Charlie Hebdo

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Duh » 08 Feb 2023, 19:55

super.
ustanovili ste da ima bolesnih ljudi u svijetu.

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Kai » 08 Feb 2023, 20:00

Nista novo, samo sad imaju pristup netu..
Vragolasto..:zao

User avatar
Arthur Dent
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12244
Joined: 11 Oct 2022, 21:14
Has thanked: 795 times
Been thanked: 5473 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Arthur Dent » 08 Feb 2023, 20:18

eno sad i paljenje kur'ana zabranise, sa svom protestnom akcijom u svedskoj. sta je ovo sa demokratskim svijetom... pa dokle?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Pasaga » 08 Feb 2023, 20:20

Arthur Dent wrote: 08 Feb 2023, 20:18 eno sad i paljenje kur'ana zabranise, sa svom protestnom akcijom u svedskoj. sta je ovo sa demokratskim svijetom... pa dokle?
slusao sam to veceras
nemoj se zavaravat
to je velika ubleha,sad se pokazalo
to su dozvolili da bi sad mogli uvesti antiteroristice mjere
navodno,taj nivo moraju podici,jer im prjete islamisti
niko nezna ove ljige,uhljupe
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Arthur Dent
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12244
Joined: 11 Oct 2022, 21:14
Has thanked: 795 times
Been thanked: 5473 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Arthur Dent » 08 Feb 2023, 20:23

Pasaga wrote: 08 Feb 2023, 20:20
Arthur Dent wrote: 08 Feb 2023, 20:18 eno sad i paljenje kur'ana zabranise, sa svom protestnom akcijom u svedskoj. sta je ovo sa demokratskim svijetom... pa dokle?
slusao sam to veceras
nemoj se zavaravat
to je velika ubleha,sad se pokazalo
to su dozvolili da bi sad mogli uvesti antiteroristice mjere
navodno,taj nivo moraju podici,jer im prjete islamisti
niko nezna ove ljige,uhljupe
zato i sav moj sarkazam u izjavi moj pasaga. nisu ga sigurno ukinuli zbog velike ljubavi i postivanju prema muslimanskom svijetu, turcima ili nekom drugom. tu ljubavi ne postoje. postoji samo korist, profit i moc.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 606 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Venera » 09 Feb 2023, 15:43

Fuddo wrote: 08 Feb 2023, 18:17
Venera wrote: 08 Feb 2023, 15:17 Vi uopce ne kužite CH izjave. :lupa
A sta da razumijem?
Pokusaj neke bolesne satire dok su milioni ljudi pod rusevinama i dragi Bog samo zna koliko mrtvih?
Ima li vise mrva mjere, ljudskosti, empatije…icega?
Ima li ista vise na dunjaluku da cojek more rec, pa stani, ovo nema smisla, i nije u redu?
Pa ne razumiješ!
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84615
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11084 times
Been thanked: 16692 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Fuddo » 09 Feb 2023, 15:43

Venera wrote: 09 Feb 2023, 15:43
Fuddo wrote: 08 Feb 2023, 18:17

A sta da razumijem?
Pokusaj neke bolesne satire dok su milioni ljudi pod rusevinama i dragi Bog samo zna koliko mrtvih?
Ima li vise mrva mjere, ljudskosti, empatije…icega?
Ima li ista vise na dunjaluku da cojek more rec, pa stani, ovo nema smisla, i nije u redu?
Pa ne razumiješ!
Aj bizi
Dozvolite da se obratimo

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 606 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Venera » 09 Feb 2023, 15:44

Naseef Mushroom wrote: 08 Feb 2023, 18:48
Venera wrote: 08 Feb 2023, 15:17 Vi uopce ne kužite CH izjave. :lupa
Danas ne postoje uvrede, ponižavanja, manjak poštovanja prema mrtvim, ubijenim, silovanim, zlostavljanim.
Danas se može svaki kreten vaditi sa “ne razumijete šta je umjetnik time htio da kaže”.
Danas bi, da izvinete, mogao neko otići na mezarja u Srebrenici i ispovraćati se na njih i reći da je time poslao poruku da je povraćanje ustvari poruka kako se Zapad odnosi prema narodu koji je preživio genocid i da je šareni pejsaž povraćanja ustvari šarenilo kako su šarolike reakcije na genocid u poređenju na genocid nad Jevrejima gdje su svi složni što se tiče osuda.

Najbolji recept kako se boriti protiv toga je odmah na početku sasjeći komentare poput tvog koja nisi ni pametnija, ni gluplja, niti više a niti manje kvalifikovana od nas da nam pametuješ kako trebamo otvoriti oči i shvatiti pravu poruku te nacrtane bljuvotine i da radije biramo da budemo glupi i ne shvatamo tu poruku.
Bezveze brbljaš gluposti.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11856
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Naseef Mushroom » 09 Feb 2023, 19:47

Venera wrote: 09 Feb 2023, 15:44
Naseef Mushroom wrote: 08 Feb 2023, 18:48
Danas ne postoje uvrede, ponižavanja, manjak poštovanja prema mrtvim, ubijenim, silovanim, zlostavljanim.
Danas se može svaki kreten vaditi sa “ne razumijete šta je umjetnik time htio da kaže”.
Danas bi, da izvinete, mogao neko otići na mezarja u Srebrenici i ispovraćati se na njih i reći da je time poslao poruku da je povraćanje ustvari poruka kako se Zapad odnosi prema narodu koji je preživio genocid i da je šareni pejsaž povraćanja ustvari šarenilo kako su šarolike reakcije na genocid u poređenju na genocid nad Jevrejima gdje su svi složni što se tiče osuda.

Najbolji recept kako se boriti protiv toga je odmah na početku sasjeći komentare poput tvog koja nisi ni pametnija, ni gluplja, niti više a niti manje kvalifikovana od nas da nam pametuješ kako trebamo otvoriti oči i shvatiti pravu poruku te nacrtane bljuvotine i da radije biramo da budemo glupi i ne shvatamo tu poruku.
Bezveze brbljaš gluposti.
Gdje povlačimo crtu između krkana što vrijeđa i neshvaćenog umjetnika?
Znači ja se zaposlim u Charlie Hebdo i sve se moje negativno napisano pretvori u pozitivno?

Sada ja počnem zbijati šale na temama o Srebrenici, Turskoj, Ukrajini, forumaši me prijave, moderatori banuju i oni su sa tim moralne gromade,
ali ako ja napišem da je to satira te moralne gromade postaju ograničeni klocevi koji ne shvataju poruku?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by CikCikCikPogodi » 09 Feb 2023, 21:11

Naseef Mushroom wrote: 09 Feb 2023, 19:47
Venera wrote: 09 Feb 2023, 15:44

Bezveze brbljaš gluposti.
Gdje povlačimo crtu između krkana što vrijeđa i neshvaćenog umjetnika?
Znači ja se zaposlim u Charlie Hebdo i sve se moje negativno napisano pretvori u pozitivno?

Sada ja počnem zbijati šale na temama o Srebrenici, Turskoj, Ukrajini, forumaši me prijave, moderatori banuju i oni su sa tim moralne gromade,
ali ako ja napišem da je to satira te moralne gromade postaju ograničeni klocevi koji ne shvataju poruku?

Jednoumlje u europskim medijima je puno opasnije. Vidis ti ne smije ni jedan mediji imati kriticku pricu i onome sto se desava u Europi. Samo se moze pricati o oficijalnom narativu Eu.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11856
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Naseef Mushroom » 10 Feb 2023, 06:59

CikCikCikPogodi wrote: 09 Feb 2023, 21:11
Naseef Mushroom wrote: 09 Feb 2023, 19:47
Gdje povlačimo crtu između krkana što vrijeđa i neshvaćenog umjetnika?
Znači ja se zaposlim u Charlie Hebdo i sve se moje negativno napisano pretvori u pozitivno?

Sada ja počnem zbijati šale na temama o Srebrenici, Turskoj, Ukrajini, forumaši me prijave, moderatori banuju i oni su sa tim moralne gromade,
ali ako ja napišem da je to satira te moralne gromade postaju ograničeni klocevi koji ne shvataju poruku?

Jednoumlje u europskim medijima je puno opasnije. Vidis ti ne smije ni jedan mediji imati kriticku pricu i onome sto se desava u Europi. Samo se moze pricati o oficijalnom narativu Eu.
Televiziju, novine i portale treba ignorisati, prava istina se može saznati od “običnih smrtnika” na terenu putem Tiktoka i Twittera.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43059
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12809 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Masamune » 10 Feb 2023, 07:37

Aha... sigurno ćeš prije doći do istine kod ljudi kojima je uglavnom stalo do lajkova i clickova i za koje su sposobni uraditi sve i svašta.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11856
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Charlie Hebdo izazvao bijes zbog karikature kojom se ismijava katastrofa u Turskoj

Post by Naseef Mushroom » 10 Feb 2023, 08:05

Chan wrote: 10 Feb 2023, 07:37 Aha... sigurno ćeš prije doći do istine kod ljudi kojima je uglavnom stalo do lajkova i clickova i za koje su sposobni uraditi sve i svašta.
Govorim o primjerima poput kada je Izrael prije 1-2 godine bombardivao palestinske civile pa su širom Njemačke bili protesti. Tada su svi njemački TV kanali ličili na Marićev Happy TV. Izvještavali su kako su u Njemačkoj se digli islamisti sa govorom mržnje protiv Jevreja i samo je se na Tiktoku i Twitteru saznala istina da su protesti bili protiv ubijanja civila i da je među zlim islamistima bili i Nijemci i ostali kršćani koji su protestovali protiv nepravde.

Ili kada su se u Americi samo preko tih platforma mogla naći videa kako su Black Lives Matter pristalice vandalirali po gradovima i bez razloga uništavali sve pred sobom.

Ne govorim o likovima poput Alex Jones i ostalim koji su isto ili manje poznati od njega, koji ima milione pratioca jer samo kontrira i loži ovce kako je on glas običnog naroda a i sam je alat određene struje. Govorim o amaterskim kanalima sa 1-2 videa ili koji su na taj dan prvi put postavili video, čija se videa sastoje samo od snimanja telefonom, uglavnom bez ikakvog komentara
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests