Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post Reply
Lotre
Na probnom
Na probnom
Posts: 60
Joined: 27 Oct 2012, 23:42
Status: Offline

Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Lotre » 28 Nov 2023, 09:25

Ja sebi mislim kupiti universalni daljinski ako sa njim mogu upravljati moj Imperial HD 6i kompakt digitalni satelitski resiver(jer originalni daljinski se je pokvario) i ja trenutno ne znam koji universalni daljinski bi za taj rad bio najbolji izbor i guglao sam i došao sam do ove vebstranice https://www.oneforall.com/de-de/univers ... ienungen#/ koja tvrdi da njihovi One For All TV URC 1210 i One For All 4 URC 1240 universalni daljinski to mogu uraditi i htio bih znati od ljudi koji se poznaju sa tom tehnikom je li to tačno da ne kupujem bezveze daljinski? I isto bih htio znati koji od tih dva daljinska može više upravljati od ovih tehničkih uređaja LG 32LK6200 Smart tv, Playstation 3, Laptop Fujitsu, Videorekorder Sony SLV-SE720, DVD player LG DP132H i resiver od Telemach kablovske televizije?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Krokodil Behko » 28 Nov 2023, 10:37

Koji to daljinac, može upravljati video rekorderom :plavi
PS3 ?


Imam samsung smart bluetooth daljinac i on bez problerma diriguje svim uređajima koji su prikačeni na TV.
Znači, o tome si trebao razmišljati, dok si kupovao TV, jer vo je originalni daljinac za taj TV.
online

Lotre
Na probnom
Na probnom
Posts: 60
Joined: 27 Oct 2012, 23:42
Status: Offline

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Lotre » 28 Nov 2023, 14:07

Krokodil Behko wrote: 28 Nov 2023, 10:37 Koji to daljinac, može upravljati video rekorderom :plavi
PS3 ?


Imam samsung smart bluetooth daljinac i on bez problerma diriguje svim uređajima koji su prikačeni na TV.
Znači, o tome si trebao razmišljati, dok si kupovao TV, jer vo je originalni daljinac za taj TV.
Nije toliko veliki problem trenutno upravljati moj TV jer imam aplikacije instalirane na mome pametnom telefonu ko Lean Remote sa čime je lako upravljati TV i Mi daljinski aplikaciju sa čime je to teže raditi. Najbitnije je da universalni daljinski radi na digitalnom satelitskom resiveru jer za njega nisam našao aplikaciju sa čime se može upravljati i koristiti. Za ostale uređaje(koje sam nabrojao) je više želja upravljati nad njima nego potrebnost. Znate li bili ijedan od tih daljinskih mogao se programirati da se resiver može i dalje koristiti? I ako ne bili ijedan od ovih to mogao uraditi koji se isto mogu na domaćem tržištu kupiti i koji su prošli dobro kroz testove i imaju dobre kritike po internetu. Mislim na ove modele?

SUPERIOR 4IN1 FREEDOM BLACK
Univerzalni daljinski HAMA 4u1
UNIVERZALNI DALJINSKI HAMA 8U1
URC6820

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Julia-Klara » 28 Nov 2023, 14:11

Ne znamo :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Krokodil Behko » 28 Nov 2023, 14:33

Lotre wrote: 28 Nov 2023, 09:25 Ja sebi mislim kupiti universalni daljinski ako sa njim mogu upravljati moj Imperial HD 6i kompakt digitalni satelitski resiver(jer originalni daljinski se je pokvario) i ja trenutno ne znam koji universalni daljinski bi za taj rad bio najbolji izbor i guglao sam i došao sam do ove vebstranice https://www.oneforall.com/de-de/univers ... ienungen#/ koja tvrdi da njihovi One For All TV URC 1210 i One For All 4 URC 1240 universalni daljinski to mogu uraditi i htio bih znati od ljudi koji se poznaju sa tom tehnikom je li to tačno da ne kupujem bezveze daljinski? I isto bih htio znati koji od tih dva daljinska može više upravljati od ovih tehničkih uređaja LG 32LK6200 Smart tv, Playstation 3, Laptop Fujitsu, Videorekorder Sony SLV-SE720, DVD player LG DP132H i resiver od Telemach kablovske televizije?

Zar ti nije jednostavnije instalirati app u mobitel i riješen problem?

https://www.lg.com/us/experience-tvs/remote-apps


Npr kod mene, ukoliko želim mogu mobitelom rukovati svim uređajima, mogu i daljincem, a mogu čak i džojstikom od PS4 - sve povezano.


Dalje, video rekorder, jel to gatibo miliš na kasetaš?
PS3 ne spada među visoko sofisticirane uređaje, pa tako da ćeš teško pronaći daljinski za njega.
Kupi sebi PS4 i riješićeš problem. Dalje, ne znam ni zašto ljudi kupuju te plejere kurčeve-palčeve, u vrijeme striming servisa i u vrijeme kad se u obični mobitel, može pohraniti do 100 igranih filmova.
online

Lotre
Na probnom
Na probnom
Posts: 60
Joined: 27 Oct 2012, 23:42
Status: Offline

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Lotre » 29 Nov 2023, 02:58

Krokodil Behko wrote: 28 Nov 2023, 14:33
Lotre wrote: 28 Nov 2023, 09:25 Ja sebi mislim kupiti universalni daljinski ako sa njim mogu upravljati moj Imperial HD 6i kompakt digitalni satelitski resiver(jer originalni daljinski se je pokvario) i ja trenutno ne znam koji universalni daljinski bi za taj rad bio najbolji izbor i guglao sam i došao sam do ove vebstranice https://www.oneforall.com/de-de/univers ... ienungen#/ koja tvrdi da njihovi One For All TV URC 1210 i One For All 4 URC 1240 universalni daljinski to mogu uraditi i htio bih znati od ljudi koji se poznaju sa tom tehnikom je li to tačno da ne kupujem bezveze daljinski? I isto bih htio znati koji od tih dva daljinska može više upravljati od ovih tehničkih uređaja LG 32LK6200 Smart tv, Playstation 3, Laptop Fujitsu, Videorekorder Sony SLV-SE720, DVD player LG DP132H i resiver od Telemach kablovske televizije?

Zar ti nije jednostavnije instalirati app u mobitel i riješen problem?

https://www.lg.com/us/experience-tvs/remote-apps


Npr kod mene, ukoliko želim mogu mobitelom rukovati svim uređajima, mogu i daljincem, a mogu čak i džojstikom od PS4 - sve povezano.


Dalje, video rekorder, jel to gatibo miliš na kasetaš?
PS3 ne spada među visoko sofisticirane uređaje, pa tako da ćeš teško pronaći daljinski za njega.
Kupi sebi PS4 i riješićeš problem. Dalje, ne znam ni zašto ljudi kupuju te plejere kurčeve-palčeve, u vrijeme striming servisa i u vrijeme kad se u obični mobitel, može pohraniti do 100 igranih filmova.
Nisi me razumio tačno, tražim put da uspostavim kontrolu nad mojem digitalnim satelitskim resiverom Imperial HD 6i kompakt i ne mislim da aplikacija od konkurencije LGa je za te svrhe namjenjena. Poznaješ li aplikacije koje mogu upravljati dobro nad digitalnim satelitskim resiverima i ako da ostavi mi link da isprobam rade li one? I ne mislim sebi kupiti PS4 jer kao sljedeće bih htio da isprobam novi iPhone i onda sebi kupiti neki Gaming računar jer sam u zadnjih par godina propustio dovoljno dobrih igra koji se mogu igrati na PCu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Krokodil Behko » 29 Nov 2023, 17:25

Lotre wrote: 29 Nov 2023, 02:58
Krokodil Behko wrote: 28 Nov 2023, 14:33


Zar ti nije jednostavnije instalirati app u mobitel i riješen problem?

https://www.lg.com/us/experience-tvs/remote-apps


Npr kod mene, ukoliko želim mogu mobitelom rukovati svim uređajima, mogu i daljincem, a mogu čak i džojstikom od PS4 - sve povezano.


Dalje, video rekorder, jel to gatibo miliš na kasetaš?
PS3 ne spada među visoko sofisticirane uređaje, pa tako da ćeš teško pronaći daljinski za njega.
Kupi sebi PS4 i riješićeš problem. Dalje, ne znam ni zašto ljudi kupuju te plejere kurčeve-palčeve, u vrijeme striming servisa i u vrijeme kad se u obični mobitel, može pohraniti do 100 igranih filmova.
Nisi me razumio tačno, tražim put da uspostavim kontrolu nad mojem digitalnim satelitskim resiverom Imperial HD 6i kompakt i ne mislim da aplikacija od konkurencije LGa je za te svrhe namjenjena. Poznaješ li aplikacije koje mogu upravljati dobro nad digitalnim satelitskim resiverima i ako da ostavi mi link da isprobam rade li one? I ne mislim sebi kupiti PS4 jer kao sljedeće bih htio da isprobam novi iPhone i onda sebi kupiti neki Gaming računar jer sam u zadnjih par godina propustio dovoljno dobrih igra koji se mogu igrati na PCu.

Razumijem ja tebe, ali ne razumiješ ti mene.
Baci to sve u smeće, satelitsku, video rekorder, PS3, zvučnike i sve i uplati sebi pretplatu na Netflixu.
Moreš platiti i 100 maraka za godinu dana IPTV i dobiješ više nego na satelitskoj. Ima i HBO i sve ostale pm, čak i titlovi.

Ne razumijem zašto ljudi još uvijek gledaju satelitsku :cudi
online

Lotre
Na probnom
Na probnom
Posts: 60
Joined: 27 Oct 2012, 23:42
Status: Offline

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Lotre » 30 Nov 2023, 17:48

Krokodil Behko wrote: 29 Nov 2023, 17:25
Lotre wrote: 29 Nov 2023, 02:58

Nisi me razumio tačno, tražim put da uspostavim kontrolu nad mojem digitalnim satelitskim resiverom Imperial HD 6i kompakt i ne mislim da aplikacija od konkurencije LGa je za te svrhe namjenjena. Poznaješ li aplikacije koje mogu upravljati dobro nad digitalnim satelitskim resiverima i ako da ostavi mi link da isprobam rade li one? I ne mislim sebi kupiti PS4 jer kao sljedeće bih htio da isprobam novi iPhone i onda sebi kupiti neki Gaming računar jer sam u zadnjih par godina propustio dovoljno dobrih igra koji se mogu igrati na PCu.

Razumijem ja tebe, ali ne razumiješ ti mene.
Baci to sve u smeće, satelitsku, video rekorder, PS3, zvučnike i sve i uplati sebi pretplatu na Netflixu.
Moreš platiti i 100 maraka za godinu dana IPTV i dobiješ više nego na satelitskoj. Ima i HBO i sve ostale pm, čak i titlovi.

Ne razumijem zašto ljudi još uvijek gledaju satelitsku :cudi
Zašto pretplatu na Netflixu? Kada već na https://bflix.to/ mogu preko moga tableta gledati njihove stvari besplatno? Pokušao sam isto da pređem na tu IPTV i ljudi su me prevarali za novac i to je prvi i zadnji put bio da su u tome uspjeli. Gledam satelitsku zato šta sam već od moje 10 godine počeo sa gledanjem i još danas mislim da ima neki kvalitet i hoću preko njih da budem informisan.

User avatar
Bobi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2296
Joined: 25 Sep 2020, 11:08
Has thanked: 476 times
Been thanked: 789 times
Status: Online

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Bobi » 30 Nov 2023, 18:05

Koji su to kvaliteti da želiš preko njih da budeš informiran?
:gitara

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Krokodil Behko » 30 Nov 2023, 18:14

Lotre wrote: 30 Nov 2023, 17:48
Krokodil Behko wrote: 29 Nov 2023, 17:25


Razumijem ja tebe, ali ne razumiješ ti mene.
Baci to sve u smeće, satelitsku, video rekorder, PS3, zvučnike i sve i uplati sebi pretplatu na Netflixu.
Moreš platiti i 100 maraka za godinu dana IPTV i dobiješ više nego na satelitskoj. Ima i HBO i sve ostale pm, čak i titlovi.

Ne razumijem zašto ljudi još uvijek gledaju satelitsku :cudi
Zašto pretplatu na Netflixu? Kada već na https://bflix.to/ mogu preko moga tableta gledati njihove stvari besplatno? Pokušao sam isto da pređem na tu IPTV i ljudi su me prevarali za novac i to je prvi i zadnji put bio da su u tome uspjeli. Gledam satelitsku zato šta sam već od moje 10 godine počeo sa gledanjem i još danas mislim da ima neki kvalitet i hoću preko njih da budem informisan.

Pričaš o kvalitetu?

Na tom tvom linku, kvalitet slike ko nekad devedesetih na piratskim kasetama.

Kad već razgovaramo, šta bi, jesil našao nov iPhone na rate do 30 maraka?


viewtopic.php?p=4327304#p4327304
online

Lotre
Na probnom
Na probnom
Posts: 60
Joined: 27 Oct 2012, 23:42
Status: Offline

Re: Najbolji universalni daljinski za uređaje je ...

Post by Lotre » 01 Dec 2023, 10:29

Krokodil Behko wrote: 30 Nov 2023, 18:14
Lotre wrote: 30 Nov 2023, 17:48

Zašto pretplatu na Netflixu? Kada već na https://bflix.to/ mogu preko moga tableta gledati njihove stvari besplatno? Pokušao sam isto da pređem na tu IPTV i ljudi su me prevarali za novac i to je prvi i zadnji put bio da su u tome uspjeli. Gledam satelitsku zato šta sam već od moje 10 godine počeo sa gledanjem i još danas mislim da ima neki kvalitet i hoću preko njih da budem informisan.

Pričaš o kvalitetu?

Na tom tvom linku, kvalitet slike ko nekad devedesetih na piratskim kasetama.

Kad već razgovaramo, šta bi, jesil našao nov iPhone na rate do 30 maraka?


viewtopic.php?p=4327304#p4327304
Ja nisam obećao odličan Blu Ray kvalitet za nešto šta je besplatno. Ne nisam našao iPhone na rate do 30 KM jer to je ostao san i ne realnost, ali dobra vijest je našao sam rješenje kako da ga kupim u gotovini, morao sam samo kvalitet u mome životu u zadnja dva mjeseca spustiti na niži nivo i to prestati kupovati Dolce Gusto kapsule i preći na Nescafe instant kafe mješavinu, ne jesti dnevno dva kolača i preći na povoljnije čokoladice, kupiti samo pica komad umjesto cijele pice, burek umjesto Döner kebaba, ne kupovati više alkohola i smanjiti na TikTok livestreamu slanje poklona na djevojke i rezultat je 650 KM ušteđevine do sada i samo još da mi neko otkupi moj stari laptop koji je na olx.ba na prodaji i ovaj svijet će imati jednog iPhone korisnika više. :)

Ovo pitanje je vezano za ovu temu. Našao sam uputstvo od universalnog daljinskog One for All URC 6820 na vebstranici https://www.libble.de/one-for-all-urc-6 ... ?page=0085 u rubrici SAT(šta najvjerovatnije znači digitalni satelitski resiver) i na listu 87 našao sam traženu marku Imperial i brojeve 1429 1334 1099 1631 1100 1197 1195 1351 0200 1672 3419 Zna li iko od vas znači li to da taj daljinski bi mogao upravljati ovaj model Imperial HD 6i kompakt?

Post Reply

Return to “Tehnika”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests