Rusija

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120551
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7010 times
Been thanked: 7966 times
Status: Online

Re: Rusija

Post by Krokodil Behko » 11 Oct 2023, 23:40

NATO zaprijetio da će odgovoriti ako utvrde da je namjerno oštećen plinovod između Finske i Estonije


NATO je obećao odlučan odgovor ako se pokaže da je oštećenje podmorskog plinovoda između Finske i Estonije namjerno, budući da su istražitelji rekli da su na morskom dnu pronađeni tragovi vanjske, mehaničke sile.

Usred raširenih medijskih nagađanja o vjerovatnosti ruske sabotaže, Risto Lohi iz finskog nacionalnog istražnog ureda rekao je na konferenciji za novinare u Helsinkiju u srijedu da postoji razlog za sumnju da je vanjska sila ... uzrokovala štetui dodao je, da čini da je bila mehanička, a ne eksplozija.

Šef agencije, Robin Lardot, rekao je da su tragovi pronađeni na morskom dnu na mjestu oštećenja naftovoda Balticconnector. Njegovi operateri rekli su da će biti potrebno najmanje pet mjeseci za popravak cjevovoda, što znači da je malo vjerojatno da će ponovno biti pušten u rad do aprila 2024.

No Lardot je rekao da je istraga o vandalizmu u vrlo ranoj tehničkoj fazi i da bi mogla potrajati još nekoliko dana zbog lošeg vremena i velikog područja pretrage. Ured je radio na pronalaženju činjenica i njihovoj analizi.

Finske vlasti objavile su u utorak da je iznenadni pad pritiska u cjevovodu zabilježen u nedjelju uzrokovan velikim oštećenjem koje je izgleda namjerno.

Generalni sekretar NATO-a, Jens Stoltenberg, rekao je u srijedu da ako se dokaže da je šteta na Baltičkom konektoru bila napad na kritičnu infrastrukturu NATO-a... na to će NATO odgovoriti jedinstvenim i odlučnim odgovorom.

Incident se dogodio nešto više od godinu dana nakon što su u nizu podvodnih eksplozija pukla tri od četiri cjevovoda koji čine Sjeverni tok 1 i Sjeverni tok 2, glavni kanal za izvoz ruskog plina u zapadnu Europu, izbacujući plin u Baltičko more.


Nivo pripravnosti Finske podignuta je u srijedu nakon vanrednog sastanka ministarskog odbora na visokoj razini za vanjsku i sigurnosnu politiku, ali je sigurnost opskrbe zemlje energijom - od čega plin čini samo 5 posto - ocijenjena stabilnom.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120551
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7010 times
Been thanked: 7966 times
Status: Online

Re: Rusija

Post by Krokodil Behko » 20 Nov 2023, 09:50

RUSKINJA PRIJAVILA VIŠE OD 1.300 GRAĐANA ZBOG KRITIZIRANJA RATA U UKRAJINI: „Nije mi ih žao. Osjećam radost ako budu…kažnjeni“

Ruskinja Ana Korobkova tvrdi kako je od početka invazije na Ukrajinu u februaru 2022. napisala 1397 prijava u kojima denuncira sunarodnjake koji kritiziraju rat u toj zemlji, piše BBC.

-Nije mi ih žao. Osjećam radost ako budu kažnjeni zbog mojih denuncijacija, kazala je Korobkova navodeći da su zbog njezinih prijava ljudi novčano kažnjavani, otpuštani s posla i označavani kao strani agenti.


BBC ističe da su novi zakoni o cenzuri uvedeni nedugo nakon ruske invazije u Ukrajini te da Korobkova često prijavljuje ljude za „diskreditiranje ruske vojske“, što je prekršaj za koji je predviđena novčana kazna do 50.000 rubalja (560 američkih dolara) ili do pet godina zatvora ako je počinjen više od dva puta.


Otkako su uvedeni novi zakoni o cenzuri, prema neovisnoj ruskoj grupi za ljudska prava OVD-Info, otvoreno je više od 8.000 postupaka protiv osoba optuženih za diskreditiranje ruske vojske.


"Svi oni koji se protive specijalnoj vojnoj operaciji suparnici su moje vlastite dobrobiti", objasnila je Korobkova u razgovoru za BBC, predviđajući da bi u slučaju ukrajinske pobjede mogla izgubiti svu svoju ušteđevinu i morala naći posao s punim radnim vremenom.

Korobkova uglavnom izvještava o osobama koje govore za medije, posebno one koji se pojavljuju u međunarodnim medijima, poput BBC-ja.

Jedna od meta Korobkove je antropologinja Aleksandra Arkhipova. "Prijavila me sedam puta", kaže Arkhipova, dodajući kako denuncijatorica prijavljivanje smatra svojom misijom.

"Ona je pronašla svoju nišu. Njezine osude prilično su učinkovito ušutkale stručnjake", dodaje Arkhipova, koja je sada u egzilu i smatra da su postupci Korobkove mogli pridonijeti tome da je ruska država u svibnju označi kao stranog agenta.

Korobkova, koja krije u kojem ruskom gradu živi, kazala je u poruci novinaru BBC-ja kako će nastaviti pisati optužbe protiv sunarodnjaka. ‘‘Imam dosta posla‘‘, dodala je.
online

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 670
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by mishic » 09 Jan 2024, 19:45

"Ruski predsjednik Vladimir Putin je danas potpisao ukaz kojim se rusko državljanstvo daje Ratku Samcu koji je optužen za teške ratne zločine u Banjoj Luci i Ključu i čije je izručenje tražila Bosna i Hercegovina."

Pa između robije i mašine za mljevenje mesa zločinac izabrao po želji... Ali biće i ono "Ko to smije Srbina da bije...

A i da se malo smiri šamarat će ruski oficiri. A i neki ukrajinski drončić mogao bi da razbuca, skreše il ispeće pa bi i bez suda mogao ostati bez...

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37476
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24981 times
Been thanked: 4734 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by ElTriconi » 09 Jan 2024, 20:57

Krokodil Behko wrote: 20 Nov 2023, 09:50
RUSKINJA PRIJAVILA VIŠE OD 1.300 GRAĐANA ZBOG KRITIZIRANJA RATA U UKRAJINI: „Nije mi ih žao. Osjećam radost ako budu…kažnjeni“

Ruskinja Ana Korobkova tvrdi kako je od početka invazije na Ukrajinu u februaru 2022. napisala 1397 prijava u kojima denuncira sunarodnjake koji kritiziraju rat u toj zemlji, piše BBC.

-Nije mi ih žao. Osjećam radost ako budu kažnjeni zbog mojih denuncijacija, kazala je Korobkova navodeći da su zbog njezinih prijava ljudi novčano kažnjavani, otpuštani s posla i označavani kao strani agenti.


BBC ističe da su novi zakoni o cenzuri uvedeni nedugo nakon ruske invazije u Ukrajini te da Korobkova često prijavljuje ljude za „diskreditiranje ruske vojske“, što je prekršaj za koji je predviđena novčana kazna do 50.000 rubalja (560 američkih dolara) ili do pet godina zatvora ako je počinjen više od dva puta.


Otkako su uvedeni novi zakoni o cenzuri, prema neovisnoj ruskoj grupi za ljudska prava OVD-Info, otvoreno je više od 8.000 postupaka protiv osoba optuženih za diskreditiranje ruske vojske.


"Svi oni koji se protive specijalnoj vojnoj operaciji suparnici su moje vlastite dobrobiti", objasnila je Korobkova u razgovoru za BBC, predviđajući da bi u slučaju ukrajinske pobjede mogla izgubiti svu svoju ušteđevinu i morala naći posao s punim radnim vremenom.

Korobkova uglavnom izvještava o osobama koje govore za medije, posebno one koji se pojavljuju u međunarodnim medijima, poput BBC-ja.

Jedna od meta Korobkove je antropologinja Aleksandra Arkhipova. "Prijavila me sedam puta", kaže Arkhipova, dodajući kako denuncijatorica prijavljivanje smatra svojom misijom.

"Ona je pronašla svoju nišu. Njezine osude prilično su učinkovito ušutkale stručnjake", dodaje Arkhipova, koja je sada u egzilu i smatra da su postupci Korobkove mogli pridonijeti tome da je ruska država u svibnju označi kao stranog agenta.

Korobkova, koja krije u kojem ruskom gradu živi, kazala je u poruci novinaru BBC-ja kako će nastaviti pisati optužbe protiv sunarodnjaka. ‘‘Imam dosta posla‘‘, dodala je.
Ocam ko zejna 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120551
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7010 times
Been thanked: 7966 times
Status: Online

Re: Rusija

Post by Krokodil Behko » 09 Jan 2024, 21:13

Putin dao rusko državljanstvo Ratku Samcu koji je optužen za ratne zločine u Banjoj Luci i Ključu
online

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3324
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by rocko » 09 Jan 2024, 21:21

Krokodil Behko wrote: 09 Jan 2024, 21:13
Putin dao rusko državljanstvo Ratku Samcu koji je optužen za ratne zločine u Banjoj Luci i Ključu
Behko nije do rusija nego do nas nije to bilo prosle godine nego prije 31 godinu jos malo 32 godine a Taj smrdo samo optuzen pa za 27 godina su ga mogli osudit I u odsustvu

Jer nazalost velika je razlika izmedju biti optuzen I biti osudjen

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120551
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7010 times
Been thanked: 7966 times
Status: Online

Re: Rusija

Post by Krokodil Behko » 09 Jan 2024, 21:27

rocko wrote: 09 Jan 2024, 21:21
Krokodil Behko wrote: 09 Jan 2024, 21:13
Behko nije do rusija nego do nas nije to bilo prosle godine nego prije 31 godinu jos malo 32 godine a Taj smrdo samo optuzen pa za 27 godina su ga mogli osudit I u odsustvu

Jer nazalost velika je razlika izmedju biti optuzen I biti osudjen

Ne seri
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120551
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7010 times
Been thanked: 7966 times
Status: Online

Re: Rusija

Post by Krokodil Behko » 10 Jan 2024, 10:35

Ne daj Bože da je neko ovakvu temu otvorio o zaštićenim medvjedima “Mjerna jedinica za glupost - 1 Ukrajinac”,
tema bi se zatvorila kod prve stranice

Hodi malo vamo, danas pojašnjavamo razloge zašto je to tako.
Zapravo, već je nacrtano u zadnjih nekoliko postova.

Jesil vidijo Roćka?
Sad očekujem od tebe veliki napad, jer on amnestira Putinovo amnestiranje četničkih zločinaca.

Prošli put si se opravdao, kako su drugi na nekoj temi počeli pisati o Ukrajini, a iskulirao oko rusofila.
Danas je tema prava ( ok, doveden si, ali nema veze :hihi ) i danas vidimo da je nekima Putin preči od izvođenja četnika pred lice pravde.

Ovo je eksperiment, s ciljem da se dokaže teorija kako je svima vama glavni neprijatelj demokratija, te da ćete biti skupa sve dok je ne urušite diljem planete.
online

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3324
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by rocko » 10 Jan 2024, 11:28

Krokodil Behko wrote: 10 Jan 2024, 10:35
Ne daj Bože da je neko ovakvu temu otvorio o zaštićenim medvjedima “Mjerna jedinica za glupost - 1 Ukrajinac”,
tema bi se zatvorila kod prve stranice

Hodi malo vamo, danas pojašnjavamo razloge zašto je to tako.
Zapravo, već je nacrtano u zadnjih nekoliko postova.

Jesil vidijo Roćka?
Sad očekujem od tebe veliki napad, jer on amnestira Putinovo amnestiranje četničkih zločinaca.

Prošli put si se opravdao, kako su drugi na nekoj temi počeli pisati o Ukrajini, a iskulirao oko rusofila.
Danas je tema prava ( ok, doveden si, ali nema veze :hihi ) i danas vidimo da je nekima Putin preči od izvođenja četnika pred lice pravde.

Ovo je eksperiment, s ciljem da se dokaže teorija kako je svima vama glavni neprijatelj demokratija, te da ćete biti skupa sve dok je ne urušite diljem planete.
Behko ponavljam ti nije do rusije nego do nas .
nije njemu Putin dao jebe se Putin za nekim cetnikom.
Do nas je sto tog cetnika nismo osudili 32 godine , optuzen mozes biti svako Al dok ih ne osudis to je druga prica

O majko sve borba demokratiju

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52055
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19444 times
Been thanked: 22227 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Zanki » 13 Jan 2024, 12:00

Ludnica
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52055
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19444 times
Been thanked: 22227 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Zanki » 13 Jan 2024, 12:01

😵‍💫
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120551
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7010 times
Been thanked: 7966 times
Status: Online

Re: Rusija

Post by Krokodil Behko » 13 Jan 2024, 17:22

Nikakvo čudo.
Otkako su zaratili, sve same eksplozije, požari i ostale pošasti.
online

User avatar
Handsome Bob
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 07 Mar 2023, 10:11
Has thanked: 12 times
Been thanked: 43 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Handsome Bob » 09 Feb 2024, 09:22

Više od 2 sata uživanja.


User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22662
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13035 times
Been thanked: 12691 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Dori » 09 Feb 2024, 09:29

Krokodil Behko wrote: 20 Nov 2023, 09:50
Ruskinja Ana Korobkova tvrdi kako je od početka invazije na Ukrajinu u februaru 2022. napisala 1397 prijava u kojima denuncira sunarodnjake koji kritiziraju rat u toj zemlji, piše BBC.

-Nije mi ih žao. Osjećam radost ako budu kažnjeni zbog mojih denuncijacija, kazala je Korobkova navodeći da su zbog njezinih prijava ljudi novčano kažnjavani, otpuštani s posla i označavani kao strani agenti.

Blago onom ko je u skoli sjedio do nje :grana
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Handsome Bob
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 07 Mar 2023, 10:11
Has thanked: 12 times
Been thanked: 43 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Handsome Bob » 09 Feb 2024, 13:58

Taker Karlson posle intervjua s Putinom: Amerikom vladaju moroni

Oni koji žele da promene vlast u Moskvi su potpuno nenormalni, poručuje poznati američki voditelj

Image

Oni koji žele slabu vlast u Rusiji su ludaci, ali nažalost Ameriku vode upravo takvi poput predsednika Bajdena i Viktorije Nuland, rekao je američki voditelj Taker Karlson u video komentaru na svom sajtu nakon intervjua sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

"Nas vode ludaci. Predsednik i onaj otrovni moron Viktorija Nuland. 'Mi ćemo smeniti Putina'; I šta onda? Šta se desilo u Libiji nakon što smo 'smenili' Gadafija? Šta se desilo u Iraku", pitao je on.

Karlson je rekao da je Putin očigledno pametan, ali da se vidi ne daje često intervjue, naglašavajući da mu je ovo "prvi intervju nakon četiri godine".

Američki voditelj je rekao da je ruski predsednik "veoma ranjen" zbog odbijanja Zapada.

"SAD ne vole Rusiju, američka vlada ne voli Rusiju, mnogi Rusi su očekivali da će im posle kraj Hladnog rata biti upućen poziv da pristupe Evropi, pošto je ipak reč o Evropskoj državi", rekao je on.

Ipak, Zapad je odbio da prihvati Rusiju, napominje Karlson, zbog čega i postoji NATO - kako bi ograničavao moć Rusije - zbog čega se predsednik Putin oseća "ranjeno".

"On nije imao koherentnu teoriju, bar ne nešto što bi meni rekao, zašto je to tako. Rusija nije ekspanzionistička sila - izvinite, znam da to ne smem da kažem pošto ljudi u Stejt departmentu žele da ga predstave kao Hitlera ili imperijalnog Japanca. Ali to je jednostavno netačno", rekao je američki voditelj, podsećajući da je Rusija već najveća država na svetu.

Karlson je rekao da Rusija samo želi da osigura bezbednost svojih granica, ali neko bi morao da bude idiot i pomisli da Putin želi "da se ušeta u Beč", dodajući da za to nema nikakvih dokaza.

Američki voditelj je dodao i da je ruski predsednik ljut zbog izdaje Zapada, navodeći da je on "nekada mislio da će oni biti prijatelji".

Karlson je naglasio da je na njega ostavilo utisak i to što je Putin u više navrata rekao da želi mir u Ukrajini, dodavši da ne zna da li je on u tome bio iskren, ali podsetivši da je već bilo reči o mirovnom rešenju na početku Specijalne vojne operacije, koje je propalo zbog mešanja Velike Britanije.

Za kraj, Karlson je rekao da "ako se pitate ko su pravi ludaci", američki zvaničnici su u više navrata ponovili da jedan od uslova mira mora biti povratak Krima Ukrajini.

"Bez da ulazimo u istoriju Krima, ovo su činjenice: on je dom ruske flote, njegovo stanovništvo je rusko, imali su referendum gde su izabrali Rusiju, on je deo Rusije. To može i ne mora da vam se sviđa, ali činjenica je da bi Putin išao u nuklearni rat ako bi došli do Krima", rekao je on.

Karlson zaključuje da su ljudi koji misle da je "povratak Krima" uslov za mir - "ludaci", dodajući da oni "žele slabo rukovodstvo u Rusiji".

"Pitanje je zašto bi to želeli? Kako je to dobro za Ameriku? Ne branim Rusiju, branim svoju državu. Slaba vlast u državi sa najvećim nuklearnim arsenalom je potpuno suluda ideja, pogotovo u državi koja je toliko velika i potencijalno podeljena kao Rusija. Ako to želite, onda ste potpuno nenormalni", zaključio je on.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3324
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by rocko » 09 Feb 2024, 20:37

Handsome Bob wrote: 09 Feb 2024, 13:58
Taker Karlson posle intervjua s Putinom: Amerikom vladaju moroni

Oni koji žele da promene vlast u Moskvi su potpuno nenormalni, poručuje poznati američki voditelj

Image

Oni koji žele slabu vlast u Rusiji su ludaci, ali nažalost Ameriku vode upravo takvi poput predsednika Bajdena i Viktorije Nuland, rekao je američki voditelj Taker Karlson u video komentaru na svom sajtu nakon intervjua sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom.

"Nas vode ludaci. Predsednik i onaj otrovni moron Viktorija Nuland. 'Mi ćemo smeniti Putina'; I šta onda? Šta se desilo u Libiji nakon što smo 'smenili' Gadafija? Šta se desilo u Iraku", pitao je on.

Karlson je rekao da je Putin očigledno pametan, ali da se vidi ne daje često intervjue, naglašavajući da mu je ovo "prvi intervju nakon četiri godine".

Američki voditelj je rekao da je ruski predsednik "veoma ranjen" zbog odbijanja Zapada.

"SAD ne vole Rusiju, američka vlada ne voli Rusiju, mnogi Rusi su očekivali da će im posle kraj Hladnog rata biti upućen poziv da pristupe Evropi, pošto je ipak reč o Evropskoj državi", rekao je on.

Ipak, Zapad je odbio da prihvati Rusiju, napominje Karlson, zbog čega i postoji NATO - kako bi ograničavao moć Rusije - zbog čega se predsednik Putin oseća "ranjeno".

"On nije imao koherentnu teoriju, bar ne nešto što bi meni rekao, zašto je to tako. Rusija nije ekspanzionistička sila - izvinite, znam da to ne smem da kažem pošto ljudi u Stejt departmentu žele da ga predstave kao Hitlera ili imperijalnog Japanca. Ali to je jednostavno netačno", rekao je američki voditelj, podsećajući da je Rusija već najveća država na svetu.

Karlson je rekao da Rusija samo želi da osigura bezbednost svojih granica, ali neko bi morao da bude idiot i pomisli da Putin želi "da se ušeta u Beč", dodajući da za to nema nikakvih dokaza.

Američki voditelj je dodao i da je ruski predsednik ljut zbog izdaje Zapada, navodeći da je on "nekada mislio da će oni biti prijatelji".

Karlson je naglasio da je na njega ostavilo utisak i to što je Putin u više navrata rekao da želi mir u Ukrajini, dodavši da ne zna da li je on u tome bio iskren, ali podsetivši da je već bilo reči o mirovnom rešenju na početku Specijalne vojne operacije, koje je propalo zbog mešanja Velike Britanije.

Za kraj, Karlson je rekao da "ako se pitate ko su pravi ludaci", američki zvaničnici su u više navrata ponovili da jedan od uslova mira mora biti povratak Krima Ukrajini.

"Bez da ulazimo u istoriju Krima, ovo su činjenice: on je dom ruske flote, njegovo stanovništvo je rusko, imali su referendum gde su izabrali Rusiju, on je deo Rusije. To može i ne mora da vam se sviđa, ali činjenica je da bi Putin išao u nuklearni rat ako bi došli do Krima", rekao je on.

Karlson zaključuje da su ljudi koji misle da je "povratak Krima" uslov za mir - "ludaci", dodajući da oni "žele slabo rukovodstvo u Rusiji".

"Pitanje je zašto bi to želeli? Kako je to dobro za Ameriku? Ne branim Rusiju, branim svoju državu. Slaba vlast u državi sa najvećim nuklearnim arsenalom je potpuno suluda ideja, pogotovo u državi koja je toliko velika i potencijalno podeljena kao Rusija. Ako to želite, onda ste potpuno nenormalni", zaključio je on.
Svaka mu ko u Njegosa, nema prica ko za Nobelove , ono je covjek bez gubitka pamcenja .

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14633 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by ironman » 09 Feb 2024, 21:11

Screenshot_20240209_210941_Gallery.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52055
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19444 times
Been thanked: 22227 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by Zanki » 10 Feb 2024, 09:06

Znači sad se malo divimo ranjenom Putinu
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14633 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by ironman » 10 Feb 2024, 09:12

Ko sto je Zdravko reko.
Svugdje u svijetu ima budala.
Al izgleda da je kod nas centrala :D.
Nego eto.
Ima bolesnika koji svoju bolest lijece guranjem prsta u oko ljudima koji gledaju kako prezivjeti u svemu ovome.
Pa onda tako i lijepljenje ruske propagande i ovog morona tuckera.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3324
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Rusija

Post by rocko » 10 Feb 2024, 11:34

ironman wrote: 10 Feb 2024, 09:12 Ko sto je Zdravko reko.
Svugdje u svijetu ima budala.
Al izgleda da je kod nas centrala :D.
Nego eto.
Ima bolesnika koji svoju bolest lijece guranjem prsta u oko ljudima koji gledaju kako prezivjeti u svemu ovome.
Pa onda tako i lijepljenje ruske propagande i ovog morona tuckera.
Nije bolan Zdravko nego je to rekao Ivo Andric

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests