Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 25003
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7026 times
Been thanked: 6690 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Koraci_u_noci » 25 Jul 2023, 21:13

Sto je najgore sad od muke sto su oslobodili stvarnog ubicu sve oko sebe povlace, podnose krivicne prijave, vuku ljude po sudovima, unistavaju zivote pojedincima, samo da bi sami sebe zavarali da tu ima nesto u pozadini i da su ipak u pravu da je neko drugi ubica.
A sam slucaj djeluje prilicno jednostavno i logicno
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56131
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5842 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 25 Jul 2023, 21:19

Krokodil Behko wrote: 25 Jul 2023, 21:10
Duminjo wrote: 25 Jul 2023, 20:53

Neka dokazu da nisu upetljani.
Poslije toga kontra tuzba i svi sretni.

Jel ovo neka zajebancija?
Pred kim će dokazati?
Jel pred sudom, koji je oslobodio lika, mada je on tri puta priznao krivicu?
Pa tačno je i Staljin imao nezavisnije sudstvo.
Moze hiljadu puta priznati ako struka kaze da se prica ne poklapa.
Ocigledno je previse slucajnosti koje se ne poklapaju.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120561
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 25 Jul 2023, 22:39

Duminjo wrote: 25 Jul 2023, 21:19
Krokodil Behko wrote: 25 Jul 2023, 21:10


Jel ovo neka zajebancija?
Pred kim će dokazati?
Jel pred sudom, koji je oslobodio lika, mada je on tri puta priznao krivicu?
Pa tačno je i Staljin imao nezavisnije sudstvo.
Moze hiljadu puta priznati ako struka kaze da se prica ne poklapa.
Ocigledno je previse slucajnosti koje se ne poklapaju.

I idemo još jednom
Krokodil Behko wrote: 23 Jul 2023, 19:18 Trolovi, dosadni ste.

Specijalno zbog vas, neće mi biti problem, da još jednom ponovim



Ljubo Seferović priznao ubistvo Dženana Memića


Nakon saslušanja ove tri osobe, Ljubo Seferović je priznao izvršenje krivičnog djela na štetu Dženana Memića i Alise Mutap.

Kako u ovoj fazi istrage postoje dokazi koji ukazuju na postojanje osnovane sumnje da su Ljubo Seferović, Vasvija Sejdović i Bekrija Seferović počinili krivično djelo za koje se u ovom Tužilaštvu vodi istraga, ali i u cilju provjere navoda priznanja, Tužilaštvo će Kantonalnom sudu u Sarajevu predložiti pritvor u trajanju od 30 dana i to za: Ljubu Seferovića i Vasviju Sejdović zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili krivična djela ubistvo i pokušaj ubistva, a za Bekriju Seferovića zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo sprečavanje dokazivanja, saopćeno je iz Tužilaštva KS.


https://n1info.ba/vijesti/a98500-ljubo- ... na-memica/


Tužilac Mišković: Seferović je tri puta priznao krivnju;


U Vrhovnom sudu Federacije Bosne i Hercegovine danas je održana sjednica Apelacionog vijeća u krivičnom predmetu protiv Ljube i Bekrije Seferovića, na kojoj je razmatrana žalba Tužilaštva Kantona Sarajevo na odluku o oslobađajućoj presudi Seferovićima, koju je drugi put izrekao Kantonalni sud u Sarajevu.


Federalni tužilac Vlado Mišković kazao je kako se na prošloj sjednici osvrnuo na sve dokaze koje je prvostepeni sud prihvatio, te da on ostaje kod svih ranijih dokaza.

- U presudi je navedeno kako se ne prihvata priznanje optuženog Ljube Seferovića jer je ono u suprotnosti sa drugim dokazima, a ti dokazi se ne navode. Ljubo je u tri navrata u potpunosti priznao izvršenje krivičnog djela, te do najsitnijih detalja objasnio šta se desilo, i to je učinio u prisustvu tužioca i branitelja. Da je prvostepeni sud to priznanje doveo u vezu sa iskazima svjedoka, sigurno bi došao do sasvim drugog zaključka - kazao je Mišković.

Istakao je kako bi prvostepeni sud, da je priznanje doveo u vezu sa nalazima vještaka mašinske, balističko-mehanoskopske, saobraćajne struke, DNK analize i vještaka neurološke struke i sudske medicine, također bi došao do drugačijeg zaključka.


- Vještak Alma Ušanović je na plastici koja je pronađena na mjestu događaja pronašla krv koja se poklapa su uzorkom krvi Alise Mutap. Vještak Nijaz Smajić utvrdio je da polomljeni komadi plastike sa lica mjesta potječu od prednjeg fara i pokazivača pravca transportera 4, te da su identični sa kataloškim brojem transportera kojim je upravljao optuženi, te da mogu da potječu od tog vozila - kazao je tužilac.


Dodao je i kako nalaz vještaka Jasmina Bijedića ukazuje na to da komadi koji su pronađeni u Velikoj aleji na mjestu događaja i plastični dijelovi u ulici Kamenolom formiraju nepotpun pokazivač pravca sa kombija kojim je upravljao Seferović.

- Nalaz DNK analize se ne može pobiti. Uzorak pripada Alisi Mutap, plastika je sa vozila i mi ovdje imamo zatvoreni krug - naglasio je Mišković.

Tužilac je kazao i to kako prvostepeni sud svoju presudu temelji na nalazu Mirsada Kulovića, vještaka saobraćajne struke, koji se, kako je naveo, najviše bavio vjerovatnoćama.

- Taj nalaz je paušalan, nestručan i ne odgovara istini. U nalazu tima neurologa navodi se da je Mutap zadobila teški potres mozga. On je ustanovljen na osnovu CT nalaza koji su oni iščitali. Sa takvim povredama Alisa je imala amneziju. Ako dodamo iskaze svjedoka koji su prvi stigli na mjesto događaja i potvrdili da je ona bila zbunjena, uplašena, imala je nagon na povraćanje i glavobolju, sve ukazuje na potres mozga - kazao je tužilac.

Osvrnuo se i na to da je Kantonalno tužilaštvo uz žalbu kao prilog dostavilo iskaz Ištvana Bodala, ali da ga neće reproducirati, te da "u ovako složenom predmetu čovjek se pita da li je moguće da neko na ovaj način trguje istinom".

- Tužilaštvo je u dubokom uvjerenju da je pobijana presuda pravno neodrživa, da je treba ukinuti i tražiti suđenje pred ovim Sudom - naglasio je.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56131
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5842 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 25 Jul 2023, 23:09

Krokodil Behko wrote: 25 Jul 2023, 22:39
Duminjo wrote: 25 Jul 2023, 21:19

Moze hiljadu puta priznati ako struka kaze da se prica ne poklapa.
Ocigledno je previse slucajnosti koje se ne poklapaju.

I idemo još jednom
Krokodil Behko wrote: 23 Jul 2023, 19:18 Trolovi, dosadni ste.

Specijalno zbog vas, neće mi biti problem, da još jednom ponovim



Ljubo Seferović priznao ubistvo Dženana Memića


Nakon saslušanja ove tri osobe, Ljubo Seferović je priznao izvršenje krivičnog djela na štetu Dženana Memića i Alise Mutap.

Kako u ovoj fazi istrage postoje dokazi koji ukazuju na postojanje osnovane sumnje da su Ljubo Seferović, Vasvija Sejdović i Bekrija Seferović počinili krivično djelo za koje se u ovom Tužilaštvu vodi istraga, ali i u cilju provjere navoda priznanja, Tužilaštvo će Kantonalnom sudu u Sarajevu predložiti pritvor u trajanju od 30 dana i to za: Ljubu Seferovića i Vasviju Sejdović zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili krivična djela ubistvo i pokušaj ubistva, a za Bekriju Seferovića zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo sprečavanje dokazivanja, saopćeno je iz Tužilaštva KS.


https://n1info.ba/vijesti/a98500-ljubo- ... na-memica/


Tužilac Mišković: Seferović je tri puta priznao krivnju;


U Vrhovnom sudu Federacije Bosne i Hercegovine danas je održana sjednica Apelacionog vijeća u krivičnom predmetu protiv Ljube i Bekrije Seferovića, na kojoj je razmatrana žalba Tužilaštva Kantona Sarajevo na odluku o oslobađajućoj presudi Seferovićima, koju je drugi put izrekao Kantonalni sud u Sarajevu.


Federalni tužilac Vlado Mišković kazao je kako se na prošloj sjednici osvrnuo na sve dokaze koje je prvostepeni sud prihvatio, te da on ostaje kod svih ranijih dokaza.

- U presudi je navedeno kako se ne prihvata priznanje optuženog Ljube Seferovića jer je ono u suprotnosti sa drugim dokazima, a ti dokazi se ne navode. Ljubo je u tri navrata u potpunosti priznao izvršenje krivičnog djela, te do najsitnijih detalja objasnio šta se desilo, i to je učinio u prisustvu tužioca i branitelja. Da je prvostepeni sud to priznanje doveo u vezu sa iskazima svjedoka, sigurno bi došao do sasvim drugog zaključka - kazao je Mišković.

Istakao je kako bi prvostepeni sud, da je priznanje doveo u vezu sa nalazima vještaka mašinske, balističko-mehanoskopske, saobraćajne struke, DNK analize i vještaka neurološke struke i sudske medicine, također bi došao do drugačijeg zaključka.


- Vještak Alma Ušanović je na plastici koja je pronađena na mjestu događaja pronašla krv koja se poklapa su uzorkom krvi Alise Mutap. Vještak Nijaz Smajić utvrdio je da polomljeni komadi plastike sa lica mjesta potječu od prednjeg fara i pokazivača pravca transportera 4, te da su identični sa kataloškim brojem transportera kojim je upravljao optuženi, te da mogu da potječu od tog vozila - kazao je tužilac.


Dodao je i kako nalaz vještaka Jasmina Bijedića ukazuje na to da komadi koji su pronađeni u Velikoj aleji na mjestu događaja i plastični dijelovi u ulici Kamenolom formiraju nepotpun pokazivač pravca sa kombija kojim je upravljao Seferović.

- Nalaz DNK analize se ne može pobiti. Uzorak pripada Alisi Mutap, plastika je sa vozila i mi ovdje imamo zatvoreni krug - naglasio je Mišković.

Tužilac je kazao i to kako prvostepeni sud svoju presudu temelji na nalazu Mirsada Kulovića, vještaka saobraćajne struke, koji se, kako je naveo, najviše bavio vjerovatnoćama.

- Taj nalaz je paušalan, nestručan i ne odgovara istini. U nalazu tima neurologa navodi se da je Mutap zadobila teški potres mozga. On je ustanovljen na osnovu CT nalaza koji su oni iščitali. Sa takvim povredama Alisa je imala amneziju. Ako dodamo iskaze svjedoka koji su prvi stigli na mjesto događaja i potvrdili da je ona bila zbunjena, uplašena, imala je nagon na povraćanje i glavobolju, sve ukazuje na potres mozga - kazao je tužilac.

Osvrnuo se i na to da je Kantonalno tužilaštvo uz žalbu kao prilog dostavilo iskaz Ištvana Bodala, ali da ga neće reproducirati, te da "u ovako složenom predmetu čovjek se pita da li je moguće da neko na ovaj način trguje istinom".

- Tužilaštvo je u dubokom uvjerenju da je pobijana presuda pravno neodrživa, da je treba ukinuti i tražiti suđenje pred ovim Sudom - naglasio je.


U presudi je navedeno kako se ne prihvata priznanje optuženog Ljube Seferovića jer je ono u suprotnosti sa drugim dokazima, a ti dokazi se ne navode


Pa djesu ti drugi dokazi? Pojela necija šarava?
Neka se zale, neka traze te dokaze. Optuzeni imaju i sredstava i veza i znanja da to istraze i nadju.

Da se razumijemo, ne tvrdim ni da su ga Romi ubili, ni da nije bilo nesrece, niti tvrdim da su krivi ovi koje Memici uz podršku NiP optuzuju. Ono u sta sam siguran, kao i vecina, jeste da ce se ovdje tesko doci do istine. I ovo odavno lici više na politicki obracun u kome su Memici iskoristeni, nego na neki proces kojim ce se otkriti uzrok necije smrti ili krivac.

Citav proces je tragedija a ukljucio sam se u raspravu samo sto mi je zasmetalo ismijavanje sestre ubijenog i iskljucivo sam reagovo samo na ono "pitam za Arijanu".

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Naseef Mushroom » 26 Jul 2023, 06:34

Duminjo wrote: 25 Jul 2023, 20:51
Naseef Mushroom wrote: 25 Jul 2023, 18:18
Interesantno je kako si u kratkom vremenu dok si diskutovao sa mnom, od samoprozvanog glasa razuma na ovoj temi ubrzo dobio lom živaca i počeo drobiti o rasformiranju stranke, Kolutima i Bakirima, NiP vs. SDA, diplomama i sultanima

Image

Pošto od mene nikada ne možeš očekivati lom živaca, nego samo smirenu diskusiju sa dokumentovanim citatima osobama vezano za ovaj slučaj i ostale činjenice, tako ću ti i ovaj put odgovoriti na tvoj malo strastveniji post.

Šta te je navelo da pominješ SDA i hapšenja u vezi drugih stvari?

Verzija #1: Istinita verzija, da su rahmetli Dženana ubili oni Romi. Pošto, koliko sam upoznat, ti Romi nisu u SDA niti su bili u SDA, taj tvoj post nema nikakvu logiku.

Verzija #2: Popularna verzija, da je najmanje 50 SDAovaca upleteno u ubistvo (jer to raja voli čuti).
Međutim, za sada su samo krivi Alisa i Dupovac, i to za prikrivanje dokaza, a koliko sam upoznat, ni Alisa ni Dupovac nisu u SDA.

Time si samo potvrdio šta pišem svo vrijeme, da ovo ima samo veze sa politikom, i dio je tog “Joj jest vam Dino rasformirao stranku, Sebijaaaa!”.
Daj narodu šta voli čuti da se neko kao bori za pravdu a ustvari je to samo dio veće igre “Šta vam Dino radi od stranke, Sultanijine diplome”.

Da se isključivo gleda na ovaj slučaj i pravdu, ne bi Sebijina diploma i hapšenja pojedinih kao npr. Skake uopšte trebalo biti relevantno za ovu temu.

Hvala ti, jer si time samo potvrdio šta pišem svo vrijeme, i ušparao si mi mnogo vremena gdje će i mnogi koji se još dvoume progledati.
U samo jednom postu si objasnio bolje od mene koji sam na tu temu napisao 20 postova.

Ironija je, da si ti sa ovim postom od teme napravio šprdanciju.
Fin je Nazif 😁
Pa evo da ti napišem iskreno, ne moram ali želim, da te na ovoj temi (a i na drugim, da ne bude zabune), u kojem god smjeru išla naša diskusija, nikada nisam smatrao negativcem u toj priči, niti da si na strani loših, samo izmanipulisanim.

To nemoj smatrati podjebavanjem ili da te smatram glupim, koliko god bio inteligentan, uz pravu propagandu i najinteligentniji će nasjesti.

Jednostavno sam prošao mnoge stvari u životu i nagledao sam se svakakvih slučajeva (i gdje nisam lično, kao u ovom slučaju, prepoznao sam jedno te isti šablon kako nam mediji serviraju određene stvari) da sam jednostavno oguglao da budem taoc emocija koji će ignorisati činjenice, i ne dam da me u tome spriječe prozivke da sam nečovjek.
To ne znači da tebe smatram balavcem koji nije ništa proživio, možda si se jednostavno fokusirao na druge stvari u životu pa nisi to zapazio.

Rahmetli Dženan Memić je ubijen i ti Romi su priznali krivicu, onda se rađa novi pokret, stranka Narod i Pravda čiji je cilj da zamjene SDA u vrhu i kao takvi moraju smjeniti SDA i moraju uništiti SDA u svakoj oblasti i ogaditi je i onima koji još glasaju za SDA ili koji uopšte ne izlaze na izbore, bilo to činjenicama ili lažima (sasvim legiitmno u političkom životu, što je i svrha opozicije). Bar u Kantonu Sarajevo gdje je najviše novca i fotelja.

Onda odjednom nisu Romi ubice, vještica Gordana Tadić o kojoj znamo sve negativno je u ovom slučaju pozitivac i borac za Memiće (nakon što je svojim djelovanjem zayebala mnoge bošnjačke porodice koji isto traže pravdu), kreće lov na vještice, skoro svako ko u Sarajevu ima SDA člansku karticu je imao neke veze sa ubistvom, prozivaju se ljudi sa imenima na televiziji, u isto vrijeme rođena sestra se učlanjuje u NiP.

I ko nije mislio izaći na izbore u Sarajevu, izašao je bar na taj dan da glasa protiv SDA jer svi glasači imaju dijete, brata ili rođaka, pa kako biti nečovjek i ignorisati dan izbora.
Sa jedne strane imaš stranku sa sestrom a sa druge strane imaš stranku gdje je svaki član stranke Sarajlija imao veze sa ubistvom.
I NiP pobjeđuje na izborima. Na isti način, sa Dragičeivćem, je Draško pobijedio na izborima u Banjaluci a i Dragičević je imao istog advokata.
Ko god ima nešto protiv SDA neka na izborima učini sve u svojoj moći da je uništi, ali je u ovom slučaju pogrešna adresa.

Nakon pobjede NiPa dobismo samo dvoje osuđenih, za skrivanje dokaza, a oni nisu uopšte u SDA.

Kako postoje SDA mediji koji će svojim glasačima napuniti glavu svakakvom propagandom, tako je i kod urbanije raje Face TV za to zadužen koji je narod izmanipulisao raznim gostima i spinovima vezano za ovaj slučaj.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120561
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2023, 08:24

Duminjo wrote: 25 Jul 2023, 23:09

Pa djesu ti drugi dokazi? Pojela necija šarava?
Neka se zale, neka traze te dokaze. Optuzeni imaju i sredstava i veza i znanja da to istraze i nadju.

Momak, jel ti dobro?


Rečeno je da dokazi ne postoje.
Kako možeš pronaći nešto što ne postoji?
Jesil razumio tekst?
Priznanje odbačeno, jer je navodno neskladno s dokazima. Dokazivanje dokaza, trebaju raditi oni koji su odbacili priznanje.

Usput, zašto bi neko iz čista mira, priznao teško krivično djelo?
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 26 Jul 2023, 08:47

Ljudi ba, nije tako. Pročitajte prvu presudu u njoj je pobrojano do posljednjeg detalja.
Da se ljubo i bekrija ne osude, presudio je javašluk naših institucija.
ono, klasično bh razmišljanje. Daj da se sfušeri i što prije skine s k.
šta se desilo?
Nakon što je ljubo pao na poligrafu i on i njegova žena priznali, tužilaštvu je falila šipka kojom je izvršeno ubistvo. Tačnije, udarac koji je bio fatalan.
ne pitajte me zašto jer ne znam. Nisam pravnik. Samo navodim ono što piše.
Budući da je nisu mogli naći(vjerovatno je onaj đavolji advokat savjetovao ljubu da nipošto ne otkriva gdje se nalazi), uslijedio je bh javašluk(daj da se što prije skine s k.).
Preinačili tužbu u saobraćajku.
Zašto?
Izgleda da je bilo kontakta sa kombijem.
iz presude čitamo alisina maglovita sjećanja. Zadnje čega se sjećala jesu svjetla i to da se dženan trznuo ustranu.
Na osnovu toga zaključujem sljedeće.
kombi je zakačio alisu. Dženan se uspio trznuti i napraviti korak unazad.
ljubo je izašao iz kombija i počeo se svađat sa dženanom.
oni su poznanici, ali je pijana guzica izvadila šipku i udarila dženana.

"on njega nije htio ubiti" - dalida burzić.
"ja nju nedam" isto tako od dalide.
Zašto?
Zato što su u startu krenuli napadi na alisu da kaže šta je bilo, pa sve do toga da je saučesnik.

Naravno da ostavljam mogućnost da je memić u prvu i da postoji mogućnost da se radi o velikoj zavjeri. Smatram da su šanse za tako neš oko 2%
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56131
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5842 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 26 Jul 2023, 12:38

Krokodil Behko wrote: 26 Jul 2023, 08:24
Duminjo wrote: 25 Jul 2023, 23:09

Pa djesu ti drugi dokazi? Pojela necija šarava?
Neka se zale, neka traze te dokaze. Optuzeni imaju i sredstava i veza i znanja da to istraze i nadju.

Momak, jel ti dobro?


Rečeno je da dokazi ne postoje.
Kako možeš pronaći nešto što ne postoji?
Jesil razumio tekst?
Priznanje odbačeno, jer je navodno neskladno s dokazima. Dokazivanje dokaza, trebaju raditi oni koji su odbacili priznanje.

Usput, zašto bi neko iz čista mira, priznao teško krivično djelo?
Neka se prijave i cetvrti put sa uvjerljivijom pricom.

Itekako ljudi, uz odredjenu nadoknadu, priznaju djela za druge.
Ti ko da si odrasto na Islandu.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by insomnia » 26 Jul 2023, 15:20

Bitno je samo optuziti SDA. Pa makar se kovala zavjera veca nego u ubistvu Kenedija. Malo je vama ova trojka sta vi zasluzujete
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Naseef Mushroom » 26 Jul 2023, 16:09

insomnia wrote: 26 Jul 2023, 15:20 Bitno je samo optuziti SDA. Pa makar se kovala zavjera veca nego u ubistvu Kenedija. Malo je vama ova trojka sta vi zasluzujete
Pa ja prvi ne demantujem da je SDA za neke stvari kriva ali neću zbog Alije, Tihića,
Mehmedovića, Turkovićke, Tigra i ostalih čitavu stranku u jedan koš, pogotovo kada vidim ko je sa druge strane.

A i Zahiragić kakav god da je, kada se pogledaju jučerašnje izjave Damira Nikšića kojem urbane struje u Sarajevu i dalje daju relevantnost, hvale ga na onom tamo forumu a i tzv. ljevičarske stranke ga još drže kod sebe, ali se ipak Zahiragić predstavlja kao najgore šta je se u politici nakon rata pojavilo, onda je svakome ko je korektan jasno kakve se igre igraju.

SDA se treba i mora kritikovati i prozivati, ali je se stvorio mentalitet da je SDA za sve kriva, kriva i kada kiša pada i da su gori od četnika, koji upijaju sve šta Face i Avaz kažu, pa kada nekome ubiju sina/brata i znaju se ubice, ali se pripadnicima familije napuni glava “Ubila ga je SDA” onda te osobe, koji zbog lične tragedije ionako ne mogu logično razmišljati, lahko i nesvjesno prihvataju tu igru.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 669
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by mishic » 21 Aug 2023, 12:25

Sa ovakvom policijom, tužilaštvima i sudovima na svim nivoima i u svim agencijama nije ni čudo šta nam se događa. Još malo jedan broj pojedinaca koji su iznad zakona moći će u po bijela dana gaziti, pucati i ubijati masovno bez ikakvih posljedica.

Pogledajte bilo koju aferu a nema im broja, svejedno u kojoj oblasti, ratni zločini, organizirani kriminal, kriminal, saobraćaj ili bilo šta, svugdje je jasno kao dan da od vrha, politike i političkih pokrovitelja preko rukovodilaca u agencijama i institucijama, politika ima poslušnike i podanike koji diktiraju šta se može a šta ne, šta smije a šta ne, istraživati, goniti, hapsiti, suditi...

"Borba za vlast" u BiH uvjetima je daleko više od iste takve borbe bilo gdje u svijetu, jer, u svijetu je to borba za vlast i moć koja ide sa njom u okviru zakona i prava, a ovdje je borba za vlast borba za univerzalnu moć, svemoć, koja je iznad zakona, institucija, moralnih i bilo kakvih drugih normi.

Nakon svih igara koje smo do sada vidjeli ( a nismo vidjeli ni peti dio svega onoga što još ne znamo ) u svakoj normalnoj državi letilo bi sa položaja čitav niz policajaca, tužitelja i sudija a kod nas se ti isti unapređuju. A to su ti koji nas unazađuju i kao društvo i kao državu i njen pravni sistem.

To je taj kamen o vratu ovome društvu i državi u kojima je svakome teško i sve teže a dobro i sve bolje samo onima najgorim među nama.
Last edited by mishic on 21 Aug 2023, 12:29, edited 1 time in total.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26766
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14960 times
Been thanked: 4001 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Veca » 21 Aug 2023, 12:28

Aferim, ti! :ok
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 25003
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7026 times
Been thanked: 6690 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Koraci_u_noci » 21 Aug 2023, 12:36

Ja sam uvijek razmisljao sta u stvari i sprecava kriminalce da te usred bijela dana, recimo, opljackaju ili premlate. Policije nema u blizini, a cisto sumnjam da bi ti iko pritekao u pomoc, tako da izgleda ipak u njima jos uvijek ima straha od hapsenja i kaznjavanja
Pobjeci sad od svega zelim

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 669
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by mishic » 21 Aug 2023, 13:03

Pojedinci su se oslobodili toga straha, uvjerili se da njihova zaštita fercera i ponašaju se baš onako kako vidimo. U po bijela dana, u sred grada pijani i drogirani za volanom, gdje god i ko god im se ne pokori vade pucu i rešetaju jer znaju da će nakon razvlačenja po policiji i sudovima vrlo brzo ponovo moći i za volan i za pucu i za drogu, alkohol i bilo šta što im se prohtije.

"Uzimanje pravde u svoje ruke" nije rješenje ali jeste jedini izlaz iz ovoga začaranog kruga.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests