Mudzahedini u Bosni

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by Pasaga » 29 Mar 2024, 09:20

Mrki je legenda :ha
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 669
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by mishic » 30 Mar 2024, 16:34

Možda ne bi bilo zgoreg da pojedinci malo zavire i u biografiju Miroslava Tuđmana, da virnu koja mu je glavna preokupacija bila od devedesetih pa nadalje...I ne samo njega nego službe kojom je rukovodio

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5920
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 298 times
Status: Online

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by bosnjakinja » 01 Apr 2024, 16:08

Kaze moj babo muzahedini su brzo skontali ko smo mi kad su vidjeli kako se Bog dragi psuje otvoreno, prvi put reagovali htjeli prebit momka koji opsovao Allaha, i vidjeli svi bosanski momci stali uz psovatelja😅😅😅 tad su skontali

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by Bosnia_Nord » 01 Apr 2024, 16:11

bosnjakinja wrote: 01 Apr 2024, 16:08 Kaze moj babo muzahedini su brzo skontali ko smo mi kad su vidjeli kako se Bog dragi psuje otvoreno, prvi put reagovali htjeli prebit momka koji opsovao Allaha, i vidjeli svi bosanski momci stali uz psovatelja😅😅😅 tad su skontali
Na šta ti babo tačno misli? Šta su mogli skontati?

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5920
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 298 times
Status: Online

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by bosnjakinja » 01 Apr 2024, 16:17

Bosnia_Nord wrote: 01 Apr 2024, 16:11
bosnjakinja wrote: 01 Apr 2024, 16:08 Kaze moj babo muzahedini su brzo skontali ko smo mi kad su vidjeli kako se Bog dragi psuje otvoreno, prvi put reagovali htjeli prebit momka koji opsovao Allaha, i vidjeli svi bosanski momci stali uz psovatelja😅😅😅 tad su skontali
Na šta ti babo tačno misli? Šta su mogli skontati?
Da nismo neki vjernici.vjerovstno su se i pokajali sto su dosli jer oni su dosli branit islam ne sekularnu Bosnu

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by Bosnia_Nord » 01 Apr 2024, 16:17

bosnjakinja wrote: 01 Apr 2024, 16:17
Bosnia_Nord wrote: 01 Apr 2024, 16:11

Na šta ti babo tačno misli? Šta su mogli skontati?
Da nismo neki vjernici.vjerovstno su se i pokajali sto su dosli jer oni su dosli branit islam ne sekularnu Bosnu
:sok :sok :sok
Kako to, na mene bacaju trnje kada ja ovo kažem

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43065
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14252 times
Been thanked: 12817 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by Masamune » 01 Apr 2024, 16:31

Ona je troll.

Ti, s druge strane, to radiš po zadatku.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by Bosnia_Nord » 01 Apr 2024, 16:33

Masamune wrote: 01 Apr 2024, 16:31 Ona je troll.

Ti, s druge strane, to radiš po zadatku.
Ne baš po zadatku, nego po onome što stvarno mislim da je tako.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5920
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 298 times
Status: Online

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by bosnjakinja » 01 Apr 2024, 16:35

Masamune wrote: 01 Apr 2024, 16:31 Ona je troll.

Ti, s druge strane, to radiš po zadatku.
Troll nisam otkud ti to? Ako zelis ajde salji mi instagram ja cu ti se javit s svog,ako ne budes ti si troll :sjedi

Jel to stvarno ne mozes da vjerujes da ljudi razmisljaju razlicito? Izadje iz te bublicw bokte

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84621
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11086 times
Been thanked: 16692 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by Fuddo » 01 Apr 2024, 16:41

bosnjakinja wrote: 01 Apr 2024, 16:35
Masamune wrote: 01 Apr 2024, 16:31 Ona je troll.

Ti, s druge strane, to radiš po zadatku.
Troll nisam otkud ti to? Ako zelis ajde salji mi instagram ja cu ti se javit s svog,ako ne budes ti si troll :sjedi

Jel to stvarno ne mozes da vjerujes da ljudi razmisljaju razlicito? Izadje iz te bublicw bokte
Naravno da ljudi mogu razmisljati razlicito.
Kod tebe to nije slucaj, posto uopste ne razmisljas vec bezveze lupetas.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by Bosnia_Nord » 01 Apr 2024, 17:40

...

User avatar
baton
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 951
Joined: 06 Jan 2021, 22:22
Has thanked: 206 times
Been thanked: 539 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by baton » 01 Apr 2024, 19:16

Sve sukobljene strane u ratu su većinom imale neke dobrovoljce ili simpatizere koji su bili stranci i borili se za pojedine drzave, narode ili cak ideje.Nije to ništa novo i samo se ponavljamo ili iznosimo svoj lični stav o nekom sukobu gdje su učestvovali stranci.Legije su uvijek postojale.
Sami ste krivi, slali ste nam vukove umjesto čobana.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120573
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 7972 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2024, 20:35

bosnjakinja wrote: 01 Apr 2024, 16:17
Bosnia_Nord wrote: 01 Apr 2024, 16:11

Na šta ti babo tačno misli? Šta su mogli skontati?
Da nismo neki vjernici.vjerovstno su se i pokajali sto su dosli jer oni su dosli branit islam ne sekularnu Bosnu

Zapravo su svi bili kriminalci i u bjekstvu pred zakonima raznih zemalja.
Osim Hrvatske, gdje su uredno izvadili lične karte, baš kao da su se tamo rodili, kako bi ih nama podvalili, a potom nas optužili za islamizaciju Evrope.

A ti si jedan trol koji nikad ništa ne pročita i ne znaš ništa ni o čemu.

Čitao sam jedan intervju s nekih američkim historičarem s Harvarda, a koji je doktorirao na temi "Strani plaćenici u bosanskom ratu"

Lik se sit ispričao o cijelim katoličkim bataljonima u HVO i cojelim pravoslavnim brigadama u četnicima.
Kad ga je novinar pitao za mudžahedine, lik samo odmahnuo rukom i rekao kako on njih u svom doktoratu inje ni pomenuo, jer ih je bilo JEBENO MALO i bitni su bili otprilike ko semafor u GTA.

Prije godinu dana, otvarala teme o divnim Turcima, a sad su ipak odvratni.
Imali smo još takvih slučajeva na forumu.
online

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5920
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 298 times
Status: Online

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by bosnjakinja » 01 Apr 2024, 21:51

Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2024, 20:35
bosnjakinja wrote: 01 Apr 2024, 16:17

Da nismo neki vjernici.vjerovstno su se i pokajali sto su dosli jer oni su dosli branit islam ne sekularnu Bosnu

Zapravo su svi bili kriminalci i u bjekstvu pred zakonima raznih zemalja.
Osim Hrvatske, gdje su uredno izvadili lične karte, baš kao da su se tamo rodili, kako bi ih nama podvalili, a potom nas optužili za islamizaciju Evrope.

A ti si jedan trol koji nikad ništa ne pročita i ne znaš ništa ni o čemu.

Čitao sam jedan intervju s nekih američkim historičarem s Harvarda, a koji je doktorirao na temi "Strani plaćenici u bosanskom ratu"

Lik se sit ispričao o cijelim katoličkim bataljonima u HVO i cojelim pravoslavnim brigadama u četnicima.
Kad ga je novinar pitao za mudžahedine, lik samo odmahnuo rukom i rekao kako on njih u svom doktoratu inje ni pomenuo, jer ih je bilo JEBENO MALO i bitni su bili otprilike ko semafor u GTA.

Prije godinu dana, otvarala teme o divnim Turcima, a sad su ipak odvratni.
Imali smo još takvih slučajeva na forumu.
Ucis dok si ziv.Ja sam se promjenila
Sta je problem?


Ps:e te Nebitne mudzahedinr ti je SDA uzdigla na taj nivo

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 669
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by mishic » 15 Apr 2024, 18:36

Stotine stranica o "Mudžahedinima" je napisano na različitim forumima i za one koji su se željeli informirati to je završena tema. Na kraju i Hag je o njima rekao svoje. Međutim u javnosti je ostao propagandni narativ brižljivo građen godinama s ciljem da se Bošnjacima i kompletnoj Armiji Republike Bosne i Hercegovine poturi kukavičje jaje kako Evropa shvatila da je neke snage na ovim prostorima brane od nadolazeće užasne opasnosti koje ona nije svjesna. I onda je sve, počev od njihovog broja, preko zločina do prenapuhane uloge toliko izvitopereno da blage veze sa činjenicama nema.

Prvo više stranaca i plaćenika je bilo i u srpskim i u hrvatskim snagama nego u ARBiH. Ali su oni i jedni i drugi Mudžahedinima nazivali ili sve pripadnike ARBiH ili pojedine jedinice ARBiH čak i one koje nikada nisu imale nikakav kontakt a kamo li nekog Mudžahedina u svojim redovima.

Drugo vlasti BiH apsolutno nisu mogle kontrolirati svoje granice pa prema tome ni organizovati bilo čiji dolazak u BiH (jer i mi koji smo državljani BiH koji su se dobrovoljno javili u ARBiH sami smo se morali snalaziti oko ulaska u zemlju, neki će se sjetiti Slunjskih brda i stradanja) ali su Mudžahedini mogli mjesecima ulaziti i izlaziti sa ličnim kartama i pasošima koje im je davala hrvatska vlast a sve je kontrolirala njihova tajna služba i Miroslav Tuđman lično.

Treće, u toj skupini postojali su i oni posebno sposobni i povlašteni koji su snimali sve gadosti koje su sami organizirali i u po rata uspijevali da te snimke isti dan prosijede najutjecanijim medijima u svijetu. Takvi snimci su plaćani hiljadama DM po minutu a autori su time ispunjavali svoju zadaću i funkciju koju su imali u BiH. Ti nikada nisu ni minuta bili u borbi ali jesu u medijima.(Da me ko pogrešno ne shvati bilo je i onih koji su se borili i većina njih je izginula a njihov ukupan broj nije ni deseti dio onoga što se pisalo i govorilo)

Četvrto, veću materijalno-finansijsku korist od Mudžahedina (novac, hrana, naoružanje, oprema, vozila...) imala je Hrvatska nego BiH i Armija RBiH jer pored onoga dijela koji se morao davati Hrvatskoj da bi nešto prošlo u BiH još toliko je otimano i pljačkano jer je HVO tačno znao ko, kuda ide, šta nosi i gdje je najzgodnije da se još jednom to "oporezuje". ( sigurnosne službe nekoliko evropskih zemalja zajedno sa hrvatskim bdjele su nad tim a francuske su prednjačile) Duga i preduga je ovo priča i bolje je otići na stranice, portale, haške izvještaje sa suđenja i knjige nego prežvakivati ovu temu.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3087 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by Chloe » 15 Apr 2024, 19:03

Čuli ste svi za Slunjska brda, na osnovu kojih je snimljen amaterski film.
Idite na gugl, ukucajte Slunjska brda i vidite šta će te naći, i koje informacije, na Vikićima.ba jedan ili dva članka, i ostalo je o filmu koji ne može dočarati istinu.

Bilo je tekstova, videa o tome, to garantujem životom, al nema ih više. :cudi

Onda pročitajte ovo

https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0 ... %B0_(1991)

:lupa

Veze sa vezom nema.

Istoriju nam pišu neprijatelji.

Naša djeca, ako im mi ne pričamo ( a rijetki pričaju) sutra će možda nešto načuti o tim Krajišnicima koji su ostavili poslove u miru, i vratili se u Krajinu preko okupiranog dijela Hr, da bi branili svoju obitelj, domove, državu...

Prvo šta svi radimo idemo na internet tražiti informaciju više, šta će naći, priču o radikalnim islamistima, mudžahedinima handžar diviziji ..... :lupa
Sa propagandom koju su neprijatelji imali i imaju i dan danas ( pa i oni koji su u ratu bili, povjeruju i šire dalje ) šta očekivati od naše djece. :spavanje
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 669
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by mishic » 15 Apr 2024, 21:20

Slabo pamtimo, brzo zaboravljamo, malo pišemo...
Postaje nam dovoljno što smo iskusili i kroz to znamo istinu pa nam to dovoljno kao da će budući naraštaji genetski naslijediti to naše iskustvo
Zaboravljamo da u ekspanziji komunikacijskih tehnologija dominira onaj ko njima ovlada i kroz njih plasira narativ koji mu odgovara
Gubitnici se tješe teorijom zavjere kako ne bi morali priznati da su sami krivi za to

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 669
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Mudzahedini u Bosni

Post by mishic » 15 Apr 2024, 21:55

Zahvaljujem onima koji su reagirali na ovaj kratki post o "Mudžahedinima u Bosni" uz napomenu da sam nekada ranije vodio čitave polemike na ovu temu u znatno dužim postovima na Klixu. Dobro sam informisan o ovoj temi.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests