moja sestra..Obicno dodu kada sam na odmoru , zaliti cvijece , pokupiti postu iz postanskog sanduceta..( jer i reklama se napuni, tako da se to treba redovno prazniti )...Eto imam tu srecu , sto su nedaleko od mene , pa im to ne predstavlja neki problem svratiti jedan x-2x sedmicno..kada nisam kuci...


Eh , sad , da njih nemam , onda bi vjerovatno kljuc ostavila kod prijateljice , jer imam potpuno povjerenje u nju..a sad , da li bi ona ulazila tu i kad me nema i sta bi radila ,nesto posebno nisam razmisljala o tome..Ja se nekako zamislim , i postavim se u poziciju , sto ne bih volila da meni rade ,ne radim ni drugima..Bas trenutno imam kljuceve od komsinice , otisla na banju..3 sedmice , brinem o njenom cvijecu , posti, macki..ne rovarim po kuci ,nekako mi to glupo zamisliti ,a tek raditi..fuj bi mi bilo to..

Dajemo kljuceve, stana / kuce osobama koje poznajemo i povjerenje imamo , jer ulaziti u tudi stan , je uci i u intimu te osobe , i prema tome treba imati dozu respekta i postovanja prema osobi , koja mi da svoj kljuc !

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Peggy Sue » 21 Dec 2012, 13:18

Kljucno pitanje vezano za ovaj kljuc je :)

Zasto mi dajemo kljuceve SVOJOJ mami i SVOJOJ sestri, a ne NJEGOVOJ mami i NJEGOVOJ sestri?
Moj kljuc nema niko. Jer ako bih ga nekome dala, morala bih svekrvi jer zivi bas blizu... A ne zelim. Ne mogu se pomiriti s cinjenicom da neko ulazi u moj stan...
Image

dacina_curica
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by dacina_curica » 21 Dec 2012, 13:22

Kljuc imamo cova i ja, dijete je jos malo da bi ga nosilo/ostajalo kod kuce samo. Osim toga kopiju ima moja mama i covin buraz. U kucu nam ne ulaze jer ukljucujemo alarm kad krenemo iz kuce a nikome ne damo sifru. :oo Ako kad zatreba za bilo sto dat cemo im ali za sada ga znamo samo nas dvoje.

Kad idemo od kuce na duze vrijeme mama ili T. nam obidju kucu, pokupe postu, izbace smece kad treba da ga kupe i sta jos zatreba pregledaju ali nema potrebe da ulaze. Prije alarma je mama znala prodefilirati kroz kucu odjednom :valja ali nema ni toga vise. :pendrek

Trepavica
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Trepavica » 21 Dec 2012, 13:23

nepodobna wrote:Kljucno pitanje vezano za ovaj kljuc je :)

Zasto mi dajemo kljuceve SVOJOJ mami i SVOJOJ sestri, a ne NJEGOVOJ mami i NJEGOVOJ sestri?
Moj kljuc nema niko. Jer ako bih ga nekome dala, morala bih svekrvi jer zivi bas blizu... A ne zelim. Ne mogu se pomiriti s cinjenicom da neko ulazi u moj stan...

Pa iz tog razloga sto te osobe , su nam blize i lakse ih zamoslit za uslugu ,nego nekog treceg , manje poznatog...

A morat ces , ...jer ipak je to tvoja svekrva , ne ulazi u tvoju kucu /stan sa nekom zlom namjerom ,mama je to tvog dragog..( ja licno ne vidim sta u tome lose , i zbog cega bih bila toliko ne povjeljiva ,prema tako bliskim osobama )...



P.S. Meni se desavalo , da posudim i bankarsku karticu , i kod ..sto hocu reci , da vjerujem ljudima ,..zlonamjerni znam da postoje...ali eto..nisam ih jos srela..Moja sreca !

Blackhawk
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Blackhawk » 21 Dec 2012, 13:23

Kod mene ima 5 kljuceva... Osim mene i mame koji zivimo tu, kljuc ima moj buraz, moja sestra i druga sestra al njen je kod zeta... Tako da bilo ko kad god dodje ako koga nema moze uci slobodno u kucu...
A komsijama ne vjerujem, i nebih nikome dao kljuc od njih..
Imam jednu komsinicu, ima kucu sa 3 sprata, plus svoju pored sto zivi.. Ova prva svaki sprat je izdan stanarima.. I ona redovno im obilazi sobe i stanove, ali kad njih nema.. To mi je za fujjj.. Mislim, ako vec hoces vidjet jel odrzavam stan kako treba, dodji kad sam ja pregledaj sve i to je to, a ne kad mene nema..

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Peggy Sue » 21 Dec 2012, 13:33

Trepavica wrote: Pa iz tog razloga sto te osobe , su nam blize i lakse ih zamoslit za uslugu ,nego nekog treceg , manje poznatog...

A morat ces , ...jer ipak je to tvoja svekrva , ne ulazi u tvoju kucu /stan sa nekom zlom namjerom ,mama je to tvog dragog..( ja licno ne vidim sta u tome lose , i zbog cega bih bila toliko ne povjeljiva ,prema tako bliskim osobama )...
Prije puta istresem smece, postu guta sanduce (il komsija pokupi), nemam cvijece, nemam ljubimce, nemam nijedan razlog da nekom dam kljuc... :mrgud
Image

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by gejsha » 21 Dec 2012, 17:23

Članovi porodice imaju ključ od naše kuće (tata, mama, sestra i ja)
A ponekad ga ostavimo kod nene, ako negdje idemo, mada rijetko, jer smatramo da nema neke potrebe.
Ne bih davala ključ komšijama, nekako bi mi bio neprijatan osjećaj da mi neko ulazi u kuću.
Kad sam bila na ekskurziji u hotelu, nakon našeg odlaska na dnevne obilaske grada, čistačice bi ulazile i pospremale sobe.
Iako to nije moja kuća, osjećala sam se nekako glupo da mi neko ulazi i znam da mi može prpati po stvarima..onda postojao je strah da nešto ne ukrade.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by paparaci » 21 Dec 2012, 19:06

trenutno nema niko. znao sam ga ostaviti jaranu dok je u blizini stanovao. on je meni takodjer svoj povjerio cesto puta. jednom mi je jedan bracni par, koji su mi jako dobri prijatelji, takodjer povjerio kljuceve kad su posli na odmor. mene je to pozitivno iznenadilo i bio sam nekako zatecen, jer on ima dva brata i roditelje koji u blizini stanuju. tetka mi redovno ostavlja kljuceve od stana kad krene na odmor. sve je to stvar povjerenja i iskustva naravno. meni nikad ne bi palo na pamet da preturam po tudjim stvarima. to mi je bas bezveze i odvratno.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Ključ vaseg doma

Post by Ideja » 21 Dec 2012, 22:02

Roditelji i jedna priateljica imaju moj ključ. Sve je do toga koliko imamo povjerenja u nekog. Imamo često bliske osobe za koje znamo da vole "njuškati" pa je zbog togga teško se odlučiti na to.
U Bosni je kuća prazna i svi koji je smatramo svojom imamo svoj ključ. Lijepo je kad putuješ kući ovako zimi pa te dočekaju toplom sobom i kljukušom vrućom :oo Takodjer prva komšinica/rodica ima pristup kući kada nas nema. Naravno, ima osoba kojima ni u snu ne bih dala ključeve.
I ja trenutno imam ključeve jedne poznanice, zalijevam joj cvijeće i hranim macku dok je negdje na odmoru ili posjeti rodbini. Sve je do toga kakvi smo kao osobe; mene bi grizla savjest kad bih imalo "njuškala" po tudjim stvarima, dok to nekome ne predstavlja nikakav problem.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests