Prevent BH

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120562
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Krokodil Behko » 16 Feb 2023, 09:49

Blizu 7.000 prijava za rad u prvoj privatnoj bolnici u Sarajevu, prioritet zapošljavanje...


Image

Direktor projekta ASA Bolnice Rasim Jusufović kaže da se na konkurs za odabir oko 400 kadrova koji će raditi u ovoj medicinskoj ustanovi, a koji je bio otvoren mjesec dana, prijavilo blizu 7.000 kandidata, od čega najviše za medicinsko osoblje.

-Drago nam je da je interes tako velik i da su kandidati prepoznali ASA Bolnicu kao svog budućeg poslodavca i poželjno mjesto za dalji lični i profesionalni razvoj. Cilj nam je povjerenje opravdati kroz transparentu komunikaciju prema svim prijavljenim kandidatima. Vrlo predano i temeljito radimo na obradi svih pristiglih prijava kako bismo u narednom periodu kontaktirali sve kandidate koji budu ispunjavali uslove navedene u konkursu, kaže Jusufović u razgovoru za Fenu.

Ističe da imaju vrlo kvalitetan odziv kandidata u segmentu medicinskog osoblja i da će to biti prvi prioritet prilikom popunjavanja pozicija.


-Kada su u pitanju ljekari specijalisti, istovremeno radimo na pregovorimo sa nekim iskusnim kadrovima iz BiH, ali takođe razgovaramo sa našim stručnjacima koji su etablirani širom svijeta, a koji su spremni da svoju karijeru nastave u budućoj ASA Bolnici. Kako smo više puta do sada istakli, naš primani cilj je kvalitet usluga i stručnost i shodno tome ćemo i birati zaposlenike, naglašava Jusufović.

alt


Odgovarajući na pitanje kada planiraju potpisivanje ugovora s izabranim kandidatima i hoće li oni proći neku dodatnu edukaciju specifičnu za ASA Bolnicu, Jusufović kaže da će proces zapošljavanja ići u skladu sa potrebama i terminskim planom.

-Cilj nam je u prvoj fazi popuniti ključne pozicije za medicinske discipline koje će biti dostupne odmah nakon otvaranja. To su sve one usluge koje spadaju u domen sekundarne zdravstvene zaštite i koje pružaju opće bolnice. Uporedo s tim radit ćemo i na odobiru kadrova za administrativne pozicije i nemedicinsko osoblje. Ono što je bitno naglasiti jeste da će zapošljavanje ići sukcesivno i da će svi dobiti blagovremeno informacije o statusu njihovu prijave. Kako bismo odmah na samom početku osigurali najbolju kliničku ekspertizu i postigli visok nivo bolničke usluge, za one vještine i znanja koja se pokažu deficitarnim, edukacija i treninzi će krenuti već od aprila mjeseca tekuće godine a sve u okviru našeg strateškog partnerstva sa Međunarodnim Medicinskim univerzitetom u Beču, navodi direktor Jusufović.

On kaže da će ASA Bolnica biti zdravstvena ustanova koja pruža zdravstvene usluge iz oblasti opšte hirurgije, ortopedije, interne medicine sa posebnim težištima na kardiologiju i gastroenterologiju, pedijatrije, ginekologije i porodiljstva kao i odjel urgentnog zbrinjavanja pacijenata.

-Osim bolničkog liječenja, moderno opremljene ambulante će biti na raspolaganju našim pacijentima za dijagnostiku, specijalističke preglede kao i male medicinske zahvate koji ne potrebuju prijem u bolnicu svaki dan u dvije smjene, dodaje direktor.

Govoreći o 25. novembru kao najavljenom datumu za otvaranje bolnice Jusufović ističe da su zadali sebi veoma ambiciozan rok za uspostavljanje bolnice, da teže ispuniti ga, a “naše ushićenje raste kako se taj datum približava”.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Julia-Klara » 16 Feb 2023, 09:57

Privatna klinika - znaci svako iz svog dzepa placa lijecenje ili ce biti pokriveno sta preko socijalnog? Onako pitam, daleko je Sarajevo od nas za bilo sta.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10256
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8380 times
Been thanked: 8753 times
Status: Online

Re: Prevent BH

Post by immuno » 16 Feb 2023, 10:10

Julia-Klara wrote: 16 Feb 2023, 09:57 Privatna klinika - znaci svako iz svog dzepa placa lijecenje ili ce biti pokriveno sta preko socijalnog? Onako pitam, daleko je Sarajevo od nas za bilo sta.
Koliko sam cula jedan dio ce biti preko osiguranje a neke vjerovatno Specijalna dijagnostika I terapija morat ce se doplacivati....

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120562
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Krokodil Behko » 16 Feb 2023, 10:12

Julia-Klara wrote: 16 Feb 2023, 09:57 Privatna klinika - znaci svako iz svog dzepa placa lijecenje ili ce biti pokriveno sta preko socijalnog? Onako pitam, daleko je Sarajevo od nas za bilo sta.

Bolnica će biti grdosija. Nemamo mi toliko elite, pa da tamo idu samo oni koji mogu platiti.
Imaš i onu privatnu kliniku za srce u TZ i čini mi s da oni obave dosta i za one preko zdravstvenog.

Zapravo, sad vidim da ih je preuzela njemačka kompanija Bayer
https://mib.institute/
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120562
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Krokodil Behko » 16 Feb 2023, 10:18

Zapravo, pošto je to pitanje postavljeno sto puta, evo repriziram odgovor iz preventa


Havana već kampuje pred bolnicom u novom Micubišiju.

Da li će pacijenti u ovoj bolnici moći imati sve usluge koje imaju naprimjer na KCUS-u ili drugim javnim bolnicama?

KCUS je ipak mjesto tercijarne zdravstvene zaštite. Mi ćemo pokriti sve usluge koje možete dobiti u bilo kojoj općoj bolnici, s tim da mi kažemo da je samo to početak. Želimo biti opća bolnica koja će vremenom razvijati centre izvrsnosti, te u konačnici uključiti i segmente tercijarne zdravstvene zaštite.

Jasno je da je to privatna bolnica i da će pacijenti plaćati za usluge, ali da li će biti nekih usluga koje će građani dobiti besplatno? Da li će opća bolnica biti povezana sa zavodima zdravstvenog osiguranja?

Mi kao zdravstveni sistem već imamo potpisane ugovore sa kantonalnim fondom, neke od naših usluga već se nalaze na listama koje financiraju javni zdravstveni fondovi. Ta evolucija zdravstvenog sistema u BiH prati evoluciju koja se dešavala u Sloveniji, Poljskoj, Češkoj. U takvim sistemima jedan dio se plaća, drugi dio se doplaćuje, a treći dio preuzima zdravstveno osiguranje, bilo da se radi o javnom obaveznom ili dobrovoljnom bolničkom zdravstvenom osiguranju.

Očekujemo proširenje te saradnje, najave su da će doći do takvog širenja u BiH. Prisutnost naše medicinske usluge će biti u najboljoj sinergiji sa ASA Osiguranjem koje je trenutno najveća osiguravajuća kuća u BiH. Naša usluga će biti plaćena od strane pacijenata na način djelomično javnim fondovima, djelomično privatnim plaćanjima, a u najvećem dijelu kroz dobrovoljno zdravstveno osiguranje.
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Taare » 16 Feb 2023, 12:42

Odlično. Evropski nivo. Uplatiš to njihovo dodatno osiguranje i rahat si.
E, ako želiš hljeb nad pogaču, izvoli i doplati.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54104
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1938 times
Been thanked: 15348 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by HAVANA » 16 Feb 2023, 12:44

Krokodil Behko wrote: 16 Feb 2023, 10:18 Zapravo, pošto je to pitanje postavljeno sto puta, evo repriziram odgovor iz preventa


Havana već kampuje pred bolnicom u novom Micubišiju.

Da li će pacijenti u ovoj bolnici moći imati sve usluge koje imaju naprimjer na KCUS-u ili drugim javnim bolnicama?

KCUS je ipak mjesto tercijarne zdravstvene zaštite. Mi ćemo pokriti sve usluge koje možete dobiti u bilo kojoj općoj bolnici, s tim da mi kažemo da je samo to početak. Želimo biti opća bolnica koja će vremenom razvijati centre izvrsnosti, te u konačnici uključiti i segmente tercijarne zdravstvene zaštite.

Jasno je da je to privatna bolnica i da će pacijenti plaćati za usluge, ali da li će biti nekih usluga koje će građani dobiti besplatno? Da li će opća bolnica biti povezana sa zavodima zdravstvenog osiguranja?

Mi kao zdravstveni sistem već imamo potpisane ugovore sa kantonalnim fondom, neke od naših usluga već se nalaze na listama koje financiraju javni zdravstveni fondovi. Ta evolucija zdravstvenog sistema u BiH prati evoluciju koja se dešavala u Sloveniji, Poljskoj, Češkoj. U takvim sistemima jedan dio se plaća, drugi dio se doplaćuje, a treći dio preuzima zdravstveno osiguranje, bilo da se radi o javnom obaveznom ili dobrovoljnom bolničkom zdravstvenom osiguranju.

Očekujemo proširenje te saradnje, najave su da će doći do takvog širenja u BiH. Prisutnost naše medicinske usluge će biti u najboljoj sinergiji sa ASA Osiguranjem koje je trenutno najveća osiguravajuća kuća u BiH. Naša usluga će biti plaćena od strane pacijenata na način djelomično javnim fondovima, djelomično privatnim plaćanjima, a u najvećem dijelu kroz dobrovoljno zdravstveno osiguranje.
Sta cu bolan ja pred bolnicom,nije mi nista.Pretraga sto ima sam uradio, ne moram 2 godine nista radit.Issss.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Taare » 16 Feb 2023, 12:46

HAVANA wrote: 16 Feb 2023, 12:44 Sta cu bolan ja pred bolnicom,nije mi nista.Pretraga sto ima sam uradio, ne moram 2 godine nista radit.Issss.
De se raspitaj pošto će biti to dodatno osiguranje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Chloe » 30 Mar 2023, 12:50

Sanintex koji je Prevent preuzeo danas ima par radnika i ništa od imovine. Sve su prodali, sveeeeeee....
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by insomnia » 30 Mar 2023, 12:52

Prosto je nevjerovatno da ljudi svrsavaju na ovog lopovcinu. Kae sposoban 😀
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Chloe » 30 Mar 2023, 13:01

Prije preuzimanja, Sanitex je izvozio gazu, flastere, radilo je još pogona.... Mogla je proizvodnja opstati, dio prodati radi izmirivanja obaveza prema državi i radnicima, ali oni su slali menadžere djecu, sad mi se čini namjerno.
Kad vidim ko je kupio imovinu, ne bih se iznenadila da je sve bio dogovor. Lokacija je u centru, isti ti ljudi su davno bili zainteresovani za odredjene dijelove i zgrade.
No, šta je tu je.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Pasaga » 30 Mar 2023, 17:48

Chloe wrote: 30 Mar 2023, 12:50 Sanintex koji je Prevent preuzeo danas ima par radnika i ništa od imovine. Sve su prodali, sveeeeeee....
potpuno nove masine su prodane u staro zeljezo

jel to iko dokumentovao?
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Chloe » 30 Mar 2023, 20:12

Pasaga wrote: 30 Mar 2023, 17:48
Chloe wrote: 30 Mar 2023, 12:50 Sanintex koji je Prevent preuzeo danas ima par radnika i ništa od imovine. Sve su prodali, sveeeeeee....
potpuno nove masine su prodane u staro zeljezo

jel to iko dokumentovao?
Ne znam jesu li nove. Kako se koji dio prodavao tako su zgarde/hale rušene, ostala je bila velika zgrada sa proizvodnjom, upravna i skladišta, da bi i to nedavno prodali. Svaki dan tutnje kamioni i izvoze željezo i šta već. :cudi
Nema više.... :(
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Pasaga » 30 Mar 2023, 20:19

Chloe wrote: 30 Mar 2023, 20:12
Pasaga wrote: 30 Mar 2023, 17:48

potpuno nove masine su prodane u staro zeljezo

jel to iko dokumentovao?
Ne znam jesu li nove. Kako se koji dio prodavao tako su zgarde/hale rušene, ostala je bila velika zgrada sa proizvodnjom, upravna i skladišta, da bi i to nedavno prodali. Svaki dan tutnje kamioni i izvoze željezo i šta već. :cudi
Nema više.... :(
Masine koje su kupljene 1989 ,iz Ceske, govorim za Poljice
No, dzaba vazimo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Chloe » 30 Mar 2023, 20:21

Pasaga wrote: 30 Mar 2023, 20:19
Chloe wrote: 30 Mar 2023, 20:12

Ne znam jesu li nove. Kako se koji dio prodavao tako su zgarde/hale rušene, ostala je bila velika zgrada sa proizvodnjom, upravna i skladišta, da bi i to nedavno prodali. Svaki dan tutnje kamioni i izvoze željezo i šta već. :cudi
Nema više.... :(
Masine koje su kupljene 1989 ,iz Ceske, govorim za Poljice
No, dzaba vazimo
Poljice su prodali davno, tamo je sad Miral, firma za izradu plastične stolarije, radi samo za EU.
Ne znam šta je sa pogonom u Bužimu... :hm
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Pasaga » 30 Mar 2023, 20:24

Radio jedan dio, sili su navlake za auta, za svabiju
Rade li jos, neznam
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Prevent BH

Post by Calla » 31 Mar 2023, 13:56

Taare wrote: 28 Jan 2023, 17:55
Krokodil Behko wrote: 28 Jan 2023, 15:22


Milijardu milijardi puta rečeno, isto kao i kod ugovornih apoteka.
Pružit će uslugu i naplatiti od ZZO, ukoliko isti pokriva tu uslugu kako u državnim tako i u privatnim zdravstvenim firmama.

Ja sam kod privatnika vadio laboratorijske nalaze, radio rentgene, Ultrazvuk i ostale pm, a nikad ništa nisam platio.

Primjera radi, imaš privatnike koji ti rade EMNG nalaz, na kojeg se na Koševu čeka i po dva mjeseca u redu.

Imaš privatni CT

Imaš privatna medicinska pomagala, uz participaciju ZZO, štake, kolica, slušni aparati, ortopedska obuća, itd.. Svejedno je državi, kome će platiti za trošak, ako je usluga izvršena. I da je državna laboratorija, opet bi ZZO platio trošk i njoj :cudi
Ne zajebaji. Nigdje nije rečeno.
A koliko košta osiguranje i ima li neko dopunsko?
Eto vidis da moze kao I u Njemackoj.
Zavisi koje ugovore sklapa zdravstveno osiguranje sa razlicitim ponudama klinika, nebitno je li drzavna privatna ili neka od konfesijskih vrsta bolnica.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120562
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Završena izgradnja privatne ASA bolnice u Sarajevu

Post by Krokodil Behko » 10 Dec 2023, 10:39

Image


Izgradnja prve privatne bolnice, ASA Bolnice je završena, a radovi na opremanju enterijera i instalaciji medicinske opreme teku ubrzano. Značajan dio odjela u potpunosti je opremljen, kao i lobi te su u toku završni radovi na uređenju dvorišta ASA Bolnice.

Image

ASA Bolnica će na samom početku svog rada brojati 200 uposlenika koji će u narednim mjesecima proći fazu specijalizacije i obuke. S obzirom da se radovi privode kraju, planirano je da bolnica svoja vrata za pacijente otvori u prvoj polovini 2024. godine.

Image

Kako ističe naš sagovornik direktor sestrinstva Esmir Kavazović, već se intenzivno radi na edukaciji i obuci medicinskog osoblja prema standardima Opće bolnice Beč i Medicinskog Univerziteta u Beču.

Predstavnici Međunarodnoga medicinskoga univerziteta (MUVI) i Opće bolnice (AKH) iz Beča su ove sedmice u trodnevnoj radnoj posjeti Sarajevu u sklopu redovnih aktivnosti koje su definirane ugovorom o strateškom partnerstvu između ASA Bolnice i MUVI-a.


Image


Radi se o redovnom mjesečnom sastanku u sklopu završnih priprema za otvaranje ASA Bolnice i početak testiranja svih protokola i opreme za rad.

Uzimajući u obzir sve postavljene standarde kvalitete, kako lokalne, tako i one međunarodne, rad s pacijentima se očekuje nakon što spremnost za to potvrde Uprave ASA Bolnice, zajedničkoga Ekspertnoga vijeća (ASA Bolnica i MUVI), kao i međunarodnoga medicinskoga direktora i direktora sestrinstva, koji se od ovoga mjeseca također pridružio timu ASA Bolnice.

Image


U sklopu ove posjete, započeo je i proces finalne verifikacije svih medicinskih radnika u budućoj ASA Bolnici od strane predstavnika MUVI-a u skladu s najvišim svjetskim standardima (JCI).

Kavazović u razgovoru za Klix.ba ističe kako će fokus ASA Bolnice, prije svega, biti na brzoj i detaljnoj dijagnostici, efikasnom ambulantnom tretmanu te rutinskom izvođenju operativnih zahvata.

Image


"Naš cilj je da usluge ASA Bolnice budu brze, učinkovite i dostupne 24 sata dnevno svim građanima Bosne i Hercegovine. Koristimo priliku još jednom da se zahvalim svima koji su poslali svoje prijave za rad u ASA Bolnici koje su, za medicinske pozicije, do sada gotovo u potpunosti obrađene, a za one nemedicinske je evaluacija upravo u toku, ističe Kavazović.


Image

Potom, pojašnjava kako su za otvaranje ASA Bolnice i početak rada s pacijentima odabrani kandidati s najviše iskustva i kompetencija u radu na svim bolničkim odjelima, a daljnje širenje poslovanja i nova zapošljavanja bit će prilika da se i mladi stručnjaci pridruže iskusnim timovima u svim bolničkim odjelima i službama i time dobiju priliku dodatno se razvijati uz stručne mentore, kako u samoj ASA Bolnici, tako i u svim partnerskim klinikama u Europi i šire, a prije svega u Općoj bolnici Beč (AKH).


Image

"Vrhunskim programom edukacije stvorit ćemo inspirativan ambijent koji će motivisati mlade ljude, ali i etablirane medicinske stručnjake, na usavršavanje iz svih zdravstvenih oblasti. Vjerujemo da će naša bolnica biti mjesto u kojem ćemo stvarati nove talente, ali i jačati postojeće ljudske kapacitete uz poseban naglasak na inovativan pristup te korištenje vrhunskih tehnologija prilikom liječenja pacijenata", zaključuje Kavazović.

Image

Image
Image

(klix)
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37489
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25031 times
Been thanked: 4743 times
Status: Online

Re: Završena izgradnja privatne ASA bolnice u Sarajevu

Post by ElTriconi » 10 Dec 2023, 10:59

Gledaj custe cenife ocam :inasab
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54104
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1938 times
Been thanked: 15348 times
Status: Offline

Re: Završena izgradnja privatne ASA bolnice u Sarajevu

Post by HAVANA » 10 Dec 2023, 12:30

Gotivno nema sta.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “BH proizvodnja”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests