HAARP

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

HAARP

Post by Rockefeller » 19 May 2014, 20:45

Ovo mi je fenomenalno... Neki dan sam ovde prvi put pročitao o tome... mislim zapravo da sam ovde... O onom nekakvom američkom HARP projektu (ili je p za projekt? :hihi ) i sad gledam, odnosno čitam, masa ljudi se našla pametnih koji vrlo vjerovatno lako objašnjivu (nisam bio u BiH ne znam kakvo je bilo vrijeme stoga opreznost) prirodnu nepogodu objašnjavaju sa nekakvim HARPovima.

Ja neću objavljivati imena onih koji su ovo pisali i izvor odakle sam ovo preuzeo, čisto jer neću nikog da prozivam al' hoću malo podijeliti:

ne znam dal' su priznali ili ne dal' je to istina al da su oni krivi za ovo na balkanu to je 100 % tacno i da je ovo projekat HAARP
A niko ne pominje HAARP sistem?!?!?!
Malo vise pretrazite o oruzju HAARP (Tesla)
Pogledajte na google sta je HAARP pa ce vam bit jasno tko i zasto , naravno i kako nas unistavaju i zasto je poremecaj klimatski promjena imajte vremena i procitajte bit ce od koristi
S**** M****** HAARP DOCI CE GLAVE CELOM SVETU (zvjezdicama sam uklonio ime)
Oni nas prase,htjeli mi to ili ne...i ne pitaju nas...svidjalo se nama ili ne oni ce i dalje eksperimentisat HAARP sistem,naravno gdje drugo osim na Balkanu,mi im ovdje dodjemo kao pokusni kunici,ako budu htjeli sprzice nas,ili potusit poplavama a vi pojedini i dalje ne vjerujte...proguglajte malo o HAARP sistemu,takav jedan se nalazi u mjestu Beljina 30-ak kilometara od Beograda...Jadni mi,jedne godine nam naprave susnu godinu,druge god poplave,jos nedo Bog zemljotresa da nas sravne a mogu i to...pa dokle vise,zasto se ne prodju bijede i Balkana!!!!????


Valjda sam većinu pokupio.

Ono fakat ako koga možemo i kriviti za nešto onda su ovako neuki ljudi. Kad se desio rat pripisali su ga Americi a ne pravim uzročnicima. Mi pouke iz rata nismo izvukli. Kad se dešava ovo opet pripisujemo nekom trećem a opet pouke nećemo izvući. I udaraće nas nesreće stalno dok pouku ne izvučemo.

Za ovo nas ne kažnjava ni Allah ni Bog, niti smo američka igračka nego ajde da to malo prepustimo meteorolozima, geolozima i stručnjacima koji znaju više od nas. Oni sigurno imaju razlog a ponudiće i riješenje.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Krokodil Behko » 19 May 2014, 20:54

Ako se ne varam, taj je HAARP osumjičen i za prošlogodišnje kiše, kao i za suše i požare iz 2012. godine. Također je optužen i za rekordne nanose snijega iz 2012. godine. Lično mislim da HAARP ima neke veze sa Sejdićem i Fincijem :)
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37929
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2959 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Samo da kažem.......

Post by Pasaga » 19 May 2014, 20:58

Ubozije poslove se nije dobro petljati.
Mnogi su koji to rade.
Nebi sad o njima. :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Lebowski » 19 May 2014, 21:01

Jučer sam čitao komentare negdje na FB i ljudi baš nasjedaju na to, kao "sve su krivi ovi harperi".
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Bla » 19 May 2014, 21:19

Ma kakav HAARP, Lagumdžija napravio poplavu da bi Grizelj mogao otvoriti spalionicu na Stupu protiv koje se lokalno stanovništvo pobunilo a sada su nadležni dobili nalog da po hitnoj proceduri prođe okolišnu dozvolu.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Krokodil Behko » 19 May 2014, 21:25

A šta će spaljivati?
Btw, mislio sam da je taj Grizelj davno bankrotirao.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: HAARP

Post by storm » 19 May 2014, 21:33

Ma gluposti obične.....da je to tako sofisticirano, imaju oni pustinje za natapanje, pa prvo svoje vremenske nepogode za dotjerati u red...baš ih briga za jedan balkan
No sigurno je da postoji i radi se na tome :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Bla » 19 May 2014, 21:37

Kamo puste sreće da čovječanstvo ovlada takvim izvorima energije koji mogu uticati na klimu. Pogotovo na takav način na kakve ove budalaštine opisuju. Stvarno ne zavrjeđuje nekog suvislijeg komentara.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Bla » 19 May 2014, 21:39

Krokodil Behko wrote:A šta će spaljivati?
Btw, mislio sam da je taj Grizelj davno bankrotirao.
Smeće, podavljenu stoku... :)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Seljak
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 799
Joined: 25 Dec 2013, 00:21
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Seljak » 20 May 2014, 07:40

Pregledah i preslušah ovaj video i zaintrigira me pitanje - ko je prof. dr. Velimir Abramović ? Koje su mu znanstvene kompetencije da bi mogao da meritorno govori o HARP fenomenu ? Kada pročitah, postadoh skeptičan prema njegovim tvrdnjama i objašnjenjima. Čini mi se da ga je filmska umjetnost, ipak, snažnije profilirala, već istinski naučni rad na proučavanju zaostavštine Nikole Tesle. Opet, nije moje da sudim o čovjeku. :cudi Mogu da mu vjerujem ili ne vjerujem i ... to je to. :ha
______________________
Prof. Dr. Velimir Abramović

Diplomirao 1975. filmsku i TV režiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu; magistrirao 1983. teoriju kulture na Fakultetu političkih nauka i odbranio doktorsku disertaciju Problem kontinuiteta u prirodnoj filozofiji Lajbnica i Boškovića na Filozofskom fakultetu Univerziteta Kiril i Metodije u Skoplju, u oblasti filozofije nauke (ontologije i gnoseologije).

Profesor po pozivu na Univerzitetu u Padovi, Italija, Visokoj školi za arhitekturu Bauhaus, Dessau, Nemačka, Odseku za istoriju i teoriju pozorišta Univerziteta u Giessenu, Nemačka i Visokoj državnoj školi vizuelnih umetnosti Rijksacademie u Amsterdamu, Holandija. Bavi se književnošću, poezijom, prozom i kritikom. Objavio zbirke pesama Emsep i Male pesme; roman Duh Balkanije, filozofsku studiju Lajbnicovo i Boškovićevo shvatanje kontinuiteta.

Član Udruženja književnika Srbije i Estetičkog društva Srbije.



[media]X5dES40mJ74[/media]
Nemojte šta zamjerit. :ha

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: HAARP

Post by mrki62 » 20 May 2014, 10:29

Preuzimam par riječi sa FB

"HAARP je uSrbiji pokrenut 3.svibnja 2014.
RHMZ Republike Srbije već 13.svibnja objavljuje snažno upozorenje srpskoj javnosti da "Od utorka, 13. maja, Srbija je pod uticajem ciklona “Tamara”, koji će ostati zapamćen kao najkišovitiji ciklon od kada se vrše meteorološka merenja u Srbiji,"
Upozoravaju da će ciklona "Tamara" maksimum dosegnuti oko 20.svibnja s nepredvidivim posljedicama, jer naravno nisu mogli znati kako će se ciklona kretati."


"Ciklona "Tamara" je pokrivala ISKLJUČIVO područje Republike Srbije i područje tzv. republike srpske u BiH !!
Potvrdile su to naknadne satelitske snimke koje šalje engleski meteorološki centar u Engleskoj, blizu Greenwicha,koji je referentan centar za cijelu Europu.
Je li to slučajno ili je to namjerno izazvana ciklona pomoću sustava HAARP, pokrenuta pritiskom na dugme u središnjem "mozgu HAARP" na Alaski ili u Tromso ?"


"Tvrdim da postoji velika vjerojatnost da je to ISTINA !!
Moja teza će se potvrditi ukoliko ove godine temperature u tim područjima, dakle u srbiji i tzv. republici srpskoj u ljetnom periodu budu premašivale 40 st. pa čak i do 60 st. !!
Predviđam nezapamćene suše, jer HAARP koliko pogoduje stvaranju ciklona i poplava isto tako djeluje i kontraefektom- izazivanjem velikih suša !"
Kraj citata.
Dakle, ostaje da se vidi i skonta koliko ima istine o tome
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Julia-Klara » 20 May 2014, 11:29

:lud
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Spanac_113 » 20 May 2014, 11:37

istina. svemocni amerikanci izazivaju vremenske nepogode sirom svijeta!
da bi prikrili i zataskali da posjeduju oruzije koje kontrolise vremenske prilike cak su izazvali i razorne tajfune, poplave i suse u svojoj zemlji!
neki tvrde da je to napravljeno da bi se smanjila mogucnost da iko ko je direktno umijesan u program ikada progovori o tome javno jer bi se to smatralo izdajom i mozda cak teroristickim napadom na svoju zemlju!!!

sljedeci tjedan:
nakon dugih pregovora sa Japanom, vanzemaljci potpisuju ugovor o preuzimanju lanca hotela u toj otockoj zemlji.
ocekuje se veliki skok u vrijenosti dionica.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Lebowski » 20 May 2014, 11:38

Uvijek je poslije kiša bilo i velikih suša, da baš upeče, bio HAARP ili ne bio, kao što je bilo i poplava, vjerovatno je nekad bilo i gorih na ovom području.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: HAARP

Post by mrki62 » 20 May 2014, 11:42

Negdje sam već pisao o razbijanju oblakova, što se je u titino vrijeme radilo.
Ja vjerujem da bi se s tim ublažila situacija
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Lebowski » 20 May 2014, 11:44

Kakvo razbijanje oblaka koji su pokrili toliki teritorij? Ako bi i moglo trebalo bi ti 6 miliona raketa.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Seljak
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 799
Joined: 25 Dec 2013, 00:21
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Seljak » 20 May 2014, 11:59

Lebowski wrote:Uvijek je poslije kiša bilo i velikih suša, da baš upeče, bio HAARP ili ne bio, kao što je bilo i poplava, vjerovatno je nekad bilo i gorih na ovom području.

Upravo tako Lebowski, baš kao što se, nakon poplava katastrofalnih razmjera, javljaju zemljotresi, koje najavljuje za ''uskoro'' dr Abramović. Pročitah negdje da je već danas, doduše u Albaniji, a ne na poplavljenim područjima, zabilježen zemljotres slabije amplitude. Eto,ova koincidencija ide u prilog Abramovičevoj teoriji o HAARP -u.
Ono što njegovu teoriju diskreditira u mojim očima, jeste činjenica da je temelji na neznanstvenim, dakle neegzaktnim postulatima, već je ''potkrijepljuje'' psihološko/vjerskim i mitološkim ''argumentima'' . Njome hoće objasniti da su Srbi na meti svih bjelosvjetskih urota i zavjera, od vajkada, stoga što su ''izabrani narod'', te da i ova katastrofa svjedoči da će, kao ''izabrani narod'', iz nje izaći još jači i time potvrditi da je Bog baš njih izabrao kao model čovječanstvu.
Radije sam bio sklon da od Abramovića - znanstvenika, čujem racionalno objašnjenje aktualne katastrofe i - kad smo već u psihološkoj i etičkoj ravni - barem minimalan osvrt, pasaž (ne mora biti hvalospjev) solidarnosti koja se tako snažno manifestira među ljudima, rušeći sve političke, ideološke i ine barijere, koje im se decenijama nameću i umeću u kolektivne mentalne mape, da bi ih se lakše kontroliralo i njima manipuliralo.
Last edited by Seljak on 20 May 2014, 12:09, edited 2 times in total.
Nemojte šta zamjerit. :ha

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Lebowski » 20 May 2014, 12:07

Seljak wrote:
Lebowski wrote:Uvijek je poslije kiša bilo i velikih suša, da baš upeče, bio HAARP ili ne bio, kao što je bilo i poplava, vjerovatno je nekad bilo i gorih na ovom području.

Upravo tako Lebowski, baš kao što se, nakon poplava katastrofalnih razmjera, javljaju zemljotresi, koje najavljuje za ''uskoro'' dr Abramović. Pročitah negdje da je već danas, doduše u Albaniji, a ne na poplavljenim područjima, zabilježen zemljotres slabije amplitude. Eto,ova koincidencija ide u prilog Abramovičevoj teoriji o HAARP -u.
Ono što njegovu teoriju diskreditira u mojim očima, jeste činjenica da je temelji na neznanstvenim, dakle neegzaktnim postulatima, već je ''potkrijepljuje'' psihološko/vjerskim i mitološkim ''argumentima'' . Njome hoće objasniti da su Srbi na meti svih bjelosvjetskih urota i zavjera, od vajkada, stoga što su ''izabrani narod'', te da i ova katastrofa svjedoči da će, kao ''izabrani narod'', iz nje izaći još jači i time potvrditi da je Bog baš njih izabrao kao model čovječanstvu.
Radije sam bio sklon da od Abramovića - znanstvenika, čujem racionalno objašnjenje aktualne katastrofe i - kad smo već u psihološkoj i etičkoj ravni - barem minimalan osvrt, pasaž (ne mora biti hvalospjev) solidarnosti koja se tako snažno manifestira među ljudima, rušeći sve političke, ideološke i ine barijere, koje im se decenijama nameću i umeću u kolektivne mentalne mape, da bi ih se lakše kontroliralo i njima manipuliralo.
Vidjećemo za zemljotrese, tih manjih bude stalno na ovom području, a dugo nije bio neki većih razmjera pa i za očekivati je da se desi nekad, nevezano za HAARP, kiše i ostalo, na takvom smo području. Lično, ne vjerujem da će biti nešto strašno al opet sa obzirom šta je voda uradila tlu pa možda i bude kakvih zemljotresa, nekakva logika.
Amranovič je otprilike kao onaj Jovan Deretić, isti tip "naučnika". :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: HAARP

Post by storm » 20 May 2014, 12:11

Najbolje mi je kad teoretičari zavjere lamentiraju o HAARP -u a uopće nemaju pojma čemu je služio, da...služio, jer je prošle godine projekt zaustavljen zbog nedostatka financija :kafa
I nije služio tome o čemu se priča... Ajde guglajte malo...
U teoriji bi bilo moguće na neke stvari utjecati, no trenutačno stanje i nivo poznavanja to ne dopušta, da ne bi pričam kolika bi energija bila potrebna za izvođenje takvih utjecaja na atmosferu...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: HAARP

Post by Luna. » 20 May 2014, 12:13

ma kakav haarp, alija je za sve kriv :kafa
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests