Paypal

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
C12H22O11
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 931
Joined: 10 Nov 2010, 22:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by C12H22O11 » 11 Dec 2016, 07:45

Ne prihvata PayPal sve electron kartice, moja je kod Sberbank, gdje mi dolazi i plata, naravno, i nemam nikakvih problema sa plaćanjem preko PayPal, uredno prolazi sve. Do sada 5-6 transakcija.

Poslano sa mog LG-D851 koristeći Tapatalk

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34532
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Zagorka » 11 Dec 2016, 15:10

Maja wrote:Imala sam račun u raiffeisen banci kojeg sam nedavno zatvorila i sad hoću da otvorim u Unicredit, najviše zbog toga što je samo ona u Stocu.
Kad budem otvarala obični tekući račun hoću da mi mjesečni izvještaji dolaze na mail (dobro to je lako), da mogu plaćati preko interneta, da otvorim paypal račun i imam debitnu karticu.
Pitanje bi bilo mogu li preko visa debitne kartice plaćati online i prebacivati pare na paypal (navodno ne mogu se prebacivati pare s kartice na paypal i obrnuto u BiH). Koliku naknadu uzimaju mjesečno za karticu i internet bankarstvo.
Moze. Naknada ovisi o banci.

Bitno je navesti da je za internet placanje.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Vladimir RUS » 11 Dec 2016, 18:08

Maja wrote:Imala sam račun u raiffeisen banci kojeg sam nedavno zatvorila i sad hoću da otvorim u Unicredit, najviše zbog toga što je samo ona u Stocu.
Kad budem otvarala obični tekući račun hoću da mi mjesečni izvještaji dolaze na mail (dobro to je lako), da mogu plaćati preko interneta, da otvorim paypal račun i imam debitnu karticu.
Pitanje bi bilo mogu li preko visa debitne kartice plaćati online i prebacivati pare na paypal (navodno ne mogu se prebacivati pare s kartice na paypal i obrnuto u BiH). Koliku naknadu uzimaju mjesečno za karticu i internet bankarstvo.
Vrati se na Raiffeisen. Oni su najkompletniji što se tiče tih sitnica. Jesu možda najskuplji (a i nisu nešto skuplji od ostalih), ali zato sve imaju dok kod drugih moraš da naglasiš da tražiš Visa debitnu karticu za internet plaćanje. E u tom grmu leži zec. Neke banke imaju debitne kartice koje služe samo za internet plaćanje, kao i kartice koje služe samo za plaćanje preko POS terminala i podizanje keša na bankomatima, a neke banke imaju Visa Electron kartice koje obuhvataju sve to.

U RS znam da Nova banka ima dvije Visa Electron debitne kartice: jednu s kojom možeš sve osim Paypal-a i drugu s kojom možeš i na Paypal. Pazi se samo tih sitnica.

Tebi konkretno trebaće paket računa koji se sastoji iz debitne kartice, tekućeg računa i usluge elektronskog bankarstva. To znači da ćeš plaćati mjesečnu naknadu za Visa Electron karticu + mjesečnu naknadu za vođenje tekućeg računa + mjesečnu naknadu za uslugu elektronskog bankarstva. Cijena zavisi od banke. Osim mjesečnih troškova, tu su i procentualno sitne naknade za podizanje keša na bankomatima, kao i procentualno sitne naknade prilikom plaćanja preko Paypala i primanja novca na isti. Neke banke ne naplaćuju podizanje novca sa bankomata dok neke naplaćuju i izvod na bankomatu. Takođe tu su i limiti prilikom podizanja novca sa bankomata i druge sitnice koje banka nameće da nebi bankomati ostali bez keša.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102668
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 3056 times
Been thanked: 3152 times
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Chloe » 11 Dec 2016, 18:43

Maja wrote:Imala sam račun u raiffeisen banci kojeg sam nedavno zatvorila i sad hoću da otvorim u Unicredit, najviše zbog toga što je samo ona u Stocu.
Kad budem otvarala obični tekući račun hoću da mi mjesečni izvještaji dolaze na mail (dobro to je lako), da mogu plaćati preko interneta, da otvorim paypal račun i imam debitnu karticu.
Pitanje bi bilo mogu li preko visa debitne kartice plaćati online i prebacivati pare na paypal (navodno ne mogu se prebacivati pare s kartice na paypal i obrnuto u BiH). Koliku naknadu uzimaju mjesečno za karticu i internet bankarstvo.
Poslujem i sa Unicreditom i Raiffeisen bankom obje su extra. Preko Unicredita sam Paypal otvorila ima nekoliko godina. Prijavila sam dvije karice sa kojih plaćam i nikakvih problema nemam dok imam para na računima. :)
Odi na njihovu stranicu i vidi cijene. Ja sam na jes-paketu pa ne znam pojedinačno koliko bi te usluge koštale. Dok su dobili uslugu onternet bankarstva uzela sam je. Izvodi elektronski stižu na mail, a uzmeš li internet bankarstvo ionako ćeš unutar njega imati izvod zajedno sa svim obavjestima i ponudama banke.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 120270
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5824 times
Been thanked: 12703 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Maja » 11 Dec 2016, 22:32

Ti paketi mogu samo ako si u stalnom radnom odnosu / penzioner.
Najbolje, kad dođe vrijeme tj kad se nakanim, u banku i fino se raspitati.
Nego se "bojim" da me ne zalampaju, prešute koliko će mi mjesečno uzimati za sve to.
Hajde vidjeću.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102668
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 3056 times
Been thanked: 3152 times
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Chloe » 11 Dec 2016, 22:37

Ujutro moram do moje bankarice, pitat ću je uslove, mogućnosti i cijene. Pravilnik i cijene su jedinstveni za cijelu BiH. :)

Internet bankarstvo je zaista extra, sjediš uz kaficu i klikaš naloge. Provizija po nalogu bez obzira na sumu je 0,30 KM, ako imaš takvih uplata mjesečno već ti one mogu pokriti vođenje računa ... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75775
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Bla » 11 Dec 2016, 22:40

Chloe wrote:Provizija po nalogu bez obzira na sumu je 0,30 KM
Jel' to Unicredit? Koliko između banaka naplaćuju?
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102668
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 3056 times
Been thanked: 3152 times
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Chloe » 12 Dec 2016, 09:42

Bla wrote:
Chloe wrote:Provizija po nalogu bez obzira na sumu je 0,30 KM
Jel' to Unicredit? Koliko između banaka naplaćuju?
Da vidiš nisam naglasila unutar banke je 0.30 KM a van banke 0.60 KM.

@Majo, vođenje računa ti je 1,99 KM
A internet bankarstvo 2,50 KM

JES paket mogu dobiti i nezaposleni.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75775
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Bla » 12 Dec 2016, 10:15

Transakcije su dakle isto kao i u RZB

S tim da sam ja većinu stvari sveo na 0.03 ili 0.06
Neće se oni preko mojih leđa bogatiti. :ooo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102668
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 3056 times
Been thanked: 3152 times
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Chloe » 12 Dec 2016, 10:25

A ti si kod njih. :ok
Mobilni koristiš?
Ja sam resetovala mob i ostala bez aplikacije,
nikako da zovnem svoju bankaricu da mi ponovo pošalju ... :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75775
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Bla » 12 Dec 2016, 10:26

Da
Ne
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Vladimir RUS » 12 Dec 2016, 17:08

Maja wrote:Ti paketi mogu samo ako si u stalnom radnom odnosu / penzioner.
Najbolje, kad dođe vrijeme tj kad se nakanim, u banku i fino se raspitati.
Nego se "bojim" da me ne zalampaju, prešute koliko će mi mjesečno uzimati za sve to.
Hajde vidjeću.
To su ti uslovi kod krediitne kartce, a debitne su ti prepaid kartice (prvo platiš).
Što se tiče naknada oko 4-5 KM mjesečno održavanje ti je za paket usluga kod svih banaka + provizija za transakcije.

User avatar
Dante
Na probnom
Na probnom
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2016, 15:58
Status: Offline

Paypall problem

Post by Dante » 23 Dec 2016, 22:06

Zdravo ljudi, tražio sam da li ima ova tema na forumu ali nisam je pronašao. Imam problem sa paypallom. Otvorio sam novi račun zbog paypalla,dobio karticu i prijavio se. Sve sam ispunio,sve tačno naravno i kad sam došao da ukucam podatke sa kartice na kraju mi je pisalo da kartica nije prihvaćena i da unesem drugu karticu. A ja nemam druge :grana :place
Kartica je Viza a onda sam posudio od starog Master i prihvatila je. Samo sto mi je nakon prvog pokusaja primanja novca limitirala account. Znaci,doslo mi je da razbijem laptop.
Sad imam račun s kojim ne mogu faktički ništa. Naime trebam da pošaljem sliku lične,pasoša ili vozačke. Kontam i dnk izvaditi usput,ako zatraže. Poslao sam sliku i neki razlog transakcija jer fakat očajnički treba paypall. I kažu mi da sad trebam čekati dva radna dana da oni ispitaju zahtjev.
Je li imao iko sličan problem i zašto mi Viza karticu odbija. Aktivna i sasvim u redu kartica. Ganc nova dovraga.
Hvala... :help :help :help
"Zapamti,sve možeš ako se zainatiš..."

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74127
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Paypall problem

Post by storm » 23 Dec 2016, 22:16

Dante wrote:Zdravo ljudi, tražio sam da li ima ova tema na forumu ali nisam je pronašao. Imam problem sa paypallom. Otvorio sam novi račun zbog paypalla,dobio karticu i prijavio se. Sve sam ispunio,sve tačno naravno i kad sam došao da ukucam podatke sa kartice na kraju mi je pisalo da kartica nije prihvaćena i da unesem drugu karticu. A ja nemam druge :grana :place
Kartica je Viza a onda sam posudio od starog Master i prihvatila je. Samo sto mi je nakon prvog pokusaja primanja novca limitirala account. Znaci,doslo mi je da razbijem laptop.
Sad imam račun s kojim ne mogu faktički ništa. Naime trebam da pošaljem sliku lične,pasoša ili vozačke. Kontam i dnk izvaditi usput,ako zatraže. Poslao sam sliku i neki razlog transakcija jer fakat očajnički treba paypall. I kažu mi da sad trebam čekati dva radna dana da oni ispitaju zahtjev.
Je li imao iko sličan problem i zašto mi Viza karticu odbija. Aktivna i sasvim u redu kartica. Ganc nova dovraga.
Hvala... :help :help :help
Na svaku po njima neobičnu aktivnost, zaključaju račun dok se ne identificiraš....i meni se to događalo
dogovorim kupnju preko ebay i platim s računa u € pa me prodavač zamoli da prebacim u GBP :grana
tri dana sam se gemblao s njima putem maila :lup
ili ako previše klikaš a ne primi ti neku opciju....
e sad to je dobro ako ti zbilja netko zloupotrebljava račun...
Koja ti je VISA?
Inače je to najpoželjnija kartica ....ne razumijem zašto ti ne prihvati.
Ja na netu radim samo sa prepaid mastercard (smartpaycard).....vidim nešto, prebacim na nju i hop :oo
Pa neka skidaju koliko hoće, samo toliko ima koliko ja stavim ...i paypal ih normalno prihvaća...
jedino sam je morao online nadgraditi (5 minuta posla) zbog propisa protiv pranja novca sa osobnim podacima (KYC)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Dante
Na probnom
Na probnom
Posts: 8
Joined: 22 Dec 2016, 15:58
Status: Offline

Re: Paypall problem

Post by Dante » 23 Dec 2016, 22:24

storm wrote:
Dante wrote:Zdravo ljudi, tražio sam da li ima ova tema na forumu ali nisam je pronašao. Imam problem sa paypallom. Otvorio sam novi račun zbog paypalla,dobio karticu i prijavio se. Sve sam ispunio,sve tačno naravno i kad sam došao da ukucam podatke sa kartice na kraju mi je pisalo da kartica nije prihvaćena i da unesem drugu karticu. A ja nemam druge :grana :place
Kartica je Viza a onda sam posudio od starog Master i prihvatila je. Samo sto mi je nakon prvog pokusaja primanja novca limitirala account. Znaci,doslo mi je da razbijem laptop.
Sad imam račun s kojim ne mogu faktički ništa. Naime trebam da pošaljem sliku lične,pasoša ili vozačke. Kontam i dnk izvaditi usput,ako zatraže. Poslao sam sliku i neki razlog transakcija jer fakat očajnički treba paypall. I kažu mi da sad trebam čekati dva radna dana da oni ispitaju zahtjev.
Je li imao iko sličan problem i zašto mi Viza karticu odbija. Aktivna i sasvim u redu kartica. Ganc nova dovraga.
Hvala... :help :help :help
Na svaku po njima neobičnu aktivnost, zaključaju račun dok se ne identificiraš....i meni se to događalo
dogovorim kupnju preko ebay i platim s računa u € pa me prodavač zamoli da prebacim u GBP :grana
tri dana sam se gemblao s njima putem maila :lup


ili ako previše klikaš a ne primi ti neku opciju....
e sad to je dobro ako ti zbilja netko zloupotrebljava račun...
Koja ti je VISA?
Inače je to najpoželjnija kartica ....ne razumijem zašto ti ne prihvati.
Ja na netu radim samo sa prepaid mastercard (smartpaycard).....vidim nešto, prebacim na nju i hop :oo
Pa neka skidaju koliko hoće, samo toliko ima koliko ja stavim ...i paypal ih normalno prihvaća...
jedino sam je morao online nadgraditi (5 minuta posla) zbog propisa protiv pranja novca sa osobnim podacima (KYC)


Koristim ovu Visa Electron. Što je čudno,upravo sam uzeo i od stare visa karticu ni nju nije prihvatila.
Samo sam jedno poslao zahtjev za prijem novca,sitno nesto,15tak eura i odmah mi je prijatelj javio da ne moze da mi posalje jer je limitiran. Isprva sam mislio da se zajebaje...ali bio je nazalost u pravu. ja sam mislio da je ovo trivijalnija stvar :lupa
"Zapamti,sve možeš ako se zainatiš..."

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75775
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Paypall problem

Post by Bla » 23 Dec 2016, 22:28

to je kao ono kad trebaš sutra na put, pa kreneš da ganjaš papire da izvadš pasoš :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Paypall problem

Post by Vladimir RUS » 23 Dec 2016, 22:31

Koja ti je Visa? Jeli Visa Electron? Čak i da ti je Visa Electron neke banke izdaju dva tipa Visa Electron debitnih kartica, one sa kojima možeš na bankomat, u hotel i na druga fizička prodajna mjesta gdje primaju Visa kartice i drugu za koju moraš posebno naglasiti da hoćeš Visa Electron debitnu karticu za internet plaćanje. U tom slučaju dobiješ karticu sa kojom možeš i na fizičke lokacije i na Paypal, a neke banke ne moraš pitau jer nude jednu karticu za sve te stvari. U Novoj banci imaju dvije kartice pa moraš naglasti da ti treba za internet plaćanje, dok u Raiffeisen ne moraš da naglašavaš da hoćeš karticu za internet plaćanje. Pitaj banku dali je ta kartica koju su ti dali može na Paypal.

I kod limita pitaj banku koliki je dnevni limit potrošnje na kartici pošto svaka banka to ima da bi sprječili klijente od krađe novca od strane trećih lica, kao i od velikog odliva novca u kratkom vremenskom roku.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120749
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7127 times
Been thanked: 8086 times
Status: Offline

Re: Paypall problem

Post by Krokodil Behko » 24 Dec 2016, 00:47

Dante wrote:Zdravo ljudi, tražio sam da li ima ova tema na forumu ali nisam je pronašao.
Eto, pronašao sam ti ja :ok
online

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Čarobni » 28 Dec 2016, 00:13

Ne znam za druge banke, ali Raiffeisen je to pojednostavio poprilično dobro.

1.Izvaditi CIPS-ovu prijavnicu
2.Popuniti online zahtjev za izdavanje debitne kartice (Visa Electron-za ostale nisam siguran po pitanju kompatibilnosti sa Paypal-om)
3.Nakon popunjenog zahtjeva bićete pozvani za 5 dana da preuzmete vašu karticu u filijali koju ste naveli u zahtjevu.

Vođenje računa je 2KM mjesečno, u startu vam prešutno (ali svakako očekivano) skinu još 8 (vjerovatno troškovi izdavanja kartice). Ne morate biti zaposleni.

Nakon toga na karticu položite željeni iznos i registrujete se na Paypal koji vašu karticu prihvata bez daljnjih procedura.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86409
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1656 times
Status: Offline

Re: Kako otvoriti paypal u Bih?

Post by Mutevelija » 28 Dec 2016, 00:26

Dal za karticu treba imati "poso" neki?
Posmatraču mog posta.
Jednaki smo mi skoro oba.
Ja sam juče bio takav
Ti ćeš sutra biti ovakav.
🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests