Agresija na Bosnjacki identitet

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by storm » 06 Jul 2016, 04:37

statebriga wrote:
dr laganini wrote: ..al.ne mora bit..ima srba dalmatinaca..pa.i bosnjaka ..dubrovnik npr.ima jaku tradiciju...ne sumnjam.da se izjasnjavaju kao.bosnjaci kolko ih ja poznam..
Dubrovacni su Primorcani,a ne Dalmatinci,zivjela sam u DBV :kafa

Srbin ,kao etnicka pripdanost , pravslavac,kao religijska pripadnost,moze biti HRvatski drzavljanin,a koji zivi u Dalamciji,pa moze biti regionlano Dalmatinac,jer je rodjen i jer zivi u Dalmaciji. Osoba znaci ima istovrmeeno vise identieteta. Kuzis :kafa
Ta ti bu teza teško prošla ovdje :oo
Napisati će ti da imaš krizu identiteta :D.
Jedan čovjek, jedan tor :djed
:valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by dr laganini » 06 Jul 2016, 07:05

[

Dubrovacni su Primorcani,a ne Dalmatinci,zivjela sam u DBV :kafa

Srbin ,kao etnicka pripdanost , pravslavac,kao religijska pripadnost,moze biti HRvatski drzavljanin,a koji zivi u Dalamciji,pa moze biti regionlano Dalmatinac,jer je rodjen i jer zivi u Dalmaciji. Osoba znaci ima istovrmeeno vise identieteta. Kuzis :kafa[/quote]

Ta ti bu teza teško prošla ovdje :oo
Napisati će ti da imaš krizu identiteta :D.
Jedan čovjek, jedan tor :djed
:valja[/quote]
...nije to stvar jednog tora..kad bi isli u sirinu onda bi pr.radi bio imocanin i to nd samo onaj kojj zivi u gradu imotskom nego sire u krajini pa dalmos pa.hrvat...sve je identitet a nacija je.jedna..il na bih pr. Krajisnik bosanac pa.bosnjak..

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by dr laganini » 06 Jul 2016, 07:12

..naravno i hajdukovac..:zubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by storm » 06 Jul 2016, 07:28

dr laganini wrote:..naravno i hajdukovac..:zubi
Jedino ti je to pametno :oo

Ok to su sad zezanja... Ali eto ja primjerice osjećam više identiteta :cudi
I to nije traženje... Odavno ih nosim i meni je ok
Tko mi može reći da nisam Slovenac?
Rodjen, odrastao, školovan, cijeli život tu..
Tko mi može reći da se ne osjećam hrvatom? Neupitno.
Tko mi može reći da se ne osjećam bosancem? To je domovina mojih roditelja... Dovoljno da nema dalje.

I naravno krvna grupa bbb :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Rewa
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 08 Jun 2016, 00:42
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Rewa » 08 Jul 2016, 01:10

Mutevelija wrote:Zanemariv je i broj Hrvata Islamske vjeroispovijesti
A tema je: Sta to ima, pretezno kod srpskih politickih predstavnika sto him ne dopusta da prihvate Bosnjake sebi ravnopravnim?
Nismo na istom, vjernici ce u Dzenet, dok ce ćafiri zavrsit u ždehenemu....

User avatar
Rewa
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 08 Jun 2016, 00:42
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Rewa » 08 Jul 2016, 01:16

Krokodil Behko wrote:
Rewa wrote:
dr laganini wrote:
Rewa wrote:Zasto srpski, pa i neki drugi politicki predstavnici u kontinuitetu negiraju identitet Bosnjaka? Zasto se u njihovim sluzbenim agendama, ocito je, nalazi stavka koja ih tjera na fizicko ugrozavanje i mentalno zlostavljanje Bosnjaka! Sta to ima, pretezno kod srpskih politickih predstavnika sto him ne dopusta da prihvate Bosnjake sebi ravnopravnim? Zasto bosnjacki identitet i sloboda ugrozavaju druge? :kafa
..jesu li svi.muslimani identificirali s bosnjastvom... :hm
Ne svi ali vecina jeste. Ima i jedan manji procenat, pravoslavaca i katolika koji se tako izjasnjavaju... :kafa

Propustio si vijest o Popisu.
Cca 98% muslimana se izjasnilo kao Bošnjaci, pa tako da možemo reći - tuto completo.
Pa i da je tako, a zasto se u njihovim sluzbenim agendama, ocito je, nalazi stavka koja ih tjera na fizicko ugrozavanje i mentalno zlostavljanje Bosnjaka!
Nismo na istom, vjernici ce u Dzenet, dok ce ćafiri zavrsit u ždehenemu....

User avatar
Rewa
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 08 Jun 2016, 00:42
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Rewa » 08 Jul 2016, 01:19

statebriga wrote:Danasnji Bosnjaci svoj identiet propagiraju iskljucivo religijom,dok tako nije kod Hrvata. :kafa
Da li onda zbog toga bosnjacki identitet i sloboda ugrozavaju druge? :hm
Nismo na istom, vjernici ce u Dzenet, dok ce ćafiri zavrsit u ždehenemu....

User avatar
Rewa
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 08 Jun 2016, 00:42
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Rewa » 08 Jul 2016, 01:24

Nole wrote:
statebriga wrote:Danasnji Bosnjaci svoj identiet propagiraju iskljucivo religijom,dok tako nije kod Hrvata. :kafa
Srbi Hrvati i Bošnjaci se samo po religiji i razlikuju...
Da li samo zbog religije, Srbi i Hrvati Bosnjake ne prihvataju ravnim sebi... :hm
Nismo na istom, vjernici ce u Dzenet, dok ce ćafiri zavrsit u ždehenemu....

User avatar
Rewa
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 08 Jun 2016, 00:42
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Rewa » 08 Jul 2016, 01:27

statebriga wrote:
Nole wrote:
statebriga wrote:Danasnji Bosnjaci svoj identiet propagiraju iskljucivo religijom,dok tako nije kod Hrvata. :kafa
Srbi Hrvati i Bošnjaci se samo po religiji i razlikuju...
tacno,a nijedni ne zele zajedno zivjeti u jednoj drzavi BiH
Ko to kaze. U Bosni su svi dobrodosli, bez obzira na nacionalnost, vjeroispovjest, boju koze ili nesto cetvrto...
Nismo na istom, vjernici ce u Dzenet, dok ce ćafiri zavrsit u ždehenemu....

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 606 times
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Venera » 08 Jul 2016, 01:29

storm wrote:
statebriga wrote:
dr laganini wrote: ..al.ne mora bit..ima srba dalmatinaca..pa.i bosnjaka ..dubrovnik npr.ima jaku tradiciju...ne sumnjam.da se izjasnjavaju kao.bosnjaci kolko ih ja poznam..
Dubrovacni su Primorcani,a ne Dalmatinci,zivjela sam u DBV :kafa

Srbin ,kao etnicka pripdanost , pravslavac,kao religijska pripadnost,moze biti HRvatski drzavljanin,a koji zivi u Dalamciji,pa moze biti regionlano Dalmatinac,jer je rodjen i jer zivi u Dalmaciji. Osoba znaci ima istovrmeeno vise identieteta. Kuzis :kafa
Ta ti bu teza teško prošla ovdje :oo
Napisati će ti da imaš krizu identiteta :D.
Jedan čovjek, jedan tor :djed
:valja
jeste jeste kriza identiteta :haha

imas karmu od mene :srce
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Rockefeller » 10 Jul 2016, 20:31

Čitam maloprije slavne Načertanije pa evo vezano za bošnjački identite lijepo se podsjetitit šta Ilija kaže

Image
Image
Image
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by SPINERKA » 18 Jul 2016, 15:36

;) Emir Dervišević:
11 stvari koje bih volio promijeniti u bošnjačkoj kulturi i mentalitetu
Toliko stvari bih u bošnjačkoj kulturi i mentalitetu želio promijeniti da je najbolje da se odselim jer za pet života neću moći ljudima objasniti neke stvari

1. Nisu vam krivi Amerikanci ili bilo koji stranci za neuspjeh nego vi sami koji birate pogrešne ljude i operirate na pogrešnim uvjerenjima, ideologijama i životnim filozofijama. Dapače, Ameri su zaustavili rat, bombardirali vojsku RS, osiguravali mir godinama nakon toga, donirali milijarde preko USAID-a za povratnike i infrastrukturu i dan danas su glavni garant mira ovdje;

2. Gay ljudi vam nisu nikakva prijetnja, ako bolje pogledate ne utječu na vaš život nikako;

3. Vaš uspjeh nije u rukama političara nego isključivo u vašim rukama, u vašim navikama, u vašoj glavi, u svakodnevnom djelovanju;

4. Činjenice su bitnije od osjećaja jer osjećaja uvijek ima previše, a činjenice moraš lupom tražiti;

5. Različito razmišljanje od većine nije uvijek izdaja, vrlo često je znak hrabrosti, plemenitosti i integriteta;

6. Bliži ste po gotovo svemu Hrvatima i Srbima nego Turcima ili Arapima. Imate gotovo identične gene kao Hrvati i Srbi, pričate isti jezik, živite u istoj državi;

7. Razni zamišljeni vanjski neprijatelji su samo alatka s kojom vas domaći manipulatori stjeraju u tor strahom i opravdavaju svoje postojanje kao zaštitnici protiv nečega što ne postoji. BIH nije toliko bitna da bi se iko od većih sila zamarao uništavanjem iste. Shvatite da smo mi samo jedno predgrađe New Yorka ili Tokija, sitni, nebitni, niko nas ne želi uništiti nego sami sebe sabotiramo vjekovima;

8. Sitni mladi poduzetnici su heroji ovog društva, ima ih premalo jer država nije na njihovoj strani, ali oni stvaraju novu vrijednost za sebe i ostale i nova radna mjesta;

9. Nemojte tražiti "jaku ruku" u ljudima poput Erdogana, Dodika ili Putina. Jaka ruka jeste potrebna ali ti ljudi su sebični diktatorski tipovi. Jaka ruka je osoba koja ima empatiju, suosjeća sa svima ali opet nije mekušac nego ima principe;

10. Naučite svoju povijest, niste Turci, niste pali s neba na Balkan, vaši preci su se borili protiv Turaka i izgubili, vi ste slavenski narod na kojeg su Turci ostavili jedinstven trag, ne treba se tog traga sramiti, ali ne treba ga ni uzimati kao primarni identitet jer ste vi više od toga. Vi ste kombinirani utjecaj slavenstva, orijenta, naslijeđa socijalizma i moderne europske civilizacije, uzmite najbolje od svega, odbacite loše;

11. Nemojte misliti da je svako ko je snažan i jači od vas neprijatelj. To je mentalitet gubitnika. Borite se protiv svoje zavisti svim silama i nađite način da je pozitivno prebrodite. Zavist je jedino korisna ako vas tjera na rad i napredak. U svim ostalim slučajevima je otrov koji će pojesti vašu ljudskost.
Image

User avatar
Rewa
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 08 Jun 2016, 00:42
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Rewa » 27 Jul 2016, 15:50

SPINERKA wrote:;) Emir Dervišević:
11 stvari koje bih volio promijeniti u bošnjačkoj kulturi i mentalitetu
Toliko stvari bih u bošnjačkoj kulturi i mentalitetu želio promijeniti da je najbolje da se odselim jer za pet života neću moći ljudima objasniti neke stvari
Poradi prvo na sebi, onda predji na druge u okruzenju i dok dodjes do nas bosnjaka, sredit ce se samo od sebe...

1. Nisu vam krivi Amerikanci ili bilo koji stranci za neuspjeh nego vi sami koji birate pogrešne ljude i operirate na pogrešnim uvjerenjima, ideologijama i životnim filozofijama. Dapače, Ameri su zaustavili rat, bombardirali vojsku RS, osiguravali mir godinama nakon toga, donirali milijarde preko USAID-a za povratnike i infrastrukturu i dan danas su glavni garant mira ovdje;
Nisu krivi samo ameri, nego sav tzv, demokratski svijet. Unatoc znanju da i Srbi i Hrvati imaju svo moguce naoruzanje uvodi se embargo na uvoz istog, kome nama golorukim i gologuzim. Ono izmedju pa sve do predaja zasticenih zona koljacima vec je svima poznato. I sami su to priznali ali sta to nama vredi. Cak su i genocidne srbe u Daytonu nagradili za pocinjene zlocine dajuci him pola drzave, iako su znali da smo mi najbrojniji narod, unatoc hiljadama pobijenih i protjeranih, sto je pokazao i poslednji popis. I jos mnogo mnogo drugih poznatih cinjenica...
2. Gay ljudi vam nisu nikakva prijetnja, ako bolje pogledate ne utječu na vaš život nikako;

3. Vaš uspjeh nije u rukama političara nego isključivo u vašim rukama, u vašim navikama, u vašoj glavi, u svakodnevnom djelovanju;

4. Činjenice su bitnije od osjećaja jer osjećaja uvijek ima previše, a činjenice moraš lupom tražiti;
Gay je proizvod tzv. zapadne kulture, i tacno, mi sa tim nemamo nista. Nas uspjeh ne zavisi samo od nas, on zavisi od onih koji postavljaju normative sta je a sta nije uspjeh, i da li ce taj nas uspjeh prihvatiti ili odbaciti. Nazalost ali takva je sudbina malih naroda pa i nas samih...
5. Različito razmišljanje od većine nije uvijek izdaja, vrlo često je znak hrabrosti, plemenitosti i integriteta;

6. Bliži ste po gotovo svemu Hrvatima i Srbima nego Turcima ili Arapima. Imate gotovo identične gene kao Hrvati i Srbi, pričate isti jezik, živite u istoj državi;
Da mi ocigledno imamo razlicita misljenja od vecine pa zbog toga nas i tesko ili nikako ne prihvataju! Jednostavno ne smatraju nas ravnim sebi, a primjer him daje tzv. demokratska Europa. Ni nakon toliko dokazanih i presudjenih zlocina mi ne odbijamo ispruzenu ruku, samo je problem sto nema ko da je pruzi. Vjerovatno se ceka da je Bosnjaci pruze svom dzelatu. Licimjerno zar ne.....
8. Sitni mladi poduzetnici su heroji ovog društva, ima ih premalo jer država nije na njihovoj strani, ali oni stvaraju novu vrijednost za sebe i ostale i nova radna mjesta;

9. Nemojte tražiti "jaku ruku" u ljudima poput Erdogana, Dodika ili Putina. Jaka ruka jeste potrebna ali ti ljudi su sebični diktatorski tipovi. Jaka ruka je osoba koja ima empatiju, suosjeća sa svima ali opet nije mekušac nego ima principe;

10. Naučite svoju povijest, niste Turci, niste pali s neba na Balkan, vaši preci su se borili protiv Turaka i izgubili, vi ste slavenski narod na kojeg su Turci ostavili jedinstven trag, ne treba se tog traga sramiti, ali ne treba ga ni uzimati kao primarni identitet jer ste vi više od toga. Vi ste kombinirani utjecaj slavenstva, orijenta, naslijeđa socijalizma i moderne europske civilizacije, uzmite najbolje od svega, odbacite loše;

11. Nemojte misliti da je svako ko je snažan i jači od vas neprijatelj. To je mentalitet gubitnika. Borite se protiv svoje zavisti svim silama i nađite način da je pozitivno prebrodite. Zavist je jedino korisna ako vas tjera na rad i napredak. U svim ostalim slučajevima je otrov koji će pojesti vašu ljudskost.
[/quote]

Ovo dolje pobrojano nema sa nama blage veze! – Dilema pripadnosti ovom tlu nije nikada postala kod Muslimana. Čak ni za vladavine Turske ovim krajevima, Muslimani se nisu osjećali Turcima. To su povijesne činjenice. Muslimani nisu poturice, za to ima bezbroj dokaza i potvrda historijskih činjenica. Oni su oduvijek bili tu! Osmanlije su na nasim prostorima ostavili mnogo tragova, a jedna od glavnih za nas je vjera. I na druge narode su imali ogroman uticaj, ali se oni toga stide i stalno pokusavaju da to odbace, kao zmija kozu, al posto neide onda upiru prst u nas bosnjake, pa i sam autor ovog teksta.

PS: Neka visi pedro...
Nismo na istom, vjernici ce u Dzenet, dok ce ćafiri zavrsit u ždehenemu....

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 606 times
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Venera » 27 Jul 2016, 16:26

Bosnjaci su sebi ugrozili identet,jer ga dolsovno nisu nikad pravilno izgradili. :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Yoker
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 404
Joined: 05 Jun 2016, 20:28
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Yoker » 27 Jul 2016, 20:54

statebriga wrote:Bosnjaci su sebi ugrozili identet,jer ga dolsovno nisu nikad pravilno izgradili. :kafa
Nije sve ni do Bošnjaka, recimo bosanski jezik je dio identiteta bošnjačkog naroda, a negiraju ga negatori svega što nosi atribut "bosanski."
"Kakve su ti misli, takav ti je život"

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Melek » 27 Jul 2016, 20:57

statebriga wrote:Bosnjaci su sebi ugrozili identet,jer ga dolsovno nisu nikad pravilno izgradili. :kafa
Samo, kad ga jednom valjano izgrade, lose vam se pise ;)
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Rewa
Na probnom
Na probnom
Posts: 31
Joined: 08 Jun 2016, 00:42
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Rewa » 27 Jul 2016, 23:08

Melek wrote:
statebriga wrote:Bosnjaci su sebi ugrozili identet,jer ga dolsovno nisu nikad pravilno izgradili. :kafa
Samo, kad ga jednom valjano izgrade, lose vam se pise ;)
:ok
Nismo na istom, vjernici ce u Dzenet, dok ce ćafiri zavrsit u ždehenemu....

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 606 times
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Venera » 27 Jul 2016, 23:35

Melek wrote:
statebriga wrote:Bosnjaci su sebi ugrozili identet,jer ga dolsovno nisu nikad pravilno izgradili. :kafa
Samo, kad ga jednom valjano izgrade, lose vam se pise ;)
A kako grade doticni identiet? :kafa

A zasto mi sad prijetis :haha
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Perper
Na probnom
Na probnom
Posts: 2
Joined: 28 Jul 2016, 00:25
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by Perper » 28 Jul 2016, 22:03

Rewa wrote:A tema je: Sta to ima, pretezno kod srpskih politickih predstavnika sto him ne dopusta da prihvate Bosnjake sebi ravnopravnim?
A na osnovu čega si to zaključio?

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Agresija na Bosnjacki identitet

Post by KOMESAR » 28 Jul 2016, 22:07

Perper wrote:
Rewa wrote:A tema je: Sta to ima, pretezno kod srpskih politickih predstavnika sto him ne dopusta da prihvate Bosnjake sebi ravnopravnim?
A na osnovu čega si to zaključio?
Mislim da ih pogled na kosovski boj najviše odaje?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests