BiH u očima drugih

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by Taare » 23 Sep 2022, 14:33

Duh wrote: 23 Sep 2022, 12:50 ljubav je u davanju.
prkos je formula za propadanje.
Haj ne prdi. Dosta te više s tim filozofskim proljevom.
Hoćeš da daš? Ok, daj mu jabuku. Jednu ili kilu.
Ali mu nećeš dat zemljište na kojem raste stablo.
Čuj ti, molim te lijepo, pokloni im zemlju.
Odi ti u njemačku pa traži da ti poklone. Dobit ćeš od šake do lakta.. Kažu ti deutschland den deutschen(njemačka nijemcima).
moreš radit i plaćat poreze. To je sve. Ako hoš neš više, moraš uzet njihov pasoš. Čak i kad ga uzmeš, opet te gledaju pod lupom, prate hoćeš li pjevat himnu i sl. Čim primijete neke devijacije, namah ti oduzmu državljanstvo. Kae, nemreš više bit švabo i voz.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54111
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1940 times
Been thanked: 15360 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by HAVANA » 23 Sep 2022, 14:39

Pokloni mu qrac da izbije oko.Nek poklone onim sto hoce da rade.Jok,ovde ko hoce, njega gule...Cuj pokloni mu zemlju,njemu pokloni a ja cu na kredite uzimat.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by Duh » 23 Sep 2022, 14:40

previse.
bolje dati, nego da propada...
dobro, ja zivim u austiriji i imam njihov pasos.
ne mogu ga uzeti, jer imam samo njihov...i ne dozvoljavaju.(ok, to je nebitno)
sad si me ubjedio da dam.u biti je dobar neki pomak.
ili da uvozimo kmetove iz bangladesa.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54111
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1940 times
Been thanked: 15360 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by HAVANA » 23 Sep 2022, 14:42

Duh wrote: 23 Sep 2022, 14:40 previse.
bolje dati, nego da propada...
dobro, ja zivim u austiriji i imam njihov pasos.
ne mogu ga uzeti, jer imam samo njihov...i ne dozvoljavaju.(ok, to je nebitno)
sad si me ubjedio da dam.u biti je dobar neki pomak.
ili da uvozimo kmetove iz bangladesa.
Naravno da je bolje a evo ti primjer poljoprivredne zemlje na stupu...Ovi se dosjetili prosle godine i dali narodu koji hoce da radi i ko se prijavio na koristenje.Prijavis se i dobijes komad zemlje.Otidji sad pa pogledaj tu zemlju...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54111
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1940 times
Been thanked: 15360 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by HAVANA » 23 Sep 2022, 14:44

A ova zemlja je dzenet da su ljudi pametniji...Ne cudi me uopste sto neko nadje mir i srecu.Nije svakom do gungule.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by Duh » 23 Sep 2022, 14:46

to nije iskljuceno.
zemlju ako ne radis...trebas dati.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54111
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1940 times
Been thanked: 15360 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by HAVANA » 23 Sep 2022, 14:52

Duh wrote: 23 Sep 2022, 14:46 to nije iskljuceno.
zemlju ako ne radis...trebas dati.
Pa ne radis kad je debil na poziciji.Dodje neko drugi i ako nista podijeli ovako narodu i eto ga.Bolje nego da stoji. :cudi
Nek da svabi,nemam nista protiv.Toliko i toliko zemlje uslovi sa toliko i toliko radnih mjesta itd...Al kasno je sad za to.Debili su generacije popljackali i zaglupili.Ovde je mozak popijen i stvoreno ubjedjenje da treba ici odavde.Rijetki i razmisljaju sta bi mogli ovde i pokusavaju sa tim elanom kakvim rade za svabu.A ti rijetki imaju.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96871
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34823 times
Been thanked: 21389 times
Contact:
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by Rum » 23 Sep 2022, 14:55

Ovo behko postavio da space razbije od njemacke pih
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54111
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1940 times
Been thanked: 15360 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by HAVANA » 23 Sep 2022, 15:21

Hajmo sad navracat spejs da ostane. :valja Ne vodite nam djecu.(otice sama svakako :ljut
Dodji u sarajevo spejs.Haj,sta ti radi muz a sta ti,da ti preracunam primanja i mogucnosti. :99
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by Duh » 23 Sep 2022, 15:23

pa to oni hoce.
hoce djecu...
vratit ce mene i Tarreta.
zene ce ostaviti zbog kuhanja.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54111
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1940 times
Been thanked: 15360 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by HAVANA » 23 Sep 2022, 15:28

Evo upravo smo malom od sure kupili mali stan za 113000km i 10000 za renoviranje.Ima on jos 8000 za namjestaj.Platna lista 1800.Na 12 godina rata 1020km.Izdace ga fiksno 500km i dodavati 500 ili raditi booking onda ga ne kosta nista.Vadi milju salom mjesecno.A 24 mu godine.Ima fore dok se ozeni da otplati fin dio,nisam mu dao duze od 10,12 godina.Nece on nidje sad,o sebi se zabavio,nema povratka.Vec sam ga nafuro kad otplatis 4,5 godina idi na vece a istu ratu...Il 2 mala pa 1 rentaj a drugi za zivit...Do 35 godine vec si na konju...Zajaho si ga,dalje smisljaj...I slusa dijete. :srce
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by Duh » 23 Sep 2022, 15:32

ma slusaju dok ne odu u njemacku u puf.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by Taare » 23 Sep 2022, 15:37

HAVANA wrote: 23 Sep 2022, 14:52
Duh wrote: 23 Sep 2022, 14:46 to nije iskljuceno.
zemlju ako ne radis...trebas dati.
Pa ne radis kad je debil na poziciji.Dodje neko drugi i ako nista podijeli ovako narodu i eto ga.Bolje nego da stoji. :cudi
Nek da svabi,nemam nista protiv.Toliko i toliko zemlje uslovi sa toliko i toliko radnih mjesta itd...Al kasno je sad za to.Debili su generacije popljackali i zaglupili.Ovde je mozak popijen i stvoreno ubjedjenje da treba ici odavde.Rijetki i razmisljaju sta bi mogli ovde i pokusavaju sa tim elanom kakvim rade za svabu.A ti rijetki imaju.
Kako ćeš radit kad ne daju. Ja tražio 200 ha.
Sve mu njegovo pogano, nije mi ni odgovorio, niti je htio sastanak.
A nisam tražio za džaba, nego da platim.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by Taare » 23 Sep 2022, 15:38

HAVANA wrote: 23 Sep 2022, 15:21 Hajmo sad navracat spejs da ostane. :valja Ne vodite nam djecu.(otice sama svakako :ljut
Dodji u sarajevo spejs.Haj,sta ti radi muz a sta ti,da ti preracunam primanja i mogucnosti. :99
Znam ja šta rade. Izlazi bi na minimum četiri milje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54111
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1940 times
Been thanked: 15360 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by HAVANA » 23 Sep 2022, 15:40

Taare wrote: 23 Sep 2022, 15:37
HAVANA wrote: 23 Sep 2022, 14:52

Pa ne radis kad je debil na poziciji.Dodje neko drugi i ako nista podijeli ovako narodu i eto ga.Bolje nego da stoji. :cudi
Nek da svabi,nemam nista protiv.Toliko i toliko zemlje uslovi sa toliko i toliko radnih mjesta itd...Al kasno je sad za to.Debili su generacije popljackali i zaglupili.Ovde je mozak popijen i stvoreno ubjedjenje da treba ici odavde.Rijetki i razmisljaju sta bi mogli ovde i pokusavaju sa tim elanom kakvim rade za svabu.A ti rijetki imaju.
Kako ćeš radit kad ne daju. Ja tražio 200 ha.
Sve mu njegovo pogano, nije mi ni odgovorio, niti je htio sastanak.
A nisam tražio za džaba, nego da platim.
Zna se kako se to zavrsava.Nazalost.Zato nam i jeste ovako.To je bolan bagra,neshvatljivo je to kolika su to govna.Prosto nevjerovatno kako su to glupi,primitivni i neuki ljudi.Povr svega gladni vjecito.Nikad mu dosta.Nek sve pocrka samo nek on ima. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54111
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1940 times
Been thanked: 15360 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by HAVANA » 23 Sep 2022, 15:42

Taare wrote: 23 Sep 2022, 15:38
HAVANA wrote: 23 Sep 2022, 15:21 Hajmo sad navracat spejs da ostane. :valja Ne vodite nam djecu.(otice sama svakako :ljut
Dodji u sarajevo spejs.Haj,sta ti radi muz a sta ti,da ti preracunam primanja i mogucnosti. :99
Znam ja šta rade. Izlazi bi na minimum četiri milje.
Sa 4 milje u sarajevu ako pametno igras imas i prostor za investiciju od 120000km i ratu od 1000km ,koja ce skoro pa sama sebe placati...U drugom krugu slijedeca investicija kupuje slijedecu ...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by Taare » 23 Sep 2022, 15:46

HAVANA wrote: 23 Sep 2022, 15:42 Sa 4 milje u sarajevu ako pametno igras imas i prostor za investiciju od 120000km i ratu od 1000km ,koja ce skoro pa sama sebe placati...U drugom krugu slijedeca investicija kupuje slijedecu ...
Jarane, sve mi je jasno. ljudi su razočarani zbog ovog
HAVANA wrote: 23 Sep 2022, 15:40 Zna se kako se to zavrsava.Nazalost.Zato nam i jeste ovako.To je bolan bagra,neshvatljivo je to kolika su to govna.Prosto nevjerovatno kako su to glupi,primitivni i neuki ljudi.Povr svega gladni vjecito.Nikad mu dosta.Nek sve pocrka samo nek on ima. :cudi
Neće da moraju ganjat štele. Neće nacionaliste. Neće da se liječe sms porukama.
Zato i idu.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54111
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1940 times
Been thanked: 15360 times
Status: Offline

Re: Njemica sa četvero djece došla živjeti u BiH, pokrenula i agenciju za doseljavanje u našu zemlju (VIDEO)

Post by HAVANA » 23 Sep 2022, 16:07

A znam. Cerka mi otisla zbog toga. A zna pravit pare. Nije zbog njih. :(
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119903
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5718 times
Been thanked: 12336 times
Contact:
Status: Offline

Šta kažu stranci: Koja su im jela najukusnija u BiH, a koja im se ne sviđaju?

Post by Maja » 12 Nov 2022, 18:08

91154518c6f0cafa827116d9e4363014.jpg
Stranica Taste Atlas iznenadila je građane diljem Balkana kada je ove sedmice objavila najlošija jela iz zemalja ovog podneblja. Tu se našla i Bosna i Hercegovina, čiji ćevapi inače kotiraju visoko na listi najukusnije svjetske hrane.

No, neka jela strancima se očigledno nisu svidjela, a ovo je lista od “deset najgorih”.

Na desetom mjestu je Japrak, koji ima ocjenu 3.8. Jelo opisuju kao ono koje vjerojatno vuče porijeklo iz turske i levantinske kuhinje: “Tradicionalni hercegovački japrak je autentično jelo koje se sastoji od nadjeva od mljevenog mesa koji se umotava u blanširane listove raštike, lokalne sorte lisnatog kupusa.(…) Osim tradicionalne verzije, neke sorte kupus zamjenjuju lišćem vinove loze, dodaju rajčicu ili začinjavaju metvicom.”

Iznenađujuće, na ovoj listi nalazi se i mnogima omiljena hurmašica, koja ima ocjenu istu kao japrak (3.8). Slijedi je tufahija, s istom ‘lošom’ ocjenom.

Tu ocjenu imaju i klepe.

Strancima se ne sviđa ni bosanski lonac, koji je dobio ocjenu 3.6, a istu ocjenu dobila je i begova čorba?

Sutlijaš, popularna bosanska poslastica od riže i mlijeka, također se nalazi na spisku najlošije ocijenjene hrane (3.5), a prati je sogan-dolma s ocjenom od 3.4.Istu ocjenu kao i sogan-dolma ima popara (3.4), koju opisuju kao balkansku verzija pirea od kruha.

Jedno od najlošijih jela je i kadaif (3.4), a među najlošijim ocjenu dobila je buranija (3.3).

Mršavu ocjenu od 3.1 ima i gurabija.



Koja im se jela sviđaju?



Pogledali smo i listu najboljih jela u Bosni i Hercegovini.

Kako smo već naveli, najbolju ocjenu (4.5) imaju ćevapi. Travnički i sarajevski imaju upravo tu ocjenu.

Stranci očigledno jako vole pite, jer istu ocjenu imaju i burek i sirnica i zeljanica.

Potom slijedi sač, s ocjenom 4.4, a identično su ocijenjena i somun i krompiruša.

Kljukuša je također među omiljenim jelima, s ocjenom 4.3.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Šta kažu stranci: Koja su im jela najukusnija u BiH, a koja im se ne sviđaju?

Post by DocSportello » 12 Nov 2022, 18:11

Ko god tufahije ocjeni lose, zabrana ulaska u zemlju, dozivotna.
Dabogda krepali govna stranjska!
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests