Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119878
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12320 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Maja » 21 Oct 2023, 14:01

immuno wrote: 21 Oct 2023, 12:32 Mi imamo jednu na poslu slovakinju a ljudi dragi kako ona smrdi na znoj :bua. Ako ima dezuru kad i ja dodje prije mene zlo mi je vec se osjeti u prostoriji🙈 a nigdje prozora nemamo da mozes malo otvoriti....
Za par eura mjesecno mozes mirisati svaki dan al treba se i prati svaki dan. Kad je vidim u civilu 🙈 patike na nogama blata od proljetos jos na njima (zivi izvan Beca na selu). Ne smijes joj direktno nista reci, probali izokola, pa donosili dezodoranse kao dobili pa eto nek uzme svak, pa kao isprobavali nove antiperspirante bez aluminija, nista ona kao da to sve nju ne interesuje I ne treba joj, pa bozee 🙈
Prijavite sefu nek on poprica s njom. Sa sefom ne mora biti u dobrom odnosu pa ne smeta da joj on kaze. A i prije ce poslusati. Vas vjrv ne bi.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37475
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24979 times
Been thanked: 4734 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by ElTriconi » 21 Oct 2023, 14:31

immuno wrote: 21 Oct 2023, 12:32 Mi imamo jednu na poslu slovakinju a ljudi dragi kako ona smrdi na znoj :bua. Ako ima dezuru kad i ja dodje prije mene zlo mi je vec se osjeti u prostoriji🙈 a nigdje prozora nemamo da mozes malo otvoriti....
Za par eura mjesecno mozes mirisati svaki dan al treba se i prati svaki dan. Kad je vidim u civilu 🙈 patike na nogama blata od proljetos jos na njima (zivi izvan Beca na selu). Ne smijes joj direktno nista reci, probali izokola, pa donosili dezodoranse kao dobili pa eto nek uzme svak, pa kao isprobavali nove antiperspirante bez aluminija, nista ona kao da to sve nju ne interesuje I ne treba joj, pa bozee 🙈
Sto je najgore ona to ne osjeti, nos se naviko da smrdi 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37475
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24979 times
Been thanked: 4734 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by ElTriconi » 21 Oct 2023, 14:32

Maja wrote: 21 Oct 2023, 14:01
immuno wrote: 21 Oct 2023, 12:32 Mi imamo jednu na poslu slovakinju a ljudi dragi kako ona smrdi na znoj :bua. Ako ima dezuru kad i ja dodje prije mene zlo mi je vec se osjeti u prostoriji🙈 a nigdje prozora nemamo da mozes malo otvoriti....
Za par eura mjesecno mozes mirisati svaki dan al treba se i prati svaki dan. Kad je vidim u civilu 🙈 patike na nogama blata od proljetos jos na njima (zivi izvan Beca na selu). Ne smijes joj direktno nista reci, probali izokola, pa donosili dezodoranse kao dobili pa eto nek uzme svak, pa kao isprobavali nove antiperspirante bez aluminija, nista ona kao da to sve nju ne interesuje I ne treba joj, pa bozee 🙈
Prijavite sefu nek on poprica s njom. Sa sefom ne mora biti u dobrom odnosu pa ne smeta da joj on kaze. A i prije ce poslusati. Vas vjrv ne bi.
Najbolje je da to neko lijevi van kolektiva prijavi zbog odnosa. Dobit ce ukor od sefa 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Online

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Rum » 21 Oct 2023, 16:55

Prijavice zana pa ja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11994
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13648 times
Been thanked: 5732 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Nice » 21 Oct 2023, 16:57

Kadu nemam, samo tuš, niti praktikujem neko aman zadržavanje u kupatilu, niti znam da sam ikad imala vremena izležavati se i banjati :oo
Najduži ritual u kupatilu mi je čišćenje istog :D.
A što se tiče tih što ne koriste čak ni dezodorans, kaže moja prijateljica, " uredu što ga ne koriste, ali što se bar ne istuširaju" :valja

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11994
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13648 times
Been thanked: 5732 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Nice » 21 Oct 2023, 16:57

Rum wrote: 21 Oct 2023, 16:55 Prijavice zana pa ja
:D.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Online

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Rum » 21 Oct 2023, 17:00

Što bi se tijelu dogodilo da se tuširamo bez sapuna?

Image

Redovito tuširanje ili kupanje podrazumijeva se i stvar je osobne higijene. Ipak, kada je riječ o svakodnevnoj upotrebi sapuna prilikom tuširanja, mišljenja su podijeljena.

Evo što bi se vašem tijelu dogodilo ako ne biste koristili sapun prečesto ili uopće:
Koža će biti zdravija

Kupanje bez sapuna, samo vodom, uravnotežit će zaštitni sloj kože.

Dok sapun efikasno uklanja prljavštinu s vašeg tijela, on uklanja i prirodna ulja koja luči vaša koža.

Redovita upotreba sapuna može poremetiti pH ravnotežu vaše kože i ostaviti je suhom i nadraženom.
Intimna zona će biti zdravija

Redovito kupanje sapunom može isušiti genitalno područje, a to opet može dovesti do određenih zdravstvenih problema, osobito ako ti sapuni nisu specijalizirani za intimnu regiju.

Topla voda je najbolje rješenje za pranje intimnih dijelova tijela.
Duže ćete biti bez bora

Mnogi sastojci u sapunu mogu oštetiti kiseli omotač vaše kože što može pogoršati mnoga stanja, poput akni i dermatitisa.

Također, kupanje sapunom isušuje vašu kožu što može brže dovesti do pojave bora.
Ublažava deficit vitamina D

Osim što doprinose preranom starenju kože, sapuni također mogu ometati apsorpciju vitamina D.

Naša koža pretvara sunčevu energiju u vitamin D, a neki zdravstveni stručnjaci preporučuju da se ne tuširate prečesto jer to može poremetiti ravnotežu kože i djelomično blokirati apsorpciju vitamina D.

Međutim, mnogi medicinski stručnjaci vjeruju da vitamin D ipak ostaje u koži i nakon tuširanja.
Riješit ćete se neugodog mirisa na duže staze

Nakon tuširanja sapunom kratkoročno ćete osjetiti svježinu, ali… Oštri sastojci u sapunu remete ravnotežu između kožnih ulja i bakterija koje žive na našoj koži, zbog čega koža proizvodi još više ulja i bakterija.

Antibakterijski sapuni su posebno štetni jer ubijaju korisne mikrobe zajedno s lošima, piše
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10240
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8370 times
Been thanked: 8741 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by immuno » 21 Oct 2023, 19:08

Maja wrote: 21 Oct 2023, 14:01
immuno wrote: 21 Oct 2023, 12:32 Mi imamo jednu na poslu slovakinju a ljudi dragi kako ona smrdi na znoj :bua. Ako ima dezuru kad i ja dodje prije mene zlo mi je vec se osjeti u prostoriji🙈 a nigdje prozora nemamo da mozes malo otvoriti....
Za par eura mjesecno mozes mirisati svaki dan al treba se i prati svaki dan. Kad je vidim u civilu 🙈 patike na nogama blata od proljetos jos na njima (zivi izvan Beca na selu). Ne smijes joj direktno nista reci, probali izokola, pa donosili dezodoranse kao dobili pa eto nek uzme svak, pa kao isprobavali nove antiperspirante bez aluminija, nista ona kao da to sve nju ne interesuje I ne treba joj, pa bozee 🙈
Prijavite sefu nek on poprica s njom. Sa sefom ne mora biti u dobrom odnosu pa ne smeta da joj on kaze. A i prije ce poslusati. Vas vjrv ne bi.
Eee ni sef ne smije, vjerovala ili ne. Davno su nekoj tako rekli da mora cesce mijenjat uniformu I da pripazi na higijenu... Tuzila ih I naravno dobila ih na sudu, ljudska prava, ona bila indijka i rekla da su joj to uradili samo sto je stranac I druge boje koze....

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119878
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12320 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Maja » 21 Oct 2023, 19:11

Alaselamet

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11994
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13648 times
Been thanked: 5732 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Nice » 21 Oct 2023, 19:24

Svašta

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15226
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 977 times
Been thanked: 972 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Tokmak » 21 Oct 2023, 19:28

Ja imam jednu naviku ,ritual u kupatilu... :zv :heidi2 :plete :bubica :pst :pst
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests