Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Mutevelija » 16 Feb 2017, 22:57

Zašto se od malih nogu muškarci treniraju da budu jaka radna snaga a žene da budu kuharice ili da se bave manekenstvom.
I kako shvatam muškarce će ono njihove "pokazivanje mišića" bukvalno svesti na nižu ljestvicu, Evo sad su trendovi da više žena završava fakultete, i obrazuje se.
Šta stoji iza toga pa npr i kod mog rođaka u igračkama ima čekić, šarafciger i bušičica, zašto tu nema npr neka sveska knjiga i kao, na fazon "piši briš", zašto se muškarci uče od malih nogu da bi bili muškarci moraju biti snažni, motivišu se se igračkama koje kasnije u budućnosti ne donose toliko profita.

Šta stoji iza toga da je npr pohvalno vidjeti malo dijete muško da se igra sa čekićem bušilicom /igračkom, ne kažem da treba sa barbikama da se igra, al zašto nema intelektualnih igračaka, kako bi se ta djeca motivisala ka učenju studiranju širenju vidika.
Zašto je onaj dječak koji je obrazovan štreber, zlostavljan od strane vršnjaka, a on na kraju najbolje se snađe u životu.
Dok ovi snagatori kasnije teško se provedu u životu, žive siromašno, a on se obrazuje i usavršava.
Pohvalno je nekako vidjeti kako dijete od 5 razreda osnovne škole nešto "majstoriše" i sam sam bio predmet toga, kao hvale te kad radiš neke poslove
koji su kao "muški", neka to bude npr popravka ručnog alata, ili zamjena ventila na cijevima, ili zamjena brave u vrata.
Koji je razlog da se i dječaci guraju u "fizikanere" a žene se guraju u intelektualke.
Ovakav omjer neće dobro dovesti budućnosti i ravnoteži.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 606 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Venera » 16 Feb 2017, 23:26

Mutevelija wrote:
Koji je razlog da se i dječaci guraju u "fizikanere" a žene se guraju u intelektualke.
zali se Bogu i prirodi :kafa

osnovni razlog je: zene fizicki ne mogu raditi sve poslove iz jednog prostog razloga -imaju maternicu ,a meternica je kod mnogih fizickih poslova,ako je preforsirana, moze doslovno rezultirati u nemanju potomka :kafa drugi problem,opasnost od ispadanja uterusa i mokracne besike,ako oslabe pelvicni misici :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Mutevelija » 16 Feb 2017, 23:27

TO nema veze zašto se dječaci više motivišu "snagatorskim" poslovima koji ih podjarmljuju.
Odgovorila si na pitanje zašto se djevojčice ne "motivišu" sa tim poslovima i igračkicama, iako neka i dobije na poklon bager gleda se čudno.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by SPINERKA » 17 Feb 2017, 00:37

:rol

A hoce da su ravnopravne .

:kafa
Image

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Hannibal » 17 Feb 2017, 00:42

muuta filozofe
🐽

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 606 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Venera » 17 Feb 2017, 00:43

Mute, tebi niko ne brani da , kad se ozenis,ostanes kuci cuvati djete,a zena sa fakultetom radi,jer vise zaradi od tebe ,jer ti imas srednjosklosku strucnu kvalifikaciju :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by SPINERKA » 17 Feb 2017, 00:46

:D.

.Mute izstrazuje sve opcije.
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 606 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Venera » 17 Feb 2017, 00:47

SPINERKA wrote::rol

A hoce da su ravnopravne .

:kafa
zene ne mogu biti ravnopravne sa muskarcima u fizickim poslovima , jer nemaju takve bioloske predispozicije :kafa

meni ne pada na pamet da se takmicim sa muskarcem u fizikanerskim poslovima i fizicki iscrpljujucim profesijama, ne pada mi na pamet :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by rethna » 17 Feb 2017, 00:50

:grana
Question everything.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by SPINERKA » 17 Feb 2017, 00:51

:hihi

Moze nam se .

:roll :kafa
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by storm » 17 Feb 2017, 05:17

Mutevelija wrote:Zašto se od malih nogu muškarci treniraju da budu jaka radna snaga a žene da budu kuharice ili da se bave manekenstvom.
I kako shvatam muškarce će ono njihove "pokazivanje mišića" bukvalno svesti na nižu ljestvicu, Evo sad su trendovi da više žena završava fakultete, i obrazuje se.
Šta stoji iza toga pa npr i kod mog rođaka u igračkama ima čekić, šarafciger i bušičica, zašto tu nema npr neka sveska knjiga i kao, na fazon "piši briš", zašto se muškarci uče od malih nogu da bi bili muškarci moraju biti snažni, motivišu se se igračkama koje kasnije u budućnosti ne donose toliko profita.

Šta stoji iza toga da je npr pohvalno vidjeti malo dijete muško da se igra sa čekićem bušilicom /igračkom, ne kažem da treba sa barbikama da se igra, al zašto nema intelektualnih igračaka, kako bi se ta djeca motivisala ka učenju studiranju širenju vidika.
Zašto je onaj dječak koji je obrazovan štreber, zlostavljan od strane vršnjaka, a on na kraju najbolje se snađe u životu.
Dok ovi snagatori kasnije teško se provedu u životu, žive siromašno, a on se obrazuje i usavršava.
Pohvalno je nekako vidjeti kako dijete od 5 razreda osnovne škole nešto "majstoriše" i sam sam bio predmet toga, kao hvale te kad radiš neke poslove
koji su kao "muški", neka to bude npr popravka ručnog alata, ili zamjena ventila na cijevima, ili zamjena brave u vrata.
Koji je razlog da se i dječaci guraju u "fizikanere" a žene se guraju u intelektualke.
Ovakav omjer neće dobro dovesti budućnosti i ravnoteži.
Bilo je ok dok se skolovalo samo mušku djecu, dok su žensku učili samo da pere noge, hekla i razvlači pite?
Danas kad je ravnopravno ti si frustriran, jer nisi rođenjem stekao nikakvu prednost :sok
Strahota...
Sorry mislim da sve što pišeš je projekcija tvoje okoline a ne realno stanje stvari..
Normalno je da zna muškarac nesto vise oko održavanja prostora gdje živi a žena oko toga, kako taj prostor učiniti ugodnim za život...
Ti se ne bojiš samo dominacije žena... Tebe hvata jeza od same ravnopravnosti.
Evo sad ce mi se mali upisati u turistički smjer.. Program evropska globalna dimenzija turizma... Voli putovati, jezike rastura, ja ga dobro znam i nije tip za gradilište.. A svi smo od dide dalje, stari, brat, ja... Cijeli život u tome..
Ali on ima svu moju podršku da radi to sto voli... Ostalo je do njega.. Ako zasere čeka ga mjesalac :oo
Ali nece, ne zbog mojih nego materinih gena :D
Nećak mali ima set alata...udara po svemu i buši sve sto nadje, mini kuhinju...Stalno mrlja nesto, blagajnu... I obožava tipkati tj skenirati artikle... Sve povadi iz hladnjaka :grana... Hoće li on biti blagajnica?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Mutevelija » 17 Feb 2017, 06:08

Opet me niste shvatili, zasto se djecaci motivisu da teze onim tezim poslovima, zasto je muzevno biti drvosjeca a streberski biti gamer.
Ne osvrcem se na zene toliko kao na muskarce, dakle zasto se djecaci od malih nogu motivisu da budu konji koji ce tegliti dikazivati se u snaznim poslovima i na kraju zasto su oni kojinto ne rade disjriminisani.
Dakle ja ne postavljam pitanje zasto zene ne rade teske poslove. Nego zasto se to muskarcima podvaljuje pod muzevnost
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Mutevelija » 17 Feb 2017, 06:10

storm wrote:
Mutevelija wrote:Zašto se od malih nogu muškarci treniraju da budu jaka radna snaga a žene da budu kuharice ili da se bave manekenstvom.
I kako shvatam muškarce će ono njihove "pokazivanje mišića" bukvalno svesti na nižu ljestvicu, Evo sad su trendovi da više žena završava fakultete, i obrazuje se.
Šta stoji iza toga pa npr i kod mog rođaka u igračkama ima čekić, šarafciger i bušičica, zašto tu nema npr neka sveska knjiga i kao, na fazon "piši briš", zašto se muškarci uče od malih nogu da bi bili muškarci moraju biti snažni, motivišu se se igračkama koje kasnije u budućnosti ne donose toliko profita.

Šta stoji iza toga da je npr pohvalno vidjeti malo dijete muško da se igra sa čekićem bušilicom /igračkom, ne kažem da treba sa barbikama da se igra, al zašto nema intelektualnih igračaka, kako bi se ta djeca motivisala ka učenju studiranju širenju vidika.
Zašto je onaj dječak koji je obrazovan štreber, zlostavljan od strane vršnjaka, a on na kraju najbolje se snađe u životu.
Dok ovi snagatori kasnije teško se provedu u životu, žive siromašno, a on se obrazuje i usavršava.
Pohvalno je nekako vidjeti kako dijete od 5 razreda osnovne škole nešto "majstoriše" i sam sam bio predmet toga, kao hvale te kad radiš neke poslove
koji su kao "muški", neka to bude npr popravka ručnog alata, ili zamjena ventila na cijevima, ili zamjena brave u vrata.
Koji je razlog da se i dječaci guraju u "fizikanere" a žene se guraju u intelektualke.
Ovakav omjer neće dobro dovesti budućnosti i ravnoteži.
Bilo je ok dok se skolovalo samo mušku djecu, dok su žensku učili samo da pere noge, hekla i razvlači pite?
Danas kad je ravnopravno ti si frustriran, jer nisi rođenjem stekao nikakvu prednost :sok
Strahota...
Sorry mislim da sve što pišeš je projekcija tvoje okoline a ne realno stanje stvari..
Normalno je da zna muškarac nesto vise oko održavanja prostora gdje živi a žena oko toga, kako taj prostor učiniti ugodnim za život...
Ti se ne bojiš samo dominacije žena... Tebe hvata jeza od same ravnopravnosti.
Evo sad ce mi se mali upisati u turistički smjer.. Program evropska globalna dimenzija turizma... Voli putovati, jezike rastura, ja ga dobro znam i nije tip za gradilište.. A svi smo od dide dalje, stari, brat, ja... Cijeli život u tome..
Ali on ima svu moju podršku da radi to sto voli... Ostalo je do njega.. Ako zasere čeka ga mjesalac :oo
Ali nece, ne zbog mojih nego materinih gena :D
Nećak mali ima set alata...udara po svemu i buši sve sto nadje, mini kuhinju...Stalno mrlja nesto, blagajnu... I obožava tipkati tj skenirati artikle... Sve povadi iz hladnjaka :grana... Hoće li on biti blagajnica?

Sto bi morao biti blagajnica kad moze biti inzinjer ili upravljati CNC masinama
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Mutevelija » 17 Feb 2017, 06:11

statebriga wrote:Mute, tebi niko ne brani da , kad se ozenis,ostanes kuci cuvati djete,a zena sa fakultetom radi,jer vise zaradi od tebe ,jer ti imas srednjosklosku strucnu kvalifikaciju :kafa

To sto imam srednju je li da ostanem kod kuce moj je zanat dobro placen :zubi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by storm » 17 Feb 2017, 06:20

Džabe tebi šta odgovarati.....fijaker :roll
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Mutevelija » 17 Feb 2017, 06:25

Sad vise volim kad se bratiz igra na mobitelu ili na ipadu nego da se igra sa igrackom cekica busilice i ost alata.
Misici vise nisu potrebni kao prije i samo su slaba tacka koja od covjeka pravi radnu snagu tj kpnja.
Misice danas steknes u teretani, dok prije nije bilo tako
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by storm » 17 Feb 2017, 06:32

Mutevelija wrote:Sad vise volim kad se bratiz igra na mobitelu ili na ipadu nego da se igra sa igrackom cekica busilice i ost alata.
Misici vise nisu potrebni kao prije i samo su slaba tacka koja od covjeka pravi radnu snagu tj kpnja.
Misice danas steknes u teretani, dok prije nije bilo tako
Sigurno bolje :ok

na mobu i Ipadu će razviti motoriku, koordinaciju....palčeva :oo
Ako nisi znao, danas se ljudi više nego ikad brinu za mišiće i fizičko stanje tijela....opet kako gdje :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Melek » 17 Feb 2017, 07:32

statebriga wrote:
SPINERKA wrote::rol

A hoce da su ravnopravne .

:kafa
zene ne mogu biti ravnopravne sa muskarcima u fizickim poslovima , jer nemaju takve bioloske predispozicije :kafa

meni ne pada na pamet da se takmicim sa muskarcem u fizikanerskim poslovima i fizicki iscrpljujucim profesijama, ne pada mi na pamet :kafa
Sve zavisi od stepena primjene tehnologije. Dans ni fizicki posao vise nije kao sto je nekad bio, barem u normalnijim zemljama.
Danas imaju i zakoni o primjeni svega toga u cilju da se ne rasturi individua, jer ako se rasturi onda kosta i poslodavca i drzavu.
U tim situacijama pol ni ne igra neku odlucujucu ulogu. U mene komsija u selu gdje sam kupio sumu za lova ima jednog malca
od 9 godina. I njega postavi pored sebe u radnu masinu koja sijece i obradjuje balvane i doslovce mu taj malac, iz hobija, krci sumu "za volanom" uz njegov nadzor..

Danas pomalo tako stvari stoje..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80676
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7241 times
Been thanked: 11715 times
Status: Online

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by spacebound » 17 Feb 2017, 11:01

:grana
Da ponovim pitanje- Kad pocinjes radit?
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Motivacija i određivanje sudbine od malih nogu

Post by Melek » 17 Feb 2017, 11:46

Kakva je to kampanja protiv naseg jedinog efendije ovdje? (sad kad Salahuddina vise nema)
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests