Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56139
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1977 times
Been thanked: 5849 times
Status: Online

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Duminjo » 24 Nov 2023, 17:14

Lavlje_srce wrote: 24 Nov 2023, 17:07
Duminjo wrote: 24 Nov 2023, 16:59
To ti rekla vidovita Dzemila na kašikama, ona nana iz Pazarica vidjela na olovu ili si zvala Milana Tarota pa ti on javio nadleznosti? :D.
Neka bude da si ti u pravu ovim omalovazavanjem. Tako se vode diskusije s pozicije moderatora. Zasto ne bi i ti kad to rade ostali?

Samo tu se vidi neciji karakter, u tome kako razgovaras s onim s kojim se ne slazes. Nista mene vise ne iznenadjuje. Imam argumentaciju za svoju izjavu ali ti je ne bi prihvatio, pa cemu se truditi? Zato se rijetko i ukljucujem u politicke rasprave. Mala bara puna krokodila. Uzivaj.
Prva si pocela.
Ja ti Fino rekoh da vidiš nadleznosti a pazi šta ti odgovaraš. Bez ikakvog argumenta, bez bilo cega, svjesno preskacuci sve sto sam o Benjamini i njenom radu piso u prethodnim postovima, bukvalno pišeš neku prognozu u rangu neke šatorske gatare sa onom svjetlecom kuglom.

Ne znam kakav drugi odgovor hoces nego zajebanciju na svoje trolanje :cudi

Ovo sto sada opet svodiš raspravu na licni nivo "vaki si, naki si", iako ja tebi licno nista nisam napisao, necu komentarisati. Ipak je ovo koliko toliko ozbiljna tema i red je drzati se makar malo nekih osnova kulture dijaga

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7001
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2776 times
Been thanked: 1304 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 24 Nov 2023, 17:21

👍Ona je vec otisla. Bas me interesuje kako ce ti odgovoriti.
Twiterka

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119884
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12326 times
Contact:
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Maja » 24 Nov 2023, 17:24

Lavlje_srce wrote: 24 Nov 2023, 17:07
Duminjo wrote: 24 Nov 2023, 16:59
To ti rekla vidovita Dzemila na kašikama, ona nana iz Pazarica vidjela na olovu ili si zvala Milana Tarota pa ti on javio nadleznosti? :D.
Neka bude da si ti u pravu ovim omalovazavanjem. Tako se vode diskusije s pozicije moderatora. Zasto ne bi i ti kad to rade ostali?

Samo tu se vidi neciji karakter, u tome kako razgovaras s onim s kojim se ne slazes. Nista mene vise ne iznenadjuje. Imam argumentaciju za svoju izjavu ali ti je ne bi prihvatio, pa cemu se truditi? Zato se rijetko i ukljucujem u politicke rasprave. Mala bara puna krokodila. Uzivaj.
Zasto si ti napisala Vanili vidimo se na temi nokti.
U smislu, nisi dorasla da pises sa mnom, tvoj domet su nokti.
Po cemu se onda tvoje pisanje razlikuje od moderatora koji vrijedjaju

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Lavlje_srce » 24 Nov 2023, 17:46

Maja wrote: 24 Nov 2023, 17:24
Lavlje_srce wrote: 24 Nov 2023, 17:07

Neka bude da si ti u pravu ovim omalovazavanjem. Tako se vode diskusije s pozicije moderatora. Zasto ne bi i ti kad to rade ostali?

Samo tu se vidi neciji karakter, u tome kako razgovaras s onim s kojim se ne slazes. Nista mene vise ne iznenadjuje. Imam argumentaciju za svoju izjavu ali ti je ne bi prihvatio, pa cemu se truditi? Zato se rijetko i ukljucujem u politicke rasprave. Mala bara puna krokodila. Uzivaj.
Zasto si ti napisala Vanili vidimo se na temi nokti.
U smislu, nisi dorasla da pises sa mnom, tvoj domet su nokti.
Po cemu se onda tvoje pisanje razlikuje od moderatora koji vrijedjaju
To sam napisala kao direktan odgovor na to da sam "umisljena i nervozna". Priznajem da je to bilo bezobrazno s moje strane, ali je bilo i odvratno uvlaciti moje reakcije na temi o femicidu u ovu pricu. Apsolutno neuporedive stvari. Predaleko je ovo otislo.

I kao slag na torti dozivim da mi Duminjo napise da se treba drzati "kulture dijaloga" nakon sto me upitao je li mi to rekla vidovita Dzemila. Vrhunac paradoksa. Pogrijesila sam sto sam se uopce ukljucivala na ovu temu.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56139
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1977 times
Been thanked: 5849 times
Status: Online

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Duminjo » 24 Nov 2023, 17:50

Pa trebas se drzati makar malo te kulture.
A trebala bi prestati i trolati temu.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43059
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12809 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Masamune » 24 Nov 2023, 17:54

ajmo još malo pa 100 stranica

Benjamina je to zaslužila. Žena je gigant.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84615
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11084 times
Been thanked: 16692 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Fuddo » 24 Nov 2023, 17:55

Lavlje, ❤️
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7001
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2776 times
Been thanked: 1304 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 24 Nov 2023, 18:17

Kad ponestaje argumenata onda bjezi s teme
zenska posla 😏
Twiterka

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Vanilla » 24 Nov 2023, 20:55

Screenshot_20231124-205127_Instagram.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by bosanski migrant » 24 Nov 2023, 21:27

Hoće da ga pale, protjeruju u Izrael, hapse, ubiju ali čovjek nije uradio ništa protuzakonito niti nešto strašno nemoralno ili neočekivano od jednog Izraelca ili nešto što instagramuša nije mogla izbjeći ignorisanjem poruka ili neiznošenjem ovih stvari u javnost.

User avatar
seln
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1317
Joined: 26 Oct 2019, 23:55
Has thanked: 256 times
Been thanked: 560 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by seln » 24 Nov 2023, 23:25

bosanski migrant wrote: 24 Nov 2023, 21:27 Hoće da ga pale, protjeruju u Izrael, hapse, ubiju ali čovjek nije uradio ništa protuzakonito niti nešto strašno nemoralno ili neočekivano od jednog Izraelca ili nešto što instagramuša nije mogla izbjeći ignorisanjem poruka ili neiznošenjem ovih stvari u javnost.
Pokušajmo jedan misaoni eksperiment: pretpostavimo da neki arapski (ili bosanski, indonezijski, iranski, kako god, dakle, muslić) investor dođe na sveto rvacko tlo i počne bilo kom rvackom zvaničniku nabijati na nos činjenicu da je izraelska pudlica. I to ne uradi samo jednom, već više puta, javno, provokatorski, a sve kulminira slanjem palestinske zastave i Kurana tom rvackom zvaničniku. I da pri tome svako sa dvije čiste zna da ga na isto navraća neki npr. srpski političar sa separatističkim tendencijama i gomilom lopovluka na grbači.
Da li bi ti i tada tvrdio da taj ne radi ništa protuzakonito i nemoralno, i da taj zvaničnik (za primjer primjera, Plenković) to može izbjeći neiznošenjem tih stvari u javnost? Bi, mog njonju.
Što ne mogu ovog latinskog kenjanja, ljudi moji...
Za 3/5 spremni!

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Vanilla » 25 Nov 2023, 12:19

:srce



U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

bosanski migrant
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 494
Joined: 21 Jul 2021, 14:21
Has thanked: 12 times
Been thanked: 69 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by bosanski migrant » 25 Nov 2023, 13:06

Kako lijepo priča, suzu sam pustio od patriotskih emocija. :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119884
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12326 times
Contact:
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Maja » 25 Nov 2023, 13:56

Bravo Bendzi

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26423
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1891 times
Been thanked: 4112 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Beni » 25 Nov 2023, 15:28

Maja wrote: 25 Nov 2023, 13:56Bravo Bendzi
Zasto mi tepas ?
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56139
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1977 times
Been thanked: 5849 times
Status: Online

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Duminjo » 25 Nov 2023, 21:46


mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 669
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by mishic » 27 Nov 2023, 22:18

Izvjesni Kabiri pozivajući se na demokratiju i njene principe razlajao se i po svakome ko se ne slaže sa njime osuo drvlje i kamenje. I uzeo sebi za pravo da druge uči da njegovo pravo da govori druge obavezuje da šute i prihvate ono što on baljezga. I još pomalo i prijeti jer iza njega stoji Izrael koji ubija, ruši, pali, razara i čini genocid. Pa lajavi gospodine, gradonačelnica Sarajeva je samo rekla ono što ona misli ali je to vama bio povod da je pokušate učutkati, utjerati u laž, natjerati je da misli kao što mislite vi...

Dakle ona nem pravo da kaže šta misli jer neko ko je došao u njenu zemlju i bavi se veoma sumnjivim poslovima to joj brani i tjera je da se koriguje i misli da klati, ubijati, rušiti, paliti, uništavati i činiti genocid, ako ga čini određena strana, nije nedopustivo kao što je nedopustivo onoj drugoj. I isto tako izvjesna protuha Kabiri misli da on može laprdati šta hoće pozivajući se na demokratiju a ako neko drugi kaže ono što misli ne misleći pri tome kao protuha Kabiri, on nema pravo ni da to kaže ni da misli drugačije od Kabirija.

Tu logiku, politiku i "demokratiju" provodi upravo onaj na koga ste vi ponosni što stoji iza vas, a vama toj politici, logici i takvoj "demokratiji" potpuno drugačije od vas misli ogromna večina slobodnog, slobodoumnog i demokratskog svijeta i to svakodnevno na ulicama stotina gradova u svijetu otvoreno, jasno i glasno iskazuje bez obzira što bi neki tamo Kabiri to zabranio.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54106
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1938 times
Been thanked: 15350 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by HAVANA » 27 Nov 2023, 23:23

Danima mi kombi s murijom ispred zgrade stoji,upaljen.Po citavu noc.Kontamo sta je a ono zbog nje i tog majmuna.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by Lavlje_srce » 28 Nov 2023, 00:52

Distrakcija
Distrakcije
Distrakciji
Distrakciju
Distrakcija!
S distrakcijom
O distrakciji

U zaštitu gradonačelnice, inače svojevrsne populističko-političke influenserice, uključila se „probosanska“ politička javnost, što putem raznih udruženja što pojedinačno, od federalnog premijera Nermina Nikšića, preko potpredsjednika FBiH Refika Lende pa do federalnog ministra unutrašnjih poslova Rame Isaka koji je najavio istragu.

„Stranim državljanima poput Amira Gross Kabirija treba biti dobro poznato kako su u našoj zemlji samo gosti i kako se moraju ponašati u skladu sa bosanskohercegovačkim zakonima", izjavio je Isak.

Tu sada dolazimo do suštine problema. Ministra Isaka, ako ne zna, trebao bi neko upoznati sa činjenicom da Amir Kabiri odavno nije gost u BiH i da postoji niz važnijih razloga za istragu od komunikacije sa gradonačelnicom Karić. Prava istraga bila bi ona o udruženom kriminalnom poduhvatu HDZ-a i partnerske joj SDA, o načinu kako je Kabiriju prije tri godine poklonjena ova firma, odnosno za "sitan" novac data u najam, a on je doslovno prisvojio.


Ocekujem da ce 'jadni' Kabiri pobjeci u Izrael (sa desetinama miliona KM) jer se 'prepao strasne' Bendzi i pojeo vuk magarca.

Jos malo o Rami Isaku: Ramo Isak kupuje 11 mobitela za 39.999 KM: "Moraju biti veliki a ne mali"

Želi crne, sive ili bijele, a ne crvene ili neke druge boje. Ako je suditi prema specifikacijama onda je poznata i željena marka mobitela

Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova kojim rukovodi ministar Ramo Isak raspisalo je jučer tender za nabavku 11 mobilnih telefona procijenjene vrijednosti s PDV-om od skoro 40.000 KM (39.999 KM). Pojedinačna cijena za mobitel iznosi 3.636 KM.

Fokus.ba došao je u posjed tenderske dokumentacije u kojoj je sadržana i tehnička specifikacija traženih mobitela. Analizom tehničke specifikacije vidljivo je da je gotovo „u milimetar“ ograničeno kakvi se mobiteli traže piše Fokus.

Tako je, između ostalog, precizirano da dijagonala ekrana ne smije biti manja od 6,7 inča, te da ekrani moraju biti tipa OLED. Također, do u piksel je precizirana rezolucija ekrana i to minimalno 1290X2796 px. Gustoća ekrana mora biti minimalno 460 ppi, a postotak prednje površine minimalno 90,12 posto.

Kada je riječ o procesoru, radni takt (CPU) mora minimalno iznositi 3,7 GHz, a frekvencija RAM-a treba biti minimalno 8533 MHz.

Nadalje, precizirano je da interna memorija treba iznositi minimalno 256 GB, rezolucija prednje kamere treba minimalno iznositi 12 megapiksela, a stražnje 48 megapiksela.

Svakako, 11 traženih mobitela mora imat 11 punjača, i, prema specifikaciji, svi trebaju imati zaštitna stakla. Precizirane su i dimenzije i to visina minimalno 159,9 mm, a širina minimalno 76,7mm. Minimalna težina propisana je na 221 gram. Željene boje mobitela su crna, bijela ili siva.

Sudeći prema navedenim specifikacijama, kao i zacijenjenom ukupnom iznosu, željeni mobiteli su marke iPhone 15 Pro Max čija pojedinčna cijena iznosi oko 3.500 KM.


Izvor: Crna Hronika. Ima se, moRe se.

User avatar
seln
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1317
Joined: 26 Oct 2019, 23:55
Has thanked: 256 times
Been thanked: 560 times
Status: Offline

Re: Benjamina Karić (SDP) je nova gradonačelnica Sarajeva

Post by seln » 28 Nov 2023, 10:03

Pojašnjenje za Armadilla Gutića: svaki političar/ka je sam/a po sebi "populističko-politički influenser/ica". To je takav posao.
Za 3/5 spremni!

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests