Republikanci/Donald Trump

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14629 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 25 Feb 2024, 15:18

dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15464
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2172 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Laser » 25 Feb 2024, 15:25

rocko wrote: 25 Feb 2024, 15:01
Laser wrote: 25 Feb 2024, 14:23

Tačno, ako se koncentrišeš na nas, konkretno. Ali, sagledajmo "širu sliku", mamicu joj yebem široku. :D.

Hominida ne rađa majka nego ga odgaja društvo. Nadam se da se slažeš sa ovim.

Rusija npr, stoljećima već u kontinuitetu odgaja hominide, od carske Rusije, preko SSSR-a pa sve do Jeljcina i Putina. Zapad je isto tako stoljećima odgajao hominide, sve dok nije kulminiralo sa Hitlerom, pa su onda napravili uljuđena društva.

Ali, ima yebeno ali...

Oni su uljudili svoje avlije, a razletili se po raznim krajevima svijeta i tamo se ponašali kao hominidi, mnogo decenija u nizu. Nije potrebno navoditi primjere. Mislilo se da će uljudba opstati izolirana kod njihove kuće, ali svijet je svakim danom postajao sve "manji" i "skučeniji" zahvaljujući tehnologijama, pa je nemoguće napraviti oazu ljepote i uljuđenosti kod kuće, a istovremeno biti hominid daleko od kuće.

U ovom trenutku, na globalnom zapadu jača desnica i prilike su da će zavladati. Dakle, zapad u ovom trenutku odgaja hominide. Kad će i da li će prestati, možemo samo nagađati.

A sad se vraćam na činjenicu ko će platiti tu cijenu, a to smo tamo MI. E pa, nama bi trebalo biti svejedno da li će taj hominid doći ovdje u ruskom Kamazu, američkom Hameru ili srpskom Obiliću.

Meni je svejedno, hominid je hominid, odakle god došao. :cudi

Povijest nas uči da NAMA ne dolaze u hamerima, dolaze u drugim vozilima, ali yebe se Iračaninu da li je bombardovan iz B-1b ili iz Tupoljeva. Uglavnom, bombardovan je i razoren, bez ikakve potrebe, od strane onih koji su uljudili svoje avlije, a ponačali se kao hominidi daleko od kuće.

Nadalje, konkretno kod nas, agresor je u Deytonu nagrađen entitetom, genocidnom tvorevinom, UZP-ovci se šepure po Briselu gdje ih predstavljaju kao najprogresivnije Evropljane iz naših krajeva.

Putin je samo prepisao stvar. Napadnem Ukrajinu, uzmem koliko mogu, pa čekam neki Deyton. Nakon nekog Deytona, nekažnjeno ću podrivati ono što preostane od Ukrajine, vrebat ću priliku za slijedeći korak i sve tako do u nedogled.

Yebiga, treba se suočit sa svakim dvostrukim aršinom, odakle god on dolazio.

Suočili se ili ne, pušimo ga i palćamo tuđe cehove. :D.
Upitas ii se jer mozda biti hominid prirodno stanje za ljudsku rasu , da ta uljudnost je vjestacka i uzrokovana strahom od kazne?
Sto se tice Daytona to je proizvod odluke od strane Britanaca koji nama kapu kroje a ne rusi da se nase napredovanje zaustavi , onog trena kada smo zaustavljeni od oslobadjanja svoje teritorije dejtonska kapa nam je skrojena i zaglavljeni smo u nekom prostoru izmedju rata u kojem nismo ni pobjedili ni izgubili a jedna utjeha nam je sto nas nije fizicki nestalo.
Yebo li te Fudo, a ti Fudu. Isti ste vi qurac, samo u drugom pakovanju. Draže vam američko govno od naše bosanske pite. :D.

Budući da ste sada citizeni, imate obavezu braniti sve američke poteze, ma kakvi bili. Bojite se ekspelovanja u Bosnu, čak i na nekom minornom forumu branite američke interese svuda po svijetu. Dobićete purpurno srce ili isukanu qurčinu. :D.

Deyton nije bio u Americi, taj grad je Engleskoj. Holbruk nije Amerikanc, Britanac je. A Klinton je tada bio engleska kraljica.

Ko vas yebe obojicu. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3320
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by rocko » 25 Feb 2024, 15:58

Laser wrote: 25 Feb 2024, 15:25
rocko wrote: 25 Feb 2024, 15:01

Upitas ii se jer mozda biti hominid prirodno stanje za ljudsku rasu , da ta uljudnost je vjestacka i uzrokovana strahom od kazne?
Sto se tice Daytona to je proizvod odluke od strane Britanaca koji nama kapu kroje a ne rusi da se nase napredovanje zaustavi , onog trena kada smo zaustavljeni od oslobadjanja svoje teritorije dejtonska kapa nam je skrojena i zaglavljeni smo u nekom prostoru izmedju rata u kojem nismo ni pobjedili ni izgubili a jedna utjeha nam je sto nas nije fizicki nestalo.
Yebo li te Fudo, a ti Fudu. Isti ste vi qurac, samo u drugom pakovanju. Draže vam američko govno od naše bosanske pite. :D.

Budući da ste sada citizeni, imate obavezu braniti sve američke poteze, ma kakvi bili. Bojite se ekspelovanja u Bosnu, čak i na nekom minornom forumu branite američke interese svuda po svijetu. Dobićete purpurno srce ili isukanu qurčinu. :D.

Deyton nije bio u Americi, taj grad je Engleskoj. Holbruk nije Amerikanc, Britanac je. A Klinton je tada bio engleska kraljica.

Ko vas yebe obojicu. :D.
Fino sam ti rekao nisu Britanci bili bas popularni pa morali onako preko Amerikanaca da nam serviraju j... ga nece cetnik John Mayor doc da nam vazi o Dajtonu .

Fuddo i ja smo stari ratni drugovi , pitaj ga ako nevjerujes. mozemo ja i Fudara se zajebavat al meni je Fudo vrijedni od 10000 njih , Fuddo je nas insan

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14629 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 25 Feb 2024, 16:24

A Paris prestonica Engleske.
Kakvi su to prenosi i pokusaji iskrivljenja historije.
Jos kaze borio se protiv cetnika. To je argument da sad mozes drukat za ruse i posredno chetnikse.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3320
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by rocko » 25 Feb 2024, 17:01

ironman wrote: 25 Feb 2024, 16:24 A Paris prestonica Engleske.
Kakvi su to prenosi i pokusaji iskrivljenja historije.
Jos kaze borio se protiv cetnika. To je argument da sad mozes drukat za ruse i posredno chetnikse.
Francuzi su stilitli srpske intrese a Britanci svoje ,
Mi smo Britanska zona utjecaja a ne francuska zato nas je Mitteran jebo svojom posjetom i otvaranjem aerodroma ,
kao sto ti rekoh prije jedno je bilo zivjet u tim vremenenma ko odrasla osoba a jedno je odrastti kao ti na postratnoj propagandi , jelde vjerjues ti i da je Bakir Alijin bio diverzant?


Nekako su nestal valjda do servera postovi u kojima sam jasno rekao ko misli da ce Britanci dozvoliti podjelu Bosne u doba dok je vec jedno ratiste u Evropi naivan je , sto se tice podjele ili opstanka Bosne to je do Engleza tu se rusi nista ne pitaju . Mada ponavljam jos jedno zariste u Evropi bi bilo distrakcija i poklon Putinu tako da od toga nema nista , ko sanja veliku Srbiju ili veliku Hrvatsku moze ili prihvatit realnost ili spakovat kofere i pravac srbija ili hrvatska.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14629 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 25 Feb 2024, 17:12

rocko wrote: 25 Feb 2024, 17:01
ironman wrote: 25 Feb 2024, 16:24 A Paris prestonica Engleske.
Kakvi su to prenosi i pokusaji iskrivljenja historije.
Jos kaze borio se protiv cetnika. To je argument da sad mozes drukat za ruse i posredno chetnikse.
Francuzi su stilitli srpske intrese a Britanci svoje ,
Mi smo Britanska zona utjecaja a ne francuska zato nas je Mitteran jebo svojom posjetom i otvaranjem aerodroma ,
kao sto ti rekoh prije jedno je bilo zivjet u tim vremenenma ko odrasla osoba a jedno je odrastti kao ti na postratnoj propagandi , jelde vjerjues ti i da je Bakir Alijin bio diverzant?


Nekako su nestal valjda do servera postovi u kojima sam jasno rekao ko misli da ce Britanci dozvoliti podjelu Bosne u doba dok je vec jedno ratiste u Evropi naivan je , sto se tice podjele ili opstanka Bosne to je do Engleza tu se rusi nista ne pitaju . Mada ponavljam jos jedno zariste u Evropi bi bilo distrakcija i poklon Putinu tako da od toga nema nista , ko sanja veliku Srbiju ili veliku Hrvatsku moze ili prihvatit realnost ili spakovat kofere i pravac srbija ili hrvatska.
Srecom pa sam tek prohodo u to vrijeme.
Zvuci da je stvarno bilo uzasno.
Ne mogu vise danas,nek te preuzme druga smjena :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3320
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by rocko » 25 Feb 2024, 17:26

ironman wrote: 25 Feb 2024, 17:12
rocko wrote: 25 Feb 2024, 17:01

Francuzi su stilitli srpske intrese a Britanci svoje ,
Mi smo Britanska zona utjecaja a ne francuska zato nas je Mitteran jebo svojom posjetom i otvaranjem aerodroma ,
kao sto ti rekoh prije jedno je bilo zivjet u tim vremenenma ko odrasla osoba a jedno je odrastti kao ti na postratnoj propagandi , jelde vjerjues ti i da je Bakir Alijin bio diverzant?


Nekako su nestal valjda do servera postovi u kojima sam jasno rekao ko misli da ce Britanci dozvoliti podjelu Bosne u doba dok je vec jedno ratiste u Evropi naivan je , sto se tice podjele ili opstanka Bosne to je do Engleza tu se rusi nista ne pitaju . Mada ponavljam jos jedno zariste u Evropi bi bilo distrakcija i poklon Putinu tako da od toga nema nista , ko sanja veliku Srbiju ili veliku Hrvatsku moze ili prihvatit realnost ili spakovat kofere i pravac srbija ili hrvatska.
Srecom pa sam tek prohodo u to vrijeme.
Zvuci da je stvarno bilo uzasno.
Ne mogu vise danas,nek te preuzme druga smjena :D.
Hvala dragom Allahu da si jesu iti pravili postupanicu ?
Imamo osjecaji da si kao mali cesti gubio ravotezu i lupao glavom od tvrde podloge , mislim poslijedice su vidljive.
Jel to ko onaj kaze nije bila fer tuca moj Suljo, kako moj Mujo ?
Njih dvojica a ja I babo sami

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84596
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11073 times
Been thanked: 16676 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Fuddo » 25 Feb 2024, 17:49

Laser wrote: 25 Feb 2024, 15:25
rocko wrote: 25 Feb 2024, 15:01

Upitas ii se jer mozda biti hominid prirodno stanje za ljudsku rasu , da ta uljudnost je vjestacka i uzrokovana strahom od kazne?
Sto se tice Daytona to je proizvod odluke od strane Britanaca koji nama kapu kroje a ne rusi da se nase napredovanje zaustavi , onog trena kada smo zaustavljeni od oslobadjanja svoje teritorije dejtonska kapa nam je skrojena i zaglavljeni smo u nekom prostoru izmedju rata u kojem nismo ni pobjedili ni izgubili a jedna utjeha nam je sto nas nije fizicki nestalo.
Yebo li te Fudo, a ti Fudu. Isti ste vi qurac, samo u drugom pakovanju. Draže vam američko govno od naše bosanske pite. :D.

Budući da ste sada citizeni, imate obavezu braniti sve američke poteze, ma kakvi bili. Bojite se ekspelovanja u Bosnu, čak i na nekom minornom forumu branite američke interese svuda po svijetu. Dobićete purpurno srce ili isukanu qurčinu. :D.

Deyton nije bio u Americi, taj grad je Engleskoj. Holbruk nije Amerikanc, Britanac je. A Klinton je tada bio engleska kraljica.

Ko vas yebe obojicu. :D.
Rodjo, nemoj se zajebavat

Image
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14629 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 25 Feb 2024, 18:09

rocko wrote: 25 Feb 2024, 17:26
ironman wrote: 25 Feb 2024, 17:12
Srecom pa sam tek prohodo u to vrijeme.
Zvuci da je stvarno bilo uzasno.
Ne mogu vise danas,nek te preuzme druga smjena :D.
Hvala dragom Allahu da si jesu iti pravili postupanicu ?
Imamo osjecaji da si kao mali cesti gubio ravotezu i lupao glavom od tvrde podloge , mislim poslijedice su vidljive.
Jel to ko onaj kaze nije bila fer tuca moj Suljo, kako moj Mujo ?
Njih dvojica a ja I babo sami
Nisam upado al udarali me uglavu stalno.
Mozda si stvarno u pravu pa ispadoh vaki nakaradan .
Moradoh ucit iz knjige a ne ko ti upijat pamet :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15464
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2172 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Laser » 25 Feb 2024, 19:00

Zanki wrote: 25 Feb 2024, 14:47 Kad mi završi utakmica, nakon ručka, ću uz desert isčitati sve šta ste napisali 👌
Kakvog li gubljenja vremena. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3320
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by rocko » 25 Feb 2024, 19:45

ironman wrote: 25 Feb 2024, 16:24 A Paris prestonica Engleske.
Kakvi su to prenosi i pokusaji iskrivljenja historije.
Jos kaze borio se protiv cetnika. To je argument da sad mozes drukat za ruse i posredno chetnikse.
Image

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14629 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 25 Feb 2024, 19:54

rocko wrote: 25 Feb 2024, 19:45
ironman wrote: 25 Feb 2024, 16:24 A Paris prestonica Engleske.
Kakvi su to prenosi i pokusaji iskrivljenja historije.
Jos kaze borio se protiv cetnika. To je argument da sad mozes drukat za ruse i posredno chetnikse.
Image
Unistio si me.
Haman si udahno zestoku dozu jutros ili koje je je vec vrijeme u shizotownu :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3320
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by rocko » 25 Feb 2024, 20:00

ironman wrote: 25 Feb 2024, 19:54
rocko wrote: 25 Feb 2024, 19:45
Image
Unistio si me.
Haman si udahno zestoku dozu jutros ili koje je je vec vrijeme u shizotownu :D.
Znam ti si jos maksum za mene.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52050
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19442 times
Been thanked: 22224 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Zanki » 26 Feb 2024, 00:41

Laser wrote: 25 Feb 2024, 19:00
Zanki wrote: 25 Feb 2024, 14:47 Kad mi završi utakmica, nakon ručka, ću uz desert isčitati sve šta ste napisali 👌
Kakvog li gubljenja vremena. :D.
Da ti budem iskrena još nisam, ali hoću iz dišpeta jer si to reka :auf
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52050
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19442 times
Been thanked: 22224 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Zanki » 26 Feb 2024, 00:42

A malo i zbog prepameti, da vidin šta ste nadrobili i nasikiralo rocka :nokti
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
bez
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1497
Joined: 09 Jan 2022, 18:19
Has thanked: 50 times
Been thanked: 393 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by bez » 26 Feb 2024, 06:10

Zanki wrote: 26 Feb 2024, 00:42 A malo i zbog prepameti, da vidin šta ste nadrobili i nasikiralo rocka :nokti
pusti se dišpeta, nema nista osim ti si vaki naki, samo je laser pokusavao biti pametan pa zaklucio da i nije, znaci ako vec citas samo njega inace ce biti potpuno u pravu

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12803 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Masamune » 26 Feb 2024, 06:58

A i vi sa tom kuknjavom sa strane bas doprinosite temi nema sta. Ili se ukljucite u diskusiju koje naravno ima ili nemojte pametovati sa strane. Inace sa rockom je vrlo tesko da ne bude bar malo ad hominema.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
bez
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1497
Joined: 09 Jan 2022, 18:19
Has thanked: 50 times
Been thanked: 393 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by bez » 26 Feb 2024, 07:07

Masamune wrote: 26 Feb 2024, 06:58 A i vi sa tom kuknjavom sa strane bas doprinosite temi nema sta. Ili se ukljucite u diskusiju koje naravno ima ili nemojte pametovati sa strane. Inace sa rockom je vrlo tesko da ne bude bar malo ad hominema.
ja sam svoje sa rockom zavrsio kad su mu ostale samo parole i nije bilo ad homine a kad mi neko postane ravna crta vise mu se i ne obracam

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12803 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Masamune » 26 Feb 2024, 07:14

Pa eto, imaš priliku da temu okreneš u pravom smjeru. Ponudi nešto što bi moglo biti predmet kvalitetne diskusije ako ti se već ostalo ne sviđa.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52050
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19442 times
Been thanked: 22224 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Zanki » 26 Feb 2024, 08:16

bez wrote: 26 Feb 2024, 06:10
Zanki wrote: 26 Feb 2024, 00:42 A malo i zbog prepameti, da vidin šta ste nadrobili i nasikiralo rocka :nokti
pusti se dišpeta, nema nista osim ti si vaki naki, samo je laser pokusavao biti pametan pa zaklucio da i nije, znaci ako vec citas samo njega inace ce biti potpuno u pravu
Pa samo zbog Lasera ću i čitati diskusiju :rumenko
Nemoj mi ga tu napadat :green
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests