Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Veca » 10 Nov 2019, 14:39

...letim! :kafa
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Rockefeller » 10 Nov 2019, 14:43

Pitanje je kako čovjek uopće postaje terorista? Moje mišljenje je da to u velikoj većini slučajeva dolazi iz kompleksa niže vrijednosti. Paralelna društva između muslimana i ostalih unutar granica napadnutih država (Francuska, Belgija, SAD, Njemačka, kakva Engleska ili Švedska - ja mislim da sam obuhvatio sve zemlje gdje su se desili veliki "muslimanski napadi") čine životni uspjeh lako mjerljivim i razlike u korist ostalih lako uočljivim.

I onda se desi da mladi musliman koji želi dobro svojim roditeljima i želi dobro svojoj budućoj porodici počne da razmišlja kako stvari fiksirati. I budući da dolazi iz socijalnog backgrounda koji je stereotipno predodredjen za nešto drugo počinje doživljavati teškoće i neuspjehe.

Nakon par tih neuspjeha počinje da mrzi cijelu naciju ili cijeli zapadni sistem jer uvidja svu trulost (što on zapravo i jeste, zapad jeste dosta trul sistem) i zatiče se vrijednostima islama tj. svojim tradicionalnim vrijednostima ali ih počinje zagovarati i nametati radikalnim metodama.

Zato su bombaški napadi po meni najčešće samo upozorenja, pokušaji skretanja pažnje javnosti na marginaliziranu grupu ljudi. Efekat i razumijevanje te javnosti pa je uobičajeno (i opravdano) drugačiji od očekivanog.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Dorian » 10 Nov 2019, 15:06

Zizi wrote: 10 Nov 2019, 14:26
Dorian wrote: 10 Nov 2019, 14:12

A kome je bog (Allah u ovom slučaju) dao potvrdu, sve sa pečatom i potpisom, na kojoj piše da je baš on/a od Allaha ovlašten/a da odlučuje ko jeste a ko nije (pravi) musliman?
Dao je uputu, koje trebamo da se pridržavamo. Odstupanje od nje vodi nas u te muslimane, a danas imamo jasno vidljivo do lega je to dovelo.

p.s. pozdrav forumski druže nekompatibilni :D
:pusa

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mutevelija » 11 Nov 2019, 21:24

Islam je pokoravanje volji Allaha, eto zasto strahuju, dolazi od arapske rijeci taslim, pokoriti se, u Kur'anu pise, Semiana ve atana, Čujemo i pokoravamo se, a to danas nije kompatibilno sa modernim svijetom.


U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيمِ

1. Kada se Događaj dogodi, -

إِذَا وَقَعَتِ الْوَاقِعَةُ

2. događanje njegovo niko neće poricati -,

لَيْسَ لِوَقْعَتِهَا كَاذِبَةٌ



3. neke će poniziti, a neke uzvisiti;

خَافِضَةٌ رَّافِعَةٌ



4. kad se Zemlja jako potrese

إِذَا رُجَّتِ الْأَرْضُ رَجًّا



5. i brda se u komadiće zdrobe,

وَبُسَّتِ الْجِبَالُ بَسًّا



6. i postanu prašina razasuta,

فَكَانَتْ هَبَاء مُّنبَثًّا



7. vas će tri vrste biti:

وَكُنتُمْ أَزْوَاجًا ثَلَاثَةً



8. oni srećni - ko su srećni?!

فَأَصْحَابُ الْمَيْمَنَةِ مَا أَصْحَابُ الْمَيْمَنَةِ



9. i oni nesrećni - ko su nesrećni?!

وَأَصْحَابُ الْمَشْأَمَةِ مَا أَصْحَابُ الْمَشْأَمَةِ



10. i oni prvi - uvijek prvi!

وَالسَّابِقُونَ السَّابِقُونَ



11. Oni će Allahu bliski biti

أُوْلَئِكَ الْمُقَرَّبُونَ



12. u džennetskim baščama naslada, -

فِي جَنَّاتِ النَّعِيمِ



13. biće ih mnogo od naroda drevnih,

ثُلَّةٌ مِّنَ الْأَوَّلِينَ



14. a malo od kasnijih -,
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Fazlija » 12 Nov 2019, 11:01

Pa hoce li to vec jednom, sva ta prorocanstva. Niste puno bolji od Remze nasega... stalno projekcija u neodredjenu buducnost. Stalno neka ocekivanja.

Bolje bi ljudima bilo da se usmjere na sadasnji trenutak. Jer jedino mjesto i vrijeme na kojem mozemo poceti rjesavati svoje probleme jesu tu i sada.

Vjernici zavedeni tlapnjama o buducnosti i bajkama iz proslosti pate u sadasnjosti. Nezadovoljni, mrzovljni tjese se starim prorocanstvima koja se nikada nisu i nikada nece ispuniti. Jalovi su snovi o proslosti i buducnosti dok se u isto vrijeme propusta uvid u sadasnjost.
http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Veca » 12 Nov 2019, 11:20

...ne znamo Fazlija sta ce se ispuniti, ja ti preporucam da dobro razmislis, kad si nesto zelis! :)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by exampLe » 12 Nov 2019, 11:25

Fazlija wrote: 12 Nov 2019, 11:01 Pa hoce li to vec jednom, sva ta prorocanstva. Niste puno bolji od Remze nasega... stalno projekcija u neodredjenu buducnost. Stalno neka ocekivanja.

Bolje bi ljudima bilo da se usmjere na sadasnji trenutak. Jer jedino mjesto i vrijeme na kojem mozemo poceti rjesavati svoje probleme jesu tu i sada.

Vjernici zavedeni tlapnjama o buducnosti i bajkama iz proslosti pate u sadasnjosti. Nezadovoljni, mrzovljni tjese se starim prorocanstvima koja se nikada nisu i nikada nece ispuniti. Jalovi su snovi o proslosti i buducnosti dok se u isto vrijeme propusta uvid u sadasnjost.
Meni je samo jedan razlog trebao da počnem sumnjati u cijeli taj koncept islama, a taj razlog bi se mogao navesti i na ovoj temi ali će to prerasti u nešto što ne želim, odnosno bit' ću okarakterisan kao provokaror/mrzitelj islama/idiot itd. itd.

Čim ti vjera nalaže da ne sumnjaš, ne postavljaš pitanja i ne istražuješ odma možeš znati da tu nešto opasno smrdi. :oo

Nažalost na ovom forumu nema teme za raspravu između ateizma i islama...čak i da ima mnogi "protivnici islama" (ateisti) bi bili hejtani od strane 98% forumaša zato što "udaraš na njihovo", pa je zbog toga na kraju krajeva možda i bolje što takva tema ne postoji. :oo

User avatar
Fazlija
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1646
Joined: 29 Dec 2015, 00:34
Location: Martin Brod
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Fazlija » 12 Nov 2019, 12:48

Veca wrote: 12 Nov 2019, 11:20 ...ne znamo Fazlija sta ce se ispuniti, ja ti preporucam da dobro razmislis, kad si nesto zelis! :)
Pripazit cu na taj savjet!
exampLe wrote: 12 Nov 2019, 11:25 Čim ti vjera nalaže da ne sumnjaš, ne postavljaš pitanja i ne istražuješ odma možeš znati da tu nešto opasno smrdi. :oo
Puno je straha u ljudima. Boje se nevidljivog co'eka s neba ili rogatog reponje iz podzemlja... Uglavnom, ko' mala djeca, boje se izmisljenih utvara. Ali taj strah mine prije ili kasnije... sve veci broj ljudi se pocinje baviti stvarnoscu, sadasnjim trenutkom.

A i plemenska svijest je u nas. Sta da ti sada mijenjas tu...

http://forum.srednjiput.rs/

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mutevelija » 13 Nov 2019, 08:58

Fazlija wrote: 12 Nov 2019, 11:01 Pa hoce li to vec jednom, sva ta prorocanstva. Niste puno bolji od Remze nasega... stalno projekcija u neodredjenu buducnost. Stalno neka ocekivanja.

Bolje bi ljudima bilo da se usmjere na sadasnji trenutak. Jer jedino mjesto i vrijeme na kojem mozemo poceti rjesavati svoje probleme jesu tu i sada.

Vjernici zavedeni tlapnjama o buducnosti i bajkama iz proslosti pate u sadasnjosti. Nezadovoljni, mrzovljni tjese se starim prorocanstvima koja se nikada nisu i nikada nece ispuniti. Jalovi su snovi o proslosti i buducnosti dok se u isto vrijeme propusta uvid u sadasnjost.
A kakav ti mislis da je zivot krug?
Pa ako je sve krug onda smo hrčco.
U Islamu se prvo ovde govori o vecem I najgorem duhovnom potonucu ljudi a to je pocelo sa dolaskom Muhammeda a.s , pa nije li istina da se ljudi sve vise otudjuju, da su egoisticni.
Čovjek će sam sebe dovesti do toga, pa ce se onda ove stvari izdesavati kao posljedica covjekovog nemara prema Bogu, sve ima svoje zakone I propise , ako.ih se ne drzis, sebi ces naskodit, ne mislim bukvalno na posljedicu dzehennema samo, nego I na posljedice na ovom svijetu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mutevelija » 13 Nov 2019, 09:00

Fazlija wrote: 12 Nov 2019, 12:48
Veca wrote: 12 Nov 2019, 11:20 ...ne znamo Fazlija sta ce se ispuniti, ja ti preporucam da dobro razmislis, kad si nesto zelis! :)
Pripazit cu na taj savjet!
exampLe wrote: 12 Nov 2019, 11:25 Čim ti vjera nalaže da ne sumnjaš, ne postavljaš pitanja i ne istražuješ odma možeš znati da tu nešto opasno smrdi. :oo
Puno je straha u ljudima. Boje se nevidljivog co'eka s neba ili rogatog reponje iz podzemlja... Uglavnom, ko' mala djeca, boje se izmisljenih utvara. Ali taj strah mine prije ili kasnije... sve veci broj ljudi se pocinje baviti stvarnoscu, sadasnjim trenutkom.

A i plemenska svijest je u nas. Sta da ti sada mijenjas tu...

:hm sta je stvarnost, kako ce nas ljudi dozivljavati u 23 vijeku npr kad budu citali historiju, a kako mi dozivljavamo sebe sad.
Pa eto ako tvrdis da ce strah taj minuti I kontrola I smatras da ce se ljudi "osloboditi okova" , zasto si siguran da ce to tako bas biti?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mutevelija » 13 Nov 2019, 09:06

exampLe wrote: 12 Nov 2019, 11:25
Fazlija wrote: 12 Nov 2019, 11:01 Pa hoce li to vec jednom, sva ta prorocanstva. Niste puno bolji od Remze nasega... stalno projekcija u neodredjenu buducnost. Stalno neka ocekivanja.

Bolje bi ljudima bilo da se usmjere na sadasnji trenutak. Jer jedino mjesto i vrijeme na kojem mozemo poceti rjesavati svoje probleme jesu tu i sada.

Vjernici zavedeni tlapnjama o buducnosti i bajkama iz proslosti pate u sadasnjosti. Nezadovoljni, mrzovljni tjese se starim prorocanstvima koja se nikada nisu i nikada nece ispuniti. Jalovi su snovi o proslosti i buducnosti dok se u isto vrijeme propusta uvid u sadasnjost.
Meni je samo jedan razlog trebao da počnem sumnjati u cijeli taj koncept islama, a taj razlog bi se mogao navesti i na ovoj temi ali će to prerasti u nešto što ne želim, odnosno bit' ću okarakterisan kao provokaror/mrzitelj islama/idiot itd. itd.

Čim ti vjera nalaže da ne sumnjaš, ne postavljaš pitanja i ne istražuješ odma možeš znati da tu nešto opasno smrdi. :oo

Nažalost na ovom forumu nema teme za raspravu između ateizma i islama...čak i da ima mnogi "protivnici islama" (ateisti) bi bili hejtani od strane 98% forumaša zato što "udaraš na njihovo", pa je zbog toga na kraju krajeva možda i bolje što takva tema ne postoji. :oo
Pa I ateisti su kao I muslimani ubijedjeni u svoja misljenja , a moze li se udarati na "ateisticko, nije to rezervisano samo za vjernike, a neke granice se znaju.
Pa eto haj dokazi da Bog ne postoji, reci ces pa ne vidimo ga, nesto sto nuzno ne vidimo ne mora znaciti da ne postoji.
Vecina ateista je arogantna pa smatra da vjernici vjeruju u bajke, I zbog toga ne moze biti dobre rasprave to je jednostavno ovako.
"Ti vjerujes Boga ti si glup, ja sam pametam de da te prosvijetlim I onda uzmu svoje "Svete Knjige"'
Ateizma je jako slican religiji po svome djelovanju I pomasanju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by exampLe » 13 Nov 2019, 10:03

Pa ne možeš ni ti dokazati da postoji, u tome je fazon.

Ja ne mislim da je neko glup jer vjeruje u Boga, ali sam uvjeren da ta osoba ne bi vjerovala kada bi npr. imala pravo da sama odluči hoće li vjerovati ili ne kada napuni 18 godina.

Kada bi osobi koja je tek napunila 18 godina dali "ateističku" literaturu i Kur'an (a da se prije toga ne "filuje" niti jednom niti drugom ideologijom), 99% sam siguran da broj vjernika ne bi bio toliki kao što je danas.

Normalno da ćeš vjerovati da je Allah sve stvorio, da je Muhammed letio na konju, da postoje pakao i raj kad su te čitav život filovali tim pričama. Djeca su kao spužva, šta god im kažeš oni to upijaju i zbog toga danas ti vjeruješ u Allaha.

Da te je odgajao ateista ti bi danas zajedno samnom govorio kako Bog ne postoji. Da si se rodio u Americi i da su te odgojili kršćani i da si od trenutka kad si prohodao išao u crkvu govorio bi da je Isus Bog, da si se rodio u Tel-Avivu psovao bi palestincima mater muslimansku...to je glavni problem u cijeloj priči.

Kao što reče Ricky Gervais, ti od 2000 bogova tvrdiš da je prethodnih 1999 lažno i da je samo Allah pravi jedini Bog, ja tvrdim da niti jedan od 2000 bogova ne postoji što mislim da je poštenije. :oo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mutevelija » 13 Nov 2019, 17:54

exampLe wrote: 13 Nov 2019, 10:03 Pa ne možeš ni ti dokazati da postoji, u tome je fazon.

Ja ne mislim da je neko glup jer vjeruje u Boga, ali sam uvjeren da ta osoba ne bi vjerovala kada bi npr. imala pravo da sama odluči hoće li vjerovati ili ne kada napuni 18 godina.

Kada bi osobi koja je tek napunila 18 godina dali "ateističku" literaturu i Kur'an (a da se prije toga ne "filuje" niti jednom niti drugom ideologijom), 99% sam siguran da broj vjernika ne bi bio toliki kao što je danas.

Normalno da ćeš vjerovati da je Allah sve stvorio, da je Muhammed letio na konju, da postoje pakao i raj kad su te čitav život filovali tim pričama. Djeca su kao spužva, šta god im kažeš oni to upijaju i zbog toga danas ti vjeruješ u Allaha.

Da te je odgajao ateista ti bi danas zajedno samnom govorio kako Bog ne postoji. Da si se rodio u Americi i da su te odgojili kršćani i da si od trenutka kad si prohodao išao u crkvu govorio bi da je Isus Bog, da si se rodio u Tel-Avivu psovao bi palestincima mater muslimansku...to je glavni problem u cijeloj priči.

Kao što reče Ricky Gervais, ti od 2000 bogova tvrdiš da je prethodnih 1999 lažno i da je samo Allah pravi jedini Bog, ja tvrdim da niti jedan od 2000 bogova ne postoji što mislim da je poštenije. :oo

A ja vjerujem da ce osoba ako joj je Bog odredio kad tad nekom filozofijom doci do.njega.
Po.Islamu nisi odgovoran A ono sto ne znas odgovoran si za ono sto negiras I odatle dolazi rijec kafir, ali nije li I to neka vrsta indoktrinacije kad dijete nikad ne bi bilo.izlozeno vjeri.
Ja ako nikad nisam vidio more kako cu znati.kako ono.izgleda.
Gsje je.moja sloboda?
Kako znas.dokle ces biti ateista ili ja musliman, ja vjerujem.da cu biti ali ne znam, tj kako ce Bog suditi sok ne umrem jer dug je period a penale je lahko zaradit da ne budes "mumin" trudis.se.da.ispunis.to "nesto" kasnije ocekujes rezultate.
Evo ti ovaj video malo ako hoces da ti se razjasni odnos islam ateizam.kafir.



Ti po defaultu si rodjen u fitri (vjeri) a kasnijr kroz zivot biras puteve "desne" ili "lijeve"
Eh sad ti si odgovoran sam sebi sta izaberes I niko drugi I takve cijene placas.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by exampLe » 13 Nov 2019, 18:09

A kako onda objašnjavaš ajet da niti jedna druga religija osim Islama na sudnjem danu neće biti prihvaćena?

Mnogi veliki učenjaci se slažu sa tim da onaj ko nije prihvatio Islam nakon objave Kur'ana ide u džehennem 100%. Ovdje je više u vjeru upućen ovaj voditelj koji ustvari govori onako kako piše u Kur'anu, dok ovaj drugi priča ono što ljudi žele da čuju.

https://www.novihorizonti.ba/hoce-li-jo ... u-dzennet/

Znači samo ljudi koji su npr. rođeni slijepi, gluhi ili sa nekom psihičkom bolesti neće u džehennem zato što nisu muslimani, svi ostali nemuslimani hoće.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53238
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14898 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by HAVANA » 14 Nov 2019, 06:45

Ja sam gluh na jedno uho a imam malo ptsp-a. A cafir. Mogu li proc preko reda u te basce sa tim silnim trebama?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mutevelija » 14 Nov 2019, 07:27

exampLe wrote: 13 Nov 2019, 18:09 A kako onda objašnjavaš ajet da niti jedna druga religija osim Islama na sudnjem danu neće biti prihvaćena?

Mnogi veliki učenjaci se slažu sa tim da onaj ko nije prihvatio Islam nakon objave Kur'ana ide u džehennem 100%. Ovdje je više u vjeru upućen ovaj voditelj koji ustvari govori onako kako piše u Kur'anu, dok ovaj drugi priča ono što ljudi žele da čuju.

https://www.novihorizonti.ba/hoce-li-jo ... u-dzennet/

Znači samo ljudi koji su npr. rođeni slijepi, gluhi ili sa nekom psihičkom bolesti neće u džehennem zato što nisu muslimani, svi ostali nemuslimani hoće.
Da.ko.je cuo za vjeru bio arogantan o njoj ojrenuo glavu od Objave neće, evo ti taj ajet.

AN NISA' - sura.4'ajet.137

"Onima koji su bili vjernici, i zatim postali nevjernici, pa opet postali vjernici i ponovo postali nevjernici, i pojačali nevjerovanje, Allah doista neće oprostiti i neće ih na Pravi put izvesti. "


Pitanje je suvise detaljno, kako.znas da.li je neko tajno slusao Kuran a nikad nije presao javno na Islamsku vjeru, kako znas da li je neko javno ispovijedao vjeru a u dusi munafik bio, licemjer.
To Bog na kraju sudi.
U islamu imas nesto sto se zove "vaga"' Krscani I Zidovi ce niti u dzenetu ali ne svi, samo.oni.koji su vjerovali u jednog Allaha prije poslanika, dolaskom poslanika Šerijat Zakon se.mijenja I nakon Zadnje Objave ko ne prihvati da.je Allah Bog jedan I da je Muhammed a.s njegov rob I njegov poslanik nece moci uci u dzennet zato sto se ne drzi.islamskih propisa.

Da.bi bio.musliman prvo moras izgovoriti "srcem".ovosad sto sam naveo a to je sehadet.
Pa onda klanjati.
Ne znas koliko je beko bio blizu Islamu da ga prihvati a za to ce se kod Boga racuni polagati.
Istina pise Allah nece oprostiti da mu se cini sirk ali opet.oprostiti ce onome ko se pokaje.
A kako mi.ljudi znamo.ko se pokajao.a ko nije?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by exampLe » 14 Nov 2019, 07:31

Pa samo potvrdjujes sto sam ja ranije rekao.

Ko god umre nakon objave Kur'ana i nije prihvatio Allaha kao jedinog Boga i Muhammeda kao njegovog poslanika on ide u dzehennem.

Bas je taj Bog milostiv i samilostan. :)

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mutevelija » 14 Nov 2019, 07:35

"U rivajetu od Ebu Hurejre, radijallahu anhu, na kraju istog hadisa je došlo: „Ko u nju uđe, biće mu hladna i spasonosna, a ko u nju ne uđe, biće bačen u nju“.

Hadis bilježe Ahmed, Ibn Hibban, Taberani (u Kebiru), Bejheki (u ‘Iatikadu) i Bezzar. Vjerodostojnim su ga ocijenili Ibn Hibban, Bejheki, el-Hejsemi, Albani i Šu’ajb Arnaut.

A što se tiče djece mušrika (kafira) koja umru prije punoljetnosti, oko njihovog statusa na ahiretu učenjaci imaju oko šest mišljenja, kao što prenosi Ibn Kesir u svom tefsiru .

Prvo – da će im biti dat ispit na Sudnjem danu, pa ko bude Allahu pokoran, uće u Džennet, a ko ne bude, završit će u Vatri. Dokazuju sa gornjim hadisom.

Kaže Ibn Kesir da je ovo mišljenje Ebu Hasan el-Eš’ari pripisao Ehlu sunnetu vel džematu i da su ga odabrali mnogi islamski eksperti od uleme.

Drugo – da Allah zna šta bi radili (da su odrasli), po tekstu hadisa muttefekun alejhi.

Treće – da će biti sluge stanovnika Dženneta, po tekstu slabog hadisa (Taberani).

Četvrto – da će biti u Džennetu, po tekstu hadisa kojeg bilježi Buharija.

Peto – da će biti u Džehennemu, po tekstu hadisa muttefekun alejhi.

Šesto – da nema jasnog mišljenja po ovom pitanju zbog kontradiktornosti argumenata.
"
Ve billahi tevfik.

Zijad Ljakic


Evo.usao sam na ovaj.linke.selefije vidis da I on zna.ko ce u dzenet a ko u dEhenm I.kaze da.ima razilazenja.medju ucenjacima


Interesantno.je.sto.si. uzeo web stranicu.Islama.od.hanbelijskog mezheba I.postavio je.ovde kao odgovor,.kad I.sam hanbelija ili.kako.ih kazu vehabije ne.zna 100% tacan odgovor.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by exampLe » 14 Nov 2019, 07:39

Ti izvadio samo jedan dio koji ti odgovara i koji govori o osobama mladjim od 18 godina.

Sta je sa ostalima? Moj drug je jevrej, momak za 10 ali ce otici u dzehennem jer nije prihvatio Allaha i Muhammeda.

To je bas posteno a?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Zašto svijet toliko strahuje od islama?

Post by Mutevelija » 14 Nov 2019, 07:42

Ti si izvadio jedan link I predstavio ga kao y neralni stav Islama.
A uzeo si ono sto ti pase za tvoje argumente.

Ne znam za njega I njegovo stanje jer nisam Bog .
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests