Velika Kladuša..

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by Taare » 03 Aug 2023, 08:45

seln wrote: 03 Aug 2023, 08:28
Fuddo wrote: 03 Aug 2023, 08:23

Merhamet nas nasusni, nemoj ga, nije znao.
Nece vise.
Pa ja
Abdic i njegova kamarila su znali, za sitnu raju nisam siguran.
Vjerovatno su samo slijedili njihovog novog pejgambera.
Znas ono, "voda tece kuda Babo rece".

Brate dragi, kako nisu znali a arkan i legija šetali po kladuši?!
Svi mi se morete obratit

User avatar
seln
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1317
Joined: 26 Oct 2019, 23:55
Has thanked: 256 times
Been thanked: 560 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by seln » 03 Aug 2023, 09:18

Taare wrote: 03 Aug 2023, 08:45
seln wrote: 03 Aug 2023, 08:28

Abdic i njegova kamarila su znali, za sitnu raju nisam siguran.
Vjerovatno su samo slijedili njihovog novog pejgambera.
Znas ono, "voda tece kuda Babo rece".

Brate dragi, kako nisu znali a arkan i legija šetali po kladuši?!
"Nisu znali" sve posljedice svojih djela, sve implikacije koje sa sobom nosi "samostalna" Babina drzava.
Vjerovatno im nije bila jasna tragikomicna, jadna slika te "drzave", slicne privatnoj drzavi nekog warlorda u sahelskoj zoni.
Ne znam, o motivaciji tih ljudi mogu samo nagadjati: strah za vlastiti zivot pred naizgled svemocnom srpskom vojskom, apsolutna vjera u debeljuskastog Mesiju iz Donje Vidovske, licni interesi, pronadjena ikona na tavanu... ko ce ga znati.
Jedno je sigurno: one koji su znali sve moguce posljedice bez razmisljanja bih poslao na giljotinu. Kratko prije sloma APZB, za vrijeme najveceg napredovanja Babine privatne vojske, svi su vec znali sta se desilo u Srebrenici. Dakle, ako je neko SVJESNO pomagao cetnicima pri zauzimanju Bihaca, a sto bi impliciralo novu, jos vecu Srebrenicu, taj se NE MOZE opravdati, bez obzira na razloge.
Za 3/5 spremni!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by insomnia » 03 Aug 2023, 09:19

A znali su amidžića i tetka strpati u logor, to su znali
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by insomnia » 03 Aug 2023, 09:20

Bosnia_Nord wrote: 03 Aug 2023, 07:40 Jesil vidio @insomnia, bori se žena za fini Bosanski islam.
Bori se protiv ovih fundametalista koji govore da je svinjetina i alkohol haram.
Ne znam šta ćete vi M92 muslimani njoj pričati. Valjda žena zna, đedo joj bio ‘adžija
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by insomnia » 03 Aug 2023, 09:31

Eno i u izbjeglickom kampu u Libanu se vec danima rokaju Fatah i Islamski dzi’ad. Frkte RPG-ovi
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by Bosnia_Nord » 03 Aug 2023, 10:58

insomnia wrote: 03 Aug 2023, 09:20
Bosnia_Nord wrote: 03 Aug 2023, 07:40 Jesil vidio @insomnia, bori se žena za fini Bosanski islam.
Bori se protiv ovih fundametalista koji govore da je svinjetina i alkohol haram.
Ne znam šta ćete vi M92 muslimani njoj pričati. Valjda žena zna, đedo joj bio ‘adžija
Njen narod je preživio vijekovima okružen hršićanima :zubi

Više i jesam poslao radi samo izjave a ne radi osobe. Proglašiše hodžu ekstremistom jer je rekao najpoznatije islamsko pravilo. Ali to ti je to kad si stalno pričao o nekoj našoj tradiciji i bosanskom islamu, do jučer su zvali selefije ekstremima sad će i hodže.

Još malo će biti da ko kaže da je farz klanjat sabah da je ekstremista.

User avatar
seln
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1317
Joined: 26 Oct 2019, 23:55
Has thanked: 256 times
Been thanked: 560 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by seln » 03 Aug 2023, 11:00

Bosnia_Nord wrote: 03 Aug 2023, 10:58 do jučer su zvali selefije ekstremima
:?
Jesul to one vehabije?
Za 3/5 spremni!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by insomnia » 03 Aug 2023, 11:04

Image
😂😂😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by Bosnia_Nord » 03 Aug 2023, 11:06

seln wrote: 03 Aug 2023, 11:00
Bosnia_Nord wrote: 03 Aug 2023, 10:58 do jučer su zvali selefije ekstremima
:?
Jesul to one vehabije?
Pa evo smjestiše i ovog hodžu u vehabije. A bili su smjestili i poznatog imama našeg Aljo ef. Cikotića jer je dao jednu ekstremnu izjavu gdje je rekao da ne priliči muslimanima da se za 1. maj opijaju. Ljudi koji su ga proglasili ekstremistom kao svoje argumente naveli su da grijeh ide iz usta a ne na usta i da je ovo Bosna.

Tako da se da zaključliti da definicija vehabije nije pratitelj Abdul Wehhaba, nego svako ko priča nešto izvan šablona koji je u Bosni ustaljen.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37489
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25030 times
Been thanked: 4743 times
Status: Online

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by ElTriconi » 03 Aug 2023, 11:08

insomnia wrote: 03 Aug 2023, 11:04 Image
😂😂😂
Kako su se oni izjasnili na popisu?

Mozda su bas ko 'snjaci pa osli u ostale 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
seln
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1317
Joined: 26 Oct 2019, 23:55
Has thanked: 256 times
Been thanked: 560 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by seln » 03 Aug 2023, 11:22

Bosnia_Nord wrote: 03 Aug 2023, 11:06

Tako da se da zaključliti da definicija vehabije nije pratitelj Abdul Wehhaba, nego svako ko priča nešto izvan šablona koji je u Bosni ustaljen.
Ja to ne gledam tako...
za mene su vehabije oni koji su prihvatili rigidnu saudijsku formu islama.
Relativno jednostavno ih je prepoznati po dugim neurednim bradama (kao insomnia) i skracenim nogavicama, ponasanjem u namazu itd.
Nemam nikakav problem s tim da neko slijedi bilo koju formu islama ili bilo koje druge religije; meni samo ide na tjunu njihovo djelomicno agresivno "utjerivanje u suru", napadna i prizemna da'wa i iskljucivost.

Na temu: hatibovo je da prica. I ono sto prica je uglavnom vezano za vjeru.
Nece valjda hatib pricati o Netfixu?
A muslimanu ne pristoji da pije ni za 1. maj niti bilo koji drugi dan, ni blizu dzamije, ni daleko od nje.
Zapravo, "ne pristoji" je preblaga rijec, radi se o striktno zabranjenoj stvari.
Eh, sad... to sto ja ponekad podlegnem Iblisovom zavodjenju... to je stvar izmedju mene i onog gore.
I ko mi kaze da zbog toga nisam musliman, sjetim mu se familije.
Za 3/5 spremni!

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by Bosnia_Nord » 03 Aug 2023, 11:38

seln wrote: 03 Aug 2023, 11:22
Bosnia_Nord wrote: 03 Aug 2023, 11:06

Tako da se da zaključliti da definicija vehabije nije pratitelj Abdul Wehhaba, nego svako ko priča nešto izvan šablona koji je u Bosni ustaljen.
Ja to ne gledam tako...
za mene su vehabije oni koji su prihvatili rigidnu saudijsku formu islama.
Relativno jednostavno ih je prepoznati po dugim neurednim bradama (kao insomnia) i skracenim nogavicama, ponasanjem u namazu itd.
Nemam nikakav problem s tim da neko slijedi bilo koju formu islama ili bilo koje druge religije; meni samo ide na tjunu njihovo djelomicno agresivno "utjerivanje u suru", napadna i prizemna da'wa i iskljucivost.

Na temu: hatibovo je da prica. I ono sto prica je uglavnom vezano za vjeru.
Nece valjda hatib pricati o Netfixu?
A muslimanu ne pristoji da pije ni za 1. maj niti bilo koji drugi dan, ni blizu dzamije, ni daleko od nje.
Zapravo, "ne pristoji" je preblaga rijec, radi se o striktno zabranjenoj stvari.
Eh, sad... to sto ja ponekad podlegnem Iblisovom zavodjenju... to je stvar izmedju mene i onog gore.
I ko mi kaze da zbog toga nisam musliman, sjetim mu se familije.
Slažem se sve.
Mada je malo tužna stanje našeg naroda kada čitaš ovako komentare prvo neki dan ona žena sa hidžabom na Panonici, sad što podržavaju ovu a i redovno kada je kakva proslava alkohola i bluda.

A i to gore što kažeš za brade, znam ih ja dosta selefija sa dugim bradama, kratkim pantalonama i to, normala ljudi. Glupo je uperit prstom u takvu osobu i reći "terorista" "vehabija" "fundamentalista" jer ogroman broj je član džematskiuh odbora, radi sa ostalim džematlijama i aktivni su u džamijama IZ. Mada kao što kažeš ima svakakvih od tekfirovaca do onih što bi radili svašta da im se može, ali to su manjina i među bradama, čak tekfire ostale selefije i zovu "lažne selefije" (Pezića, Kuduzovića i Ljakića tekfire), ali dokle god klanjaju u nekim svojim džamijama i ne diraju ove od IZ ne možeš ništa u demokratskoj državi.

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by Bosnia_Nord » 03 Aug 2023, 11:46

seln wrote: 03 Aug 2023, 11:22 Nece valjda hatib pricati o Netfixu?
Pa oni bi da hodža priča samo o ahlaku, što naravno jeste dio vjere i to važan dio vjere, ali ima i druga strana. Većina tih što će svakom proglasiti ekstremistimom nema problem dokle god hodža priča o karakteru, lijepom ponašanju, humanosti, udjeljivanju i pomaganju. Zato ih većina voli taj "Bugari" stil, jer on uglavnom priča o tim stvarima. Dakle taj neki motivacioni/duhovni dio.

Čim neki imam oštro kaže da je alkohol haram i zabranjen, eto ti ovih da kažu "šta ćeš ti kome govorit da radi." Čim neki imam kaže da je polugolo hodanje na maturi pa kasnije i bludničenje omladine strogi haram eto ti naroda da kaže "pusti omladinu da se zabavlja ekstremu".

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by Julia-Klara » 03 Aug 2023, 12:02

Hodzino je da ljude savjetuje i motivira, ali i da ukaze na zabranjene stvari, jer njih uglavnom ljudi "zaboravljaju" ili ignorisu, pogotovo u Bosni.
Kur'an lijepo kaze nema alkohola, nema svinjetine (samo da spomenemo navedeno iz teksta), ali ljude "zaboli" pa reaguju kao doticna.

To sto je neko u njenom okruzenju jeo svinjetinu i pio alkohol, ne znaci da je dopusteno.
Tipicno za "vjernike na baterije". Ali, Knjiga lijepo daje upute, i ne mozes ti sam birati sta ti odgovara - ili jesi ili nisi.

S druge strane, A MORA SE RECI, nije nicije da sudi (pa ni hodzino, nazivajuci sve ostale narkomanima), osim Allaha.

Ali ljudi su ljudi, moraju reci pa kud puklo da puklo, misleci da se tako dodvoravaju Bogu.

Izjava doticne je totalno irelevantna i smijesna.

aj zdrao
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
seln
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1317
Joined: 26 Oct 2019, 23:55
Has thanked: 256 times
Been thanked: 560 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by seln » 03 Aug 2023, 12:09

ElTriconi wrote: 03 Aug 2023, 11:08
insomnia wrote: 03 Aug 2023, 11:04 Image
😂😂😂
Kako su se oni izjasnili na popisu?

Mozda su bas ko 'snjaci pa osli u ostale 😂
Hrvati. Sa velikim "H".
Mislim da bi se Abdic i njegova kamarila radije izjasnili kao Romi, nego kao Bosnjaci.
Oni mrze Bosnu i Bosnjake. Znam, brzo se to kaze, ali tako je.
Za 3/5 spremni!

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by Bosnia_Nord » 03 Aug 2023, 12:35

Julia-Klara wrote: 03 Aug 2023, 12:02 S druge strane, A MORA SE RECI, nije nicije da sudi (pa ni hodzino, nazivajuci sve ostale narkomanima), osim Allaha.
Ovo jestu glupo ako je rekao. Ali s obzirom na to da je to ona rekla, moguće da je i slagala ili da je izvadila iz konteksta šta je on rekao. Tako da to treba držati u rezervi.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by insomnia » 03 Aug 2023, 12:49

I neka glupaci neko objasni znacenje dzamahirije
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31749
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2699 times
Been thanked: 5170 times
Status: Online

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by Matan » 03 Aug 2023, 12:58

Gluposti sa obje strane..
onaj ko se zeli drzati vjerski propisa, nek se drzi..
onaj ko ne zeli nek ne zeli..
nema ko sta drugom pametovati..
u ljudskoj biti je da se pravi pametan..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 811
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by Bosnia_Nord » 03 Aug 2023, 13:30

Matan wrote: 03 Aug 2023, 12:58 Gluposti sa obje strane..
onaj ko se zeli drzati vjerski propisa, nek se drzi..
onaj ko ne zeli nek ne zeli..
nema ko sta drugom pametovati..
u ljudskoj biti je da se pravi pametan..
Nije hodža ništa pametovao, vidiš da je bila dženaza gdje je normala da hodža drži govor. A usput je hodža pričao o stvarima iz vjere, o čemu je trebao pričati? To što se hodža neće prilagođavati nekim hedonističkim zahtjevima određenih ljudi, to je drugi problem.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37489
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25030 times
Been thanked: 4743 times
Status: Online

Re: Kćerka Fikreta Abdića ljuta zbog izjave imama: U Kladuši se uvijek jela svinjetina i pio alkohol

Post by ElTriconi » 03 Aug 2023, 13:36

seln wrote: 03 Aug 2023, 12:09
ElTriconi wrote: 03 Aug 2023, 11:08

Kako su se oni izjasnili na popisu?

Mozda su bas ko 'snjaci pa osli u ostale 😂
Hrvati. Sa velikim "H".
Mislim da bi se Abdic i njegova kamarila radije izjasnili kao Romi, nego kao Bosnjaci.
Oni mrze Bosnu i Bosnjake. Znam, brzo se to kaze, ali tako je.
Kamo im putovnice? Mogu se i ja izjasnit ko amerikanac al dzaba 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests