LIDL u BiH

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Kai » 04 Feb 2023, 00:11

Meni stara iz beca donjela dvije majice h&m koliko su hvalili ja reko to sad neki kvalitet a ono bezveze..
Vragolasto..:zao

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3087 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Chloe » 04 Feb 2023, 07:21

H&M ima nekoliko linija odjeće, Waikiki je u njihovom fazonu, pa imaš od jeftinije do skuplje linije, koliko para toliko muzike, s tim da je H&M daleko iznad Waikikija.
Djecu sam othranila u C&A i H&M, nakon njih odjeću sam davala drugima, i nakon te djece druga su znala naslijediti. :cudi
I sama imam odjeće iz H&M stare i po nekoliko godina, tako da su moja iskustva pozitivna.

Zanimljivo je da Banja Luka ima H&M a da ga Sa još uvijek nema.

Dolazak LIDL-a pozdravljam.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Pasaga » 04 Feb 2023, 07:30

ima ovde tih h/m -ova,kolko volis
cesto sam tamo kupovao,ponekad i sad
samo,nije to vise kvalitet i krojevi kao prije 10-15 god.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3087 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Chloe » 04 Feb 2023, 07:35

A ko nije pokvario kvalitet? Meni nisu kao nekad ni pull&bear, zara, jeordie's u kojima kupujem pa mogu porediti prije npr. 10 godina i sad :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Pasaga » 04 Feb 2023, 07:39

to se moze primjetit ako cojk posle duze vremena malo bolje pogleda,pazljivo i uporedi ....
prije su te trgovine ovde bile mnogo vece,ogromne
sad,jedva 50-tak kvadrata ....
pa se cojku i ne ulazi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31755
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2700 times
Been thanked: 5173 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Matan » 04 Feb 2023, 07:43

Kai wrote: 04 Feb 2023, 00:11 Meni stara iz beca donjela dvije majice h&m koliko su hvalili ja reko to sad neki kvalitet a ono bezveze..
Pa normalno da je bezveze..
ako ces majicu iz Beca da je kvalitet odes u PC i kupis majicu Polo od najmanje 100 eura..
PC je Peek und Cloppenburg, nesto ko robna kuca gdje imas sve poznate marke..
ali ne sad one kao sto su Prada, vec one normalne za srednji stalez..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120573
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 7972 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Krokodil Behko » 07 Feb 2023, 22:28

LIDL OTKRIO RAZVOJNU STRATEGIJU U BIH: "Gradićemo prodajne objekte u mjestima iznad 30 hiljada stanovnika!"

Image


Ministar vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac sastao se danas u Sarajevu s izvršnim direktorom kompanije Lidl Deanom Sunekom i voditeljem sektora Marjanom Mikovićem te su razgovarali o nastavku aktivnosti izgradnje trgovačkih centara ovog lanca u BiH.

Predstavnici kompanije informirali su Košarca o ambicioznom planu da u narednih nekoliko godina prodajni objekti kompanije ''Lidl'' budu prisutni u gradovima i općinama u BiH koji imaju više od 30.000 stanovnika. Sa aspekta razvojnih planova, naglašeno je da bi kompanija ''Lidl'' u budućnosti mogla otvoriti 2.000 novih radnih mjesta u BiH.

Košarac i predstavnici "Lidla" posebno su se fokusirali na pitanje zastupljenosti domaćih proizvoda u prodajnim objektima ove kompanije.

"Osim mogućnosti za nova zapošljavanja, smatram da je od ključne važnosti da u narednom periodu razgovaramo o tome na koji način i u kojem postotku će biti zastupljeni proizvodi iz Republike Srpske i Federacije BiH. Moj stav je da domaći proizvodi moraju na adekvatan način biti zastupljeni u svim trgovačkim centrima i na tome ću inzistirati", naveo je Košarac.

Dodao je da je ohrabrujuća iskazana spremnost kompanije ''Lidl'' da proizvodi iz oba entiteta budu na odgovarajući način pozicionirani u njenim trgovačkim marketima, u skladu sa standardima te kompanije.

Košarac je najavio da će u narednom periodu biti organiziran sastanak predstavnika nadležnih entitetskih institucija i prepoznatljivih proizvođača iz Republike Srpske i Federacije BiH sa predstavnicima Lidla.

"Kompanija Lidl prepoznatljiva je na svjetskom i europskom tržišu, a prisutna je i na regionalnim tržištima poput Srbije i Hrvatske. Raduje me njihovo opredjeljenje i spremnost da u budućnosti posluju u oba entiteta", naveo je Košarac, priopćeno je iz Ministarstva vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH.

Kao što je poznato, za prvu lokaciju Lidla u Sarajevu izabrano je zemljište koje se nalazi na raskrsnici ulica Džemala Bijedića i buduće IX transverzale. Tu je trenutno u fazi čišćenje terena te priprema za izgradnju tržnog centra.


Druga lokacija gdje će se u Sarajevu graditi Lidl i gdje je kupljeno zemljište je u Vogošći, a planovi ove kompanije su da svaka sarajevska općina ima maloprodajni objekat ovog njemačkog trgovinskog giganta.

Također, nastavljene su aktivnosti na gradnji glavnog distributivnog centra Lidla u blizini Sarajeva. U njemu će se nalaziti i uprava kompanije za BiH.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96874
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34826 times
Been thanked: 21391 times
Contact:
Status: Online

Re: LIDL u BiH

Post by Rum » 04 Mar 2023, 17:48

Jel to otvorio

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27295
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14290 times
Been thanked: 14642 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by ironman » 13 Apr 2023, 20:15

dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Pasaga » 13 Apr 2023, 20:16

SVE SE KUKA,NEMA NARODA U BH
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120573
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 7972 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Krokodil Behko » 03 Mar 2024, 10:05

Lidl u Bosni i Hercegovini pravi mega-građevinu veličine OSAM FUDBALSKIH TERENA!


Image



Njemački maloprodajni lanac Lidl uveliko se sprema za početak poslovanja na tržištu Bosne i Hercegovine.
Iako ćemo na otvaranje prvih prodavnica, prema informacijama BiznisInfo.ba, sačekati još dvije do tri godine, aktivnosti su u punom jeku i radi se punom parom na pripremi i gradnji objekata, zapošljavanju i obuci radnika itd.

Mnogi naši sugrađani već rade u Lidlu, a neki od njih prolaze obuku u okviru Lidla u nekoj od država u kojima ova kompanija posluje.

Firma Lidl BH nedavno je povećala kapital na 216 miliona KM, s obzirom da pripremaju sve više lokacija na kojima će biti njihovi objekti. Zasad je u potpunosti izgrađen objekat u Bijeljini koji će ipak sačekati ostale lokacije za zajedničko otvaranje.


Osim toga, u punom je jeku gradnja velikog logističkog centra u Lepenici kod Sarajeva, uvjerila se danas ekipa portala BiznisInfo.ba.


Ovaj logistički centar će biti ključna karika u pravovremenoj distribuciji proizvoda koji se nalaze na policama Lidlovih prodavnica.

Kako saznajemo, logistički centar će se prostirati na 60.000 metara kvadratnih, odnosno na površini od 8 fudbalskih terena. Kapacitet će biti 40.000 paletnih mjesta.

U ovom logističkom centru bit će 120 utovarnih i istovarnih rampi a sadržavat će 5 temperaturnih zona i komoru isključivo za skladištenje čokoladnih proizvoda.

Uključivat će moderne tehnologije, poput “pick-by-voice” upravljanja komisioniranjem, optimizovane procese i savremeno okruženje.
online

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52101
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19478 times
Been thanked: 22275 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by Zanki » 03 Mar 2024, 10:15

Svidio mi se naslov al san stala kod dvije do tri godine, jbt neka zaokruže na deset

Bezveze
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27295
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14290 times
Been thanked: 14642 times
Status: Offline

Re: LIDL u BiH

Post by ironman » 03 Mar 2024, 10:25

Ako nista znamo da nece zaratit jos 3 godine :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest