Srbija

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

dacina_curica
Status: Offline

Re: Ubistvo koje je Srbiju podiglo na noge

Post by dacina_curica » 28 May 2013, 23:47

Ja kazem fino da ja mogu nekoga i serpom usmrtiti ako mi je cejf, jelte. :oo

A ovu statistiku sam navela jer sam prije par noci gledala diskusiju bas na tu temu kod Bill Mahera. :) nisam se za*ebala. :)

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ubistvo koje je Srbiju podiglo na noge

Post by Nela » 28 May 2013, 23:51

Mislim da je jednostavnije ugraditi blinda vrata i staviti galendere na prozore nego iscekivati kad ce ti dijete naci oruzje
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120572
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7971 times
Status: Online

Re: Ubistvo koje je Srbiju podiglo na noge

Post by Krokodil Behko » 29 May 2013, 09:25

Meni ovo liči na diskusiju, šta je starije, kokoš ili jaje. Prilično je teško izvući ispravan zaključak bez imalo "kolateralne štete". Možda bi srednje rješenje bilo da vatreno oružje u kući ne mogu držati osobe, koje istu, dijele sa osobama mladjim od 18 godina. Odnosno, da ne bude da djeca naprave neki belaj ako se slučajno dočepaju oružja. Što se tiče ostalih slučajeva, mislim da je alex u pravu. Ako neko baš želi ubiti nekoga, može to učiniti na bilo koji način. Doduše, odredjen procenat ubistava se desi i u afektu ali ipak mislim da to nije veliki procenat. Baš prije par dana pročitah da je ženska svog momka iskasapila nožem. Eto, njoj nije bio potreban pištolj :cudi
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Ubistvo koje je Srbiju podiglo na noge

Post by Pasaga » 29 May 2013, 19:02

Krokodil Behko wrote:Meni ovo liči na diskusiju, šta je starije, kokoš ili jaje. Prilično je teško izvući ispravan zaključak bez imalo "kolateralne štete". Možda bi srednje rješenje bilo da vatreno oružje u kući ne mogu držati osobe, koje istu, dijele sa osobama mladjim od 18 godina. Odnosno, da ne bude da djeca naprave neki belaj ako se slučajno dočepaju oružja. Što se tiče ostalih slučajeva, mislim da je alex u pravu. Ako neko baš želi ubiti nekoga, može to učiniti na bilo koji način. Doduše, odredjen procenat ubistava se desi i u afektu ali ipak mislim da to nije veliki procenat. Baš prije par dana pročitah da je ženska svog momka iskasapila nožem. Eto, njoj nije bio potreban pištolj :cudi
U ovoj drzavi ima jako mnogo ljudi koji imaju oruzje u kuci.
Kod njih je zakon malo cudan,stroziji.
To oruzje se mora drzati u nekom ormaru koji je pricvrscen i zasarafljen za jaku podlogu tako da se nemoze micati ili premjestati.
Svako malo vremena dolazi inspekcija,moze i po noci,da provjeri dali je oruzje na svom mjestu.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120572
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7971 times
Status: Online

Mitroviću prijete tri godine zatvora

Post by Krokodil Behko » 23 Jul 2013, 20:22

Vozač je dužan stati i ukazati pomoć u slučaju nesreće

Image

Tužilac Višeg suda u Beogradu tereti Aleksandra Mitrovića za ubistvo pješaka Andree Bojanić (17), ali je u zahtjevu za sprovođenje istrage naveo i djelo nepružanja pomoći povrijeđenom u saobraćajnoj nezgodi. To znači, čak i ako sud utvrdi ...

... da Mitrović nije kriv za nezgodu, prijeti mu kazna do tri godine zatvora zbog toga što se nakon nesreće u Ustaničkoj nije zaustavio.

Aleksandar Mitrović (20), sin vlasnika TV „Pinka“ Željka Mitrovića, tek dva sata poslije nesreće u pratnji oca i advokata predao se policiji. Mitrović otac juče je došao u CZ da posjeti Aleksandra.

Prema članu 296 Krivičnog zakona Srbije, vozač automobila koji ostavi bez pomoći povrijeđenog kog je udario vozilom, a koji je kasnije preminuo, može biti kažnjen do tri godine zatvora. Profesor krivičnog prava Zoran Kostić kaže za “Blic” da će sud posmatrati djelo ubistvo pješaka i nepružanje pomoći potpuno odvojeno.

- Ukoliko se dogodi da sud utvrdi da vozač automobila nije kriv i da je pješak jedini krivac za nesreću, vozač može biti osuđen jer nije pomogao povrijeđenom. Ako sud, ipak, osudi vozača za izazivanje nesreće sa smrtnim posljedicama, toj kazni se dodaje eventualna kazna za napuštanje mjesta nezgode. Sigurno je otežavajuća okolnost po vozača što nije pozvao pomoć i sačekao policiju. Sudija će, čak i ako tužilac na primjer odustane od gonjenja za napuštanje mjesta, ovu okolnost gledati na štetu po vozača i sigurno će uvećati kaznu - kaže Kostić.

Vozač je dužan da pomogne

- Ukoliko se utvrdi da je pješak preminuo odmah, vozač nije ni mogao da pomogne i ne može mu se suditi za bjekstvo sa mjesta nesreće. Ako se utvrdi da je pješak bio živ izvesno vrijeme, vozaču će biti suđeno jer je bio dužan da pomogne povrijeđenom - kaže Damir Okanović iz Komiteta za bezbejdnost saobraćaja.

(Vijesti.ba)
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mitroviću prijete tri godine zatvora

Post by Zagorka » 23 Jul 2013, 20:30

Tri godine za nečiji život? :bua .......zbrisao je on iste sekunde,advokat sere,treba ga dočekati u mraku.......stari ga doveo,jer ima malo više suritke u glavi,što i nije teško,jer mali nema uopće......

Ne znam kakvi su zakoni u Srbiji,u Hrvatskoj je koliko sam ja informisana početnicima dozvoljeno voziti normalna auta,a ne bijesne mašine,to je doslo izvana i trebalo bi se usvojiti....nikoga ne zanima koliko ti ćale ima para,ti si pišonja i ne umijes se kontrolirati,ne mozes to voziti i kapak.....ali to je Srbija.....jedino im ovakve stvari i cvjetaju :rol
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ruana
Status: Offline

Re: Mitroviću prijete tri godine zatvora

Post by Ruana » 23 Jul 2013, 20:44

Ja nikad nisam cula za zakon koji odredjuje koje ces auto voziti, imas vozacku koju si dobio od policije i ako spada u kategoriju auta za koju imas vozacku svejedno je ili vozio audia ili ficu.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mitroviću prijete tri godine zatvora

Post by Zagorka » 23 Jul 2013, 21:11

čl.2 st.1 tč.67
»mladi vozač« je vozač u dobi od 16 do 24 godine

Članak 221.
(1) Mladi vozač ne smije upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na brzoj cesti i cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat.
(2) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati niti početi upravljati motornim vozilom ako u organizmu ima opojnih droga, alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti.
(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj mladi vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 3. ovoga članka.
------------------------------------------


(znala sam da je negdje oko sto konja sto bi se laički reklo,maksimalno,ali nisam bila tačno sigurna,pa proguglah......takođe ima zakon o prikolici i svemu ostalom,znaci sa koliko godina smijes i td)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120572
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7971 times
Status: Online

Re: Mitroviću prijete tri godine zatvora

Post by Krokodil Behko » 23 Jul 2013, 21:28

Kod nas to nema. Evo izguglao sam šta ima
Voza~ka dozvola izdaje se s rokom va`enja od 10 godina, a
osobama starijim od 65 godina sa rokom va`enja od 3
godine.
Osoba, koja je polo`ila voza~ki ispit i dobila voza~ku
dozvolu za kategorije, A1, A, B ili C, C1, ne smije 2 godine
od dana izdavanja voza~ke dozvole upravljati vozilom na
putu, brzinom ve}om od 70 km/h, na putu namijenom za
saobra}aj motornih vozila brzinom od 90 km/h, odnosno 120
km/h na autoputu, motociklom 40 km/h.
Osoba, koja je polo`ila voza~ki ispit i dobila voza~ku
dozvolu za kategorije A1, A, B i C, C1, a mla|a je od 23
godine, ne smije upravljati vozilom u saobra}aju na putu u
vremenu od 23:00 do 05:00 sati, osim ako je s njim osoba
starija od 25 godina i ima voza~ku dozvolu, a da joj zadnju
godinu nije izricana za{titna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom.
Osobe, koje su prvi put stekle voza~ku dozvolu, obavezne su
u trajanju od 2 godine obilje`iti vozilo posebnim znakom.
Osobe sa tim vozilom ne smiju vu}i prikolicu, niti organizirano prevoziti djecu.
Smatrat }e se da je pod dejstvom alkohola, ako se utvrdi prisustvo alkohola u krvi iznad 0,0 g/kg, voza~ koji ima manje od
21 godinu starosti, ili koji ima manje od 3 godine iskustva
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Mitroviću prijete tri godine zatvora

Post by Pasaga » 23 Jul 2013, 21:32

Ruana wrote:Ja nikad nisam cula za zakon koji odredjuje koje ces auto voziti, imas vozacku koju si dobio od policije i ako spada u kategoriju auta za koju imas vozacku svejedno je ili vozio audia ili ficu.
Ovdje je zakon malo drugaciji.
Kad polozis,bez obzira koliko ti je godina,jel 18 ili 30.....
imas 2 godine probnu vozacku.
Ako u tom periodu napravis neki ozbiljniji prekrsaj(sad to je diskutabilno,i okolnosti)
oduzima se vozacka bez pogovora.
Pravo ponovnog polaganja je vrlo upitno,tu su rigorozni.
Prosle godine,citam neki dan,oduzeli su 22 hiljade vozacki,50% vise nego 2011.
Samo do 6.mjeseca ove god. 9.500 vozacki.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Mitroviću prijete tri godine zatvora

Post by Zagorka » 23 Jul 2013, 21:34

A ni u Srbiji,očigledno.....a ovaj zakon ima itekako smisla,ako se uzmu u obzir statisticki podaci da najvise nsreća naprave upravo vozači do 25 godina starosti....znači nisi zreo dečko,zelen si,pa ti sviraj kome hoćeš da si zreo,neka ti stari kupi njiva i vozaj po njima avion i sviju vas satari,ali narod sto hoda cestom ostavi na miru.....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ruana
Status: Offline

Re: Mitroviću prijete tri godine zatvora

Post by Ruana » 23 Jul 2013, 21:42

Pasaga wrote:
Ruana wrote:Ja nikad nisam cula za zakon koji odredjuje koje ces auto voziti, imas vozacku koju si dobio od policije i ako spada u kategoriju auta za koju imas vozacku svejedno je ili vozio audia ili ficu.
Ovdje je zakon malo drugaciji.
Kad polozis,bez obzira koliko ti je godina,jel 18 ili 30.....
imas 2 godine probnu vozacku.
Ako u tom periodu napravis neki ozbiljniji prekrsaj(sad to je diskutabilno,i okolnosti)
oduzima se vozacka bez pogovora.
Pravo ponovnog polaganja je vrlo upitno,tu su rigorozni.
Prosle godine,citam neki dan,oduzeli su 22 hiljade vozacki,50% vise nego 2011.
Samo do 6.mjeseca ove god. 9.500 vozacki.
Ovdje nema nikakve probe, imas vozacku i znaju se kazne. Imaju prekrsaji koji se kaznjavaju oduzimanjem vozacke i ako ti je oduzme zavisno od prekrsaja imas pravo polagati za dvije ili pet godina.
Ovdje dozivotno oduzimanje vozacke je samo za one za koje se utvrdi da su dozivotno neizljecivi, epilepsija ili nesto slicno.

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

savetnica u ministarstvu spoljnih poslova

Post by POSAVLJAK » 11 Nov 2013, 11:03

Socijalistkinja Vanja Hadžović najintrigantnija je mlada savetnica u Vladi Srbije. Zaposlena je u Ministarstvu spoljnih poslova, diplomirala je na Megatrendu, a trenutno se sprema za službu u inostranstvu.

U biografiji stoji da je završila menadžment u medijima na Megatrendu, kao i da je zaposlena na poziciji mlađeg savetnika u Ministarstvu na čijem je čelu Ivan Mrkić. U MSP su potvrdili naša saznanja.

- Ona već neko vreme radi, obučava se kroz različite sektore. Od onog koji se bavi konzularnim poslovima, bilateralom, multilateralom... - kažu u MSP-u.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: savetnica u ministarstvu spoljnih poslova

Post by laganini » 11 Nov 2013, 12:21

baš se čudim što je forsiraju..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: savetnica u ministarstvu spoljnih poslova

Post by Bla » 12 Nov 2013, 02:54

a Pašaga ministar :D
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Trepavica
Status: Offline

Re: savetnica u ministarstvu spoljnih poslova

Post by Trepavica » 12 Nov 2013, 20:13

:plavi :plavi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: savetnica u ministarstvu spoljnih poslova

Post by Pasaga » 12 Nov 2013, 20:17

Image
...ev jos jedna slikica najnovijeg datuma...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119903
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5718 times
Been thanked: 12337 times
Contact:
Status: Offline

Re: savetnica u ministarstvu spoljnih poslova

Post by Maja » 13 Nov 2013, 00:21

Eh temeeee brate...
I to u pdf ex yu.
Da ste barem stavili naslov zgodne političarke pa da se može pisati o nečemu a ne ovako. Tema će se zaustaviti na 12 komentara.

User avatar
nl74
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1607
Joined: 28 Nov 2012, 00:40
Status: Offline

Re: savetnica u ministarstvu spoljnih poslova

Post by nl74 » 13 Nov 2013, 00:27

:lud :lud :lud :lud :lud

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: savetnica u ministarstvu spoljnih poslova

Post by laganini » 13 Nov 2013, 00:32

Pasaga wrote:Image
...ev jos jedna slikica najnovijeg datuma...
..koji komad..nisam ni zna da takvonešto postoji u politici..bravo srbi..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: Bojana and 4 guests